بازی های استراتژی

اگر عاشق حل کردن معما، برنامه ریزی، توسعه و یا ساختمان سازی هستید اما به دنبال چیزی بیش از این می‌گردید، بازی های استراتژی بهترین انتخاب برای شما هستند. اگر طرفدار سبک های دیگر مثل رزمی و مسابقه ای نیستید، بازی های استراتژی گزینه ای عالی بوده و برای کسانی که دنیای مدیریت و ساخت و ساز را ترجیح می دهند مناسبند.

احتمالاً قدیمی ترین بازی استراتژی ساخته شده توسط انسان شطرنج باشد ولی در دنیای بازی های ویدیویی گیمرهای قدیمی تر این نوع از بازی ها را با ساخته هایی مثل جنگ های صلیبی، جنرال، عصر پادشاهان و… می شناسند. ولی اولین حضور جدی این دسته بندی روی پلتفرم موبایل با بازی کلش آف کلنز شروع شد، هر چند که قبل از آن بازی های استراتژیک دیگری هم برای موبایل عرضه شده بودند ولی هیچ یک به موفقیت و محبوبیت کلش آف کلنز نرسیدند.

به طور کلی بازی های دسته بندی استراتژی توانایی مدیریت و برنامه ریزی شما را می سنجند؛ جایی که باید با استفاده از منابعی که در اختیار دارید یا با زحمت به دست می آورید شهر، قلعه، باغ، تیم و یا هر سیستم دیگری که بازی زیر دست شما می گذارد را رشد و توسعه دهید. چالش اصلی این جاست که منابع محدودی در بازی داریم و بعضاً تهدیدهایی در طول بازی مانع روند رو به رشد شما می شود. در کنار منابع محدود آینده نگری و برنامه ریزی هم نقش مهمی در موفقیت شما دارند. باید حواستان باشد که مثلاً ساختمان ها را سر وقت ارتقا بدهید، تعادل پایداری بین دخل و خرجتان ایجاد کنید و اگر همه چیز طبق نقشه پیش نرفت، برنامه ی جایگزینی داشته باشید.

یکی دیگر از ویژگی های برجسته ی بازی های استراتژی وجود رقابت آنلاین با بازیکنان دیگر است که خودش را در قالب تجارت یا در قالب نبرد و یا هر دو نشان می دهد. این تجربه که در طول بازی با آدم های واقعی سر و کار دارید، هم زمان باعث گیراتر شدن بازی شده و مهارت های ارتباطی شما را به چالش می کشد. گاهی اوقات یک حمله ی سریع و برق آسا در بازی های جنگی یا کمک گرفتن به موقع از هم تیمی ها فرصت های جدید را پیش پای شما می گذارد. بازی های استراتژی موبایل معمولاً گرافیک بالایی داشته و حجم زیادی دارند. البته ساخته های کم حجم هم در بین آن ها دیده می شود ولی اگر کیفیت بالایی می خواهید باید سراغ بازی های پرحجم بروید!

بازی های استراتژی سبک های متنوعی مثل دفاع از قلعه، شهر سازی، باغداری، بازی های استراتژیک نوبتی (Turned Base)، مولتی پلیر و… دارند که از بین نمونه های آن می توان به آثاری مثل کلش آف کلنز، گیاهان در برابر زامبی ها، کلش آف زامبی و بازی های ایرانی مثل مزرعه شمالی، پرسیتی و… اشاره کنیم. هم چنین کلش رویال، کلابی، پسرخوانده، Hearthstone و… نیز از بازی‌هایی هستند که از ترکیب بازی های استراتژی با ژانرهای دیگر ساخته شده اند.

در مایکت می توانید جدیدترین و بهترین بازی های استراتژیک ایرانی و خارجی برای اندروید را دانلود و نصب کنید.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟