آموزش برنامه های کاربردی اندروید

برنامه ریزی درسی موفق رایگان برای کنکور با اندروید آسان شد

آیا به دنبال روش صحیح‌ درس خواندن هستید؟ آیا موفق نمی شوید به برنامه ریزی درسی خود عمل کنید؟ آیا به دنبال رتبه برتر‌ در کنکور هستید؟ پیشنهاد میکنم این مقاله را تا آخر بخوانید زیرا پس از خواندن این نوشته پاسخ تمام سوالات خود را خواهید گرفت. با مایکت همراه باشید.

“یک هدف بدون برنامه ریزی تنها یک آرزوست.” الهه کشانی

جمله بالا با تمام کوتاهی اش، حرف های بسیاری دارد. بدون برنامه ریزی هیچ گاه نمی توان زمان خود را تخمین زد و کارهایی که برای رسیدن به هدف لازم است را در ماه، در هفته و نهایتا در روز تقسیم بندی کرد. اما شاید بهتر بود جمله ی بالا به این صورت نوشته می شد ” یک هدف بدون برنامه ریزی درست تنها یک آرزوست”

خیلی از افراد به این نتیجه رسیده اند که باید برای رسیدن به هدف خود در کنکور برنامه ریزی کنند اما عمق فاجعه اینجاست که فقط 5 درصد از کنکوری ها برنامه ی دقیق و درستی دارند! که این آمار واقعا نگران کننده است زیرا حداقل 70 درصد افراد در حال تلاش و جنگیدن برای هدف خود هستند، ولی در مسیری اشتباه. و این موضوع باعث می شود آنها هیچگاه نتوانند در رشته ی مورد علاقه ی خود قبول شوند.

از زمانی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرد و در خانه ماندن امری الزامی شد، زندگی طبیعی دچار تغییرات زیادی گشت. از جمله این تغییرات تحصیل دانش آموزان به صورت غیر حضوری و آنلاین و با استفاده ازبرنامه شاد مدارس بود. با توجه به اینکه در خانه تفریحات زیادی از جمله تلویزیون، رایانه، موبایل و غیره وجود دارد که دانش آموزان را از کتاب های درسی و آموزشی دور نگه میدارد، والدین باید با تدوین برنامه ای اصولی، تفریح و تحصیل کودکان را مدیریت کنند.

شاید برنامه ریزی کار بسیار ساده ای به نظر بیاید. هرکسی می تواند به راحتی یک تکه کاغذ جدول بندی شده بردارد و به صورت هفتگی یا روزانه برای خود یک برنامه تحصیلی بچیند. اما اگر بگویم هر اشتباهی در این تکه کاغذ می تواند سرنوشت شما را عوض کند، بیراه نگفته ام!

روی پای خود بایستید!

شاید با خواندن نوشته های بالا، به این فکر کنید که باید یک مشاور تحصیلی برای خود انتخاب کنید و از اون بخواهید به طور مداوم برای شما برنامه ریزی کند. اما باید بگویم سخت در اشتباهید! بدون شک کمک گرفتن از مشاوران برجسته ی تحصیلی و مشورت کردن با آنها به پیشرفت شما کمک‌ خواهد کرد اما باید توجه داشته باشید که هیچ کس مثل شما با زندگی شما و مشکلاتتان آشنا نیست و نمی تواند برنامه ای بنویسد که کاملا مطابق با شرایط زندگی شما باشد و حتما شما را به موفقیت برساند، مگر اینکه فردی شوید کاملا با روحیات و شخصیت مشاوره تان!

پس حتما به این نکته توجه کنید که لزوما فردی که برای مثال پزشکی می خواند، نمی تواند شما را به پزشکی و یا رتبه برتر شدن برساند. بعلاوه استفاده مکرر از یک مشاور تحصیلی می تواند هزینه های سرسام آوری به دنبال داشته باشد. پس بهترین راه برای نوشتن یک برنامه تحصیلی چه برای کنکور چه مطالعه دروس قبل از کنکور این است که شما با توجه به روحیات ، کارهای روزمره ، شرایط زندگی، قوای جسمانی و بهترین راه یادگیری خود (استفاده از فیلم های درسی، درسنامه یا کلاس) برنامه ی منسجم و قابل اجرایی نوشته و آن را عملی کنید.

چگونه یک برنامه ریزی تحصیلی موفق رایگان برای کنکور به کمک اندروید داشته باشیم؟

بدون شک در هنگام خواندن این مقاله به خود می‌گویید ” منکه راه و روش درست برنامه ریزی را نمی دانم، پس چطور هم خودم برنامه بنویسم و هم اشکالی در برنامه وجود نداشته باشد؟ ” در پاسخ به این سوال باید بگویم کافی است ابتدا اصول برنامه نویسی را بیاموزید و سپس طبق اصول آن، برنامه ای بدون اشکال برای خود تهیه کنید.

سه اصل مهم و قابل توجه در مسیر موفقیت در کنکور به ترتیب عبارت اند از مدیریت زمان، برنامه ریزی و در نهایت قبولی رشته دلخواه در دانشگاه.

به لطف گوشی های اندروید و پیشرفت تکنولوژی برای یادگیری اصول موفقیت و رسیدن به رتبه برتر، نیاز به کار سختی نیست. کافی است در قدم اول برای هر یک از موارد برنامه ریزی و مدیریت زمان، یکی از دو اپلیکیشن معرفی شده را انتخاب کرده و آن را از مایکت دانلود و نصب کنید. لازم به ذکر است برای انتخاب این برنامه ها وقت بسیاری گذاشته شده و آنها طبق نظرات کاربران و تعداد دانلود انتخاب شده اند.

داشتن سه اپلیکیشن‌مکمل در گوشی همراه به شما‌کمک می کند بهترین برنامه ریزی را در هر سطحی که هستید از جمله دهم، یازدهم، دوازدهم و یا هر کدام از رشته های تجربی، انسانی، ریاضی و غیره تدوین کنید، برنامه ی خود را همیشه به دنبال داشته باشید، تغییرات مورد نظر را در آن لحاظ کنید و هر لحظه اهداف‌خود را به یاد داشته باشید و زمان خود را به بهترین شکل مدیریت کنید آن هم بدون هزینه و به صورت کاملا رایگان. در ادامه ضمن معرفی این برنامه ها به توضیح هر یک از اصول میپردازیم‌.

برنامه ریزی

اگر به دنبال موفقیت در آزمون های قلم چی، سنجش، گاج هستید، اگر به رتبه برتر در کنکور سراسری فکر میکنید، اگر می خواهید در ایام امتحانات موفق شوید، یادگیری به روش نوین را در پیش بگیرید.

در یادگیری به روش نوین باید کمیت را کنار گذاشته و به کیفیت مطالعه بپردازید. هرچند با این روش خواندن هر صفحه از کتاب به حداقل زمان ممکن می رسد. زیرا اساس این روش، هدف گذاری تحصیلی و درس خواندن با لذت می باشد. در واقع شما باید ابتدا هدف خود را تعیین کرده، سپس راه یادگیری خود را از میان راه های مختلف برگزینید و سپس طبق آن زمان مطالعه خود را بچینید. توجه داشته باشید علم روانشناسی اثبات کرده است که مطالعه در آرامش و سکوت تمرکز بالاتر و کیفیت بیشتری را به دنبال دارد.

برای آموزش داشتن یک برنامه ریزی موفق از اپلیکیشن های اندرویدی زیر کمک بگیرید:

کارامو

با این اپلیکیشن و آموزش هایش یک برنامه موفق (تحصیلی و کاری) داشته باشید که دارای انعطاف است و به راحتی قابل اجرا می باشد. همچنین در کارامو آخر هر هفته عملکرد خود را بررسی کنید و نقصان های برنامه ریزی خود را بشناسید. این نرم افزار اندرویدی رایگان تا کنون 7000 بار تنها از مایکت دانلود شده است.

Competitive examination - چگونه برنامه ریزی درسی کنیم؛ نکاتی برای بهتر درس خواندن با کارامو-
کارامو یکی از بهترین برنامه ها از اکوسیستم اندروید است ک هبه درس خواندن شما کمک میکند
آیکون برنامه کارامو | برنامه ریزی تحصیلی و کاری
کارامو | برنامه ریزی تحصیلی و کاری 
سازنده: گروه نرم افزاری فرامسیر
حجم: ۶.۸ مگابایت

یک گام ساده به جلو

“یک گام ساده به جلو” شما را قدم به قدم برای رسیدن به موفقیت راهنمایی می کند، چون دوستی واقعی نقاط ضعفتان را به شما نشان می دهد و به شما کمک می کند هر روز بهتر از دیروزتان باشید. ایپ اپلیکیشن پر کاربرد تاکنون تنها از مایکت 1000 بار دانلود‌ شده است. با این برنامه به صورت رایگان برنامه ریزی کنید.

 قدم به قدم برای رسیدن به موفقیت
یک برنامه ریزی درسی فوق العاده برای درس خواندن

مدیریت زمان

مهمترین اصل در کنکور مدیریت زمان است. موفقیت بدون مدیریت زمان هرگز به دست نمی آید. شما باید عادت کنید برای هر کاری زمان لازم به خود را اختصاص دهید نه اینکه تمام روز درگیر یک کار باشید.

برای یادگیری اصول موفق مدیریت زمان از برنامه های اندرویدی زیر کمک بگیرید:

درس یار

زمان گوهر ارزشمندی است که در صورت از دست رفتن به هیچ عنوان به شما بازگردانده نخواهد شد. با از دست دادن روز ها کم کم یک هفته، یک ماه، چند ماه، یک سال را از دست می دهید. با درس یار توانایی مدیریت زمان را به ساده ترین شکل ممکن بیاموزید. این اپلیکیشن اندرویدی رایگان تاکنون تنها از مایکت 23000 بار دانلود شده است.

Smarter time

با smarter time نهایت استفاده را از هر روز خود ببرید. برای لحظه به لحظه ی خود نقشه بکشید تا زمان لازم برای انجام کارهای روزانه، تست زنی، مرور دروس داشته باشید. این اپلیکیشن بی بدیل تنها از مایکت 300 بار دانلود شده است.

یک برنامه ریزی خوب برای کنکور چه خصوصیاتی دارد؟

هر برنامه درسی زمانی موفق است که نکات زیر را داشته باشد:

عدم فشردگی برنامه و داشتن زمان کافی برای انجام هر فعالیت
تدوین برنامه به صورت شخصی و مناسب با روحیات هر فرد
انعطاف پذیر و قابل تغییر
مناسب با هدف و زمان
وجود تایم های مروری برای جلوگیری از فراموشی مطالب
در نظر گرفتن کار های روزانه

به جز برنامه ریزی، برای درس خواندن باید به چه نکاتی توجه نمود؟

حتما به طور مکرر در روز ورزش کنید تا نشاط و شادابی لازم برای انجام کارهای روزانه و برنامه را داشته باشید. محیط مطالعه باید دارای آرامش و سکوت باشد. تمرین های مربوط به مدیریت زمان را فراموش نکنید.

نوبت شماست! شما چه برنامه ای برای موفقیت در کنکور 1400 دارید؟

در این مقاله ضمن آموزش برخی نکات برنامه ریزی تحصیلی و کنکور به معرفی اپلیکیشن های اندرویدی رایگان مرتبط با موضوع پرداختیم. اکنون نوبت شماست 🙂 نظرات و تجربیات خود را برای ما ارسال‌ کنید. همچنین اگر سوالی درباره عنوان این نوشته داشتید، پاسخ آن را از ما جویا شوید. از اینکه تا پایان این مقاله با مایکت همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا