آموزش کامل تصویری راهنمای استفاده از واتس آپ

در واتساپ چگونه بفهمیم بلاک شده ایم؟

اگر شک دارید که توسط مخاطبی خاص بلاک شده اید یا نه، حتما این مقاله را تا آخر بخوانید زیرا همه چیز را در این باره برای شما شفاف سازی خواهد کرد. با مایکت همراه باشید.

بدون شک اگر بخواهیم پیام رسان های فوق العاده را غول های شهر اندروید بخوانیم، یکی از این غول ها واتساپ است. برنامه ی حدودا 12 ساله ای که با یک ایده ی خاص شروع شد، آن هم درست زمانی که جان کوم از همه جا ناامید شده بود. این ایده ی جالب این بود که در کنار نام فرد، حالت روحی آن نیز گذاشته شود. تفاوت عمده و اساسی whatsapp با بقیه ی اپلیکیشن های پیام رسان را می توان در این دید.

این نرم افزار توانسته است به یکی از پرطرفدارترین برنامه ها تبدیل شود. تا جایی که در خیلی از کشور های اروپایی، آسیایی و آمریکایی اصلی ترین راه ارتباطی به حساب می آید و اکثر کاربران با نصب واتساپ بیزینس می خواهند از این اپلیکیشن دو تا داشته باشند تا حساب کاری و شخصی خود را جداسازی نمایند. مسلما هر کس برای دوست داشتن این اپ، دلیل خود را دارد. سرعت عمل بالا، ایمن بودن، رابط کاربری سریع، یکی از این دلایل است.

یکی از قابلیت هایی که این نرم افزاردارد، بلاک یا مسدود کردن یک کاربر است. در صورتی که شما یک نفر را مسدود کنید دیگر قادر نخواهد بود برای شما پیامی بفرستد. این فرایند دائمی نیست و در صورت آزادسازی باز هم می توانید با یکدیگر در ارتباط باشید. اما از کجا بفهمیم یک نفر ما را بلاک کرده است؟ در ادامه چند نشانه برای شما می گذاریم تا با آنها از اینکه بلاک شده اید یا نه اطمینان حاصل کنید.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) :

7 علامت که نشان دهنده ی بلاک بودن هستند

اگر می خواهید بفهمید بلاک شده اید یا نه، باید حس ششم خود را به کار بیندازید، یک کارآگاه شده و تمام علائم را بسنجید. زیرا متاسفانه در هنگام مسدود شدن، پیغامی دریافت نخواهید کرد. اما تغییراتی ایجاد می شود که با در نظر گرفتن جزئیات به پاسخ سوال خود خواهید رسید. نشانه های زیر را یکی یکی بررسی کنید تا به جواب برسید.

  1. در درجه ی اول دقت داشته باشید که شخص مورد نظر برای مسدود کردن شما باید ابتدا شما را در مخاطبین خود ذخیره کند. زیرا در واتساپ قبل از ذخیره کردن نمی توان به چت کردن یا بلاک کردن پرداخت. پس اگر شماره ی شما را ندارد اصلا بلاکتان نکرده است چون قادر به این کار نخواهد بود.
  2. اگر شماره ی شما را ذخیره دارد، به صفحه ی چت شخصی او بروید و به دنبال تاریخ آخرین بازدید او بگردید. یکی از نشانه های مسدود شدن این است که فرد مسدود شده آخرین حضور شخص را نمی تواند ببیند. البته دقت داشته باشید که اگر طرف شما از آن دسته کاربرانی است که حالت لست سین را انتخاب کرده است، در حالت عادی هم قادر نیستید، تاریخ حضور او را ببینید. پس کمی در صفحه چت شخص بمانید، دقت کنید که او در چه ساعاتی آنلاین می شده است، اگر این بار لغت آنلاین را ندیدید، به احتمال بسیار زیاد مسدود شده اید.
  3. عکس پروفایل همیشه اولین چیزی است که پس از افزودن مخاطب در whats app در چشم می زند. کاربران فضای مجازی از نظر انتخاب پروفایل سه دسته هستند، عده ای کلا آواتاری انتخاب نمی کنند و همیشه پروفایلشان خالی از عکس است، عده ای مدام در حال تغییر آن و عده ای هم با یک عکس مدت ها سر می کنند. از آنجایی که در هنگام مسدود شدن، صفحه ی پروفایل سفید شده و به حالت آدمک باز میگردد، اگر کاربر مورد نظر شما دسته سوم باشد، قطعا مسدود شده اید، اگر از دسته دوم باشد ممکن است باید کمی صبر کنید زیرا شاید در حال تغییر این صفحه است ولی اگر در ساعات طولانی هم پروفایل سفید داشت، مسدود شده اید. اما اگر کاربر از دسته اول است این راه برای شما پاسخگو نیست. در حالت کلی با یک گوشی دیگر می توانید پروفایل او را چک کنید تا به جواب قطعی برسید.
  4. اگر قادرید از یک گوشی دیگر استفاده کنید، چک کنید که آیا آن شخص استوری جدید گذاشته است. در صورتی که آن شخص یک وضعیت جدید گذاشته ولی برای شما نیفتاده است، بلاک شده اید. البته به این نکته دقت کنید که این راه در صورتی جواب می دهد که شخص اهل به اشتراک گذاشتن وضعیت بوده و شما از ابتدا در مشاهده ی استوری های او محدود نشده باشید.
  5. تیک های واتساپ همیشه بیانگر و تعیین کننده هستند. دو تیک مات یعنی پیام به دست مخاطب رسیده است، یک تیک مات یعنی نرسیده است و دو تیک آبی یعنی پیام خوانده شده است. وقتی فرد آفلاین است یک تیک مات می افتد اما مسلما پس از مدتی که شخص آنلاین شد، این یک تیک تبدیل به دو تیک می شود. اما از آنجایی که وقتی مسدود شده اید، یک تیک تبدیل به دو تیک نمی شود، اگر پس از ساعت ها باز هم پیام شما روی یک تیک مات مانده بود، به احتمال بسیار زیاد بلاکید. البته این روش به سه علت دچار نقصان است. اولی اینکه شخص مورد نظر ممکن است واقعا دیر به دیر سر بزند، دومی اینکه شاید از حالت روح استفاده کرده باشد که در آن همیشه حتی وقتی پیام را بخواند، یک تیک میخورد، سومی هم اینکه ممکن است شما تمایلی به پیام دادن نداشته باشید.
  6. در هنگام مسدود بودن شما نمی توانید آن شخص را به یک گروه اضافه کنید. پس اگر ممکن است از یک گروه برای فهمیدن این ماجرا استفاده کنید و شخص را اد کنید، اگر با پیغام “شما قادر به این کار نیستید ” روبرو شدید، ممکن است مسدود باشید. البته اگر گروه خاصی ندارید، میتوانید یک گروه بسازید و با انتخاب یک نام و عضو کردن او کار تمام می شود. دقت کنید ایراد این راه این است که ممکن است شخص عضویت در گروه را کلا محدود کرده و ربطی به انسداد شما نداشته باشد.
  7. اگر قادر هستید، با او تماس بگیرید. در صورت مسدود بودن نمی توانید با او هیچگونه تماس صوتی یا تصویری داشته باشید. البته به این موضوع دقت کنید که تنظیمات آن شخص محدودیت نداشته باشد، که این را از گذشته که می توانسته اید با او تماس بگیرید یا نه می توان فهمید.

هفت راه گفته شده شاید به صورت تک تک دچار نقاط ضعف باشند ولی به صورت کلی و با بررسی همه ی آنها کنار هم می توانید به جواب قطعی برسید. یعنی اگر شخص مورد نظر شما تمام نشانه ها را داشت حتما بلاک شده اید، چرا که امکان ندارد یک نفر به صورت اتفاقی تمام این موارد را رعایت کرده باشد و نه پروفایل بگذارد، نه اجازه ی تماس داده باشد، نه اجازه ی عضو کردن در گروه داده باشد و هم از لست سین استفاده کرده باشد و غیره.

اکنون نوبت شماست!

در این مقاله سعی کردیم تمامی راه هایی که می توان فهمید در واتساپ بلاک شده اید یا خیر را بررسی کردیم. امیدواریم که این نوشته مفید واقع شده باشد. اکنون نوبت شماست که نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کرده و اگر سوالی تحت عنوان این نوشته دارید، پاسخ آن را از ما جویا شوید. با تشکر.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا