با بهترین برنامه های چراغ قوه اندروید آشنا شوید

چراغ قوه، یکی از قابلیت‌های کاربردی اندروید است که در نسخه‌های ابتدایی این سیستم‌عامل، به گوشی‌های اندروید اضافه شد و تاکنون تغییرات محسوسی در آن ایجاد نشده است و این قابلیت، عضوی مهم و دست نخورده باقی مانده است. مثل همیشه، بعضی از کاربران تشنه تغییرات و قابلیت‌های بیشتر هستند و حتی اگر گوگل این تغییرات را به اندروید اضافه نکند، آنها برنامه‌های شخص ثالث دانلود می‌کنند تا به شکل بهتر و خلاقانه‌تری از چراغ قوه استفاده کنند. در ادامه این مطلب، می‌خواهیم 10 تا از بهترین برنامه‌های چراغ قوه را به شما معرفی کنیم که تنها به اینترنت برای پخش تبلیغات و بخش دوربین برای دسترسی به فلاش گوشی دسترسی خواهند داشت.

1. Color Flashlight

Color Flashlight یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های چراغ قوه اندروید است که قابلیت‌های زیادی دارد و در کنار فلاش گوشی شما، از صفحه نمایش نیز به عنوان منبع نور بهره استفاده می‌کند. از طریق صفحه نمایش، می‌توانید نور را به طیف‌های مختلفی که می‌خواهید، تغییر دهید و حتی الگوهای پخش نو را نیز به هر شکلی که می‌خواهید در بیاورید. علاوه‌براین، افکت‌های اضطراری، دلخواه و غیره نیز در آن وجود دارد. در نهایت، این برنامه به شکل کاملا رایگان و  بدون پرداخت‌های درون برنامه، در دسترس شما قرار می‌گیرد.

آیکون برنامه Color Flashlight

Color Flashlight

حجم:۳.۸ مگابایت

دانلود برنامه Color Flashlight

2. Flashlight

برنامه های چراغ قوه

بااینکه نام «چراغ قوه» که برای این برنامه در نظر گرفته شده، ساده و عاری از خلاقیت است، اما به لطف قابلیت‌های مختلف، به عنوان برنامه‌ی مطلوب و مناسب در نظر گرفته می‌شود. ویجت این برنامه برای دسترسی سریع به چراغ قوه، کاربردی است و حتی رابط کاربری ساده و عدم نیاز به دسترسی به سخت‌افزار تلفن شما، از دلایلی است که ‌می‌توان به این برنامه اعتماد کرد.

برنامه Flashlight به شکل رایگان و بدون تبلیغات، قابل دانلود است. علاوه‌براین، اگر تمایل دارید تا نسحه Pro این برنامه را تهیه کنید، با قیمت 4.99 دلار به فروش می‌رسد.

3. Flashlight Classic

برنامه  Flashlight Classic یکی دیگر از بهترین برنامه‌های چراغ قوه است که از صفحه نمایش و فلاش گوشی شما برای پخش نور استفاده می‌کند.  قابلیت‌های این چراغ قوه متنوع نیست، اما می‌تواند با خاموش بودن صفحه نمایش تلفن شما نیز، همچنان کار کند. با اینکه پخش تبلیغات در دستور کار سازندگان این برنامه قرار گرفته است، اما خیلی اعصاب خوردکن نیست و بدون نیاز به دسترسی به تمامی بخش‌های تلفن شما، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیکون برنامه Flashlight

Flashlight

حجم:۷.۶ مگابایت

دانلود برنامه Flashlight

4. Flashlight by Ruddy Rooster

برنامه های چراغ قوه

Flashlight by Ruddy Rooster یکی از بهترین برنامه های چراغ قوه این فهرست است که مثل سایر برنامه های ذکر شده، از صفحه نمایش و فلاش گوشی شما بهره می‌برد. این برنامه از الگوهایی مانند: مورس، حالت اضطراری و غیره برای پخش نور استفاده می‌کند و در این بین، برنامه برای اینکه به بخش‌های تلفن شما دسترسی داشته باشد، دلایل خود را ابراز می‌کند.

بااینکه برنامه Flashlight by Ruddy Rooster از تبلیغات برای درآمدزایی استفاده می‌کند، اما تعداد دفعات پخش آن آنقدر نیست که بخواهید نسبت به حذف برنامه اقدام کنید. در نهایت، نسخه Pro و بدون تبلیغات برای این برنامه در نظر گرفته نشده است.

آیکون برنامه Flashlight

Flashlight

حجم:۶.۷ مگابایت

دانلود برنامه Flashlight by Ruddy Rooster

5. Flashlight HD

Flashlight HD  هم مانند سایر برنامه‌های ذکر شده، صفحه نمایش و فلاش LED شما را برای روشن کردن محیط بکار می‌گیرد. با نصب این برنامه، ویجت‌ جدیدی نیز برای شما نمایان می‌شود که برای دسترسی سریع به برنامه، کاربردی است و حین استفاده از نور صفحه نمایش، می‌توانید رنگ نورها را تغییر دهید.

رابط کاربری این برنامه ساده و بی‌آلایش است و با اینکه در صورت استفاده از نسخه رایگان، باید تبلیغات ببینید، اما نسخه Pro آن با قابلیت حذف تبلیغات و با قیمت 2.99 دلار به فروش می‌رسد. پاشنه آشیل این برنامه، عدم سازگاری با بعضی از تلفن‌های هوشمند است که به درستی کار می‌کند.

آیکون برنامه Flashlight HD LED

Flashlight HD LED

حجم:۱۰ مگابایت

دانلود برنامه Flashlight HD

6. Icon Torch

امروزه، با اینکه رابط کاربری از بخش‌های فوق‌العاده مهم در طراحی هر برنامه‌ است، اما Icon Torch از معدود برنامه‌هایی است که هیچ رابط کاربری ندارد و این بدان معنی است که به جز فلاش دوربین، به هیچ بخشی از تلفن شما دسترسی ندارد و حتی نمی‌توان آنرا شخصی سازی کرد و حجم آن هم فوق‌العاده کم است.

با نصب این برنامه، تنها یک آیکون چراغ قوه روی صفحه اصلی تلفن شما ظاهر می‌شود که با ضربه زدن روی آن، چراغ قوه شما روشن می‌شود. همین ویژگی‌های ساده و عدم پشتیبانی از تبلیغات، موجب می‌شوند که این برنامه برای افرادیکه به سریع‌ترین زمان ممکن می‌خواهند به چراغ قوه دسترس داشته باشند مناسب باشد.

آیکون برنامه Icon Torch - Flashlight

Icon Torch – Flashlight

حجم:۰ مگابایت

دانلود برنامه Icon Torch

7. Flashlight Free

Flashlight Free جزو معدود برنامه‌های چراغ قوه است که بدون نیاز به تبلیغات و پرداخت‌های درون برنامه، در دسترس شما قرار می‌گیرد. رابط کاربری این برنامه، ساده  است و قابلیت‌های آن هم تنها به روشن کردن فلاش گوشی و همچنین بالا رفتن نور سفحه نمایش خلاصه می‌شود.

متاسفانه، آخرین بروزرسانی که برای این برنامه منتشر شده، مربوط به سال 2016 است؛ از اینرو، ممکن است با بعضی از برنامه‌ها سازگار نباشد. برای این برنامه پرداخت درون برنامه نیز در نظر گرفته شده است که صرفا برای حمایت از توسعه دهنده است و نه به معنی قابلیت ‌های بیشتر.

8. Tiny Flashlight

برنامه های چراغ قوه

حجم برنامه‌ی Tiny Flashlight  نسبت به سایر برنامه‌های چراغ قوه، کمتر است و این برنامه شامل قابلیت‌های اضافی است و به پلاگین نیاز دارد؛ همین کار باعث شده تا حجم برنامه در پایین‌ترین حالت ممکن حفظ شود و کاربر بخواهد براساس نیاز خود، برنامه را شخصی‌سازی کند.

برای نسخه‌های جدیدتر اندروید نیز، ویجتی برای بخش لاک‌اسکرین طراحی شده است که دسترسی سریع به چراغ قوه را ممکن می‌کند.

آیکون برنامه Tiny Flashlight + LED

Tiny Flashlight + LED

حجم:۶ مگابایت

دانلود برنامه Tiny Flashlight

9. Torch

برنامه های چراغ قوه

یکی از بهترین برنامه های چراغ قوه که با ظاهر و قابلیت‌های جدید در دسترس کاربران اندروید قرار می‌گیرد، برنامه Torch است که هم از صفحه نمایش و هم از فلاش LED برای پخش نور استفاده می‌کند. در این بین، این برنامه با پنل‌های AMOLED نیز سازگار است و ویجت فلاش LED هم برای بخش صفحه اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خوشبختانه، این برنامه تنها اجازه دسترسی به دوربین را از شما می‌خواهد و حجم یک مگابایتی Torch نیز از دلایلی است که آنرا به برنامه مورد علاقه شما تبدیل می‌کند.

فلاش گوشی شما

تمامی تلفن‌های اندروید از فلاش LED برخوردار هستند که عضو مهمی برای ثبت تصاویر در موقعیت‌های کم نور است. علاوه‌براین، بخش تنظیمات سریع اندروید نیز این امکان را به شما می‌دهد تا سریع‌تر فلاش گوشی خود را روشن کنید. خوشبختانه، بعضی از تلفن‌های هوشمند به قابلیتی مجهز هستند که با تکان دادن تلفن، فلاش روشن می‌شود و دیگر نیازی به گذراندن چند ثانیه زمان برای باز کردن لاک اسکرین و رجوع به تنظیمات سریع نیست.

در نهایت، شما از کدام یک از برنامه‌های ذکر شده استفاده می‌کنید؟ اگر به تازگی برنامه بهتر و خلاقانه‌تری را دانلود کرده‌اید که نسبت به برنامه‌های موجود در فهرست ما بهتر هستند، نام و ویژگی‌های آنها را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Android Authority

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×