10 انیمیشن سریالی برتر مارول و دی سی برای کودکان

هم مارول و هم دی سی، به عنوان دو مورد از بهترین ناشران انیمیشن، در طی سال‌ها فعالیت خود، مجموعه‌های انیمیشنی شگفت‌انگیزی را ساخته‌اند که برای بینندگان در رده‌های سنی مختلف، از پیش دبستانی تا اواخر نوجوانی مناسب است. با توجه به جذابیت قهرمان‌ها و داستان‌های ابرقهرمانی برای کودکان و نوجوانان، آثار مارول و دی سی، بسیار مورد توجه مخاطبان و همچنین منتقدان قرار گرفتند. در ادامه، به معرفی ۱۰ مورد از بهترین انیمیشن‌ های مارول و دی سی می‌‌‌پردازیم.

مارول و دی سی، از نام‌های شناخته شده در دنیای انیمیشن و فیلم و سریال هستند که در طی سال‌ها فعالیت، آثار به یادماندنی و محبوب زیادی تولید و عرضه کرده‌اند. دی سی کامیکس، یک ناشر کتاب کمیک آمریکایی و یکی از شرکت‌های تابعه برادران وارنر است که به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین شرکت‌های کمیک آمریکایی، شخصیت‌های قهرمانانه متعددی مانند سوپرمن، بتمن، زن شگفت‌انگیز، گرین لنترن و آکوامن را معرفی کرده است. مارول کامیکس نیز یک ناشر کتاب کمیک آمریکایی و متعلق به شرکت والت دیزنی است که شخصیت‌های ابرقهرمان معروفی مانند مرد عنکبوتی، مرد آهنی، ولورین، کاپیتان آمریکا، ثور، هالک، دکتر استرنج، کاپیتان مارول و همچنین تیم‌های ابرقهرمانی محبوبی مانند انتقام‌جویان را وارد دنیای خیالی انیمیشن کرده است. داستان‌های ابرقهرمانی همیشه جذابیت چند نسلی داشته‌اند، به‌طوری‌که هم دی‌سی و هم مارول از آثار متنوعی برای کودکان در پلتفرم‌های مختلف خود میزبانی می‌کنند. در طی سال‌ها، آثار سرگرم‌کننده زیادی توسط Marvel و DC تولید شده است که کودکان و همچنین بینندگان جوان‌تر را جذب کرده است. 

۱۰. لیگ عدالت؛ دنیای جنگ (Justice League Action)

لیگ عدالت؛ دنیای جنگ (Justice League Action)

  • مخاطب: سنین 5 سال به بالا

«لیگ عدالت؛ دنیای جنگ»، یک فیلم فوق‌العاده تیم‌آپ ابرقهرمانی ساخته جف وامستر در ژانر انیمیشن و اکشن است که با عشق و احترام آشکار به نسخه اولیه‌اش ساخته شده است. این مجموعه برای نمایش انواع قهرمانان DC، نام‌های معروفی مانند بتمن، سوپرمن و واندر وومن گرفته تا شخصیت‌های مبهم‌تری مانند Swamp Thing و مرد پلاستیکی را دور هم گرد آورده تا با یکدیگر متحد شده و سیاره زمین را نجات دهند. بهترین بخش این انیمیشن، پویایی بین قهرمانان متعدد آن است که مانند سری‌های قبلی چون سریال «بتمن: شجاع و جسور» (Batman; The Brave and the Bold)، مکرراً المان‌های قهرمانانی در کنار اسطوره‌های DC مشاهده می‌شود. این سریال کمی هیجان‌انگیزتر از کارتون‌های معمولی است و تماشای آن برای سنین پنج سال به بالا و حتی بزرگسالان نیز مناسب است.

۹. اسپایدی و دوستان شگفت‌انگیزش (Spidey and His Amazing Friends)

اسپایدی و دوستان شگفت‌انگیزش (Spidey and His Amazing Friends)

  • مخاطب: رده سنی 4 تا 7 سال

سریال «اسپایدی و دوستان شگفت‌انگیزش»، یکی از انیمیشن‌ های مارول و دیزنی در ژانر اکشن-ماجراجویی است که داستان سه نفر از افراد عنکبوتی، پیتر پارکر، مایلز مورالز و گوئن استیسی و ماجراجویی‌هایشان را روایت می‌کند که با همکاری هالک، خانم مارول و بلک پنتر تلاش می‌کنند تا دشمنان خود، Doc Ock و Green Goblin را شکست دهند و کار تیمی را به عنوان تنها راه پیروزی یاد بگیرند. اسپایدی و دوستان شگفت‌انگیزش که برای مخاطبان بسیار جوان مناسب است، داستان خیلی ترسناک یا خطرناکی ندارد و تنها به انجام شیطنت‌های کوچک محدود می‌شود تا با قدرت کار گروهی بر افراد شرور غلبه شوند و پیامی اخلاقی قوی ارائه دهند. این مجموعه همچنین از گسترش فهرست قهرمانان خود هم ترسی ندارد و شخصیت‌ها و ستاره‌های مهمان دیگری مانند کاپیتان مارول یا مرد آهنی را هم معرفی می‌کند. سریال اسپایدی و دوستان شگفت‌انگیزش که یک سریال 3 فصلی برای تمام سنین است، اگر بهترین انیمیشن مرد عنکبوتی نباشد هم، بدون شک یک نمایش ابرقهرمانی عالی برای کودکان است.

آیکون سریال اسپایدی و دوستان شگفت انگیزش Spidey and His Amazing Friends
سریال

اسپایدی و دوستان شگفت انگیزش

Spidey and His Amazing Friends

تماشای سریال اسپایدی و دوستان شگفت انگیزش

۸. مرد عنکبوتی (Spider-Man-2017-2020)

مرد عنکبوتی (Spider-Man-2017-2020)

  •  مخاطب: رده سنی 7 تا 12 سال

یکی از کارتون‌های مرد عنکبوتی با نام‌ مشابه «مرد عنکبوتی» است که با تأکید و تمرکز ویژه بر رده سنی کودکان، از دیگر سری این فیلم‌ها جدا می‌شود. وقتی صحبت از به تصویر کشیدن نسخه اولیه مرد عنکبوتی و رسیدن به عظمت ابرقهرمانی آن به میان می‌آید، سری‌های 2017 این فیلم‌ها به شکل منحصر به فرد‌تر و ماندگار‌تری خودنمایی می‌کنند. این سریال نیز در ارائه اخلاقیات و درس‌هایی برای مخاطبان جوان، داستان جالبی دارد و بر جایگاه پیتر پارکر به عنوان یک دانشمند با استعداد تأکید می‌کند. در اوایل، مرد عنکبوتی مارول از پیتر پارکر استفاده می‌کند که از روش علمی برای آزمایش قدرت‌های خود استفاده کرده، بینندگان جوان را با مفاهیم مهم علمی آشنا کند و در عین حال آنها را با تصویری دیدنی و جدید از مرد عنکبوتی سرگرم کند. اگرچه «اسپایدر من ۲۰۱۷» مطمئناً از «اسپایدی و دوستان شگفت‌انگیزش» داستان بالغانه‌تری دارد، اما توانسته از سری قبلی خود یعنی «مرد عنکبوتی نهایی» (Ultimate Spider-Man) پیشی بگیرد.

۷. تایتان‌های نوجوان برو! (Teen Titans Go!)

تایتان‌های نوجوان برو! (Teen Titans Go!)

  • مخاطب: رده سنی 8 تا 13 سال

بهترین قسمت‌های تیتان‌های نوجوان اصلی، یکی از بهترین آثار ابرقهرمانی انیمیشنی بودند که ساخت نسخه «تایتان‌های نوجوان برو!» دوباره آن را بحث‌برانگیزتر کرد. با سبک هنری جذاب، تاکید بیشتر بر کمدی، و سرعتی فوق‌العاده سریع برای همگام شدن با محدوده توجه محدود عصر مدرن، انیمیشن «تایتان‌هاژ نوجوان برو!» بدون شک یکی از انیمیشن‌ های مارول و دی سی موفق برای کودکان است. این انیمیشن می‌تواند به مخاطبان متعددی در یک زمان پاسخ دهد و با طنز ویژه‌ای که دارد، می‌تواند حتی بینندگان جوان و بزرگسال را نیز جذب کند. داستان این فیلم، تقابل شخصیت‌های شرور با دو گروه نسخه اولیه فیلم یعنی «تایتان‌های نوجوان» است که در آن، تایتان‌ها باید اختلافات و مشکلات را کنار گذاشته و برای نجات دنیا با تراگان، هگزاگان و بابا نوئل به جنگ بپردازند.

آیکون سریال تایتان های جوان به پیش Teen Titans Go! Series - 2018
سریال

تایتان های جوان به پیش

Teen Titans Go! Series – 2018

تماشای سریال تایتان های جوان به پیش

۶. دختران ابرقهرمان دی سی (DC Superhero Girls)

دختران ابرقهرمان دی سی (DC Superhero Girls)

  • مخاطب: رده سنی 6 تا 12 سال

داستان‌های ابرقهرمان‌ها معمولاً از یک ژانر کلیشه‌ای پسرانه با صحنه‌های مبارزه، عناصر علمی تخیلی، و شخصیت‌های در درجه اول مرد اقتباس می‌شوند که باعث می‌شود بسیاری از سازندگان انیمیشن به اشتباه فکر کنند که به تصویر کشیدن دختران جوان در نقش یک قهرمان اشتباه و اتلاف وقت است. اما خوشبختانه، DC توانست این موضوع را کنار گذاشته و با «دختران ابرقهرمان دی سی» یکی از بهترین انیمیشن‌ های دی سی را تولید کند. به دنبال نمایش‌های انیمیشنی دیگری مانند The Winx Club و Sailor Moon که تخیل دختران جوان را با داستان‌هایی از قهرمانان با هویت‌های مخفی تسخیر می‌کردند، «دختران ابرقهرمان دی سی» هم دقیقاً همان چیزی که در نامش پیداست را ارائه می‌دهد. داستان این انیمیشن در یک دبیرستان روایت می‌شود که در آن، Super Hero، Wonder Woman، Supergirl و دوستان Super Hero در کلاس‌های هیجان‌انگیز مختلف شرکت می‌کنند و با ناهنجاری های بزرگ شدن کنار می‌آیند.

۵. هالک و ماموران اسمش (Hulk And The Agents Of SMASH)

هالک و ماموران اسمش (Hulk And The Agents Of SMASH)

  • مخاطب: رده سنی 6 تا 12 سال

اگرچه هالک به دلیل شرایط قانونی سخت پیرامون این شخصیت برای مدت طولانی توسط دنیای سینمایی مارول نادیده گرفته شده است، اما انیمیشن‌ های مارول هیچ محدودیتی برای حضور مجدد بروس بنر و شخصیت‌های مرتبط با او نداشتند. «هالک و ماموران اسمش» یکی از بهترین انیمیشن‌ های مارول است که داستان یک تیم ابرقهرمانی منحصر به فرد را نشان می‌دهد که از خود هالک و دیگر رفقای گاما تزریق شده و عضلانی او تشکیل شده است. این کارتون که برای کودکان منحصربه‌فرد است، یکی از وفادارترین اقتباس‌های هالک تا به الان به شمار می‌آید.

آیکون سریال هالک و گروه ضربت Hulk and the Agents of S.M.A.S.H.
سریال

هالک و گروه ضربت

Hulk and the Agents of S.M.A.S.H.

تماشای سریال هالک و گروه ضربت

۴. بت ویلز (Batwheels)

بت ویلز (Batwheels)

  • مخاطب: رده سنی 3 تا 8 سال

نمایش‌هایی مانند «باب سازنده» (Bob the Builder) و فیلم‌های انیمیشنی مانند «ماشین‌ها» (Cars)، بارها و بارها ثابت کرده‌اند که داستان وسایل نقلیه سخنگو، به هر دلیلی، بین مخاطبان بسیار جوان محبوبیت زیادی دارند. یکی از بهترین انیمیشن‌ های دی سی، «بت ویلز»، یک کارتون سه بعدی است که نمادین‌ترین وسایل نقلیه خانواده خفاش را به عنوان کاراکتر‌های اصلی خود در آن به تصویر می‌کشد و همچنین یکی از معدود کارتون‌های ابرقهرمانی است که جمعیتی هدف از بینندگان زیر 6 سال دارد. انیمیشن بت ویلز که در واقع فصل دوم داستان ابزار و وسایل هوشمند بتمن و دوستان او است، در سری جدید با دشمنانی چون جوکر و مرد پنگوئنی مبارزه کرده و داستان‌ها و اتفاقات هیجان‌انگیز و جذابی را در هر قسمت رقم می‌زنند. بت ولز به‌سرعت به عنوان یکی از محبوب‌ترین نمایش‌ها برای رده سنی خردسال در سال‌های اخیر به شهرت رسیده است.

۳. من گروت هستم (I Am Groot)

من گروت هستم (I Am Groot)

  • مخاطب: رده سنی 2 تا 6 سال

«من گروت هستم»، سری انیمیشن‌ های کوتاه بر پایه شخصیت Baby Groot مارول کامیکس است که یکی از بهترین و محبوب‌ترین انیمیشن‌ های مارول به حساب می‌آید. حضور گروت در نگهبانان کهکشان که زمانی یک هیولای درختی ساده بود که با چهار شگفت‌انگیز مواجه می‌شد، او را به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول تبدیل کرد. اگرچه وضعیت «من گروت هستم» در MCU هنوز مورد بحث است، اما یکی از غیرقابل انکارترین آثاری است که این فرنچایز تا به حال تولید کرده است. از انیمیشن فتورئالیستی گرفته تا ماجراجویی‌های شخصیتی با چشمان درشت، قسمت‌های عمدتاً بدون دیالوگ «من گروت هستم» می‌تواند برای بینندگان دو ساله نیز حتی مناسب باشد.

۲. تیم ابرقهرمانان (The Superhero Squad Show)

تیم ابرقهرمانان (The Superhero Squad Show)

  • مخاطب: 6 سال به بالا

«تیم ابرقهرمانان»، یکی از بهترین انیمیشن‌ های مارول است که در آن، قهرمانان و تبهکاران نمادین مارول در یک مجموعه انیمیشنی برای تصاحب شمشیر بی نهایت، قوی ترین شی در جهان، با یکدیگر مبارزه می‌کنند. رویارویی بین مرد آهنین و دکتر دووم، شمشیر را در هم می‌شکند و تکه‌های آن را در سراسر جهان پخش می‌کند. خوشبختانه، شهر بهترین قهرمانان را در خود دارد و مرد آهنی، هالک، موج سوار نقره‌ای، ثور و یک پرنده به نام فالکون برای مقابله با دکتر دووم با یکدیگر همکاری می‌کنند. داستان این انیمیشن، اقتباسی واضح از کمیک‌های کلاسیک، The Infinity Gauntlet و The Infinity War است و ممکن است دنبال کردن داستان آن برای بینندگان کمتر از 6 سال دشوار باشد. 

۱. سریال انیمیشنی مردان ایکس (X-Men: The Animated Series)

سریال انیمیشنی مردان ایکس (X-Men: The Animated Series)

  • مخاطب: سنین سال به بالا

آخرین مورد از بهترین انیمیشن‌ های مارول و دی سی که در این مطلب معرفی می‌کنیم، نسخه انیمیشنی «مردان ایکس» است که توسط مارک ادوارد ایدنس ساخته شده و داستان تیمی از ابرقهرمانان جهش یافته که برای عدالت و نجات انسان‌ها علیه موجودات شرور مبارزه می کنند را روایت می‌کند. با ارائه نسخه‌های اصلی مردان ایکس محبوب به مخاطبان، نمی‌توان تاثیر فرهنگی سری انیمیشنی مردان ایکس را دست کم گرفت. مسلماً، این مجموعه دارای برخی حساسیت‌های دهه 90 است که ممکن است در میان کودکان عصر دیجیتال جذابیت نداشته باشد. با این حال، خطوط داستانی جذاب، صداگذاری فوق‌العاده، طراحی شخصیت، و انرژی بی حد و حصر تم اصلی سریال، به نمایش جذابیت بین‌نسلی کمک زیادی کرده است.

سخن پایانی

مارول و دی سی، دو مورد از شناخته شده‌ترین سازندگان انیمیشن‌ هایی با موضوعات ابرقهرمانی هستند که در طی سال‌ها، شخصیت‌های قهرمان محبوب زیادی را برای نسل‌های مختلف معرفی کرده‌اند. آثار سرگرم‌کننده زیادی برای کودکان و نوجوانان نیز توسط این دو ناشر تولید شده است که از بهترین کارها برای این رده سنی به شمار می‌آیند. در این مطلب، ۱۰ مورد از بهترین انیمشین‌های مارول و دی سی که تماشای آن‌ها می‌تواند برای کودکان بسیار سرگرم‌کننده باشد را معرفی کردیم.

منبع: screenrant

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماشای رایگان ×