بازی های اندروید

8 آیتم‌ عجیب ماینکرافت برای مبارزه

کم ارزش‌های دوست داشتنی

ماینکرافت پیچیده‌ترین سیستم مبارزاتی در بین بازی‌های موبایل را ندارد، این آموزش هم بیشتر درباره نحوه تیراندازی و پیچ دادن اسلحه خود به بهترین شکل است، در بازی ماینکرافت استراتژی‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید با به کار بردن آن‌ها بازی خود را تقویت کنید و فرقی هم نمی‌کند که چه کسی در مقابل شما قرار گرفته است، با این حال قسمتی که روی پیروزی شما اثر اصلی را می‌گذارد این است که از چه تجهیزاتی استفاده می‌کنید. با مجله مایکت همراه باشید.

عجیب‌ترین آیتم‌های کم ارزش و کاربردی ماینکرافت برای مبارزه

شما می‌توانید از شمشیرها، تیرها و کمان‌ها برای مقابله با موجودات خشن دنیای ماینکرافت استفاده کنید، اما همیشه لازم است که برای موفقیت در نبردها، اسلحه‌های خود را به یک حد استاندارد برسانید، به جز این موارد چیزهای دیگری هم هستند که برای پیروزی در هر نبرد لازم هستند که معمولا آن ها را نادیده میگیریم.

آیکون بازی Minecraft
Minecraft 

حجم: ۲۰۶.۵ مگابایت

1- بیل

بیل

تمام ابزارهای موجود در بازی قدرت این را دارند که به عنوان سلاح تهاجمی عمل کنند، مازای شمشیر نسبت به یک کلنگ در بازی کاملا آشکار است اما نباید بیل را اصلا نادیده بگیرید.

در حالی که به طور طبیعی در مقایسه با شمشیر قدرت کمتری دارد، اما آسیبی مشابه با کلنگ وارد می کند. بنابراین، اگر این تمام چیزی است که دارید، نترسید که آن را به سمت دشمنان خود پرتاب کنید، از این گذشته، در خارج از جنگ به اندازه یک کلنگ مفید نیست، بنابراین اگر از آن بیش از حد استفاده کنید اهمیتی ندارد و روی جنبه های دیگر بازی اثر نمیگذارد.

2- گلوله برفی

گلوله برفی در بازی ماینکرافت

گلوله برفی یا بیوم برفی (Snow biome) از چند جهت در بازی ماینکرافت جالب توجه است، یکی از بهترین چیزها در مورد آن این است که به شما امکان می‌دهد گلوله‌های برفی را برای پرتاب کردن جمع کنید؛ این گلوله‌ها معمولا تکه برف‌های بی ضرری هستند که صرفا برای سرگرمی بیشتر توسط بازیکنان انتخاب می‌شوند.
با این حال، علی‌رغم این‌که تقریباً به همه موجودات درون بازی آسیب نمی‌رسانند، می‌توانند در موقعیت‌های حساس مفید باشند. این موضوع به این دلیل است که اگر شما به سمت موجودی گلوله برفی پرتاب کنید او کمی به عقب برده می‌شود! بنابراین، می‌توانید از آن‌ها برای دور کردن موجودات و یا پایین انداختن از لبه‌های بلند استفاده کنید یا به سادگی آنها را از خود دور کنید تا فضای بیشتری برای انجام کارهای دیگر داشته باشید.

3- سطل آب

سطل آب در بازی ماینکرافت

یک سطل پر از گدازه مدت‌هاست که به عنوان یک سلاح موثر و البته خطرناک در ماینکرافت شناخته می‌شود. یک سطل پر از آب نیز می‌تواند در جنگ‌های شما با هر نوع موجودی که درون دنیای بزرگ بازی وجود دارد مفید باشد. البته، این یک سلاح خطرناک نیست، حتی قابلیت کشتن دشمنان معمولی هم ندارد مگر این‌که آن ها در یک گودال گیرکرده باشند و شما پیش دستی کرده و آن ها را غرق کنید وگرنه سطل آب خیلی کشنده نیست!
در هر صورت، آب می‌تواند به عنوان یک مکانیزم دفاعی خوب عمل کند زیرا اکثر دشمنان و بازیکنان برای عبور از سطوحی که آب در آنجا وجود دارد تلاش می‌کنند، علاوه بر این‌ها، وقتی آب از سطل بیرون می ریزد و به سمت دشمنان پرتاب می‌شود ، آنها را به عقب می راند و باز هم برای شما فضایی بزرگ‌تر برای مبارزه را می‌خرد، این وسیله هم شبیه به گلوله برفی یک ابزار خوب برای دور نگه داشتن دشمنان است.

4- تخت خواب

تخت خواب در بازی ماینکرافت

کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد وقتی که برای اولین بار ماینکرافت را شروع کرده و دوست دارید آن را ذخیره کنید،با این حال موارد مهمی مثل تخت خواب هستند که به شما کمک می‌کنند که در شب زنده بمانید و اجازه پیدا کنید که مدت طولانی‌تری در بازی حضور داشته و منابع متنوع‌تری را جمع کنید، وقتی شما وارد The nether یا The end می‌شود، این تخت خواب‌ها هستند که شبیه به یک نگهبان به شما کمک کرده و جانتان را نجات میدهند! اگر شما تخت خواب خود را در مکان هایی که جادویی و عرفانی هستند بگذارید بعد از چند ثانیه تخت شما منفجر شده و یک انفجار بسیار قدرتمند رخ خواهد داد، شما می‌توانید از این مکانیزم به عنوان راهی برای حمله استفاده کرده و تعداد بسیار زیادی از دشمنان را بکشید، البته مراقب باشید که خودتان از انفجار جان سالم به در ببرید.

5- بلوک‌ها

بلوک‌ها

در دنیای ماینکرافت اساسی‌ترین چیزی که وجود دارد بلوک ها هستند، تقریبا هر کجای نقشه که باشید یا هر سازه‌ای که میبینید بر اساس این بلوک‌ها ساخته شده و با وجود اینکه خیلی ساده به نظر می‌رسند بسیار هم کاربردی هستند؛ در حالت کلی بلوک‌ها برای حمله خیلی خوب نیستند اما برای ساخت آیتم‌های دفاعی می‌توانند مفید باشند، به این دلیل که شما می‌توانید مسیر ورودی مهاجمان و دشمنان خود را ببندید و نگذارید که آن ها وارد ساختمان، غار یا جایی که شما هستید شوند. این سوال پیش می‌آید که برای دشمنانی که قدرت پرش دارند چه کار کنیم؟ باید بگوییم هیچ راهی وجود ندارد اما استفاده از بلوک‌ها سرعت آن‌ها را کاهش می‌دهد و اجازه مانور بیشتری به شما خواهد داد.

6- قلاب ماهی‌گیری

قلاب ماهی‌گیری در بازی ماینکرافت

از نظر فنی می‌شود ماینکرافت را یک بازی شبیه ساز ماهی‌گیری در نظر گرفت، چرا که می‌توانید قلاب بسازید و ماهی‌های کوچک و بزرگ را از درون آب صید کرده و حتی بخورید. شما می‌توانید به عنوان یک استراتژی بامزه و جایگزین دشمنان را به سمت خودتان بکشانید و ان‌ها را به یک سمت ببرید سپس قلاب را در آورده و دشمن را تا جایی که می‌شود روی زمین بکشید تا بمیرد.

7- تار عنکبوت

تار عنکبوت

تار عنکبوت در ماینکرافت یکی از آزاردهنده ترین چیزهایی است که وجود دارد، اگر در این تار گیر کنید حرکات شما بسیار کند و محدود شده و آن طور که انتظار داشته باشید نمی‌توانید کار عجیبی انجام دهید.جنبه مثبت ماجرا این است که این تار فقط برای شما کند کننده نیست بلکه روی دشمنان هم اثر می‌گذارد. شما اگر بتوانید به طور هوشمندانه‌ای تعدادی تار عنکبوت را در مسیر دشمنان قرار دهید می‌توانید آن‌ها را گرفتار کرده و در این صورت یا به آن‌ها حمله کنید و یا از کند شدن آن‌ها برای فرار نهایت استفاده را ببرید.

8- تبر

تبر در بازی ماینکرافت

در بازی ماینکرافت تبر یکی از بزرگ‌ترین و کاربردی ترین سلاح هایی است که می‌توانید در اختیار داشته باشید، اما با این حال خیلی از بازیکنان تبر را به عنوان یک اسلحه نمی‌بینند و از این وسیله فقط به عنوان یک ابزار برای قطع درختان استفاده میکنند.

همان‌طور که گفتیم تبر یک اسلحه فوق العاده است، در نسخه جاوا بازی ماینکرافت تبرها حتی آسیب بیشتری از شمشیر وارد می‌کنند و سریع‌تر هم هستند شما می‌توانید با استفاده از این نکته دشمنان را با قدرت بیشتری از بین ببرید. اما در حالت کلی آسیب تبر و شمشیر برابر است و اگر شما هر نسخه‌ای از بازی را داشته باشید این ابزار به اندازه کافی برای شما جذاب خواهد بود.

پیش به سوی تجربه ای تازه

اگر از علاقه‌مندان به ماینکرافت هستید و دوست دارید که نکات جدیدی درباره این بازی یادبگیرید، مجله مایکت را فراموش نکنید، امروز سعی کردیم که چند ابزار جدید برای جنگیدن در ماینکرافت به شما معرفی کنیم و امیدواریم که از نکات گفته شده خوشتان آمده باشد.

منبع: thegamer

دکمه بازگشت به بالا