روبلاکس قابلیت ترجمه همزمان مبتنی بر هوش مصنوعی را در دسترس تمام کاربران قرار می‌دهد - مجله مایکت | دنیای تکنولوژی و فیلم و سریال

روبلاکس قابلیت ترجمه همزمان مبتنی بر هوش مصنوعی را در دسترس تمام کاربران قرار می‌دهد

روبلاکس قرار است قابلیت ترجمه همزمان مبتنی بر هوش مصنوعی را در دسترس تمام کاربران قرار دهد که فعلا 16 زبان گوناگون را پوشش می‌دهد. آیا این یعنی بازی‌های چندنفره به معنای واقعی کلمه به تجربه‌ای جهانی تبدیل خواهند شد؟ در ادامه این خبر با مایکت همراه باشید.

پلتفرم متاورس روبلاکس ابزار ترجمه آنلاین مبتنی بر هوش مصنوعی جدیدی را قرار است در دسترس میلیون‌ها کاربر در سراسر دنیا قرار دهد. در نتیجه به لطف این قابلیت فارغ از این که زبان مادری‌تان چیست، می‌توانید به راحتی با دیگر کاربران ارتباط برقرار کنید.

این سرویس ترجمه که بر اساس یک مدل هوش مصنوعی شخصی‌سازی شده‌ی جدید است به صورت همزمان می‌تواند متون را ترجمه کند و با استفاده از آن در کسری از ثانیه می‌توانیم ترجمه پیامی به زبان دیگر را به زبان خودمان ببینیم.

بر اساس ادعای شرکت، روبلاکس روزانه بیش از 70 میلیون کاربر دارد و نزدیک به 2.4 میلیارد پیام در هر روز بین کاربران 180 کشور تبادل می‌شود. در این میان یک سوم از پیام‌ها بین افرادی رد و بدل می‌شود که زبان متفاوتی دارند.

احتمالا این آغاز راه یکی از کارکردهای مهم هوش مصنوعی در صنعت بازی‌های ویدیویی خواهد بود. این قابلیت مخصوص در آثار چندنفره می‌تواند بسیار مفید واقع شود. به لطف این ویژگی ارتباط بین کاربران از همیشه راحت‌تر خواهد شد. شاید در آینده شاهد مدلی برای ترجمه همزمان مکالمات صوتی در بخش چت‌های درون‌بازی هم باشیم.

ترجمه همزمان مبتنی بر هوش مصنوعی در روبلاکس چطور کار می‌کند؟

روبلاکس قابلیت ترجمه همزمان مبتنی بر هوش مصنوعی را در دسترس تمام کاربران قرار می‌دهد

قابلیت ترجمه همزمان مبتنی بر هوش مصنوعی 16 زبان را پوشش می‌دهد و بر مبنای TextChatService طراحی شده است. در این حالت کاربر به سادگی متن خود را به زبان خودش می‌نویسد و کاربران دیگر این پیام را به صورت خودکار در حالت ترجمه شده به زبان خودشان خواهند دید.

برای مثال یک کاربر از کره جنوبی می‌تواند پیام خود را به زبان کره‌ای بنویسد و ارسال کند. در این حالت کاربر انگلیسی‌زبان آن را به زبان انگلیسی خواهد دید و در همین حال یک فرد آلمانی‌زبان می‌تواند به زبان آلمانی آن پیام را دیده و به آن پاسخ دهد. در نتیجه کاربران به راحتی می‌توانند حرف‌های هم را بفهمند.

روبلاکس برای تسریع فرآیند ترجمه و کم کردن تاخیر به کسری از ثانیه دست به ساخت یک مدل هوش مصنوعی زده که از شباهت‌های زبان‌شناسی بین زبان‌های مختلف مثل اسپانیایی و پرتغالی استفاده می‌کند تا بتواند به سرعت نتیجه مناسبی را ارائه دهد.

این ابزار ترجمه مبتنی بر هوش مصنوعی بر پایه یک مدل زبان بزرگ ساخته شده است. این مدل زبان بزرگ با استفاده از داده‌های منبع‌باز، نتایج ترجمه‌های حاصل چت‌ها که توسط انسان تائید شده و عبارات و جمله‌هایی که در چت خود روبلاکس مورد استفاده قرار گرفته، توسعه پیدا کرده است.

ژن فنگ، رئیس بخش بین‌المللی Roblox، در این رابطه می‌گوید: «آزمایش‌های اولیه ما با این تکنولوژی ترجمه چت خودکار جدید نشون میده میشه انتظار تاثیر مثبت قابل توجهی روی صرف‌جویی تو زمان، ارتباط بهتر تو چت‌ها و کیفیت گفتگوها داشت. به همین خاطر هم برای برداشتن قدم بعدی به سمت ارائه یک تجربه بهتر تو ارتباطات کاربران‌مون و توسعه و بهبود تعامل‌ها هیجان زیادی داریم».

آیکون بازی Roblox

Roblox

حجم:۹۴.۳ مگابایت

دانلود روبلاکس

قدم بعدی برای بین‌المللی‌سازی چیست؟

روبلاکس قابلیت ترجمه همزمان مبتنی بر هوش مصنوعی را در دسترس تمام کاربران قرار می‌دهد

مدل پایه هوش مصنوعی که کار ترجمه را انجام می‌دهد، در دسترس جامعه توسعه‌دهندگان هم قرار گرفته است تا بتوانند از قابلیت ترجمه در بخش‌های دیگر هم استفاده کنند.

دنیل استرمن، مدیر ارشد فناوری شرکت، در این رابطه می‌گوید: «دید ما اینه که تو آینده تموم بخش‌های رابط کاربری کاملا به صورت ترجمه شده به زبان محلی هر کاربر ارائه بشه و این که بتونیم ترجمه صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی رو هم ارائه بدیم».

این اتفاق می‌تواند به رشد آثار چندنفره کمک کند و موجب توسعه جهانی محیط‌های دیجیتالی شود. هرچند هر کاربر بسته به محیطی که در آن زندگی می‌کنند ممکن است از آن چه می‌بینید دریافت متفاوتی داشته باشد.

در آینده ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی شخصی‌سازی محیط را هم امکان‌پذیر خواهند کرد تا هر فرد بتواند با توجه به طبع و علاقی که با آن بزرگ شده فضای اطراف را ببیند. همچنین انتظار می‌رود در آینده شاهد تطبیق پیدا کردن NPCها با الگوهای صحبت و سبک و عبارات مورد استفاده قرار گرفته در هر زبان هم باشیم و بهبود قابل توجهی در بخش شخصی‌سازی ببینیم.

این بود خبر اضافه شدن قابلیت ترجمه همزمان مبتنی بر هوش مصنوعی در روبلاکس. نظر شما درباره این پلتفرم چیست؟ دوست دارید در آینده شاهد اضافه شدن چه قابلیت‌هایی به آن باشید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Tom’s Guide

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×