بهترین بازی‌های رایگان موبایلی سال ۲۰۲۴

با این که خیلی‌ها می‌گویند که صنعت بازی‌های موبایلی به خودی خود برگرفته از صنعت بازی‌های ویدیویی هستند، اما نمی‌توان کتمان کرد که بعضی از المان‌های سازنده این صنعت، کاملا نوآورانه بود و این المان‌ها حتی توانستند که تاثیرات بسیار مثبتی را در صنعت بازی‌های ویدیویی بگذارند.

یکی از این تاثیرها، اهمیت بازی‌ها و محتوای رایگان بود. تا پیش از ظهور صنعت بازی‌های موبایلی، بسیار بازی‌های ویدیویی محبوب کمی بودند که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده می‌شدند و همیشه بازی‌های باکیفیت با روش درآمدزایی پریمیوم و با پرداخت نزدیک به ۶۰ دلار در دسترس کاربرها قرار می‌گرفتند.

اما حالت Free 2 Play در صنعت بازی‌های موبایلی به خوبی جا افتاد و همین موضوع باعث شد که بازی‌های ویدیویی هم کم کم به سمت انتشار بازی‌های رایگان با پرداخت‌های درون بازی بروند.

البته بازی‌های رایگان موبایلی کماکان با قدرت در جریان هستند و سال ۲۰۲۴ هم قرار است یکی از درخشان‌ترین سال‌های ممکن در زمینه انتشار بازی‌های موبایلی رایگان باشد. در این لیست هم قرار است که به سراغ بعضی از این بازی‌های جذاب اندرویدی برویم که به صورت رایگان در دسترس کاربرها قرار خواهد گرفت. با این مقاله و بلاگ مایکت همراه باشید که احتمالا بعضی از این بازی‌ها، شما را سورپرایز خواهد کرد.

14. بازی Teeny Tiny Town

اگر به دنبال یک بازی آرامش‌بخش هستید که بتوانید از تجربه طولانی مدت آن لذت ببرید، شک نکنید که بازی Teeny Tiny Town می‌تواند دقیقا همان چیزی باشد که دنبال آن هستید. در این بازی، شما یک شهر کوچک را در اختیار دارید و باید با ترکیب کردن اشیاهای مختلف، آن‌ها را ارتقا دهید.

در ابتدای بازی، شهر شما بسیار کوچک است و این شما هستید که به مرور زمان و با داشتن حوصله و ترکیب کردن اشیاهای مختلف، این شهر را ارتقا می‌دهید. زمانی که اشیاهای مختلف را ارتقا می‌دهید، شهر شما هم بزرگ‌تر می‌شود.

گیمپلی این بازی بسیار ساده است؛ شما برای این که بتوانید اشیاهای مختلف را ترکیب کنید به دو یا سه عدد از شی موردنظر نیاز دارید. این بازی پر از تم، نقشه و ابزار مختلف است که به مرور زمان می‌توانید آن‌ها را آزاد کنید و به راحتی کار خود را پیش ببرید. این بازی می‌تواند یکی از اعتیادآورترین بازی‌های ممکن باشد.

13. بازی Bitlife

برای این که بتوانید از تجربه بازی Bitlife لذت ببرید، باید کمی زبان انگلیسی قوی داشته باشید؛ اگر قدرت زبان انگلیسی شما بالا باشد، قطعا می‌توانید از تجربه این بازی بسیار لذت ببرید و بازی‌های بسیار کمی وجود دارند که بتوانند تا این اندازه نوآورانه ظاهر شوند.

این بازی در حقیقت یک شبیه‌ساز زندگی است؛ به شکلی که شما کاراکتر خود را می‌سازید و از زمان تولد تا مرگ شخصیت خود را زندگی خواهید کرد. اما زندگی کردن شما به چه شکل است؟ شما باید یک ماجراجویی متن‌محور داشته باشید. یعنی شما با نوشتن دیالوگ‌ها و دستورهای مختلف، زندگی خود را طی می‌کنید.

شما می‌توانید سرنوشت زندگی خودتان را تعیین کنید؛ یعنی این که در این بازی قرار نیست که یک رویکرد خطی را دنبال کنید و با توجه به روشی که دستورها و دیالوگ‌ها را می‌نویسید، می‌توانید زندگی خود را بسازید. شما می‌توانید یک آدم بسیار معروف باشید یا این که می‌توانید یک آدم گوشه‌گیر و جامعه‌گریز باشید. شما کدام‌یک را انتخاب می‌کنید؟

12. بازی Sky: Children of The Light

بازی Sky: Children of The Light از جمله بازی‌هایی است که تا چند سال گذشته در دنیای بازی‌های موبایلی، سر و صدای بسیار زیادی به پا کرده است. این بازی توسط سازنده‌های بازی Journey ساخته شده است و باید اعتراف کرد که این استودیو تجربه خوبی در زمینه ساخت بازی‌های ماجراجویی دارد.

بازی Sky: Children of The Light راجع به سفر کردن در یک دنیای جادویی است که در آن باید از دنیاهای مختلف عبور کنید و با خردمندان متفاوت، ملاقات کنید. شما در این بازی، باید با ارواح مختلف صحبت کنید و با هر روحی که صحبت می‌کنید، خاطرات او را زندگی می‌کنید که پر از ماجراجویی‌های جذاب است.

نکته جذاب این است که شما می‌توانید این بازی را با دوستان خود هم تجربه کنید. هم‌چنین، سازندگان بازی همیشه در حال توسعه و انتشار محتویات جدید هستند؛ پس در این بازی، همیشه در حال تجربه یک بازی جذاب و جدید هستید.

آیکون بازی Sky: Children of the Light

Sky: Children of the Light

حجم:۷.۳ مگابایت

دانلود بازی Sky: Children of the Light

11. بازی Need For Speed: No Limit

زمانی بود که دنیای بازی‌های ماشین‌سواری و مسابقه‌ای در گوشی‌های هوشمند، در اختیار فرنچایز آسفالت بود؛ اما خوشبختانه، انحصار بازی‌‌های مسابقه‌ای حالا دیگر در اختیار یک فرنچایز نیست و این بار یک نام آشنا از صنعت بازی‌های ویدیویی، راهش را به صنعت بازی‌های موبایلی پیدا کرده و این بار شاهد انتشار یک بازی اندرویدی رایگان از سری نید فور اسپید هستیم.

اگر دوست دارید ماجراجویی خود را به عنوان یک راننده زیرزمینی آغاز کنید و به مرور زمان نام خود را به عنوان بهترین راننده جهان تثبیت کنید، پس شک نکنید که بازی Need For Speed: No Limit یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای شما است که از تجربه آن سیر نخواهید شد و مشخص است که سازندگان این بازی، تجربیات خود در زمینه فرنچایز بازی‌های ویدیوی نید فور اسپید، به دنیای بازی‌های موبایلی آورده‌اند.

شما می‌توانید رد این بازی، مودهای مختلف را تجربه کنید. هم‌چنین، شما می‌توانید خودروی خود را شخصی‌سازی کنید و به هر شکلی که دوست دارید، خودروی مسابقه‌ای خود را بسازید. هم‌چنین قابلیت‌های شخصی‌سازی این بازی بسیار بهتر از بازی‌های مشابه است و همه این جذابیت را می‌توانید به صورت رایگان تجربه کنید.

آیکون بازی Need for Speed™ No Limits

Need for Speed™ No Limits

حجم:۱۲۹.۹ مگابایت

دانلود Need for Speed No Limits

10. بازی Goose Goose Duck

این بازی از هر لحاظ، شباهت بسیار زیادی به بازی امانگ آس دارد. شما در این بازی، همگی اردک‌هایی هستید که باید به صورت چندنفره با دوستان یا پلیرهای دیگر در سراسر دنیا، آن را تجربه کنید. هم‌چنین این بازی، بسیار اعتیادآور است و تضمین می‌کنیم که از تجربه این بازی خسته نخواهید شد.

شما در این بازی، باید ماموریت‌های مختلف را انجام دهید اما در حین انجام دادن ماموریت‌های مختلف، باید در نظر داشته باشید که یکی از اشخاصی که در این بازی مشغول است، اردک نیست و تنها لباس اردک را پوشیده. او در حقیقت یک شکارچی است که در صورت پیدا کردن شما به صورت انفرادی، شما را می‌کشد.

پس باید حواستان همیشه به اطرافتان باشد. البته شما همیشه در خطر نیستید و بعضی اوقات، شما خود خطر محسوب می‌شوید. بدین خاطر که بعضی اوقات این شما هستید که در نقش شکارچی ظاهر می‌شوید و می‌توانید دیگر اردک‌های داخل بازی را شکار کنید و ماموریت افراد دیگر داخل بازی را به مخاطره بیندازید.

آیکون بازی Goose Goose Duck

Goose Goose Duck

حجم:۷۴۰.۷ مگابایت (شامل ۶۶۶.۸ مگابایت دیتا)

دانلود بازی Goose Goose Duck

9. بازی Vampire Survivors

سبک روگلایک، طی چند سال اخیر به محبوبیت زیادی رسیده که این موضوع باعث خوشحالی است. بدین خاطر که، سبک روگلایک قبل از این خیزش، طرفدارهای زیادی نداشت و این سبک اکشن و جذاب، بدون شک می‌تواند میزبان بازی‌های جذاب بسیار زیادی باشد و برای سال‌های زیادی، این سبک یک پتانسیل از دست رفته بود.

اما با وجود انتشار بازی اندرویدی مثل Vampire Survivors، خیالمان راحت است که بالاخره استودیوهای بازی‌سازی، به پتانسیل سبک روگلایک پی برده‌آند. اگر هم که دنبال یک بازی اکشن فوق‌العاده و البته سریع هستید که بتوانید ساعت‌ها خود را درگیر آن کنید، توصیه می‌کنیم که حتما این بازی را تجربه کنید.

شما می‌توانید کارکترهای مختلف را در این بازی انتخاب کنید. هر کاراکتر در این بازی، قابلیت‌ و سبک مبارزه مخصوص به خودش را دارد و هر چقدر که در این بازی پیش‌روی می‌کنید، جذابیت آن هم بیشتر می‌شود. با این که جلوه‌های بصری آن چندان چنگی به دل نمی‌زند، اما از لحاظ گیمپلی، این بازی واقعا غنی و جذاب است.

آیکون بازی Vampire Survivors

Vampire Survivors

حجم:۱۹.۷ مگابایت

دانلود بازی Vampire Survivors

8. بازی Tiny Wings

همیشه لازم نیست که یک خط داستانی پیچیده یا اکشن سریع در یک بازی قرار بگیرد تا بتوانیم از یک بازی موبایلی رایگان لذت ببریم. بعضی اوقات کل چیزی که یک بازی کافی است ارائه بدهد، سرگرم کنندگی آن است که بازی Tiny Wings دقیقا همان بازی است که چنین قابلیتی را ارائه می‌دهد.

شما در بازی Tiny Wings، کنترل یک پرنده را برعهده دارید که باید او را در یک تپه حرکت بدهید تا بتوانید قدرت پرتاب کافی را برای او فراهم کنید. زمانی که پرنده توانست قدرت کافی به دست آورد، شروع به پرواز می‌کند و هر چقدر پرنده به سمت جلو حرکت کند، امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد.

این حس و حال به دست آوردن امتیازهای بیشتر و به پرواز درآوردن طولانی‌تر این کبوتر، به شدت اعتیادآور است و می‌توانید تا ساعات زیادی خود را مشغول تجربه این بازی کنید که بتوانید رکورد خود را هر بار بشکنید.

7. بازی Gwent

گوئنت یک بازی کارتی است که اولین بار در بازی ویدیویی The Witcher 3: Wild Hunt به عنوان یک مینی‌گیم کارتی قرار داشت. اما سازندگان این بازی هرگز تصور نمی‌کردند که این بازی کارتی به این اندازه از محبوبیت برسد که طرفدارهای بازی امضا جمع کنند که استودیوی CDPR این بازی را به صورت جداگانه منتشر کند.

این بازی کارتی مثل خیلی دیگر از بازی‌های کارتی، به استراتژی شما ارتباط مستقیم دارد. شما باید با کارت‌هایی که در اختیار دارید، در مقابل رقیب خود بایستید و کارت‌های خود را در سر زمان مناسب بازی کنید تا بتوانید برنده بازی شوید.

در طول مدت این بازی، باید تلاش کنید که کارت‌های کمیاب و قدرتمند را برای خود جمع‌آوری کنید که در نهایت برنده بازی شوید. البته شاید در ابتدای شروع بازی، خیلی ایده‌ای نداشته باشید که بهترین حرکت ممکن چیست، اما به مرور زمان متوجه گیمپلی بازی خواهید شد.

آیکون بازی GWENT: The Witcher Card Game

GWENT: The Witcher Card Game

حجم:۳۴ مگابایت

دانلود بازی GWENT: The Witcher Card Game

6. بازی PUBG

با وجود گذشت چند سال، هنوز هم می‌توان بازی پابجی را یکی از بهترین بازی‌های موبایلی دانست که روز به روز به تعداد طرفدارها و پلیرهای این عنوان اضافه می‌شود. سازندگان بازی هم به خوبی در حال پشتیبانی و انتشار محتویات جدید برای این عنوان هستند که بیشتر از تجربه این بازی لذت ببرید.

در این بازی، شما به همراه ۹۹ پلیر دیگر وارد یک جزیره می‌شوید که در سرتاسر این جزیره، سلاح‌ها و آیتم‌های مختلفی قرار گرفته است. شما باید خیلی زود خودتان را به این سلاح‌ها و آیتم‌ها برسانید و با تجهیز کردن خودتان، موفق شوید که نفر آخر زنده در این بازی باشید تا برنده هر بازی شوید.

با اضافه شدن نقشه‌ها، سلاح‌ها، آیتم‌ها و مودهای جدید به پابجی موبایل طی چند سال اخیر، ارزش تجربه این عنوان همیشه بیشتر از قبل می‌شود. سال ۲۰۲۴ هم قرار نیست که متفاوت باشد و سازندگان اعلام کرده‌اند که برنامه طولانی مدتی برای پشتیبانی از این بازی دارند که این موضوع خبر بسیار خوبی برای طرفداران این سری و بازی‌های موبایلی است.

آیکون بازی PUBG MOBILE

PUBG MOBILE

حجم:

دانلود بازی PUBG

5. بازی Creatures of The Deep

باز هم سراغ یک عنوان آرامش‌بخش دیگری آمده‌ایم که به صورت رایگان در اختیارتان قرار گرفته است و قطعا از تجربه آن لذت خواهید برد. ماموریت شما در این بازی بسیار سده است؛ بلاید تا جایی که می‌توانید ماهی‌های بزرگ و کمیاب بگیرید که امتیاز خود را به مرور زمان بالاتر ببرید؛ رویکرد گیمپلی بازی هر چند ساده است، اما از تجربه آن لذت می‌برید.

نکته جذاب و لذت‌بخش این بازی، این است که شما می‌توانید در بخش‌های متفاوتی از اقیانوس و دریا گشت و گذار کنید که این موضوع باعث می‌شود که بازی Creatures of The Deep برای شما تکراری نمی‌شود. البته باید حواستان را به خوبی جمع کنید چون این بازی برای شما سورپرایزهایی را در نظر خواهد گرفت.

در دل این اقیانوس و دریا، رمز و رازهایی نهفته است. سازندگان این بازی در دل این اقیانوس‌ها هیولاهایی را قرار داده‌اند که اگر با آن‌ها برخورد کنید، به احتمال زیاد کشته خواهید شد و باید حواستان به این موجودات ترسناک و هیولاهای کشنده باشد.

آیکون بازی Creatures of the Deep: Fishing

Creatures of the Deep: Fishing

حجم:۱۰۴ مگابایت

دانلود بازی Creatures of the Deep: Fishing

4. بازی 1010

اگر به بازی تتریس علاقه دارید، احتمال زیادی وجود دارد که از تجربه بازی رایگان 1010 هم لذت خواهید برد. این بازی درست مثل تتریس، شما را در موقعیتی قرار می‌دهد که باید اشکال مختلف را کنار یکدیگر بچینید. با چیدن این اشکال کنار یکدیگر و چیدن یک خط کامل، آن خط به صورت کامل حذف می‌شود و می‌توانید به بازی ادامه بدهید.

تفاوتی که این بازی با تتریس دارد، این است که شما در طول مدت تجربه این بازی، تحت فشار زمان نیستید و می‌توانید به صورت دقیق به حرکات بعدی خود فکر کنید. پس با دیدن هر شکل هندسی، توجه کنید که چطوری می‌توانید آن را استفاده کنید. دلیل استفاده نکردن از زمان در این بازی، تلاش سازندگان برای سرگرم‌کننده و آرامش‌بخش بودن آن است.

جلوه‌های بصری این بازی هم بسیار مینیمال و جذاب است و همه‌چیز در بازی به شکلی کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند که می‌توانید بعد از مدتی تجربه این بازی، به خوبی احساس آرام شدن را تجربه کنید.

آیکون بازی 1010! Block Puzzle Game

1010! Block Puzzle Game

حجم:۷۱ مگابایت

دانلود بازی 1010!

3. بازی Adorable Home

اگر اهل بازی‌های دکوراسیون هستید، شک نکنید که بازی Adorable Home دقیقا همان بازی است که انتظار آن را می‌کشید. این بازی با یک استایل هنری جذاب، می‌تواند ساعت‌های آرامش‌بخشی را برای شما به ارمغان بیاورد و هم‌چنین در این بازی می‌توانید سلیقه خود را به خوبی بسنجید.

این بازی شما و شریک زندگی‌تان را در یک خانه قرار می‌دهد که باید به روشی که دوست دارید، خانه خود را بچینید. اما این بازی تنها محدود به دکوراسیون خانه نیست و یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های این بازی، رویدادها و فعالیت‌هایی است که در طول بازی با آن مواجه می‌شوید.

با انجام دادن فعالیت‌های بازی، امتیازهایی تحت عنوان «امتیاز عشق» به شما داده می‌شود که به کمک این امتیازها، می‌توانید آیتم‌های مختلف را تهیه کنید. هر چقدر در طول بازی بیشتر رو به جلو حرکت کنید، اتاق‌ها و مکان‌های بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید آن‌ها را هم به سلیقه خود بچینید.

2. بازی Dadish Series

در این بازی، شما ماجراجویی یک تربچه را دنبال می‌کنید که در حقیقت یک پدر است. فرزند این تربچه گم شده است و او باید وارد این ماجراجویی شود تا بتواهند در نهایت فرزند گم‌شده خود را به هر نحوی که می‌تواند پیدا کند. البته همانطور که می‌توانید انتظار داشته باشید، راه او بسیار پرپیچ و خم است و قرار نیست که راحت فرزند او را پیدا کنید.

طراحی گرافیکی این بازی کاملا رترو است و شما را یاد بازی‌های قدیمی می‌اندازد. سبک اصلی این عنوان، پلتفرمر است. یعنی گیمپلی اصلی این بازی، رد شدن از تله‌ها و موانع بازی است که به مرور زمان و با تجربه بیشتر بازی، تعداد آن‌ها به شکل غیرقابل انکاری زیادتر از گذشته می‌شود که این موضوع چالش گیمپلی را بسیار بیشتر از قبل می‌کند.

البته اگر اهل این بازی‌ها باشید، به خوبی می‌دانید که لذت‌بخش بودن این بازی‌ها به خاطر چالش غیرقابل انکار آن‌هاست و در طول بازی هر چقدر که رو به جلو حرکت می‌کنید، متوجه می‌شوید که سازندگان با ایجاد تغییر

آیکون بازی Dadish 2

Dadish 2

حجم:۴۵.۱ مگابایت

دانلود بازی Dadish 2

1. بازی Genshin Impact

چگونه می‌توان بازی گنشین ایمپکت را فراموش کرد که طی چند سال اخیر، از پرپلیرترین بازی‌های راگیان موبایلی محسوب می‌شود. در این بازی به قدری محتوای جدید و جذاب وجود دارد که اگر همین الان تجربه این بازی را آغاز کنید، شاید تا یک سال آینده هم نتوانید همه المان‌های این بازی را تجربه کنید.

سازندگان این بازی همواره در حال ارتقا دادن جلوه‌های بصری، المان‌های گیمپلی و البته ماموریت‌های اصلی و فرعی هستند. اگر علاقه به گیمپلی مملو از نقش‌آفرینی ژاپنی دارید و البته گوشی شما به خوبی می‌تواند این بازی را اجرا کند، قطعا گنشین ایمپکت یکی از بازی‌هایی است که دوست ندارید خیلی ساده از آن عبور کنید.

این بازی هم‌اکنون به شکل رایگان در اختیار شما قرار دارد؛ اگر به بازی‌هایی که دنیای بزرگ دارند و در آن می‌توانید کاراکتر خود را به هر شکلی که می‌خواهید شخصی‌سازی کنید علاقه دارید، این بازی دقیقا همان عنوانی است که در بین بازی‌های موبایلی رایگان به دنبال آن می‌گردید.

آیکون بازی Genshin Impact · Cloud

Genshin Impact · Cloud

حجم:۷۹.۵ مگابایت

دانلود بازی Genshin Impact

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×