خانه بازی‌ها استراتژی

بازی‌های استراتژی برای اندروید

بازی‌های مشهوری همچون کلش آف کلنز و کلش رویال جزء این دسته‌بندی بازی‌های استراتژی محبوب هستند. دانلود بازی استراتژی از مایکت با لینک مستقیم راحت‌تر از همه جاست.

اگر اهل بازی کردن با گوشی‌های هوشمند، کامپیوترها و کنسول‌های بازی باشید، حتما نام بازی های استراتژی یا استراتژیک به گوش‌تان خورده است؛ یکی از قدیمی‌ترین سبک از بازی‌ها که نسخه فیزیکی آن‌ها هم وجود دارد و تقریبا تمام افراد، برای حداقل یک‌بار هم که شده، آن‌ها را تجربه کرده‌اند.

بر خلاف سبک‌های دیگری از بازی‌ها مانند شوتر یا معمایی، حق انتخاب در بازی استراتژی بسیار زیاد بوده و دست مخاطب برای انجام کارهای مختلف، کاملا باز است. به همین جهت، بسیاری از بازی‌خورها دوست دارند در کنار عناوین دیگر، حتما سراغ دانلود بازی های استراتژی هم بروند. طی چند سال اخیر نیز سبک‌های مختلفی از این بازی‌ها با نوآوری‌های بسیار زیاد معرفی شده است تا هر کسی با هر سلیقه‌ای جذب شود.

بازی استراتژیک چیست؟

بازی های استراتژی، آن دست از بازی‌هایی هستند که روی برنامه‌ریزی طولانی‌مدت، تحلیل شرایط و تفکر مبتنی بر مهارت برای رسیدن به پیروزی تمرکز دارند. در حقیقت، همه تصمیمات بازیکن روی نتیجه نهایی بازی اثرگذار هستند و افراد حتی باید تاثیر تصمیمات کارهای مختلف خود را هم از قبل پیش‌بینی کنند. ترکیب این مسائل با یکدیگر باعث می‌شود تا در یک بازی استراتژی، ذهن بازیکن بیش از هر زمان دیگری درگیر شود.

گیم‌پلی بازی های استراتژیک معمولا به اندازه‌ای گسترده هستند که به مخاطب حق انتخاب می‌دهند تا بتواند در هر بار بازی، سبکی جدید را برای خود انتخاب کند. مثلا در بسیاری از بازی‌های سبک Tower Defense، تاورهای مختلفی در دسترس شماست که هرکدام از آن‌ها، ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و با هر دفعه بازی می‌توان از یک تاور جدید نسبت به بازی قبلی استفاده کرد. همین تنوع در نوع بازی کردن باعث شده تا بازی های استراتژی معمولا بسیار اعتیادآور باشند!

در اینجا خبری از شانس هم نیست و اگر بخواهیم خیلی خلاصه بگوییم، برای پیروز شدن حتما باید استراتژی داشته باشید!

بازی‌های استراتژی برای اندروید

معرفی سبک های مختلف بازی استراتژیک

دنیای بازی های استراتژی، واقعا گسترده است و همین مسئله باعث شده تا طی سال‌های اخیر، شاهد معرفی سبک‌های مختلف باشیم. در بسیاری از موارد حتی این سبک‌ها شباهت‌های خیلی زیادی با هم دارند و ممکن است اشتباه گرفته شوند. با این حال، در ادامه چند مورد از مهم‌ترین سبک‌ها را معرفی خواهیم کرد.

4 ایکس (4X)

در بازی‌های سبک 4X، معمولا چهار هدف اصلی کشف کردن، رشد کردن، بهره‌برداری و تخریب توسط بازیکن دنبال می‌شود. به بیان دیگر، در چنین عناوینی کنترل بازی کاملا به دست شماست و بسته به نوع و هدف بازی می‌توانید امپراطوری خود را برپا کرده و با استفاده از منابع، رقبا را شکست دهید.

استراتژی بی درنگ (RTS)

Real-Time Strategy یا RTS، نوع بسیار محبوبی از بازی های استراتژی هستند که در آن، زمان هیچ توقفی نداشته و همراه با جمع‌آوری منابع و پیشرفت بازی، باید بتوانید در مراحل مختلف بازی، دشمنان را شکست داده و به پیروزی برسید. بازی «ارتش جیبی 2» می‌تواند نمونه‌ای مناسب از بازی‌های ایرانی در این سبک باشد.

تاکتیکی بی درنگ (RTT)

در یک بازی استراتژیک RTT یا Real-Time Tactics، این استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها هستند که شما را به پیروزی می‌رسانند و خبری از جمع‌آوری منابع در آن‌ها نیست.

میدان جنگ آنلاین چندنفره (MOBA)

یکی از سبک های نسبتا جدید بازی های استراتژی که نخستین بار در سال 2010 معرفی شد، موبا (MOBA) مخفف عبارت Multiplayer online battle arena است که در آن، هر بازیکن کنترل یک یا دو کاراکتر در هر تیم را بر عهده گرفته و در کنار دوستان خود به نابود کردن اعضای تیم مقابل یا تصاحب پایگاه اصلی آن‌ها می‌پردازد. بازی‌های سبک موبا در واقع ترکیبی از چندین سبک مختلف هستند و به همان نسبت، هیجان بسیار بالاتری هم دارند. بازی Vaingelory از نمونه‌های این بازی‌هاست.

دفاع از برج (Tower Defense)

بی‌شک، بازی‌های سبک دفاع از برج یا دفاع از قلعه را می‌توان اعتیادآورترین سبک بازی استراتژی معرفی کرد؛ جایی که شما باید از قطعه، تاور، خانه یا ... در برابر هجوم دشمنان، دفاع کنید. تنوع بازی‌های Tower Defense بسیار بالا بوده و حتی شیوه دفاع در آن‌ها نیز متفاوت است. Plants vs Zombies، یکی از مشهورترین بازی‌های این سبک است که شهرتی جهانی داشته و یک بازی واقعا اعتیادآور محسوب می‌شود.

استراتژی نوبتی (TBS)

در بازی استراتژی سبک TBS یا Turn-Based Strategy، خبری از زمان جاری نیست و بازیکن‌ها به‌نوبت و در زمانی که برای آن‌ها تعیین شده، باید کارهای مختلف را انجام دهند. در بعضی بازی‌ها حتی به جای زمان، سطحی از قدرت در نظر گرفته می‌شود که حرکات را باید بر اساس آن انجام داد؛ در این بازی‌ها، تعداد حرکات هم محدود است. The Battle of Polytopia نمونه یکی از بهترین بازی های استراژی نوبتی است که می‌تواند حسابی شما را مشغول کند. در بازی ایرانی پسرخوانده نیز باید بتوانید انرژی و توان تیم را مدیریت کرده و در هر نوبت، آسیب کافی را به رقیب خود وارد کنید.

بازی‌های کارتی اگرچه خود یک سبک جداگانه هستند، اما نمونه‌های زیادی از آن‌ها با چاشنی استراتژی هم طراحی شده است که هیجان بسیار بالایی دارند. شطرنج هم یک بازی استراتژی نوبتی محسوب می‌شود.

بازی های سبک TBT یا Turn-Based Tactics هم شباهت بسیار زیادی با TBS داشته و طرفداران زیادی دارند. در این بازی‌ها، افراد ضمن در نظر گرفتن توانایی‌های محدودی که در نوبت دارند، باید از همان ابتدا با تاکتیک جلو بروند تا در نهایت پیروز شوند. بازی ایرانی بزن بهادر هم به عنوان یک استراتژی نوبتی تاکتیکی، ساعت‌ها شما را سرگرم خواهد کرد.

استراتژی جنگی (Wargame Strategy)

در بازی های استراتژی جنگی که نمونه آن‌ها را در پلتفرم‌های دیگر هم زیاد دیده‌ایم، یک نقشه با گروه‌های مختلف وجود دارد و بازیکن‌ها با استفاده از تکنیک‌ها و تصمیم‌های مختلف، تلاش می‌کنند که قلمرو افراد دیگر را نیز تصاحب کنند. نوع دیگری از این بازی‌ها با عنوان Grand Wargame Strategy هست که تنها تفاوت آن، انجام بازی در مقایسی بسیار بزرگتر است. اگر از این سبک از بازی‌های طولانی لذت می‌برید، حتما Age of Civilizations II را امتحان کنید.

معرفی بهترین بازی های استراتژی اندروید

در میان انبوه بازی های استراتژیک کوچک و بزرگ که هرکدام محبوبیت‌های زیادی دارند، برخی از عناوین هستند که طرفداران بیشتری دارند. اگر قصد دانلود بازی های استراتژیک پرطرفدار را دارید، موارد از بهترین‌ها خواهند بود:

 • Clash of Clans: این بازی نیازی به معرفی ندارد چرا که سال‌هاست به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی های سبک استراتژی در ایران و حتی سطح جهان شناخته می‌شود. کلش آف کلنز به صورت آنلاین انجام شده و بازیکنان با پیوستن به سایر کلن‌ها می‌توانند به صورت گروهی با دوستان یا رقبا وارد نبرد شوند.
 • Clash Royale: کلش رویال که مدتی بعد از کلش آف کلنز معرفی شد، یک عنوان رایگان و آنلاین بسیار زیبا با فرمولی کاملا متفاوت است که در آن، کاربران با استفاده از کارت‌های مختلف باید به جنگ رقیب خود رفته و همزمان از مقر خود نیز محافظت کنند.
 • Bloons TD 6: مجموعه بازی‌های سری Bloons TD، از بهترین بازی های استراتژی سبک تاور دیفنس در سراسر دنیا هستند که به صورت آنلاین و چندنفره (multiplayer) طراحی شده‌اند و بازیکنان با استفاده از ترکیب تاورهای متنوع، هیروهای پرقدرت و مهارت‌هایی اختصاصی، در نبردی جذاب باید دشمنان را نابود کنند.
 • Total Conquest: اگر قصد دانلود بازی های استراتژیک متفاوت را دارید، بازی Total Conquest که با نام کلش بدون اینترنت نیز شناخته می‌شود، با مکانیسم ساده و البته بسیار دقیق خود، حسابی شما را سرگرم می‌کند. در این بازی باید امپراطوری خود را ایجاد کرده و در مبارزه با دشمنان، قلمرو خود را گسترش دهید.
 • Rise of Kingdoms: عاشقان بازی های استراتژی و افرادی که عاشق کشورگشایی و ایجاد تمدن‌های بزرگ هستند، حتما مجذوب بازی خیزش پادشاهی خواهند شد. گرافیک جذاب در کنار صداگذاری مناسب و خط داستانی خوب، از مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی محبوب اندرویدی محسوب می‌شوند.
 • Clash of Zombies : کلش آف زامبی که مکانیسم کلی آن با الهام از بازی کلش آف کلنز طراحی شده است، شما را در نقش فرمانروایی قرار می‌دهد که باید با زامبی‌ها مبارزه کرده و از نابودی دنیا جلوگیری کند. نکته قابل توجه، وجود شخصیت‌های ابرقهرمانی متنوع از جمله شاهزاده ایرانی و هیروهای مارول است که جذابیت‌های بازی را دوچندان می‌کند.
 • Rise of Cultures: اگر به دنبال پایه‌گذاری و توسعه تمدن خود هستید، دانلود بازی «ظهور فرهنگ‌ها» را از قلم نندازید! این بازی به صورت آنلاین طراحی شده و رایگان در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد.
 • War and order: افرادی که به دنبال یک بازی استراتژی جذاب با تم آخرالزمانی در کنار گیم‌پلی درگیرکننده و جذاب هستند، حتما باید این بازی را امتحان کنند. عنوان پیش رو به صورت آنلاین طراحی شده و می‌تواند یکی از اعتیادآورترین بازی های استراتژیک اندروید باشد!
 • Bad North: یکی دیگر از بهترین بازی های استراتژی موبایل در سبک تاور دیفنس که در همان لحظه اول می‌توان عاشق آن شد! بازی Bad North با طراحی مینیمال و ساده، گیم‌پلی بسیار اعتیادآوری دارد و از آنجایی که آفلاین است، شما را ساعت‌ها درگیر خود خواهد کرد.
 • Grow Castle: دفاع از قلعه، همیشه برای گیمرها جذاب بوده است؛ به‌خصوص اگر دست شما برای مقابله با دشمنان باز باشد و بتوانید از ترکیب سربازان مختلف با هیروهای متفاوتی که هرکدام از آن‌ها توانایی‌های مخصوص به خود را دارند، استفاده کنید. صداگذاری بسیار جذاب در کنار گیم‌پلی عالی و گرافیک زیبای این بازی، Grow Castle را به یک بازی استراتژی اعتیادآور برای اندروید تبدیل کرده است.
 • جنگ کاغذی: اگر به دنبال دانلود بازی استراتژی ایرانی هستید، جنگ کاغذی را می‌توان یکی از نمونه‌های اعتیادآور دانست. در این بازی آنلاین، 15 کاراکتر مختلف با مهارت‌های متفاوت وجود دارد و بازیکنان با در نظر گرفتن استراتژی درست و داشتن دقت در نشانه‌گیری می‌توانند لحظات مفرحی را برای خود رقم بزنند.
 • پسرخوانده: یکی دیگر از بهترین بازی های استراتژی ایرانی با بیش از 2 میلیون نصب در مایکت که حتی در جشنواره‌های خارجی نیز موفق به دریافت جایزه شده است. این بازی در سبک تاکتیکی نوبتی و به صورت آنلاین طراحی شده و در محیطی فارسی و بسیار پویا، شما را به جنگ سایر گروه‌های مافیا می‌برد.
 • بزن بهادر: در میان بازی های استراتژی نوبتی ایرانی، احتمالا بزن بهادر را بتوان بهترین عنوان دانست. در این بازی جذاب، شخصیت اصلی بازی به نام فری گولاخ در پَسِ یک داستان عاشقانه، با بسیاری از هم‌محله‌ای‌های خود وارد نبردهای هیجان‌انگیزی می‌شود که بدون شک ساعت‌ها شما را سرگرم خواهند کرد.
 • بازی بتلفیش (جنگ ماهی ها): برای افرادی که به دنبال یک بازی استراتژی متفاوت در سبک دفاع از قلعه هستند، بتلفیش و دنیای نبرد با هیولاهای دریایی آن می‌تواند بسیار جذاب باشد. این بازی بیش از 200 مرحله با 4 سلاح اصلی با امکان ارتقا تا 8 سطح مختلف دارد و اگر خیلی به آن معتاد شده باشید، می‌توانید در حالت عملیات شکار، از مراحل نامحدود آن در هر دو حالت آنلاین و آفلاین استفاده کنید.
مشاهده بیشتر
× دانلود مایکت

مرجع دانلود بازی‌‌ها و برنامه‌‌های اندرویدی

× دانلود مایکت

درحال دانلود اپلیکیشن مایکت

0%

Save File