آموزش کامل تصویری راهنمای استفاده از روبیکا

چگونه کانال خود را در روبیکا تبلیغ کنیم؟

آیا شما هم یکی از کاربرانی هستید که می خواهد کانال خود را در روبیکا تبلیغ کرده و ترویج دهد؟ پس این مقاله را تا آخر بخوانید زیرا قرار است در این نوشته به شما آموزش دهیم که چطور این کار را بکنید. با مایکت همراه باشید.

بدون شک حتی اگر دارای گوشی نباشید، نام پیام رسان روبیکا اندروید را تاکنون بارها و بارها شنیده اید زیرا برنامه های معروف تلویزیونی از جمله خندوانه آن را تبلیغ نمودند. اما اگر بخواهیم منصفانه در نظر بگیریم اوج معروفیت این اپلیکیشن به خاطر قابلیت های خاصی از جمله پشتیبانی اپراتورها از اینترنت رایگان آن بود. بدیهی است که با قیمت های سنگین بسته های اینترنتی، وقتی متوجه شویم یک نرم افزار بدون اینترنت خدمات فوق العاده ای را ارائه می دهد به آن جذب شویم. خدمات پرداختی، پرداخت قبوض، خرید بسته اینترنتی، خرید شارژ، وجود صدها موزیک، فیلم و غیره از دیگر قابلیت های robika است.

اما این برنامه نسبت به دیگر برنامه های ایرانی مثل برنامه پیام رسان ایتا یک ویژگی دارد که اگر آن را در یک کفه ی ترازو بگذاریم و بقیه ی قابلیت ها را در کفه ی دیگر، این ویژگی با همه ی آنها برابری می کند! آن هم کسب درآمد از طریق این اپ است که در مقاله چگونه در روبیکا کسب درآمد کنیم به صورت کامل به آن پرداختیم.

اگر بخواهیم به صورت مختصر آن را بررسی کنیم، شما در این اپ دو راه برای درآمدزایی دارید. ساختن کانال در بخش پیام رسان و قرار دادن پست های مختلف در آن، استفاده از صفحه ی روبینو که مشابه اینستاگرام است، برای انتشار پست. اما برای این کار نیاز است فالوورهای خود را افزایش دهید. در ادامه به شما آموزش میدهیم که چگونه کانال خود را در روبیکا تبلیغ کنید.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) :

تبلیغ کانال روبیکا

خب همانطور که قبلا توضیح دادیم شما از دو طریق می توانید در Rubika به درآمد برسید. اولی همان روبینو و دومی ساخت کانال و گروه در پیام رسان است. همانطور که حدس می زنید شما باید با انتشار پست های ویدیویی، تصویری یا متنی، پیج و کانال خود را ارتقاء داده و پول در بیاورید.

شما برای تشکیل کانال، گروه یا پیج نیاز نیست هیچ گونه هزینه ای پرداخت کنید. از آنجایی که این اپلیکیشن ایرانی است، درآمد شما نیز با واحد پول ایران محاسبه می شود. این بار قصد داریم فقط به راه دوم یعنی کانال و تبلیغ آن بپردازیم.

نکته ای وجود دارد که خیلی از افراد به آن توجه نمی کنند. همه ی افراد کانال خود را تبلیغ می کنند تا دنبال کننده های خود را افزایش دهند. اما نکته اینجاست تعداد دانلود کننده های شما دلیل اصلی درآمد شما نیست.

یعنی شما صرفا به دلیل اینکه فالوورهای زیادی دارید، درآمد بالایی ندارید. چرا که به تعداد بازدید و دانلود پست هایتان پول دریافت می کنید که در این موضوع حجم پست ها هم بی تاثیر نیست.

پس تاکنون متوجه شدیم نباید به دنبال افزایش دنبال کننده هایمان از طریق فالوئر فیک باشیم. اما مسلما هر چقدر تعداد دنبال کننده های واقعی مان افزایش یابد، بازدید از کانال ما هم بالا می رود.

چند توصیه مهم

در ادامه به شما راه هایی را آموزش می دهیم که بتوانید کانال خود را جذاب و مناسب تبلیغ نمایید تا بتوانید فالوور واقعی به دست بیاورید. کانال خود را تشکیل داده و توصیه های زیر را در آن اعمال نمایید.

 • کاربران از کانال مختلط و بی نظم خوششان نمی آید. باید هدف شما مشخص باشد که قصد دارید کانال تبلیغاتی، طنز، آموزشی، فیلم و سریال، موزیک، اخبار یا هرچیز دیگر داشته باشید. این کار باعث می شود مخاطب بداند دقیقا با چه مطالبی روبرو می شود.
 • نام کاربری خود را کم اهمیت تلقی نکنید. اکنون که نوع فعالیت شما مشخص است، نام شما باید کاملا مطابق با آن طراحی شود. در این زمینه می توانید از مقاله انتخاب یک نام کاربری کمک بگیرید.
 • پروفایل نیز در حد نام کاربری دارای اهمیت است. پروفایل خود را جذاب و مفهومی بسازید اما به گونه ای باشد که افراد با یک نگاه ربط آن را به کانال متوجه شوند.
 • نظم داشته باشید. ابتدا در ذهن خود پست هایتان را دسته بندی نمایید. و سپس برای هر دسته یک لغت انتخاب کنید. سپس فهرستی در ابتدای کانال قرار دهید تا کاربران با استفاده از سرچ لغات آن که پایین هر پست نیز تگ شده اند، بتواند به دسته ی مورد علاقه ی خود رفته و پست های آن دسته را مشاهده کند.
 • هر وقت که فرصت کردید یک پست انتخاب و منتشر نکنید! برای انتشار پست ها زمان تعیین کنید. مثلا صبح و عصر یا فقط صبح و غیره و خارج از این زمان ها دیگر پست نگذارید.
 • در پست گذاشتن زیاده روی نکنید. اگر قرار باشد زمانی که کاربر آنلاین می شود 30 پست از شما دریافت کند، پس از مدتی احساس سردرگمی کرده و شما را آنفالو می نماید.
 • به متن بسنده نکنید. از تصویر و فیلم در پست ها استفاده کنید. همانطور که تاکنون متوجه شده اید، تصاویر گویاتر از یک متن هستند و بیشتر هم در ذهن هک می شوند.
 • تفاوت خود با کانال های مشابه را در بیو ذکر نمایید و یک شعار بسازید.

راهکار هایی برای تبلیغ کانال

پس از اینکه موارد زیر را کاملا رعایت کردید، شما یک کانال مناسب برای تبلیغ دارید. توصیه میکنم موارد بالا را دست کم نگیرید چون حتی اگر دنبال کننده داشته باشید ولی این موارد را رعایت نکرده باشید، آنها شما را پس از مدتی آنفالو میکنند. اکنون از موارد زیر برای گسترش فعالیت خود استفاده نمایید.

 • زمانی که عضو روبیکا شوید، به صورت خودکار عضو روبینو می شوید. پس چرا از آن برای گسترش کانال خود استفاده نکنید؟ چند مورد از پست های کانال خود را در روبینو گذاشته و اعلام کنید که تعداد بسیار زیادی از آنها در کانالتان موجود است. فقط دقت داشته باشید که روبینوی شما خصوصی نباشد.
 • از مطالب ارزشمند استفاده کنید. اگر کانال شما واقعا مفید باشد، خود کاربران به صورت اتوماتیک آن را به بقیه معرفی می کنند.
 • هشتگ یک نماد عمومی است که افراد برای جستجوی سریعتر از آن استفاده می کنند. در پست های خود از آن استفاده کنید. این کار سخت نیست کافی است زیر هر پست دسته ی آن را با علامت # بنویسید. مثلا #عشق، #غم و غیره.
 • اگر فالوورهای کمی دارید از صاحب کانال های دیگر که تقریبا با شما در یک نسبت دنبال کننده دارند بخواهید فعالیت شما را تبلیغ کنند و در ازای آن، شما نیز همین کار را انجام دهید.
 • از ربات های افزایش دنبال کننده بهره ببرید. البته فالوئر های خود را به صورت واقعی افزایش دهید و از ربات هایی که این کار را با فالوئر فیک انجام میدهند استفاده ننمایید.
 • پاپ آپ یکی از راه های واقعا کاربردی و منحصر به فرد است که می توانید از آن نیز استفاده کنید. پاپ آپ یعنی کانال شما برای افرادی نمایش داده می شوند و شما می توانید کسانی که کانال را میبینند محدود کنید. یعنی مثلا کانالتان برای افراد زیر 25 سال، فقط مرد، فقط زن و غیره به انتخاب شما نمایش داده می شود. اما اینکه آنها شما را دنبال کنند به سلیقه ی خودشان و جذاب و عمیق بودن کانال بستگی دارد.
 • به احتمال زیاد شما در صفحات مجازی دیگر مثل instagram هم عضو هستید. خب صفحه ی روبیکایی خود را در آنها نیز تبلیغ کنید یا از دوستانتان بخواهید این کار را بکنند.
 • افراد معروف در اینستا، روبیکا یا شبکه های دیگر، پیج های پر فالووری دارند و اکثرا تبلیغات می پذیرند. اما برای این کار از شما طلب مبلغی پول می کنند، اگر برایتان مقرون به صرفه است و فکر می کنید می توانید این پول پرداختی را از طریق فعالیتتان جبران کنید، از این روش استفاده نمایید.
 • برای کاربران خود ارزش قائل شوید، به یاد داشته باشید آنها فرق بین احترام و بی تفاوتی را متوجه می شوند. پس در برخورد با آنها اخلاق خوبی داشته باشید، با آنها صادق باشید و گاها از نظرسنجی استفاده کنید.
 • کاربران خود را با روش های مناسب تحریک کنید. از پاداش و قرعه کشی استفاده نمایید. به آنها بگویید در صورتی که شما را به X مورد معرفی کنند، کانال آنها را تبلیغ می نمایید. یا مثلا در صورتی که کانال آموزشی دارید، اگر دنبال کننده ها به X عدد برسند، فلان آموزش را قرار می دهید.
 • از نشر مطالب کذب یا تکراری بپرهیزید. سعی کنید خودتان محتوای جدید تولید نمایید. در ضمن نشر مطالب دروغین شاید برای مدتی کوتاه شما را خاص کند اما اعتماد مخاطبانتان را از دست میدهید.

نکته: از وعده های دروغین برای جذب دنبال کننده بپرهیزید. زیرا مخاطب بعد از اینکه متوجه شد شما دروغ می گویید دیگر به شما اعتماد نخواهد کرد و این کار برای شما بار منفی دارد.

اکنون نوبت شماست!

در این مقاله سعی کردیم بهترین راه برای تبلیغ و فالوور گیری کانال روبیکا را به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم که این آموزش مفید واقع شده باشد. اکنون نوبت شماست که نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید. همچنین اگر انتقادی دارید، آن را با ما به اشتراک بگذارید و پاسخ سوالات خود را نیز از ما جویا شوید. باتشکر از همراهی شما دوستان همیشگی.


 

‫۵ دیدگاه ها

 1. پیچ روبیکا پایتخت خنده دار
  از همه شما ممنونیم که پسته مارا در
  روبیکا وترین میذارید
  پیچ پایتخت خنده دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا