فیلم و سریال

۱۰ سریال محبوب با شرورهایی جذاب‌تر از قهرمان‌ها

هیچ چیز در سریال‌ها مانند یک شخصیت شرور جذاب باعث سرگرمی بینندگان نمی‌شود در برخی موارد، این شخصیت‌های شرور حتی موفق به برتری بر قهرمانان می‌شوند. یک شخصیت شرور بزرگ به تماشاچیان فرار از محدودیت‌ها و استانداردهای روزمره را ارائه می‌دهد، باعث می‌شود تماشاچیان به اخلاق فکر کنند یا دلیلی برای تنفر داشته باشند. شخصیت‌های شرور خیالی بزرگی مانند دارث ویدر و جوکر حضوری قدرتمند در صحنه دارند.

بررسی شخصیت‌های شرور در تلویزیون در قرن بیست و یکم بعد از موفقیت سریال سوپرانوز به شدت رواج یافت و منجر به ساخت بسیاری از سریال‌ها با موضوع شخصیت‌های پیچیده شد. تونی سوپرانو ممکن است یک شرور باشد، اما او قهرمان سریال خود است. شخصیت‌های شرور برای یک سریال ضروری هستند و مخاطب را همواره هیجان‌زده نگه می‌دارند.

1- بریکینگ بد (Breaking Bad)

بریکینگ بد

بریکینگ بد پر از شخصیت‌های شگفت‌انگیز است، اما گوس فرینگ بهترین شخصیت شرور تلویزیون در قرن بیست و یکم است. از زمان ورود او در فصل دوم تا لحظه مرگش، گوس به‌عنوان پادشاه قاچاقچیان بی‌احساس، تمام توجه‌ها را به خود جلب می‌کرد. بازی جیانکارلو اسپوزیتو در دهه گذشته نقش‌های شرور را تحول داده و حتی او در سریال‌هایی مانند “پسران” یا “مندلورین” شخصیت‌های مشابهی را بازی کرده است. والتر وایت نیز در حقیقت یک شرور است و اگرچه او قهرمان است، اما به طور قابل توجهی شخصیت مرکزی منفی فصل پنج است زمانی که به وحشتناکترین حالت خود عمل می‌کند سریال در بهترین حالت خود قرار می‌گیرد.

2- پسران (The Boys)

پسران

جذابیت پسران در مفهوم شخصیت‌های شرورش است، زیرا مخالفان نسخه‌هایی گوناگون لیگ عدالت دی‌سی را هدف می‌گیردد. به ویژه، هوملندر یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های شرور تلویزیون در سال‌های اخیر است و ایده‌ی یک سوپرمن شرور را به گونه‌ای متفاوت و هیجان‌انگیز بررسی می‌کند. قهرمانانی مانند استارلایت و بوچر لذت‌بخش هستند، اما هوملندر هر فصل تمام توجه‌ها را به خود جلب می‌کند و در فرهنگ عامه معروف است. در فصل سوم، سولجر بوی نیز نوعی جدید و متفاوت از شخصیت منفی را به نمایش گذاشت و به شخصیت مورد علاقه‌ی طرفداران تبدیل شد.

3- بازی تاج و تخت (Game of Thrones)

بازی تاج و تخت

بازی تاج و تخت تعداد زیادی شخصیت از نقطه نظرهای مختلف داشت و طرف‌هایی که همواره در حال تغییر بودند.. با این حال، بازی تاج و تخت بهترین حالت خود را در بررسی شخصیت‌های شرور اخلاقی نشان می‌داد. شخصیت‌هایی مانند جفری و رمزی نیز هولناک بودند و به عنوان منفورترین شخصیت‌های تلویزیونی تاریخ شناخته می‌شوند.

4- شنود (The Wire)

شنود

سریال شنود نیز شامل شخصیت‌های باورنکردنی است که در آن قهرمان‌ها و شخصیت‌های منفی در هر دو طرف قانون قرار می‌گیرند. شخصیت‌هایی مانند  استرینجر بل، آون بارکسدیل و مارلو استنفیلد مخالفان جنایتکاری بودند که می‌توانستند بینندگان را کاملا به خود جذب کنند. شخصیت‌هایی مانند راولز، بورل و کلی دیویس نیز شرورهای جالبی در دستگاه پلیس و سیستم قانونی به وجود آوردند. بسیاری از شخصیت‌های این سریال نمی‌توانند به سادگی در دسته‌بندی قهرمان یا شرور قرار بگیرند، اما در بررسی شخصیت‌های مبهم اخلاقی به صورت واقع‌گرایانه، بهترین گزینه هستند.

5- هانیبال (Hannibal)

هانیبال

بازی مدس میکلسن در هانیبال به قدری جذاب است که در هر صحنه مرکز توجه قرار می‌گیرد. از برایان کاکس تا آنتونی هاپکینز و میکلسن، شخصیت هانیبال همیشه یک شخصیت بوده که توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند. هانیبال میکلسن با اعتماد بنفس و هوشمند است و بینندگان را در برابر یک مرد شیطانی قرار می‌دهد.

6- فارگو (Fargo)

فارگو

فارگو سریالی با کمترین توجه به خودش است که دارای خلاقانه‌ترین شخصیت‌های شرور است. در فصل اول این سریال ، لورن مالو با بازی بیلی باب تورنتون توجه‌ها را به خود جلب کرد. او یک شخصیت ترسناک است که خطرناک، غیرقابل پیش‌بینی، جذاب و اسرارآمیز است. هر صحنه‌ای که تورنتون در آن حضور دارد، از نقاط قوت این سریال است. فصل دوم ممکن است بهترین فصل فارگو باشد اما پیچیده و جذاب است. در فصل سوم، وی. ام. وارگا با بازی دیوید تیولیس شخصیتی ناخوشایند و ترسناک را به تصویر می‌کشد.

7- کشتن ایو  (Killing EVE)

کشتن ایو

شخصیت ویلانل در کشتن ایو یکی از بهترین شخصیت‌های زن تلویزیون است و جودی کومر نقشش را در این سریال محبوب به خوبی اجرا کرده است. کومر یکی از جذاب‌ترین بازیگران جوانی است که در صنعت فیلم کار می‌کند و شخصیت ویلانل قابلیت‌هایش را به نمایش می‌گذارد؛ از بی‌رحمی و ظلم تا قتل و کمدی. ساندرا  همیشه عالی است ولی ویلانل شخصیت جالب‌تری در این سریال است.

8- لوکی (Loki)

لوکی

لوکی ممکن است یکی از بهترین شخصیت‌های بد دنیای سینمای مارول باشد، اما در سریال دیزنی پلاس یک قهرمان است. بررسی شخصیت او برای طرفداران مارول یک نقطه مبهم و جذاب است؛ بسیاری از آن‌ها منتظر  داستان‌های بزرگ لوکی هستند. آینده دنیای سینمای مارول پر از شایعات است اما در حال حاضر همه چشم‌ها به لوکی دوخته شده‌.

9- گاتهام (Gotham)

گاتهام

بررسی سال‌های اولیه زندگی بروس وین پس از مرگ والدینش ممکن است جالب به نظر برسد، اما بزرگترین قوت گاتهام یافتن راه‌های جدید برای فروپاشی تاریخچه‌های دشمنان بتمن بود. بهترین تصویرهای شخصیت شرور بتمن در گاتهام شامل ریدلر، پنگوئن و جوکر بودند که همه آن‌ها در سفرهای شرورانه شرکت داشتند. 

10- مردگان متحرک (The Walking Dead)

مردگان متحرک

 

با وجود 11 فصل بسیار مهم بود که مردگان متحرک دشمنان جذابی داشته باشد. این دشمنان نشان دادند که بزرگترین خطر در دنیای پسا آخرالزمانی توسط انسان‌ها هستند. شخصیت‌هایی مانند شین به عنوان مخالفان خشن و سادیستیک برای بازماندگان و مقابله با آنها در نظر گرفته شده‌اند و و زمانی که پای دشمن پیچیده‌ای در میان باشد سریال همواره در بهترین حالت خود است.

آیکون سریال مردگان متحرک The Walking Dead

سریال
مردگان متحرک
The Walking Dead
 

منبع: screenrant

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا