تازه‌های منتخب مایکت
آموزش

چگونه از “ایرانسل من” استفاده کنیم؟ | راهنمای استفاده آسان

ایرانسل من اپلیکیشن مدیریت حساب ایرانسل است. ایرانسل به عنوان دومین اپراتور بزرگ ایران، میلیون‌ها کاربر دارد و برای ارائه خدمات بهتر و دسترسی آسان کاربران به امکانات متعدد خود، اپلیکیشن ایرانسل من را عرضه کرده است. اگر شما هم خط ایرانسل دارید و از کاربران این اپراتور هستید، با نصب اپلیکیشن ایرانسل من، می‌توانید به تمام امکانات آن دسترسی داشته باشید و با چند کلیلک ساده، اعتبار خط تان را چک کنید، بسته‌های اینترنت بخرید، میزان مصرف‌تان را کتنترل کنید، شارژ بخرید و… .

در این مطلب قصد داریم تا این اپلیکیشن را به طور کامل بررسی کنیم و نحوه کار با آن را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

دانلود اپلیکیشن ایرانسل من و ساخت حساب کاربری

نیازی به گفتن نیست که برای استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من، نیاز است که آن را دانلود و روشی گوشی‌تان نصب کنید. از طریق باکس زیر این کار را انجام دهید:

آیکون برنامه ایرانسل من
ایرانسل من 
سازنده: ایرانسل
حجم: ۲۲.۹ مگابایت

بعد از نصب برنامه، وارد آن شوید. در این مرحله نیاز است که یک حساب کاربری بسازید. برای ساخت حساب، شماره خط ایرانسل یا شماره وایکمس خود را در اپلیکیشن وارد کنید. در مرحله بعد اگر شماره‌ای که با آن قصد ثبت نام دارید، شماره خط ایرانسل فعال شما باشد، برای شما یک رمز عبور یکبار مصرف پیامک می‌شود و با وارد کردن آن در اپلیکیشن، ثبت نام شما انجام می‌شود. همچنین می‌توانید یک پیامک بدون متن به شماره ۱۳۰ بفرستید.

اگر شماره ایرانسل شما فعال نیست یا شماره وایکمس شماست، برای ثبت نام نیاز به وارد کردن همان شماره و استفاده از رمز نسخه وب ایرانسل من (رمز ایرانسلی) شماره خود را دارید.

راهنمای بخش‌های مختلف اپلیکیشن ایرانسل من

حالا وارد حساب کاربری‌تان در اپلیکیشن ایرانسل من شده‌اید. در صفحه اول اپلیکیشن، نمای کلی‌ای از حساب شما قابل مشاهده است. این بخش شامل اسم و شماره ایرانسل شما، موجودی شارژ و حجم باقیمانده از بسته اینترنت شما ست. بعد از آن خدمات دیگر ایرانسل در قسمت‌های پایین‌تر این صفحه در دسترس شما هستند؛ خدماتی مانند:

 • سرویس‌های ویژه شامل تلویزوین آنلاین، سفارش تاکسی، غذا و محصولات سوپرمارکتی به صورت آنلاین و با همکاری اسنپ و بخش آموزشی؛
 • تکان شگفت انگیز که هر ۲۴ ساعت با مراجعه به این بخش می‌توانید هدیه کوچکی از ایرانسل دریافت کنید؛
 • خدمات اضطراری مانند در خواست شارژ؛
 • پیگیری سفارش؛
 • خرید مودم؛
 • تبدیل رایگان خط به 4G؛
 • خرید شارژ برای دیگران و… .

در نوار بالای صفحه اول اپلیکیشن و در سمت راست، یک آیکون منوی همبرگری وجود دارد که در این قسمت به کلیه اطلاعات حساب و خدمات مربوط به آن دسترسی دارید. این قسمت به ترتیب شامل بخش‌ها و امکانات زیر است:

اپلیکیشن ایرانسل من
 • در بالاترین قسمت این منو، اسم، عکس پروفایل و شماره ایرانسل شما درج شده است و در کادری پایین شماره ایرانسل می‌توانید زبان اپلیکیشن را از فارسی به انگلیسی و برعکس تغییر دهید.
 • در بخش پرونده، تنظیمات و تمام اطلاعات شخصی شما وجود دارد. در تب تنظیمات در این قسمت می‌توانید تغییراتی مانند تغییر رمز عبور، تنظیم اثر انگشت و پین برای ورود به اپلیکیشن، مدیریت پیامک‌های تبلیغاتی، تنظمیات پیامک‌های سیستم، خدمات رومینگ، طرح کنترل مصرف آزاد، انتخاب پس زمینه فوتبالی و… را انجام دهید. در تب دیگر اطلاعات پرونده شما وجود دارد که تمام مشخصاتی که هنگام خرید سیم کارت ارايه داده‌اید در این بخش درج شده و امکان ویرایش آن هم وجود دارد. در آخرین تب اطلاعات حساب شما و مشاهده سیم کارت‌های ایرانسلی که ثبت نام کرده‌اید وجود دارد.
 • در بخش خدمات ارزش افزوده امکاناتی مانند سامانه هواداری از تیم محبوب‌تان، درخواست آهنگ پیشواز، درخواست پیام پیشواز، سرویس بیمه و همچنین مدیریت این سرویس‌ها و پیگیری سفارشات ارزش افزوده شما وجود دارد.
 • بخش خدمات سیم کارت که در آن می‌توانید سیم کارت اعتباری‌تان را به دائمی تبدیل کنید و همچینین درخواست سرویس 4G بدهید و یا نسبت به مسدود کردن یا رفع مسدودیت شماره ایرانسل‌تان اقدام کنید.
 • بخش بعدی، بخش آموزش‌‌ها است که در آن ویدیوهای آموزشی در رابطه با اینترنت ثابت، اینترنت همراه، کنترل حساب و خرید بسته را می‌توانید ببینید.
 • در بخش کدهای دستوری تمام کدهای USSD ایرانسل برای خطوط اعتباری و دائمی برای شما فهرست شده‌اند تا اگر زمانی دسترسی به اینترنت نداشتید، بتوانید به راحتی با شماره گیری این کدها از خدمات استفاده کنید.
 • بخش‌های دیگر این قسمت شامل تست سرعت، ارتباط با ما، نظرسنجی، پرسش‌های متداول و خروج از تمام حساب‌ها هستند که کاربردهای آنها مشخص است و نیاز به توضیح اضافه‌ای نیست.

صفحات دیگر اپلیکیشن ایرانسل من که در نوار پایین صفحه اول، عناوین آنها قابل مشاهده است، شامل بخش‌های زیر است:

 • شارژ مجدد که برای خرید شارژ به صورت آنلاین و از داخل این اپلیکیشن است و یا برای وارد کردن کد نوشته شده بر رووی کارت شارژی است که خریداری کردید. در این بخش می‌توانید در صورتی که کارت شارژ مخدوشی دارید با وارد کردن سریال آن و حداقل ۸ رقم از کد شارژ، شارژ آن را دریافت کنید و دیگر نگرانی بابت از درست رفتن هزینه‌تان نداشته باشید.
 • بخش بعدی برای خرید بسته‌های اینترنتی است. در این بخش تمام بسته‌های اینترنتی ایرانسل برای شما لیست شده است و می‌توانید بر اساس نیازتان، مناسب‌ترین را انتخاب و خریداری کنید. فعال کردن رومینگ ایرانسل در صورتی که قصد خروج از کشور را دارید هم در همین بخش انجام می‌شود.
 • بخش تاریخچه که آرشیوی است از ۱۵15 کارکرد اخیر و خریدهای شما مانند خرید شارژ و بسته‌های اینترنت و… با سیم کارت ایرانسل است.
 • بخش آخر پیشنهادها است که که در آن پبشنهاداتی بر اساس میزان مصرف شما، برای خرید بسته‌های اینترنت، مکالمه و پیامک داده می‌شود که با خرید آنها می‌توانید در هزینه‌های مصرف‌تان صرفه جویی کنید. به علاوه ایرانسل پیشنهادات تشویقی روزانه‌ای دارد که از همین بخش قابل مشاهده هستند.

آیا از اپلیکیشن ایرانسل من میتوان به صورت آفلاین استفاده کرد؟

خیر، ایرانسل من یک اپلیکیشن آنلاین است و برای استفاده از آن باید به اینترنت متصل شوید. در صورتی که به اینترنت دسترسی نداشته باشید، با ورود به ایرانسل من، لیست کدهای دستوری USSD ایرانسل برای شما نمایش داده می‌شود تا بتوانید از طریق شماره گیری آنها، از خدمات ایرانسل به صورت آفلاین استفاده کنید.

آیا مصرف اینترنت در اپلیکیشن ایرانسل من به صورت رایگان مصاحبه می‌شود؟

بله مصرف اینترنت در اپلیکیشن ایرانسل من، برای تمام دارندگان سیم کارت ایرانسل رایگان است.

آیا ایرانسل من نسخه وب هم دارد؟

بله، دارد. بر روی عبارت نسخه وب ایرانسل من می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید که استفاده از نسخه وب ایرانسل من هم برای کسانی که اینترنت ثابت ایرانسل را دارند، رایگان است.

شما از کدام روش استفاده می‌کنید؟ اپلیکیشن ایرانسل من را ترجیح می‌دهید یا استفاده از کدهای دستوری USSD؟

این مطلب رو چه قدر دوست داشتی؟
[تعداد کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن