آموزش کامل تصویری راهنمای استفاده از روبیکا

کد رایگان شدن روبیکا برای ایرانسل را بدانید

این روزها اپلیکیشن روبیکا شهرت زیادی پیدا کرده است، تا جایی که نام آن دهان به دهان می چرخد. بدیهی است  که علت این معروفیت، تبلیغات پی در پی تلویزیونی است، تبلیغاتی که در شبکه های پر مخاطب و در برنامه های بسیار پر بیننده از جمله خندوانه انجام می شدند. اگر منصفانه بخواهیم صحبت کنیم، این تبلیغات شعاری و بیهوده نبودند و این اپلیکیشن واقعا بسیار کاربردی و مفید است و می تواند با حجم کم خود جایگزین چندین نرم افزار شود.

اگر robika را نادیده بگیرید، باید یک اپلیکیشن برای خدمات پرداختی خود مثل برنامه همراه کارت از جمله پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته اینترنتی و غیره، یک برنامه برای دانلود فیلم و سریال، یک اپ برای مطلع شدن و دانلود موسیقی های جدید، یک پیام رسان و برنامه آینستاگرام را به عنوان شبکه ی مجازی خود و دیدن پست های داغ دانلود و نصب کنید. اما باید بدانید Rubika خود را جایگزین تمام این قسمت ها کرده است و به جای اینستا نیز بخشی به نام روبینو دارد. 

جالب است بدانید گفته های بالا تمام ماجرا نیست! این برنامه یک منبع درآمد ساخته است تا بتواند به عنوان شغل دوم، کمک کننده باشد. کافی است در آن یک کانال یا گروه ایجاد کرده و سپس نوعی فعالیت از جمله تبلیغ یک برند، آموزشی، طنز و غیره تعیین کرده و به انتشار پست های مرتبط بپردازید.

اما چیزی که در تبلیغات راجع به این اپلیکیشن بسیار به گوش می رسیدند و توجه زیادی را به خود جلب می کرد، اینترنت رایگان بود. دلیل اصلی اکثریت مردم برای عضویت در این اپ همین بود. اما عده ای پس از ثبت نام متوجه شدند که از حجم اینترنت شان کم می شود و فکر کردند این موضوع شایعه ای بی اساس است. 

باید بگویم در واقع این موضوع دروغ نیست و دلیل اینکه عده ای به این نتیجه رسیده اند، فعال نکردن اینترنت رایگان است! در واقع لازم است شما ابتدا از یک کد USSD استفاده کرده و چند مرحله را طی نمایید تا بتوانید از این قابلیت بهره مند شوید. 

لازم به ذکر است که به گفته ی مبلغین روبیکا، تمامی اپراتورها از این برنامه حمایت کرده اند و با وارد کردن کد مربوطه شما می توانید از اینترنت رایگان در آن استفاده نمایید و این موضوع فقط مربوط به ایرانسل نیست. به دلیل اینکه درخواست کاربران از مایکت برای قرار دادن کد رایگان شدن ایرانسل بیشتر از بقیه بوده است، در ادامه آن را بررسی میکنیم. 

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) :

آموزش رایگان شدن روبیکا برای ایرانسل

همانطور که قبلا توضیح دادیم، برای استفاده از نت رایگان در این برنامه باید آن را فعال کنید و بدون فعالسازی نمی توانید از آن استفاده نمایید. برای فعال سازی نیز مراحل سختی را نباید طی کنید تنها باید با خطی که در روبیکا ثبت نام کرده اید، به یک کد تماس بگیرید. در ادامه آموزش این کار را قرار می دهیم. 

راه اول

این راه کمی طولانی است اما دقیق است و شما می توانید مراحل را ببینید و متوجه شوید که از چه گزینه ای استفاده می نمایید. 

  • وارد قسمت تماس گوشی موبایل خود شوید.
  • با شماره گیر کد #400* را شماره گیری کنید. دقت کنید از خطی استفاده نمایید که حتما ایرانسل است و با آن وارد اپلیکیشن robika شده اید. در غیر این صورت پیامک تماس لغو شد یا کد غیر معتبر است دریافت خواهید کرد.  
  • اینک گزینه هایی با عنوان تکمیل فرایند خرید با شماره 0، سرشاخه با شماره 1, زیر شاخه با شماره 2, فعالسازی با شماره 3, راهنما با شماره 4 را مشاهده می کنید. شماره 2 را وارد کنید تا گزینه ی سه یعنی زیر شاخه با شماره ی 2 را انتخاب کرده باشید. 
  • حال سه گزینه ی شماره سرشاخه من با کد 1 , مشاهده ی حد مجاز مصرف با کد 2 و حذف از لیست زیر شاخه ها با کد 3 را مشاهده می کنید. این بار هم 2 را وارد کنید تا گزینه ی مشاهده ی حد مجاز مصرف را انتخاب کرده باشید.
  • وارد صفحه ی جدیدی با دو گزینه ی اینترنت با شماره 1 و اعتبار مشترک با کد 2 می شوید. گزینه ی اینترنت را با وارد کردن عدد یک انتخاب نمایید. 
  • حال پیامی با مضمون حداکثر مجاز مصرف اینترنت نامحدود است و شما 0 مگابایت را مصرف کرده اید، دریافت می کنید. دقت کنید اگر بار اول باشد که از این کد استفاده می کنید، عدد 0 مگابایت را در پیام خواهید دید ولی اگر قبلا آن را فعالسازی کرده باشید و بعد از این اپلیکیشن استفاده کردید، این عدد طبق حجم استفاده شده ی شما افزایش می یابد. 

نکته: از طریق راه گفته شده می توانید در دفعات بعدی برای مشاهده ی حجم مصرفی نیز استفاده نمایید. زیرا عدد گفته شده نشان دهنده حجم مصرف شده. توسط شماست. 

راه دوم

اگر می خواهید کارتان سریعا حل شود، این راه را استفاده کنید. دقت کنید این راه همان راه یک است اما خلاصه شده است و نیازی ندارد چندین مرحله را طی کنید. نتیجه ی دو راه نیز رسیدن به یک پیام است. این راه برای فهمیدن حجم مصرفی نیز همچون راه یک، پاسخگوست. 

برای استفاده از این راه وارد شماره گیر گوشی خود شوید و کد #1*2*2*400* را وارد کنید و با همان خط ایرانسلی که در روبیکا با آن عضو شده اید، تماس بگیرید. این کد به شما اجازه می دهد به جای طی کردن مراحل به صورت تک تک، مرز اعداد را با یک * مشخص کنید و هیچ تفاوت دیگری ندارد. پس از تماس شماره با پیام حداکثر مجاز مصرف اینترنت نامحدود است و شما 0 مگابایت را مصرف کرده اید مواجه می شوید.  

برای اطمینان حاصل کردن از درستی این موضوع، کافی است با کد #1*4*1*555* تماس بگیرید و حجم اینترنت خود را چک کنید. سپس وارد روبیکا شده و فایل را دانلود نمایید و سپس برای بار دوم توسط همین کد حجم خود را چک کنید. می بینید که حجم مصرفی شما تغییری نخواهد کرد. 

اکنون نوبت شماست!

در این نوشته به شما آموزش دادیم که چطور از حجم رایگان ایرانسل در روبیکا بهره مند شوید، اکنون نوبت شماست که نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید. همچنین اگر سوالی تحت عنوان این نوشته دارید پاسخ آن را از ما جویا شوید. با تشکر از همراهی شما دوستان همیشگی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا