آموزش‌ سیستم عامل اندروید و رفع مشکلات [ترفند ها]

نصب همزمان دو یا چند بار یک برنامه در گوشی اندروید

اگر شما هم یکی از کاربرانی هستید که تمایل دارد از چند حساب از یک برنامه داشته باشید، این مقاله را حتما تا آخر بخوانید و با مایکت همراه باشید.

یک گوشی اندروید همانند یک دفتر سفید خالی است تا وقتی که در آن اپلیکیشن های مختلف نصب می شوند و آنجاست که تبدیل به یک ابزار سودمند و کاربردی می شود. در واقع نرم افزار ها با کاربردهای خود روح یک گوشی هستند و به آن معنا می دهند. اما برخی از اپلیکیشن ها، آنقدر مفید هستند که عده ای از کاربران تصمیم می گیرند دو نسخه از آن را داشته باشند. داشتن دو یا چند نسخه از یک اپلیکیشن زمانی معنا می دهد که شما بخواهید در آن برنامه چند حساب کاربری بسازید و از حساب ها به صورت جداگانه استفاده نمایید. مثلا شما می توانید با نصب واتساپ دوم، حساب کاری و شخصی خود را جدا کنید. این کار باعث می شود نظم بسیار زیادی در کار خود حس کنید، چرا که از مخاطبین، پروفایل، نام کاربری و غیره جداگانه استفاده می نمایید. در ادامه به شما آموزش می دهیم که چطور از یک اپلیکیشن دو یا چند نسخه داشته باشید.

کلون کردن برنامه در یک گوشی اندروید

داشتن یک برنامه با دو یا چند حساب کاربری در یک گوشی، راه های مختلفی دارد. مثلا شما می توانید از تنظیمات تلفن همراه خود، نرم افزارهای کمکی، نسخه های غیر اصلی در صورت موجود بودن، استفاده نمایید. در ادامه در سه روش به آموزش این کار می پردازیم، به انتخاب خود و طبق نسخه اندروید گوشی موبایلتان، یک روش را برگزیده و از آن استفاده نمایید.

روش اول

این روش را می توان راحت ترین،سریع ترین و مطمئن ترین روش دانست. در این روش شما بدون نصب هیچ اپلیکیشنی می توانید به راحتی با استفاده از تنظیمات موبایل خود، یک نرم افزار را کلون کنید و از ان استفاده نمایید. اما همانطور که در نصب اینستاگرام دوم گفتیم، مشکل این روش این است که در تمامی گوشی ها قابل استفاده نیست. در واقع کاربرد این روش در نسخه های بالای اندروید است و همه ی نسخه های اندروید این قابلیت را ندارند.

اگر تلفن همراه شما سامسونگ است، باید نسخه ی اندروید 6 به بالا داشته باشد تا بتوانید از این روش استفاده نمایید. اما گوشی های شیائومی به دلیل جدید تر بودن، اکثرا این قابلیت را دارند. به هر حال اگر تلفن شما این قابلیت را دارد، با طی کردن مراحل زیر می توانید از یک نرم افزار دو نسخه داشته باشید.

 • اگر زبان گوشی شما انگلیسی است، به مرحله ی بعد بروید، اما اگر فارسی است، ابتدا باید آن را انگلیسی کنید. می توانید پس از اتمام کار مجددا آن را روی فارسی تنظیم نمایید.
 • ابتدا وارد تنظیمات (Settings) گوشی خود شوید و در قسمت‌ جستجو به دنبال عباراتی مثل:
  Dual apps, app twin, app clone, twin apps, clone app, Dual messenger
  بگردید. و روی هریک که یافتید، ضربه بزنید.
 • Install (نصب) را زده و سپس confirm را بزنید.
 • اکنون ادامه ی مراحل را طی نمایید و نرم افزار مورد نظر خود را کلون کنید.
 • اکنون می توانید وارد برنامه ی شبیه سازی شده شوید و از ان استفاده نمایید. اگر لازم است ابتدا در آن یک حساب کاربری جدید تشکیل دهید و مراحل ثبت نام را کامل نمایید.

روش دوم

در این روش نیز همانند روش اول شما یک برنامه را کلون یا شبیه سازی می کنید. با این تفاوت که این روش محدودیتی ندارد و شما در هر صورت می توانید از آن استفاده کنید. این روش با کمک یک نرم افزار کلون کننده انجام می گیرد. در ادامه به شما دو نرم افزار معرفی کرده ایم که به کمک آنها می توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را شبیه سازی کنید. دقت کنید که برنامه های معرفی شده به ترتیب برتری قرار نگرفته اند و انتخاب بین آنها با شماست.

App Cloner

ممکن است نام این نرم افزار را تاکنون شنیده باشید، زیرا معروف ترین اپلیکیشن کلون کننده می باشد. این اپتنها 5 مگابایت است که حجم بسیار کمی است و حسن مهم این نرم افزار به حساب می آید. اما ایراد این برنامه رایگان نبودن آن است. در واقع شما اگر قصد استفاده از ان را داشته باشید، باید مبلغی را برای خرید اشتراک ماهیانه پرداخت کنید. با اینکه کاربرد این برنامه ارزش خرید اشتراک را دارد، اما عده ای ترجیح می دهند که از نرم افزارهای رایگان استفاده نمایند، به همین علت برنامه ی معرفی شده ی بعدی کاملا رایگان است.

اما درباره ی طریقه ی استفاده از این اپ ، ایتدا باید ان را از طریق باکس زیر دانلود و نصب نمایید. سپس وارد آن شوید و یکی از اشتراک ها را طبق نیاز خود انتخاب کرده و خریداری نمایید. پس از آن نرم افزار مورد نظرتان را از بین برنامه ها یافته و آن را شبیه سازی کنید.

 از این نرم افزار برای کلون کردن همه ی برنامه ها می توانید استفاده کنید به جز نرم افزار واتس آپ. این اپلیکیشن قادر نیست واتساپ را کلون نماید.

آیکون برنامه App Cloner Premium & Add-ons
App Cloner Premium & Add-ons 
سازنده: App Listo
حجم: ۴.۸ مگابایت

 

Parallel Space

چطوری از یک برنامه چند تا (عدد) داشته باشم؟ parallel space کاملا رایگان است و نیازی به پرداخت اشتراک ندارد. با اینکه حجم این نرم افزار نیز بسیار کم است (11مگابایت) اما در مقایسه با app cloner کمی بیشتر است. به هر حال برای استفاده از آن ابتدا آن را از طریق باکس زیر دانلود نموده و سپس مراحل زیر را طی نمایید.

آیکون برنامه Parallel Space - Multiple accounts & Two face
Parallel Space – Multiple accounts & Two face 
سازنده: LBE Tech
حجم: ۱۰.۹ مگابایت

 • روی ایکن مربوط به اپلیکیشن در صفحه ی اصلی گوشی موبایلتان ضربه بزنید، تا نرم افزار اجرا شود.
 • یک صفحه مربوط به قوانین جلوی شما ظاهر می شود که باید با تایید آنها، نشان دهید که به این قوانین پایبند هستید. پس agree and continue را بزنید و سپس مجددا continue را انتخاب نمایید.
 • برنامه از شما مجوز دسترسی به مخاطبین، مکان، عکس ها و غیره را می خواهد. اجازه را صادر نمایید.
 • افزودن به parallel Space را زده و به دنبال اپلیکیشن مورد نظر خود بگردید.
 • اکنون نیاز به نصب یک برنامه ی مکمل دارید، روی نصب ضربه بزنید.
 • از صفحه اصلی برنامه، برنامه ی شبیه سازی شده را بیابید و از ان استفاده کنید.

دقت کنید که برای دسترسی به نرم افزار شبیه سازی شده باید به این نرم افزار مراجعه کنید و از داخل آن، اپ مورد نظر را جستجو کنید و در واقع اپ شبیه سازی شده به صفحه ی اصلی گوشی شما افزوده نمی شود.

روش سوم

این روش نیز همانند روش اول دارای استثنی است و شامل حال همه ی افراد نمی شود. در واقع این روش برای افرادی مناسب است که می خواهند از یک نرم افزاری دو نسخه داشته باشند که دارای نسخه های غیر رسمی است.

برای مثال می توان به واتساپ بیزینس اشاره کرد. این نرم افزار یکی از نسخه های غیر رسمی whatsapp است. در واقع اگر شما بخواهید در این پیام رسان دو حساب کاربری بسازید، می توانید به جای کلون کردن از نسخه های دیگر مثل نسخه ی تجاری واتساپ استفاده نمایید.

اینستاگرام نیز دارای نسخه های دیگر مثل اینستا پلاس است که به شما این امکان را می دهد بدون کلون کردن، پیج کاری و غیر کاری خود را جذاسازی نمایید.

نصب همزمان دو نسخه از یک نرم افزار در گوشی های آیفون

همانطور که میدانید، اپل دارای یک استور اختصاصی برای به دست آوردن اپلیکیشن های مختلف است. شما برای اینکه اپلیکیشن مورد نظر خود را در این نوع گوشی ها Clone کنید، باید به این استور رفته و یکی از اپلیکیشن های کلون کننده را بیابید و از آن استفاده نمایید.

آیا به جز برنامه های بالا اپلیکیشنی برای ایجاد اینستاگرام دوم وجود دارد؟

بله. ما در این مقاله سعی کردیم بهترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن ها در این زمینه را گلچین کرده و به شما عزیزان معرفی نماییم. اما به جز آنها اپلیکیشن های دیگری از جمله Dual App Wizard وجود دارند که با آنها می توانید یک نرم افزار را به تعداد دلخواه داشته باشید.

داشتن دو یا چند عدد از یک برنامه چه سودی دارد؟

همانطور که در این مقاله نیز به آن اشاره کردیم، وقتی شما از یک نرم افزار دو عدد داشته باشید، با نظم بیشتری می توانید از آن استفاده کنید. مثلا در پیام رسان هایی مثل واتساپ یا اینستاگرام می توانید حساب کاربری شخصی و کاری خود را جداسازی کنید. در این صورت دارای مخاطبین، فالورها، پست ها، استوری ها، پروفایل و نام کاربری اختصاصی و مرتبط با صفحه ی خود هستید که این دسته بندی بسیار مفید و نظم دهنده می باشد.

اکنون نوبت شماست!

در این مقاله شما را با روش های نصب دو نسخه از یک نرم افزار آشنا کردیم، امیدواریم که مفید واقع شده باشد. اکنون نوبت شماست که نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کرده و پاسخ سوالات خود را از ما جویا شوید. با تشکر.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا