انتخاب سردبیر (بهترین ها)

7 تا بهترین بازی استراتژیک آنلاین ایرانی

این روزها بازی‌های پرطرفدار، دیگر محدود به خرد کردن الماس یا ژله‌های هم‌رنگ و پراندن پرنده‌ها به این طرف و آن طرف نمی‌شوند؛ بلکه نسل جدیدی از بازی‌ها عرضه شده‌اند که برای انجام آنها لازم است بیشتر از فکرتان کار بکشید. بازی‌های استراتژی سبک محبوبی از بازی‌های موبایلی هستند که میلیون‌ها نفر را در سراسر دنیا مشغول به خود کرده و طرفداران پر و پا قرص و از جان گذشته‌ای دارند! در این نوشته می‌خواهیم چند بازی استراتژی آنلاین ایرانی را به شما معرفی کنیم و می‌توانیم در همین ابتدا، این اطمینان را به شما بدهیم که هر کدام از آنها می‌تواند تا مدت‌ها تنها بازی نصب شده روی گوشی‌تان باشد که هر روز به سراغش می‌روید. پس با ما همراه باشید.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) :

۱) بازی پسرخوانده

پسرخوانده همانطور که شاید از اسمش حدس بزنید، یک بازی مافیایی‌ست. در این بازی باید تیم مافیایی خودتان را بسازید و به محله‌های مختلف که هر کدام مافیای خودشان را دارند، بروید و با نابود کردن آنها، رییس مافیاها شوید.

گیم‌پلی این بازی استراتژی آنلاین ایرانی، ساده و بر اساس کارت‌های قدرت و شلیک به حریفان برای از پای درآوردن آنهاست. در کنار این گیم پلی ساده چیزی که پسرخوانده را به عنوان یک بازی استراتژی ایرانی به محبوبیت گسترده‌ای رسانده است، گرافیک قوی و حرفه‌ای به علاوه صداگذاری‌های جذاب که با کمک صداپیشه‌گان حرفه‌ای برای کاراکترهای بازی تولید شده است. شخصیت‌های بازی هر کدام پیشینه خاص خودشان را دارند و با ادبیات منحصر به فردشان در طول بازی برای هم شاخ و شانه می‌کشند.

در پسرخوانده تیم مافیایی خودتان را بسازید و با یک استراتژی هوشمندانه به نبرد با حریفان آنلاین دیگر بروید و برنده میدان شوید. پرداخت درون برنامه‌ای پسرخوانده برای ارتقای قدرت اعضای گروه، خرید صندوق جوایز، خرید الماس و سکه است. تمام این موارد را با کمی صبر و انجام مراحل می‌توانید در طول بازی به دست آورید.

پسرخوانده را از مایکت دریافت کنید:

آیکون بازی پسرخوانده
پسرخوانده 
سازنده: استودیو پاییزان
حجم: ۸۱.۱ مگابایت
 

۲) شهر مافیا

شهر مافیا یک بازی استراتژی آنلاین و ایرانی است. در ابتدای ورود به شهر مافیا شاید گیج شوید، چون شهر دارای فضاهای متعددی است که در هرکدام از آنها اتفاقی می‌افتد؛ فضاهایی مانند بیمارستان، بانک، املاک و مستغلات، دفتر ثبت و… . اما یک راهنما (که از ظاهرش به نظر می‌رسد آدم چندان درستی نباشد)، تا موقعی که بر امورات شهر مسلط شوید شما را هدایت می‌کند. در بالای صفحه بازی آیتم هایی مانند مقدار طلا و پول و نوارهای انرژی، شجاعت، اخلاق و سلامت را می‌بینید که برای مراقبت از خودتان باید همیشه آنها را با روش‌های مختلف پر نگه دارید.

برای اینکه در این شهر خطرناک دوام بیاورید باید سعی کنید هم کیفیت زندگی‌تان را ارتقا دهید و هم توانایی‌های خودتان را. می‌توانید با دیگر بازیکنان آنلاین متحد شوید و کم کم تیم مافیایی خودتان را تشکیل دهید و شهر را تحت کنترل خودتان قرار دهید. پرداخت درون برنامه‌ای این بازی برای خرید سکه و طلا و به دست آوردن امکانات و تجهیزات بیشتر است.

شهر مافیا یک بازی استراتژی تمام عیار است که اگر به دنبال چالش‌ها و پیچیدگی‌های بیشتر هستید، می‌تواند ساعت‌ها درگیرتان کند.

شهر مافیا را از مایکت دانلود کنید:

۳) فروت‌کرفت

فروت کرفت یک بازی استراتژی آنلاین بسیار محبوب و شناخته شده است. در این بازی شما با ارتش‌تان که از میوه‌های مختلف با قدرت‌های مختلف تشکیل شده است، به نبرد همسایگان متجاوز که قصد حمله به دهکده‌تان دارند می‌روید.

در دهکده فورت کرفتی‌تان کارهای زیادی برای انجام دادن دارید؛ می‌توانید کارت‌ها که در واقع همان میوه‌های تشکیل دهنده ارتش شما هستند را ببینید و آنها را ارتقا دهید، مغازه‌ای دارید که در آن می‌توانید سکه بخرید (با پرداخت درون برنامه ای) یا بسته‌های کارت، که به شما نیروهای جدید می‌دهند و بخش‌های ماموریت و نبرد که بخش‌های اصلی بازی هستند.

در طول بازی همواره یک پرتقال که راهنمای شماست به شما کمک می‌کند تا تصمیمات درست بگیرید و به خوبی در بازی پیشرفت کنید. فروت کرفت گیم پلی نسبتا ساده و گرافیک ساده ای دارد اما با وجود همین سادگی آنقدر جذاب هست که یکی از بازی‌های استراتژی محبوب شما شود.

فروت کرفت را از مایکت دریافت کنید:

آیکون بازی فروت‌کرفت
فروت‌کرفت 
سازنده: تاد
حجم: ۴۶.۱ مگابایت

۴) هشت خوان ۲

هشت خوان ۲ یک بازی استراتژی ایرانی در سبک کارتی است. در هشت خوان که در دنیای افسانه‌ها و ایران باستان می‌گذرد، باید با نیروهایتان که هرکدام کارتی با ویژگی‌های منحصر به فرد است، به جنگ دشمنان بروید و با از بین بردن فرمانده آنها پیروز مراحل بازی شوید.

هشت خوان ۲ دارای پنج مدل بازی مختلف است. در ابتدا وارد مدل «ماجراجویی» می‌شوید که در آن به مناطق مختلفی روی نقشه ایران باستان سفر می‌کنید و با نیروهای دشمن نبرد می‌کنید. با پیشرفت در بازی و رسیدن به مراحل بالاتر، مدل‌های دیگر آن مانند «کارزار»، «آوردگاه» و «دوستانه» برای شما باز می‌شوند. مدل «اتحاد» تا این لحظه در دست ساخت است.

در این بازی آنلاین می‌توانید با بازیکنان دیگر از سراسر ایران مبارزه کنید. پرداخت درون برنامه‌ای هشت خوان ۲ برای خرید بسته‌های کارت که همان نیروهای شما هستند و سایر منابع استفاده می‌شود؛ به علاوه می‌توانید سطح‌تان را هم ارتقا دهید.

همانطور که گفتیم، گیم پلی هشت خوان شامل بخش های متفاوتی است که آن از تکراری شدن و از دست رفتن هیجان دور می‌کند. به علاوه گرافیک و داستان سرایی‌ای که در بازی انجام می‌شود، نقطه قوت و عوامل جذابیت هرچه بیشتر این بازی ایرانی اسطوره‌ای هستند.

هشت خوان ۲ را از مایکت دریافت کنید:

آیکون بازی هشت خوان ۲
هشت خوان ۲ 
سازنده: استودیو آوید
حجم: ۵۷.۱ مگابایت

۵) جنگ کاغذی

جنگ کاغذی نسخه ویدیویی بازی قدیمی و نوستالژی‌ای به همین اسم هست که شاید خیلی از ما با آن خاطره داشته باشیم. محیط بازی مانند نسخه قدیمی آن تداعی کننده یک کاغذ مستطیل شکل است که از وسط نصف شده باشد. در سمت راست آن نیروهای حریف آنلاین شما قرار دارند و در سمت چپ نیروهای شما. برای جنگ با دشمن پیاده نظام، تانک، هلیکوپتر، تیربار و در مراحل پیشرفته‌تر جت، سنگر، نارنجک و حتی مهندس و پزشک خواهید داشت. با کمک این ارتش و نشانه گیری‌های دقیق، باید به دشمن حمله کنید و برنده این نبرد کسی خواهد بود که زودتر تمام نیروهای دشمن را از پا درآورد.

با پیروز شدن در هر جنگ مقداری ستاره و مدال دریافت می‌کنید که سطح شما را بالا می‌برند؛ بعلاوه می‌توانید قدرت نیروهایتان را هم با استفاده از آنها افزایش دهید. پرداخت درون برنامه‌ای این بازی برای خرید مدال، ستاره، نیرو و تجهیزات ویژه است اما گیم پلی بازی طوری طراحی شده است که تمام این‌ها را با انجام بازی و کمی صبر هم به دست بیاورید.

گرافیک و گیم‌پلی بازی استراتژی جنگ کاغذی طوری طراحی شده‌اند که تا حد زیادی جای هیچگونه ایرادی باقی نمی‌گذارند.

جنگ کاغذی یک بازی استراتژی آنلاین تر و تمیز است که شما را به عنوان یک گیمر ایرانی راضی نگه می‌دارد. این بازی را از مایکت دریافت کنید:

آیکون بازی جنگ کاغذی : آنلاین دو نفره
جنگ کاغذی : آنلاین دو نفره 
سازنده: استودیوی بازی سازی آب های خونین
حجم: ۶۸.۸ مگابایت

۶) شاه کارت

بازی شاه کارت

شاه کارت یک بازی استراتژی دیگر در سبک کارتی است. این بازی با افسانه‌های ایرانی و پهلوانان و دیوها و افسون‌های آنها در هم آمیخته است. گیم پلی بازی به این صورت است که هر کدام از این شخصیت‌ها به صورت یک کارت با قدرت منحصر به فرد در اختیار شما قرار می‌گیرند و شما باید با چینش آنها در یک زمین ۹ قسمتی، از پادشاه‌تان با تمام قدرت در برابر حمله دشمنان دفاع کنید و با از بین بردن پادشاه حریف، برنده این نبرد شوید. در هنگام نبرد می‌توانید با حریف‌تان به صورت آنلاین گفتگو کنید.

پیروزی شما بسیار وابسته به انتخاب و چینش کارت‌ها در میدان نبرد دارد؛ پس باید هوشمندانه آنها را انتخاب کنید و در بهترین جا قرار دهید. پرداخت درون برنامه‌ای این بازی برای خرید کارت است که با آن می‌توانید نیروهای بیشتر و قدرت‌های بیشتر به دست آورید.

در این بازی بیش از ۱۰۰ کارت مختلف که هرکدام ویژگی خاص خودشان را دارند طراحی شده که این موضوع باعث جذابیت و سرگرم کنندگی بیشتر بازی شده است. گرافیک بازی هم قابل قبول و در هماهنگی کامل با ایده و گیم‌پلی بازی است.

شاه کارت را از مایکت دریافت کنید:

آیکون بازی شاه کارت
شاه کارت 
سازنده: نوین شید
حجم: ۲۲.۷ مگابایت

۷) ارتش جیبی ۲

ارتش جیبی ۲ یک بازی استراتژی آنلاین ایرانی است که در آن یک ارتش دارید و باید با کمک این ارتش از اردوگاه‌تان در مقابل نفوذ دشمن دفاع کنید و با تسخیر اردوگاه دشمن برنده بازی شوید.

با پیشرفت در بازی می‌توانید نیروهای ارتش‌تان را متنوع کنید و قدرت‌های آنان را با خرج طلا و الماس ارتقا دهید. این طلا و الماس را با بردن در هر مرحله به دست می‌آورید. به علاوه در حینی که شما بازی می‌کنید معدن‌های طلا و الماس شما در حال تولید هستند.

در بازی تورنومنت‌هایی هم برگزار می‌شود که در آنها با بازیکنان آنلاین دیگر وارد جنگ می‌شوید و برای پیروزی مبارزه می‌کنید. گرافیک بازی متوسط و در حد قابل قبولی است. صداگذاری بازی هم شامل صداهای تیراندازی و شلیک تانک‌ها می‌شود.

به طور کلی ارتش جیبی ۲ یک بازی استراتژی کم حجم، با گیم‌پلی‌ای ساده و سرگرم کننده است.

ارتش جیبی ۲ را از مایکت دریافت کنید:

آیکون بازی ارتش جیبی 2 (بازی جنگی)
ارتش جیبی 2 (بازی جنگی) 
سازنده: نوین شید
حجم: ۲۷.۲ مگابایت

 

در مایکت ده‌ها بازی استراتژی دیگر هم وجود دارد که برای دیدن آنها می‌توانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

بازی استراتژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا