بهترین بازی‌های مبارزه خودکار اندرویدی

بهترین بازی‌‌های موبایلی برای کسانی که بسیار مشغله دارند و نمی‌توانند وقت زیادی روی تجربه آن‌ها بگذارند، بازی‌های Auto Battler هستند. بازی‌هایی که حتی وقتی خواب هستید هم در حال انجام هستند و این موضوع به شما اجازه می‌دهد که در اوقات کمی که برای تجربه بازی دارید، بازی محبوبتان پیش رفته باشد.

تا به امروز هم بازی‌‌های آتو بتلر زیادی منتشر شده است که خیلی‌ از آن‌ها شاید به آن جذابیتی که انتظارش را داریم، نباشد. اما بازی‌هایی هم در این سبک هستند که می‌توانید مدت زمان زیادی آن را تجربه کنید و به هیچ‌وجه برایتان تکراری و خسته‌کننده نشود. بازی‌هایی که خاک زمان روی آن‌ها به خوبی می‌نشیند.

خوشبختانه، تا به امروز بازی‌های رایگان زیادی در این سبک منتشر شده است که می‌توانید آن‌ها را به راحتی دانلود کنید و بعضی‌های دیگر هم قیمت دلاری بسیار بالایی دارند اما خوشبختانه، مایکت تجربه این بازی‌ها را برای شما بسیار راحت‌ کرده است و جایی برای نگرانی نیست.

در این مقاله، قصد داریم سراغ 9 تا از بهترین بازی‌های Auto Battler برویم که توصیه می‌کنیم حتما آن را تجربه کنید. حتی اگر مشغله زیادی ندارید، باز هم بهتر است به این بازی‌ها فرصت بدهید که شما را سورپرایز خواهند کرد. با بلاگ مایکت و معرفی این ۸ بازی آتو بتلر همراه باشید.

1. بازی Super Auto Pets

بگذارید کار خودم را از همین ابتدا راحت کنم؛ هر بازی موبایلی که در آن حیوانات بانمک حضور داشته باشند، ارزش این را دارد که حتی برای مدت زمان کوتاهی آن را تجربه کنیم. بازی Super Auto Pets هم دقیقا به همین شکل و منوال است و کلی حیوان بانمک را در خود جای داده است.

اما این بازی را تنها به خاطر بانمک بودن آن لازم نیست تجربه کنید؛ گیمپلی این بازی بسیار فرارتر از انتظار شما است و به راحتی می‌توانید روزهای زیادی خود را مشغول تجربه این بازی کنید و به هیچ‌وجه از تجربه کردن این بازی احساس خستگی نداشته باشید. این بازی هم‌چنین بالای یک میلیون دانلود در گوگل پلی استور دارد!

پس می‌توانید مطمئن باشید که با یک بازی خوش‌ساخت و محبوب روبه‌رو هستید. زمانی که این بازی را تجربه می‌کنید، به مرور زمان به حیوانات متفاوتی دسترسی پیدا می‌کنید. هر کدام از این حیوان‌ها، قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختص به خودش را دارد که می‌تواند به شما در طول بازی کمک بسزایی کند. 

این بازی را می‌توان یک مبارزه بر علیه غذاها، گیاهان و خوراکی‌های مختلف بدانیم. شما باید سعی کنید که با کاشتن حیوان مناسب در مقابل این خوراکی‌ها، آن‌ها را شکست بدهید. همانطور هم که در ابتدا گفتیم، لازم نیست همیشه این بازی را اجرا کنید و این بازی حتی در خواب شما هم پیشروی خواهد کرد.

2. بازی TFT: Teamfight Tactics

استودیوی Riot Games قطعا از جمله استودیوهای بازی‌سازی است که طی چند سال اخیر به گردن این صنعت حق زیادی دارد. نه تنها آن‌ها بازی‌های موفقی مثل League of Legends منتشر کردند، بلکه بر اساس همین بازی، یک سریال تلویزیونی بسیار محبوب به اسم Arkane ساخته شد که نگاه‌های زیادی را به صنعت بازی چرخاند.

این استودیو البته از صنعت بازی‌های موبایلی هم دور نماند. آن‌ها یک بازی با نام TFT: Teamfight Tactics ساختند که در آن کاراکترهای محبوب دنیای League of Legends حضور یافتند و به لطف این کاراکترها، خیلی از طرفدارهای دوآتشه لیگ آو لجندز هم در اوقات فراغت خود این عنوان را تجربه می‌کنند.

هر کدام از کاراکترهای این بازی قابلیت‌های منحصر به فرد خود را در بازی دارند و می‌توانید با قرار دادن آن‌ها جلوی دیگر کاراکترها، به مبارزه کردن با آن‌ها بپردازید. هم‌چنین نقشه‌های بازی هم از بازی اصلی الهام گرفته شده است که البته می‌توان گفت این نقشه‌ها ورژن بسیار کوچکتر نقشه‌های بازی اصلی محسوب می‌شود.

نکته بسیار مثبت این بازی، دریافت آپدیت‌ها و بسته‌های الحاقی متفاوت است که باعث می‌شود این بازی به هیچ‌وجه حس تکراری بودن نداشته باشد و هر چقدر در بازی رو به جلو حرکت کنید، المان‌های جدیدی از این بازی را پیدا می‌کنید که ارزش تجربه بازی را بیشتر می‌کند و می‌توانید تا ساعت‌ها خود را مشغول آن کنید.

آیکون بازی TFT: Teamfight Tactics

TFT: Teamfight Tactics

حجم:۷۹.۷ مگابایت

دانلود بازی TFT: Teamfight Tactics

3. بازی Auto Chess

ایده ساختن یک بازی آتو بتلر با محوریت بازی شطرنج شاید یکی از نابغه‌ترین ایده‌هایی بود که خوشبختانه حالا بازی موبایلی آن را در اختیار داریم. بازی Auto Chess به قول خارجی‌ها،‌ بهترین هر دو دنیا است که با پیاده‌سازی درست المان‌های یک بازی سرگرم‌کننده،‌به راحتی شما را ساعت‌ها سرگرم می‌کند.

اگر طرفدار بازی Dota 2 هستید، پس شک نکنید که این بازی برای شما ساخته شده است. این بازی نمرات بسیار خوبی از گوگل پلی استور دریافت کرده است و هر چقدر در بازی روبه‌جلو حرکت می‌کنید، بازی برایتان جذاب‌تر خواهد شد و المان‌های جدیدی به تجربه شما اضافه می‌شود.

این بازی کاراکترهای زیادی دارد که هر کدام از آن‌ها، می‌توانند قابلیت‌های جدیدی را به بازی اضافه کنند. البته باید در نظر داشته باشید که مدت زمانی طول می‌کشد که بتوانید با قابلیت‌های هر کدام از این کاراکترها آشنا شوید. پس بهتر است در ابتدای تجربه، کمی به این بازی فرصت بدهید.

محوریت اصلی بازی بر ساختن دسته قهرمان‌های بازی است و اگر بتوانید الگوریتم حرکات رقیب خود را متوجه شوید و بدانید که آن‌ها قرار است از چه کاراکترهایی استفاده کنند، به راحتی می‌توانید یک دک قدرتمند بسازید که بتوانید در مقابل آن‌ها ایستادگی کرده و بازی شطرنج را ببرید.

آیکون بازی Auto Chess

Auto Chess

حجم:۱۷۵.۷ مگابایت

دانلود بازی Auto Chess

4. بازی Legends Of Idleon

حتی از اسم این بازی هم مشخص است که این بازی قرار است به شما المان‌های زیادی از ژانر Idle بدهد. یعنی شما لازم نیست که همیشه در این بازی حضور داشته باشید تا بتوانید بازی را پیشروی بدهید و بازی در اکثر اوقات بدون این که حضور شما لازم باشد، این کار را برای شما انجام خواهد داد.

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های این بازی، ارائه دادن المان‌های MMO است که به راحتی می‌تواند شما را ساعت‌ها درگیر خود کند. پس به همین دلیل باید انتظار المان‌های پیچیده را در این بازی داشته باشید که به هیچ‌وجه قرار نیست شما را راحت بگذارند و یادگیری آن‌ها هم تا حد زیادی زمان‌گیر خواهد بود.

نبردهای خودکار این بازی بسیار جذاب و سرگرم‌کننده هستند؛ با این که بازی المان‌هایی را به شما ارائه می‌دهند که بتوانید برای مدت زمان زیادی خارج بازی بمانید، اما بعضی اوقات واقعا دوست دارید که در محیط این بازی حضور داشته باشید تا متوجه شوید که کاراکترهای بازی چگونه با یکدیگر مقابله می‌کنند. 

یکی دیگر از بهترین ویژگی‌های این بازی، جلوه‌های بصری پیکسلی آن است. با این که به نظر می‌رسد این جلوه‌های بصری کمی منسوخ شده هستند، اما پیاده‌سازی آن‌ها به حدی استادانه انجام شده است که شما می‌توانید برای مدت زمان زیادی این بازی را تجربه کنید و به هیچ‌وجه از تجربه این بازی خسته نشوید و ارزش تکرارپذیری این بازی بسیار بالاست.

5. بازی King God Castle

با این که این عنوان را در این لیست می‌توانیم یکی از بهترین بازی‌های آتو بتلر در نظر بگیریم، اما سازندگان این بازی سعی کرده‌اند که با قرار دادن المان‌های کمدی افراطی در ای بازی، کمی از جدی بودن آن بکاهند. اما نگران نباشید، به محض این که گیمپلی بازی  را تجربه کنید، متوجه جدی بودن آن خواهید شد.

المان‌های گیمپلی این بازی با وجود گرافیک به معنای واقعی کلمه سوپر ساده آن، به اندازه‌ای پیچیده هستند که شاید مدت زمان زیادی از شما بگیرد تا بتوانید این بازی را بدون هیچ مشکلی تجربه کنید. المان‌های این بازی در کنار پیچیدگی، بسیار زیاد هستند و بعضی از آن‌‌ها به مرور زمان خودشان را به شما نشان می‌دهد.

شما در این بازی باید یک گروه شش نفره تشکیل دهید و با چیدن یک استراتژی مناسب، سعی کنید که هر کدام از آن‌ها را برای انجام یک عملیات آماده کنید. با مبارزه کردن با دیگر پلیرهای این بازی، برای خود الماس و سکه جمع کنید تا این که بتوانید در مبارزه‌های پیشرفته‌تر حضور داشته باشید.

در نظر داشته باشید که با این سکه‌ها و الماس‌ها، شما می‌توانید کاراکترهای بیشتری را آزاد کنید و برای این کاراکترها، قدرت‌های متفاوتی را آزاد کنید و هر چقدر در بازی رو به جلو حرکت کنید، این موضوع برای شما تبدیل به اجبار می‌شود. چون دشمن‌های شما بسیار سرسختانه به دنبال شکست دادن شما هستند.

6. بازی Vivid Knight

ترکیب آتو بتلر با روگلایک، از جمله ترکیب‌هایی است که شاید هیچ‌وقت فکرش را نمی‌کردیم که بتواند گیمپلی بسیار جذابی را ارائه بدهد. اما خوشبختانه، سازندگان این بازی موفق شده اند که یکی از بهترین بازی‌های این سبک را به لطف این ترکیب ارائه بدهند که تا مدت‌ها می‌توانیم از تجربه آن لذت ببریم.

به جز المان‌های روگلایک و آتو بتلر، در این بازی باید از المان‌های سبک مدیریتی هم پیروی کنید و هر چقدر در بازی رو به جلو حرکت کنید، این المان‌های بسیار پررنگ‌تر می‌شوند. به همین خاطر می‌توان گفت که این بازی یک از چالش‌برانگیزترین بازی‌های این لیست که با آن‌ رو به رو هستیم.

جلوه‌های بصری این بازی هم قطعا یکی از مواردی است که به راحتی مشخص است که سازندگان مدت‌ها روی آن وقت گذاشته‌اند. حتی زمانی که المان‌های جدیدی به این بازی اضافه می‌شود، کاملا می‌توانیم احساس کنیم که سازندگان روی همین المان‌های جدید هم وقت زیادی گذاشته‌اند. 

شما باید چیدن کاراکترهای مختلف در یک گروه، سعی کنید که به مبارزه با پلیرهای دیگر بروید که به راحتی می‌تواند تا چندین ساعت شما را سرگرم خود کند. جمع کردن سکه و الماس در این بازی بسیار مهم است که بتوانید برای مدت زمان زیادی این بازی را تجربه کنید و به هیچ‌وجه جلوی پلیرهای قوی‌تر، جا نزنید!

7. بازی Dungeon Village 2

همین که عدد ۲ را جلوی این بازی می‌‌بینید، شاید برایتان کافی باشد که بدانید، این بازی فرنچایز محبوبی است که سازندگان آن سراغ ساخت قسمت دوم آن رفته‌اند. این بازی به علاوه ویژگی‌های جذاب قسمت اول، المان‌های جدیدی در قسمت دوم اضافه کرده است که به راحتی می‌تواند آن را به یکی از سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌های این لیست بدل کند.

شما در این بازی یک شهر را در اختیار دارید و در اولین قدم، شما باید سعی کنید که این شهر را مدیریت کنید که در ابتدای بازی شاید کاملا ساده به نظر برسد. اما هر چقدر در بازی رو به جلو حرکت می‌کنید، این المان‌ها بسیار سخت‌تر می‌شود. به خصوص که به مرور زمان المان‌های جدیدی به بازی اضافه می‌شود که باید طبق نیاز خود آن‌ها را بچینید.

بخش مبارزه کردن با هیولاها، بخش دیگر ماجرا است که خودش نیاز به استراتژی مناسبی دارد. شما کاراکترهای پیکسلی بامزه‌ای را در اختیار دارید و هر چقدر شهر خود را بزرگ‌تر کنید، کاراکترهای بازی هم بیشتر می‌شوند و شما می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید که کدام یک را برای مبارزه نیاز دارید.

مدیریت منابع، یکی دیگر از المان‌های بسیار مهم است. شما باید سعی کنید در بازی همیشه غذاهای موردنیاز را داشته باشید اما اگر احساس کردید که در بازی غذاهای زیادی دارید، می‌توانید آن‌ها را برای به دست آوردن سکه‌های بیشتر، بفروشید و پول بیشتری برای ارتقا دادن شهر خود به دست آورید.

8. بازی SNKRX

کاملا مطمئن نیستم که نام این بازی را بباید به چه شکلی تلفظ کنیم! اما شکی وجود ندارد که این بازی را می‌توان یکی از بهترین و سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌های آتو بتلر یاد کنیم که المان‌های آن به اندازه‌ای فوق‌العاده هستند که شاید بگوییم این بازی، بهترین در این لیست بلندبالا محسوب می‌شود.

این بازی برگرفته از بازی مار قدیمی است که در گوشی‌های قدیمی نوکیا موجود بود. درست مثل این بازی، شما باید سعی کنید که مار خود را بزرگ‌تر کنید و مراحل زیادی در طول بازی وجود دارد که می‌توانید در آن به رقابت با پلیرهای دیگر بپردازید. البته در نظر داشته باشید که هر چقدر مراحل بازی بالاتر برود، بازی هم برای شما سخت‌تر خواهد بود. 

اما موضوعی که راجع به این مار بسیار جذاب است، اعضای تشکیل دهنده آن است. هر بخش از این مار، یکی از قهرمان‌ها و کاراکترهای بازی است که به یکدیگر متصل شده‌اند. این قهرمان‌ها به صورت خودکار حمله می‌کند. در بازی ۱۲ کلاس مختلف کاراکتر وجود دارد که هر کدامشان حملات متفاوت خود را دارند.

هم‌چنین شما می‌توانید در طول بازی، آیتم‌های متفاوتی را به این کاراکترها متصل کنید. در بازی بیشتر از ۴۰ آیتم متفاوت وجود دارد که اگر بتوانید آیتم‌های درستی را برای هر کاراکتر انتخاب کنید، شک نکنید که در این بازی بسیار موفق خواهید بود و می‌توانید به راحتی تمام رقیبان خود را شکست دهید.

9. بازی Hearthstone

یکی از محبوب‌ترین، قدیمی‌ترین و پربودجه‌ترین بازی‌های آتو بتلر، عنوانی است که توسط کمپانی بلیزارد ساخته شده است. اگر کمپانی بلیزارد را نمی‌شناسید، بهتر است بگوییم که این کمپانی مسئول ساخت بعضی از بزرگ‌ترین بازی‌های تاریخ مثل World of Warcraft است و این بازی هم از قائده مستثنی نیست.

البته این بازی در ابتدا تنها برای کامپیوترهای شخصی ساخته شده بود اما به لطف رشد چشمگیر صنعت بازی‌های موبایلی، این عنوان برای گوشی‌های هوشمند هم منتشر شد. این بازی به شما کارت‌هایی می‌دهد که هر کدام از این کارت‌ها مربوط به یکی از کاراکترهای دنیای بازی‌های بلیزارد است.

این کارت‌ها هر کدام قابلیت‌های منحصر به فرد خود را دارند که البته این مضوع باعث می‌شود استراتژی خاص خود را روی بازی پیاده‌سازی کنید. شما شاید در ابتدای شروع این بازی به هیچ‌وجه نتوانید به خوبی بدرخشید. اما اگر کمی بیشتر در این بازی تحمل کنید، شک نکنید که به اعتیادآور بودن آن پی خواهید برد.

این بازی به جز این که از شما استراتژی درست برای بردن می‌خواهد، هم‌چنین این راه را جلوی شما قرار می‌دهد که بتوانید کارت‌های متفاوتی را در طول بازی به دست آورید که بازی را بهتر کند.

آیکون بازی Hearthstone

Hearthstone

حجم:۲۸.۶ مگابایت

دانلود بازی Hearthstone

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×