برنامه های کاربردی اندروید

دایرکت کلاب هاوس اندروید کجاست؟

اگر شما هم یکی از کاربرانی هستید که به دنبال دایرکت در کلاب هاوس است، به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید و با مایکت همراه شوید.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) :

اپلیکیشن کلاب هاوس چیست؟ 

بی شک تاکنون بارها نام کلاب هاوس را شنیده اید. اپلیکیشن پر آوازه و محبوبی که سن تقریبا یکساله دارد اما با همین سن کم توانسته است کاربران زیادی را مجذوب خود سازد. نمیتوان دقیقا گفت سیاست سازندگان بود یا کاملا اتفاقی، اما این برنامه در چشم همگان رمز آلود و خاص جلوه کرد و همه تمایل داشتند برای یکبار هم که شده، وارد آن شوند و از این اپ استفاده کنند. در واقع دلیل این موضوع این بود که این پیام رسان در ابتدا مخصوص گفتگوهای خاص و افرادی خاص ساخته شد و برای در دسترس گرفتن عموم نبود. برای مثال افراد ثروتمندی مثل بیل گیتس از آن استفاده می کردند و در ساخت آن نقش داشتند. اما کم کم اپلیکیشن عمومی شد و در دسترس مردم قرار گرفت. ولی باز هم ورود به آن به سادگی مابقی پیام رسان ها نبود. 

در واقع شما برای ورود و ساخت اکانت به آن نیاز به دعوتنامه دارید. بنابراین ثبت نام در کلاب هاوس به دو شیوه انجام می شود، شیوه ی اول این است که از کاربران قبلی دعوتنامه دریافت کنید و راه دوم، طی کردن مراحل پیش از دعوت نامه و انتظار چند روزه برای دریافت آن است. 

این برنامه در مبنای صوت یاخته شده است. یعنی شما باید با پیام صوتی به گفتگو بپردازید. در این اپلیکیشن اتاق های جداگانه ای ساخته شده است که هر کدام دارای یک موضوع خاص است. شما موضوع دلخواه خود را انتخاب کرده و به مباحثه می نشینید.‌البته می توانید اتاق خود را نیز داشته باشید.

از آنجایی که برنامه ها هر روز در حال پیشرفت هستند، سازندگان clubhouse نیز قابلیت های جدیدی را به این اپ اضافه می کنند تا از رقابت جا نماند. یکی از این قابلیت ها که به تازگی به کلاب اضافه شده است، چت متنی در دایرکت است. در این مقاله به آموزش این بخش از کلاب هاوس می پردازیم. 

گزینه ی دایرکت در کلاب هاوس کجاست و چگونه باید از آن استفاده کنیم؟

همانطور که گفتیم محوریت این برنامه چت صوتی است اما به تازگی می خواهید از گفتگوی متنی در آن استفاده کنید. برای استفاده از این قابلیت، کافی است مراحل زیر را طی کنید. 

  • ابتدا به روزترین نسخه ی این اپلیکیشن را نصب کنید. زیرا این قابلیت به تازگی اضافه شده است و نسخه های قدیمی فاقد آن هستند. برای این کار می توانید از باکس زیر استفاده کنید. 

آیکون برنامه Clubhouse
Clubhouse 

حجم: ۱۴.۸ مگابایت

  • پس از نصب و طی کردن مراحل ثبت نام و گرفتن دعوت نامه، روی آیکن مربوط به این اپ ضربه بزنید تا برنامه اجرا شود.
  • حال از پایین صفحه روی نماد فلش که در شکل مشخص شده است ضربه بزنید. 
  • سپس همانطور که مشاهده می کنید به قسمت backchannel وارد می شوید. در این قسمت دو بخش وجود دارد. بخش اول chats و بخش دوم Requests می باشد.
  •  در بخش اول چت هایی وجود دارد که انجام داده اید، یعنی در واقع با هرکس که به صورت متنی صحبت کنید، اینجا می ماند. بخش دوم درخواست هایی است که دارید. هریک از کاربران که به شما درخواست گفتگو بدهند اینجا می آید‌. 
  • از نماد مربع بالای صفحه نیز می توانید برای انتخاب مخاطب استفاده کنید. تمام مخاطبان و کاربران اینجا موجود هستند و شما با جستجوی نام آنها، می توانید آنها را پیدا کنید. 
  • پس از یافتن مخاطب مورد نظر، کافی است روی اسم آن ضربه بزنید و صحبت های خود را برای او تایپ کرده و ارسال کنید

اکنون نوبت شماست!

در این مقاله شما را با دایرکت کلاب هاوس و طریقه استفاده از آن، آشنا کردیم. امیدواریم که این نوشته مفید واقع شده باشد. اکنون نوبت شماست که نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کرده و پاسخ سوالات خود را از ما جویا شوید. با تشکر از همراهی شما. 

دکمه بازگشت به بالا