آموزش کامل تصویری راهنمای استفاده از واتس آپ

دسته اموزش واتساپ

سال 2009 همان سالی است که واتساپ، پرطرفدارترین پیام رسان، برای اولین بار توسط اکتون و جان کوم ساخته و منتشر شد. شاید از دست دادن شغل، یک موضوع آزاردهنده به حساب بیاید، اما ایده ی ساخت این اپلیکیشن زمانی به ذهن جان کوم رسید، که از شرکت یاهو بیرون آمده و شرکت فیسبوک نیز درخواست استخدام وی را رد کرده بود. در واقع ایده ی ساخت این برنامه بر محوریت وجود وضعیت افراد در کنار نام آنها بود، به همین علت نام این نرم افزار whatsapp که برگرفته از لغت whats up به معنای چه خبر، است، انتخاب شد.

نسخه های اولیه ی این برنامه طرفدار چندانی را به خود جذب نکرد و تقریبا کار شکست خورده بود. اما اکتون و جان کوم نا امید نشده و پس از تلاش های بسیار و تغییرات زیاد، نسخه ی فعلی و جدید را ساختند که با استقبال بی نظیر مردم روبرو شد. یکی از تغییرات ایجاد شده، افزودن قابلیت مطلع شدن از وضعیت تغییر یافته یا افزوده شده ی مخاطبین بود.

میتوان سال 2014 را اوج شکوفایی واتس آپ دانست، زیرا در این سال تعداد طرفداران این اپ بسیار بالا رفته بود تا جایی که شرکت فیسبوک حاضر شد این پیام رسان را به مبلغ 19300000000 دلار خریداری کند. در حال حاضر واتساپ بیش از 2000000000 کاربر داشته و در بسیاری از مکان ها از جمله آمریکا، شبه قاره هند، اروپا، آفریقا و بخش هایی از آسیا به عنوان وسیله ی اصلی ارتباطات شناخته می شود.

محبوبیت این پیام رسان علل مختلفی داشته و هر کس برای استفاده ی دائمی از آن دلیل خود را دارد. علت هایی مثل وجود محیط کاربری سریع و آسان، امنیت بالا، قابلیت ارسال تصاویر، ویس و ویدیو، امکان برقراری تماس صوتی و تصویری بدون پرداخت هزینه های سرسام آور، قابلیت به اشتراک گذاشتن وضعیت های 24 ساعته، امکان ایجاد تغییرات دلخواه در تنظیمات و غیره.

از آنجایی که امکانات این نرم افزار زیاد است، ممکن است با برخی از آنها از جمله چگونگی ذخیره وضعیت، برگرداندن پیام های حذف شده، چگونگی افزودن نظرسنجی، نحوه ارسال لینک دعوت، مشاهده مخفیانه استوری، مخفی کردن شماره تلفن، بروزرسانی و غیره آشنا نباشید، یا روش های نصب نسخه ی قدیمی و یا نسخه ی تحت وب آن ندانید، یا در موضوعاتی مثل افزودن مخاطب، مخفی کردن آخرین بازدید، دانلود عکس، نصب این اپ بدون شماره تلفن و غیره دچار مشکل شوید. به همین علت در این دسته از مطالب مایکت تصمیم گرفتیم شما را به صورت کامل با قسمت های مختلف این پیام رسان آشنا کنیم.

در واقع بخش های مختلف whatsapp در زیر به صورت مجزا در محتواهای جداگانه به صورت گام به گام، واضح، روان و تصویری آموزش داده شده اند و یک راهنمای جامع برای استفاده ی بدون مشکل برای کاربران ایجاد کرده اند. برای استفاده از هر محتوا کافی است روی عنوان آن ضربه زده و آن را مطالعه نمایید. در پایان نیز می توانید نظرات، انتقادات و سوالات خود را برای ما ارسال نمایید تا تیم پشتیبانی در سریع ترین زمان به آنها پاسخ دهند.

دکمه بازگشت به بالا