همه چیز درباره سلاح‌های ماینکرافت

دنیای ماینکرافت از جمله دنیاهای بزرگی در صنعت بازی است که اگر صدها ساعت روی آن وقت بگذارید، هم‌چنان المان‌هایی در آن قرار دارد که به راحتی بتواند شما را به این بازی علاقه‌مند نگه‌دارد و بتوانید زمان زیادی را روی آن صرف کنید. این نوع سرگرم‌کنندگی را شاید در هیچ بازی دیگری ندیده باشید.

دنیای ماینکرافت آن قدر بزرگ است که اگر بخواهید تمام جنبه‌های آن را خودتان بررسی کنید، باید ماه‌ها برای آن زمان بگذارید. حتی قدیمی‌ترین پلیرهای این سری هم نمی‌توانند ادعا کنند که تمام این بازی را به خوبی می‌شناسند و حداقل یکی از بعدهای این بازی است که شاید در آن ضعف داشته باشد.

اما یکی از مهم‌ترین جنبه‌های بازی مبارزات آن است که اگر نتوانید سلاح‌های متفاوت بازی را بشناسید، قطعا نمی‌توانید خیلی از بخش‌های بازی را به خوبی بگذراند. سلاح‌های بازی با این که شاید برای هر کاری مناسب باشد، اما بهتر است متوجه باشید که هر نوع و سلاح در بازی استفاده مختص به خودش را دارید.

در این مقاله، قرار است به شکل کامل‌تری راجع به سلاح‌ها و زره‌های ماینکرافت صحبت کنیم و به شما بگوییم بهتر است سراغ کدام سلاح بروید. با مجله مایکت و این مقاله همراه باشید که قطعا این مقاله برای شروع ماینکرافت برای شما مناسب خواهد بود.

شمشیر‌

شمشیر‌

شمشیرها، اصلی‌ترین سلاح‌های دنیای ماینکرافت هستند. این سلاح‌ها به راحتی ساخته می‌شوند و برای ساختن آن‌ها، می‌توانید از متریال‌های متفاوت و گوناگونی استفاده کنید. به طور خلاصه، هر چقدر به دست آوردن این متریال‌ها در بازی برای شما سخت‌تر باشند، شمشیرهایی که با آن‌ها می‌سازید هم بسیار سخت‌تر خواهند شد. 

تمام سلاح‌های بازی یک قدرت صدمه به خصوص خود را دارند اما در این میان یک سری جنبه‌های امتیازی بین همه این سلاح‌ها مشترک است. به عنوان مثال، تمامی سلاح‌ها امتیاز سرعت ۱.۶ را در اختیار دارند و مدت زمانی که می‌توانید مجددا از این سلاح‌ها برای حمله استفاده کنید، یک وقفه ۰.۶۲۵ ثانیه‌ای است.

همه سلاح‌ها در بازی یک نوع حمله به اسم Sweep Attack دارند. زمانی که امتیاز Recharge شما تکمیل باشد، می‌توانید یک سوییپ اتک انجام دهید که به تمام دشمن‌های اطراف شما یک ضربه شدید وارد می‌کند. این نوع حمله برای زمان‌های مناسب است که احتمالا در یک محاصره گیر افتاده باشید.

سوییپ اتک می‌تواند یک امتیاز صدمه به دشمن‌ها وارد کند و این که می‌تواند آن‌ها را به کمی عقب‌تر پرتاب کند. پس اگر به دنبال فرار کردن از دست دشمن‌ها هستید، سوییپ اتک یکی از بهترین حرکات ویژه‌ای است که بازی در اختیار شما قرار می‌دهد؛ البته در نظر داشته باشید که Recharge Meter شما باید تکمیل باشد.

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، ارتقا دادن هر کدام از شمشیرهای داخل بازی است؛ بدین شکل، با اعمال کردن یک جادو و طلسم خاص روی شمشیر، می‌توانید سوییپ اتک خود را قدرتمند کنید و به جای ۱ امتیاز صدمه، مقدار بیشتری صدمه روی دشمن‌های خود وارد کنید.

آیکون بازی Minecraft

Minecraft

حجم:۶۸۰.۷ مگابایت

دانلود بازی ماینکرافت

انواع شمشیر

انواع شمشیر در ماینکرافت

همانطور که گفتیم، مهم‌ترین سلاح‌ها در این بازی، شمشیرها هستند. اما شما با یک شمشیر مواجه نیستید و در این بازی چندین شمشیر مختلف در اختیارتان قرار گرفته که می‌توانید با ترکیب کردن آیتم‌ها مختلف، آن‌ها را بسازید. در ادامه، یک توضیح کلی راجع به انواع شمشیرها‌ی داخل این بازی در اختیار شما خواهیم گذاشت.

1. شمشیر چوبی

برای این که بتوانید یک شمشیر چوبی بسازید، شما ابتدا باید با قطع کردن درخت‌ها و به دست آوردن چوب، بلوک‌های چوبی به دست آورید. با به دست آوردن بلوک‌های چوبی، می‌توانید از آن‌ها تخته‌های چوب بسازید. سپس با ترکیب کردن دو تخته چوبی در منوی کرفت، می‌توانید شک شمشیر چوبی به دست آورید.

شما با استفاده از یک شمشیر چوبی می‌توانید چهار امتیاز صدمه را به دشمن‌های خود وارد کنید که ۴ امتیاز، به معنای ۲ قلب در بازی محسوب می‌شود. در هر ثانیه، شما امکان وارد کردن ۶.۴ امتیاز صدمه را دارد و امتیاز استحکام این سلاح ۶۰ است. با توجه به میزان استحکام این سلاح، شما به طور کلی می‌توانید ۲۴۰ صدمه یا ۱۴۰ قلب صدمه با این سلاح وارد کنید تا قبل از این که عمر آن به پایان برسد.

به طور کلی، در مبارزات توصیه می‌کنیم که خیلی روی این سلاح حساب نکنید. بدین خاطر که این سلاح صدمه خیلی زیادی را به دشمن‌ها وارد نمی‌کند و نمی‌تواند در مبارزات سنگین به کمک شما بیاید. اما به طور کلی، برای اوایل بازی می‌تواند سلاح مناسبی باشد و هم‌چنین برای شکاندن بلوک‌های مختلف می‌تواند سریع‌تر از بی‌سلاح بودن عمل کند.

2. شمشیر طلایی

اگر از من بپرسید، شمشیر طلایی از جمله سلاح‌های داخل بازی است که به هیچ‌وجه توصیه نمی‌کنم که آن را بسازید. دلیل منطقی هم برای آن وجود دارد که اگر پلیر قدیمی ماینکرافت باشید هم به خوبی متوجه این موضوع خواهید شد. این دلیل بیشتر به خاطر جزییات امتیازهای این سلاح است.

این سلاح از شما می‌خواهد که از شمش طلا و یک تخته استفاده کنید تا این که بتوانید آن را بسازید. بنابراین بعد از به دست آوردن چند سنگ طلا، با شکاندن و کرفت کردن آن‌ها باید سعی کنید که یک شمش بسازید. با این که طلا می‌تواند در بازی استفاده‌های زیادی داشته باشد اما برای تولید شمشیر چندان مناسب نیست. 

اما چرا؟ به خاطر این که این شمشیر درست مثل شمشیر چوبی در بازی ۴ امتیاز صدمه یا ۲ قلب صدمه دارد؛ درست مثل شمشیر چوبی در هر ثانیه می‌توانید ۶.۴ امتیاز صدمه وارد کنید. اما مشکل اصلی اینجاست که امتیاز استحکام آن حتی از شمشیر چوبی کمتر است و تنها ۳۳ امتیاز دارد و عمر کلی این اسلحه تنها ۱۳۲ امتیاز است!

مجددا توصیه می‌کنیم که خیلی روی این شمشیر حساب باز نکنید و برای اوایل بازی، بهتر است که از شمشیر چوبی استفاده کنید که نه تنها دقیقا امتیاز صدمه شمشیر طلایی را دارد، بلکه می‌تواند استحکام بیشتری را در مقایسه با شمشیر طلایی ارائه دهد. پس این سلاح را فراموش کنید.

3. شمشیر سنگی

حالا وارد بخشی از انواع شمشیرها می‌شویم که می‌توانیم کمی بهبود را در مقایسه با سلاح‌های قبلی احساس کنیم. شمشیر سنگی از هر لحاظ یک پیشرفت در مقایسه با شمشیرهای قبلی محسوب می‌شود و در طول بازی به خصوص در اوایل تجربه شما، می‌تواند بهترین انتخاب ممکن باشد.

برای ساخت این شمشیر، باید با شکستن بلوک‌های سنگی، تخته سنگ‌هایی را به دست آورید که بتوانید به راحتی این شمشیر را بسازید. با ترکیب کردن چند تکه سنگ در منوی کرفت، شما یک شمشیر سنگی به دست می‌آورید. امتیاز کلی شمشیر سنگی از جمله دلایلی است که اصرار بر استفاده کردن از آن داریم.

این شمشیر ۵ امتیاز صدمه را دارد که یعنی ۲.۵ قلب صدمه وارد می‌کند. در هر ثانیه، این سلاح توانایی وارد کردن ۸ امتیاز صدمه را دارد؛ هم‌چنین استحکام این سلاح رقم فوق‌العاده ۱۳۲ است و در طول این مدت زمان استحکام، شمشیر سنگی شما می‌تواند تا ۶۰ درجه صدمه را به دشمن‌ها وارد کند.

حتی اگر قصد داشته باشید که یک سلاح داشته باشید که بتوانید به راحتی با آن بلوک‌های مختلف را خرد کنید، شک نکنید که شمشیر سنگی می‌تواند بسیار سریع‌تر از سلاح‌های قبلی عمل کند. در مبارزات هم، این سلاح بسیار تاثیرگذار خواهد بود و می‌توانید در اوایل بازی با این سلاح، تا جاهای خوبی پیش بروید.

4. شمشیر آهنی

شمشیر آهنی هم در مقایسه با شمشیر سنگی بسیار بهتر است و این اولین شمشیر در این بازی است که به خوبی می‌تواند به شما دست برتری را در مبارزات بازی ارائه بدهد. تا جایی که به راحتی می‌توانید پس از ساختن یک سلاح آهنی، به مبارزه کردن بپردازید و بتوانید ماجراجویی طولانی مدت خود را در ماینکرافت آغاز کنید.

این سلاح با ترکیب کردن شمش آهن به دست می‌آید. شما در ابتدا باید داخل بازی سنگ‌های آهنی در معدن‌ها به دست آورید و سپس با ساختن شمش های آهنی و ترکیب کردن آن ها، می‌توانید با ترکیب کردن این شمش‌ها، یک شمشیر آهنی بسازید که در طول بازی به شدت می‌تواند روی گیمپلی شما تاثیر بگذارد.

امتیاز صدمه هر حمله با شمشیر آهنی ۶ یا ۳ قلب است. در هر ثانیه، شما توانایی وارد کردن امتیاز ۹.۶ صدمه به دشمن‌های خود هستید. استحکام این سلاح امتیاز ۲۵۱ را دریافت می‌کند و شما در طول عمر این سلاح، قابلیت وارد کردن ۱۵۰۶ صدمه را دارید که رقمی بسیار خارق‌العاده است.

با استفاده از این شمشیر به راحتی می‌توانید برای مدت زمان طولانی و با سرعت زیادی هر بلوکی که می‌خواهید را خرد کنید و اگر قصد دارید که به کار در معدن بپردازید، یکی از بهترین گزین‌های ممکن برای شما محسوب می‌شود. هم‌چنین با توجه به امتیازهای این سلاح، شک نداشته باشید که در مبارزات می‌تواند برای شما بسیار کارآمد باشد.

5. شمشیر الماسی

شمشیر الماسی، سخت‌ترین سلاح در این بازی است که می‌توانید بسازید. بدین خاطر که برای به دست آوردن این شمشیر نیاز دارید که در طول بازی الماس به دست آورید و به دست آوردن الماس در طول بازی به هیچ‌وجه کار ساده‌ای نیست و برای به دست آوردن الماس، باید مدت زمان زیدی را در بخش‌های پایینی معدن سپری کنید.

اما زمانی که سنگ الماس پیدا کردید، می‌توانید الماس را از آن استخراج کرده و با ترکیب کردن الماس، به راحتی می‌توانید شمشیر الماسی بسازید. شمشیر الماسی محبوب‌ترین سلاح در این بازی است و هر کسی که از همان ابتدا بازی ماینکرافت را آغاز می‌کند، قصد دارد که یک شمشیر الماسی بسازد تا گیمپلی خود را بهتر کند.

شمشیر الماسی با هر ضربه می‌تواند ۷ امتیاز صدمه معادل ۳.۵ قلب را وارد کند و هم‌چنین در هر ثانیه، این سلاح می‌تواند امتیاز صدمه فوق‌العاده ۱۱.۲ را به دشمن‌هایش بزند. امتیاز استحکام این سلاح ۱۵۶۲ است و از زمان شروع استفاده از سلاح تا زمانی که نابود شود، این سلاح می‌تواند نزدیک به ۱۱هزار صدمه را وارد کند که عددی فوق‌العاده است.

با این سلاح، شکستن هیچ بلوکی برای شما سخت نخواهد بود و می‌توانید با سرعت بالایی این کار را انجام دهید. هم‌چنین به عنوان سرسخت‌ترین شمشیر بازی و قدرتمندترین سلاح، به راحتی در مقابل دشمن‌های قدرتمند می‌توانید با این شمشیر مبارزه کنید. به خصوص برای این که بتوانید اندر دراگون را شکست دهید، حتما باید از این سلاح استفاده کنید.

تیر و کمان

تیر و کمان در ماینکرافت

تیر و کمان هم یکی دیگر از مهم‌ترین سلاح‌های بازی است که می‌تواند بسیار کارآمد باشد. خیلی اوقات، لازم نیست که به صورت تن به تن وارد مبارزه با دشمن‌های داخل بازی شوید و تنها کافی است که بتوانید آن‌ها را از راه دور مهار کنید و داشتن یک تیر و کمان به خوبی می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد.

در ادامه توضیحی راجع به قدرت‌‌های تیر و کمان به شما خواهیم داد. در نظر داشته باشید که تیر و کمان هر کدامشان به صورت جداگانه ساخته خواهد شد؛ یعنی شما ابتدا باید کمان را بسازید و سپس تیرها را کرفت کنید. تفاوتی هم در نوع کمان داخل بازی وجود ندارد و تنها چیزی که در طول بازی می‌توانید بسازید، کمان چوبی است. تفاوت اصلی در تیرها وجود دارد. 

آیکون بازی Build Craft - Crafting & Building 3D Games

Build Craft – Crafting & Building 3D Games

حجم:۲۵.۷ مگابایت

دانلود Build Craft

انواع تیر 

انواع تیر 

تیرها داخل بازی به چندین دسته تقسیم بندی می‌شود و این موضوع کاملا به این بستگی دارد که بخش پیکان تیرها از چه نوعی است و چگونه آن‌ها را می‌سازید؛ بستگی به نوع پیکان‌های داخل بازی، می‌توانید درجه صدمه‌های متفاوتی به دشمن‌های داخل بازی وارد کنید که قطعا برای شما تاثیرگذار خواهد بود.

یکی دیگر از مهم‌ترین المان‌های بازی در رابطه با تیر و کمان، این است که هر تیر را تا چه اندازه نگه دارید. اگر با یک کلیک یا تپ تیر را رها کنید، تیر شما تنها تا سه بلوک حرکت خواهد کرد و درجه صدمه ۱ را وارد خواهد کرد. اما اگر کلیک یا تپ خود را نگه‌دارید، تیر شما تا ۲۴ بلاک خواهد رفت و می‌توانید تا امتیاز ۹ صدمه را وارد کنید.بالاترین درجه‌ای که می‌توانید با تیر و کمان خود صدمه‌ای وارد کنید، زمانی است که به صورت کامل قدرت را به تیر و کمان انتقال دهید که البته این موضوع باعث می‌شود سرعت تیر زدن شما کاهش پیدا کند. اما قدرت صدمه شما تا ۱۰ می‌رود و می‌توانید ۵ قلب را از دشمن‌ها کم کنید.

1. تیرهای Spectral

تیرهای اسپکترال، از انواع تیرهای داخل بازی است که از تیرهای ساده، می‌تواند گزینه بسیار بهتری باشد و اگر به یک ماجراجویی می‌روید که قرار است مبارزات بسیار زیادی داشته باشید، باید سعی کنید که حتما از این تیرها داشته باشید که بتوانید به راحتی در مبارزات بازی پیروز خارج شوید. 

این تیر به شما کمک می‌کند که یک هاله دور دشمن‌های داخل بازی بکشید و بدین شکل است که این هاله حتی پشت بلوک‌ها هم مشخص خواهد شد. بدین شکل که اگر نمی‌توانید در مبارزات متوجه مکان حضور دشمنان شوید، این تیر به شما کمک بسزایی خواهد کرد.

2. تیرهای Tipped

تیرهای تیپد می‌توانند برای شما بسیار کارآمد باشند. این تیرها ترکیبی از ۸ تیر ساده به همراه یک معجون به دلخواه شما هستند که کارهای متفاوتی می‌توانند برای شما انجام دهند. این تیرها در طول مدت بازی به قدری تاثیرگذار خواهند بود که همیشه برای ماجراجویی‌های طولانی در بازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

3. سایر تیرها

 • تیرهای Regeneration درجه سلامتی شما را تا یک و نیم دقیقه آینده تا ۳۶ امتیاز بیشتر خواهند کرد.
 • تیرهای Swiftness می‌توانند به مدت زمان ۳ دقیقه، سرعت حرکت کردن شما را تا ۳ دقیقه بیشتر کنند.
 • تیرهای Fire Resistance می‌توانند هدف را تا ۳ دقیقه آینده از هر نوع صدمه مربوط به آتش و گرما حفظ کند.
 • تیرهای Healing می‌تواند هدف مد نظر را تا ۴ امتیاز، از لحاظ درجه سلامت بازیابی کند. 
 • تیرهای Strengh می‌تواند تا ۳ دقیقه آینده، درجه صدمه شما را تا ۳ امتیاز بیشتر کند.
 • تیرهای Leaping می‌تواند امتیاز پرش شما را تا ۳ دقیقه آینده بسیار بیشتر کند.
 • تیرهای Invisibility می‌تواند تا سه دقیقه آینده شما را در مقابل دیده‌ها نامرئی کند.
 • تیرهای Weakness در نبردهای تن به تن می‌تواند به مدت ۱ دقیقه، ۴ امتیاز صدمه بیشتر وارد کند.
 • تیرهای Slowness می‌تواند به مدت یک دقیقه و سی ثانیه، ددشمن‌ها را تا ۱۵ درصد کندتر کند.
 • تیرهای Poison می‌تواند طی ۲۱.۶ ثانیه، به صورت دنباله دار، ۷۲ امتیاز صدمه دار را به دشمن‌ها وارد کند.
 • تیرهای Harming که بسیار قدرتمند هستند، می‌تواند به صورت آنی ۶ امتیاز صدمه را وارد کند.
 • تیرهای Water Breathing می‌تواند به شما کمک کند که تا ۳ دقیقه زیر آب دوام بیاورید و به هیچ‌وجه صدمه نبینید.
 • تیرهای Luck می‌تواند امتیاز خوش‌شانسی شما را یک درجه طی پنج دقیقه آینده بیشتر کند.
 • تیرهای Decay هم می‌تواند تا ۴۰ ثانیه آینده، در هر ثانیه یک درجه صدمه به دشمن‌ها وارد کند.

بر اساس سلیقه خودتان، شما می‌توانید هر کدام از این تیرها را در طول بازی با خودتان حمل کنید که قطعا برای شما کارآمد خواهد بود. 

۲ دیدگاه

 1. چرا به عنوان عکس اصلی مود مدیوال ارمور گذاشتی و اینکه بهتر بود اکس هم بگی و تمرکز زیادی رو سبک پی وی پی میذاشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×