ماینکرافت: چطور با ماهیگیری آیتم‌های ارزشمند به دست بیاوریم؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ماهیگیری در ماینکرافت سیستمی بسیار کاربردی است. یکی از بهترین راه‌ها برای دسترسی به منبع غذایی پایدار در دنیایی تازه ساخته شده، ماهیگیری است. اما تهیه غذا تنها کاربرد اهیگیری نیست چرا که بازیکنان می‌توانند به انواع گوناگونی از آیتم‌ها مثل تگ اسم (name tags)، صدف ناتیلوس (nautilus shells)، کمان و کتاب‌های افسون شده (enchanted books)پیدا کنند. 

البته که پیدا کردن همچین آیتم‌هایی از اعماق آب نکات خاص خودش را دارد که در این مقاله تمام مراحل آن را به ترتیب برای شما توضیح می‌دهیم. با مجله مایکت همراه باشید.

مرحله اول: چوب ماهیگیری بسازید

چوب ماهیگیری

برای به دست آوردن آیتم‌های با ارزش از زیر آب، اولین قدم ساختن چوب ماهیگیری است. درست کردن چوب ماهیگیری کار بسیار راحت و کم هزینه‌ای است و تنها با سه بلوک چوب و دو نخ ماهیگیری می‌توانید آن را بسازید. حالا با در دست داشتن این وسیله ارزان‌قیمت، می‌توانید به انواع آیتم‌های باارزش در بازی دست پیدا کنید.

آیکون بازی Minecraft

Minecraft

حجم:۶۸۰.۷ مگابایت

دانلود بازی ماینکرافت

مرحله دوم: چوب ماهیگیری‌تان را ارتقا بدهید

افسون Luck-Of-The-Sea

حالا که چوب ماهیگیری‌تان را ساختید، برای اینکه شانس پیدا کردن آیتم‌های ارزشمند را بالا ببرید، می‌توانید آن را افسون کنید. در بازی ماینکرافت، افسون Luck of the Sea باعث می‌شود به جای صید ماهی راحت‌تر به آیتم‌های دیگری برسید. این افسون در قوی‌ترین حالت خودش یعنی Level 3، احتمال پیدا کردن گنج را از ۵ درصد به ۱۱.۳ درصد افزایش می‌دهد.

البته این مرحله اختیاری است و داشتن افسون Luck of the Sea ضروری نیست. استفاده از این افسون فقط باعث بالا رفتن شانس شما برای پیدا کردن گنج هنگام ماهیگیری می‌شود. اگر در بازی از پیش یک میز ساخت‌و‌ساز افسون دارید، ساختن این افسون برایتان کاربردی خواهد بود، در غیر این صورت می‌توانید این مرحله را رد کنید.

مرحله سوم: محل مناسب برای ماهیگیری را پیدا کنید

ماهیگیری در بازی ماینکرافت

برای مرحله سوم و آخر، نیاز به پیدا کردن محلی مناسب با آب کافی دارید. برای انتخاب یا درست کردن یک محل ماهیگیری برای پیدا کردن گنج، نکته‌ای وجود دارد که باید در نظر داشته باشید: وقتی چوب ماهیگیری را در آب می‌اندازید، باید در اطراف قسمت شناور آن به اندازه‌ی دو بلوک در هر جهت، آب باز وجود داشته باشد. بلوک‌های منبع آب، بلوک‌های اسفنج، مرجان یا ماگما و ستون‌های حباب همگی آب باز محسوب می‌شوند.

ایده این تغییر از فارم‌های ماهیگیری خودکار (AFK) الهام گرفته شده است که یکی از بهترین نوع فارم‌ها در کل بازی به شمار می‌روند. فارم‌های ماهیگیری خودکار به طور معمول برای گرفتن امتیاز ماهیگیری، ساختار بزرگ‌تر و پیچیده‌تری دارند، اما همچنان در برخی مدل‌ها می‌توان آیتم‌های ارزشمند هم به دست آورد.

آیکون فیلم ماینکرفت: مدرسه هیولا‌ها (در جادویی) Minecraft: Monster School (The Magic Door)
فیلم

ماینکرفت: مدرسه هیولا‌ها (در جادویی)

Minecraft: Monster School (The Magic Door)

تماشای فیلم فیلم ماینکرفت: مدرسه هیولا‌ها (در جادویی)

گنج در مقابل ضایعات

bamboo

هرچند که پیدا کردن گنج‌ها هنگام ماهیگیری خیلی هیجان‌انگیز است، اما دو آیتم دیگر هم می‌توانید صید کنید که شاید از نگاه بازی بی‌استفاده تلقی شوند، ولی در واقع کاربردی هستند. 

این دو مورد، بامبو و کیسه‌ی جوهر هستند. از آنجایی که کیسه‌ی جوهر تنها راه به دست آوردن رنگ سیاه در بازی است، برای سازنده‌ها بسیار مفید است. ماهیگیری و به دست آوردن یک دسته ۱۰تایی از کیسه‌ی جوهر، راه قابل قبولی برای جمع‌آوری این رنگ در بازی ماینکرافت است. همچنین، بامبو هم در صورتی که نتوانید به سرعت به جنگل بامبو دسترسی پیدا کنید، با ماهیگیری در زیست‌بوم‌های جنگلی، می‌تواند منبع مفیدی باشد.

اگر به دنبال به دست آوردن هر کدام از این دو مورد (بامبو یا کیسه جوهر) هستید، شاید بهتر باشد از یک چوب ماهیگیری بدون افسون استفاده کنید. چون افسون Luck of the Sea باعث کاهش احتمال به دست آوردن ضایعات می‌شود. در بالاترین سطح این افسون، میزان به دست آوردن ضایعات از ۱۰ درصد به ۴.۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

منبع: gtxgaming

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×