آموزش بازی کلش اف کلنز - راهنمای کامل قدم به قدم

بهترین استراتژی های کلش اف کلنز از حمله (اتک) تا دفاع

پیش به سوی غارت

بازی های موبایل سعی میکنند اعتیاد آور باشند اما لقب اعتیاد آور ترین بازی ساخته شده برای پلتفرم موبایل میتواند به کلش اف کلنز تعلق بگیرد، استودیو سوپرسل چندسالی است که در حال تولید بازی های مختلف برای موبایل های اندروید است، نقطه اوج سوپرسل به کلش اف کلنز و کلش رویال باز میگردد، هردو بازی سرویس محور بوده اند و آنقدر خوب عملکرده اند که هنوز هم بعد از گذشت چندسال جذاب هستند و بازیکنان خاص خودشان را دارند، بازی های سوپرسل به شکل رایگان و با ترافیک نیم بها در مایکت قابل دانلود هستند، اگر اهل بازی های استراتژی هستید تجربه بازی های استودیو سوپرسل خالی از لطف نیست.

فهرست این مقاله (با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) :

استراتژی های بازیکنان حرفه ای کلش اف کلنز

کلش اف کلنز یک بازی استراتژی موبایلی است، و شما باید میان بدست آوردن منابع و استفاده از آن ها تعادل برقرار کنید، شما یک تاون حال اصلی دارید که سایر ساختمان های بازی را باید بر اساس آن بنا کنید و نیروهای تهاجمی و تدافعی شما نیز بر اساس همین تاون حال آزاد میشوند.

یک نقشه خیلی بزرگ را تصور کنید که در هر گوشه ای از آن یک دهکده وجود دارد و هر چند دهکده کوچک یک قبلیه را تشکیل داده اند، در این میان دهکده ها و قبایل به یکدیگر حمله میکنند و این شما هستید که وظیفه نگهداری و هدایت دهکده خودتان را برعهده دارید.

اگرچه گیمپلی بازی کلش اف کلنز خیلی سر راست و قابل فهم است اما اگر میخواهید درصد بردهایتان را افزایش دهید و در دفاع از قبلیه خود موفق ظاهر شوید، بیاید که برخی از نکات لازم برای پیروزی در این بازی را با یکدیگر مرور کنیم.

هرقدر که میتوانید منابع بازی (الماس و طلا) را ذخیره کنید

این بازی استراتژی، بر مبنای استفاده از منابع ساخته شده است، در کلش اف کلنز چند نوع منبع مختلف وجود دارد که برای پیروزی و ساخت و ساز به آن ها نیاز دارید، برای اینکه بتوانید عملکرد مناسبی در بازی داشته باشید، تا جایی که میتوانید به جمع آوری منابع بپردازید.

محفظه های ذخیره منابع را ارتقا دهید

در هر تاون هال شما میتوانید هرچیزی که در نقشه بازی میبینید را تا حدی ارتقا دهید، پیش از اینکه شروع به ارتقا سایر ابزار و وسایل داخل بازی کنید، نگاهی به محل ذخیره سازی اکسیر و طلا بیندازید، این ابزار کلید برد شما در مسابقات هستند، اگر نتوانید به اندازه کافی از طلاها و اکسیرهایتان نگهداری کنید قطعا در بازی دچار مشکل می شوید.

ارتقا محفظه های ذخیره منابع

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]اگر میخواهید تاون هال خود را به سرعت ارتقا دهید باید منابع کافی برای این ارتقا را جمع آوری و نگه داری کنید. [/box]

از چرخه تولید منابع در بازی اطلاعات کسب کنید

طلا و اکسیرهای شما با سرعت ثابتی تولید میشوند، این سرعت تا وقتی که معادن را ارتقا ندهید به شکل یکسانی است، برای بهینه سازی تعداد دفعات ورود تان به بازی سعی کنید بر روی معادن ضربه بزنید و سپس به قسمت علامت تعجب یا Information بروید، در این قسمت به شما گفته میشود که معادن شما چه توانی برای استخراج دارند.

منابع تان را پشت دیوارها نگذارید

بیشتر بازیکنان سعی میکنند که تاون هال شما و منابع با ارزشی که دارید را تصاحب کنند، سعی کنید تاون هال، معادن و بانک های ذخیره سازی را پشت دیوارها و در محافظت کامل قرار دهید، این کار به شما کمک میکند که کمتر غارت شوید و آسیب ببینید.

الماس هایتان (جم) ها را الکی خرج نکنید

منابع الماس بسیار ارزشمند هستند و خیلی کم به عنوان پاداش به شما داده میشوند، اما یک راه برای بدست آوردن منابع الماس به شکل رایگان وجود دارد، اگر به ساختار نقشه بازی دقت کنید دور تا دور آن توسط بوته ها و سنگ های مختلف پوشیده شده است، شما اگر این بوته ها را از بین ببرید الماس هایی به شما به عنوان پاداش داده میشود.

الماس

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]در هر نقشه تقریبا 40 بوته وجود دارد که گاهی به طور تصادفی بازهم ظاهر میشوند، اگر شما 10،50 و یا 100 مانع (بوته ها و درختان) را از بین ببرید، دستاوردهایی (اچیومنت) به شما داده میشود. [/box]

حالت تک نفره را فراموش نکنید

یک قسمت تک نفره در بازی وجود دارد که به قبلیه های گوبلین ها حمله میکنید، مراحل زیادی در این قسمت وجود ندارد اما برای تنوع میتوانید گاهی آن را تجربه کنید، بعد از به اتمام رساندن این مراحل قفل تعدادی از دستاوردها برای شما باز میشود و مقداری جم و طلا به شما داده میشود.

گوبلین ها هرگز مانند انسان ها نقشه های خود را طراحی نمیکنند و به دلیل اینکه به منابع بیشتری دسترسی دارند میتوانند ساختمان ها را به شیوه های متفاوتی طراحی کنند، البته سازندگان بازی عمدا این کار را انجام داده اند، این طراحی به این منظور صورت گرفته که شما بتوانید بارها و بارها نفوذ به داخل نقشه ها را تمرین کنید، البته توجه کنید که اگر یک مرحله را چندبار انجام دهید دیگر جایزه ای به شما داده نمیشود.

بازیکنان غیرفعال را غارت کنید

تقریبا همه بازیکنان کلش اف کلنز میدانند که حمله کردن به بازیکنان غیرفعال باعث میشود که منابع بیشتری بدست آورند، هنگام دیدن نقشه دشمنان سعی کنید منابع ذخیره سازی طلا و اکسیر را به خوبی ببینید، اگر منابع پر بودند به آنها حمله کنید، البته موانع دفاعی را فراموش نکنید.

غارت کردن بازیکنانی که فعال نیستند

حفاری اکسیر سیاه را شروع کنید

وقتی به تاون هال 7 برسید میتوانید حفاری اکسیر سیاه را شروع کنید، با ارتقا به سطح هشت شما میتوانید به وسیله این اکسیر سیاه نیروهای قهرمانی خودتان را بسازید و قوای تهاجمی که دارید را گسترش دهید، اکسیرهای سیاه نسبت به اکسیر معمولی کمتر در دسترس هستند و دیرتر به دست می آیند.

کمک گرفتن از قبیله (Clan) بسیار مهم است

کلش اف کلنز امکانات تعاملی زیادی دارد و شما میتوانید به همراه دوستانتان یک قبلیه تشکیل دهید و از جنگ های گروهی لذت ببرید، قبایل میتوانند در مواقع نیاز به شما کمک کنند و برای پیروزی استراتژی های لازم را به شما بگویند.

تمرین،تمرین،تمرین

اگر میخواهید به یک بازیکن حرفه ای تبدیل شوید باید بدانید که برای کسب مهارت در بازی های موبایل هم نیاز به تمرین دارید،برای کلش اف کلنز هم میتوانید همین مسیر را در پیش بگیرید و نکات گفته شده را تمرین کنید.

انتقام بگیرید

وقتی مورد تهاجم قرار بگیرید میتوانید به قسمت Defence log بروید و با لمس کردن گزینه Revenge از حریف خودتان انتقام بگیرید، قبل از اینکه حمله را شروع کنید، نقشه دشمن را به خوبی براندازی کنید.

در جنگ های قبلیه ای (Clan wars) شرکت کنید

جنگ های قبیله ای یکی از قابلیت های جذاب کلش اف کلنز هستند، اگر میخواهید جوایز بیشتری بدست بیاورید و یک کار تیمی چندجانبه انجام دهید، حتما در قبیله خودتان درخواست بدهید که یکی از بازیکنان جنگ قبیله ای باشید.

کلش اف کلنز اعتیادآور ترین بازی موبایلی است که توسط سوپر سل منتشر شده، بازی آنقدر هیجان انگیز و اعیتاد اور است که گاهی نیاز داریم یکی به ما بگوید که دست از این کار برداریم، به نظرشما کلش اف کلنز هنوز هم در ایران محبوب است؟ نظرات خودتان را با ما درمیان بگذارید و اگر هم سوالی درباره این بازی دارید، ما به آن ها پاسخ می دهیم.

بهترین استراتژی های حمله کلش اف کلنز

بخش بزرگی از بازی را قسمت حمله آن تشکیل میدهد، حمله ها به ما کمک میکند که منابع بیشتری بدست بیاوریم، قدرت نمایی کنیم و در لیگ ها پیش برویم، اگر میخواهید با استراتژی های حمله آشنا شوید، همراه ما باشید.

روش Funneling

نیروهای شما طبق روشی که هوش مصنوعی هدایتشان میکند حرکت میکنند، اما این روش به شما کمک میکند که اختیار هوش مصنوعی را در بازی بدست آورید و آنطور که دلتان میخواهد پیش بروید.

برای این کار باید از یک Babay dragon در کنار ملکه استفاده و آن ها را در گوشه بالایی نقشه راهی میدان نبرد کنید، در واقع این روش به شما کمک میکند که یک قسمت مستطیلی از نقشه را به طور کامل تخریب کنید و برای اینکه ملکه بتواند مقاومت کند، سعی کنید از یک هیلر پشت سر ملکه استفاده کنید.

حمله چند وجهی (Attack phases)

در ابتدا از یک گولم و بربر کینگ استفاده کنید و بعد از شکستن یک لایه دفاعی یک اسپل بنفش را برای افزایش سرعت استفاده کنید، این موج اول حمله شماست.

برای موج دوم سعی کنید به وسیله اسپل هایی که در اختیار دارید مرکز دفاعی حریف را به شکل همزمان از بین ببرید، این کار به شما کمک میکند که در هنگام پیش روی آسیب کمتری ببینید.

در موج بعدی حمله سعی کنید از هوگ رایدر،لاوا لون و ماینرز به یک شکل وسیع از جناح مخالف استفاده کنید، این نیروها به شما اجازه یک تخریب و غارت کامل را میدهند.

در مرحله نهایی اساس دفاعی حریف از بین رفته اما در گوشه و کنار نقشه ساختمان هایی دیده میشوند، برای پاکسازی کامل نقشه آرچر ها و مینیون ها را وارد بازی کنید و از پیروزی سه ستاره خود لذت ببرید.

برای اینکه بتوانید این حمله را اجرا کنید پیشنهاد میکنیم حداقل تاون هال لول سیزده داشته باشید، اما اگر کمی بیشتر تلاش کنید با تاون های های پایین تر هم این نوع حمله قابل اجراست.

روش Awareness

این روش یکی از جذاب ترین روش هایی است که میتوانید به وسیله آن به پیروزی برسید، آرایش نیروها خیلی اهمیتی ندارد، شما باید سعی کنید به وسیله قدرتمند ترین نیروهایی که در اختیار دارید از قسمت های شرقی و پایینی نقشه به حریف حمله کنید و سپس نیروهایتان را از قسمت شمال شرقی برای نفوذ به مرکز نقشه حریف روانه کنید.

از ترکیب غول با کماندار و بربرها استفاده کنید

در ابتدای کار که نیروهای تهاجمی زیادی ندارید، سعی کنید از غول ها به عنوان یک سپر دفاعی نفوذ ناپذیر استفاده کنید و سپس سایرنیروها را به دنبال آن ها بفرستید.

دهکده دشمن را به خوبی نگاه کنید

اگر قصد حمله کردن یه یک حریف را دارید بهتر است قبل از حمله انگیزه خودتان را مشخص کنید، آیا برای بالا بردن کاپ دست به این کار میزنید و یا قصد شما جمع آوری منابع مختلف است؟ اگر برای کاپ این کار را میکنید انتخاب های زیادی پیش روی شما قرار میگیرد اما گر میخواهید منابع تان را گسترش دهید باید دقت کنید که هر حریفی ارزش حمله کردن را ندارد و ممکن است شکست در انتظار شما باشد.

اکسیر مصرف شده برای نیروهای تهاجمی (سربازان) را محاسبه کنید

اگر به یک دهکده حمله می کنید و پیش از حمله هزار اکسیر برای سربازان تان استفاده کرده اید، و حریف شما فقط 500 اکسیر در مخازنش دارد، شما شاید در این نبرد به پیروزی برسید اما 500 واحد اکسیر ضرر کرده اید.

بهترین استراتژی های دفاعی کلش اف کلنز، آموزش چیدن نقشه

یکی از ارکان اساسی کلش اف کلنز به قسمت دفاعی آن باز میگردد، اگر نتوانید رهبری مناسبی برای دفاع از دهکده خود داشته باشید، شکست در انتظار شماست، در این بازی میتوانید از نقشه های سایر بازیکنان کمک بگیرید و به یک استراتژی ایده آل برسید.

استفاده از برنامه های نقشه ساز در کلش اف کلنز

برنامه های زیادی هستند که برای ساخت نقشه در کلش اف کلنز استفاده میشوند، بهترین نقشه های کلش اف کلنز در این برنامه گردآوری شده اند و به راحتی چند کلیک میتوانید از آن استفاده کنید، این برنامه ویژگی های زیادی دارد و به شکل رایگان قابل دانلود است.

توپ های مورتار (Mortar) را در بهترین مکان قرار دهید

مورتارها منطقه وسیعی را پوشش میدهند و قدرت تخریب بالایی دارند اما اگر دشمنان زیاد به آن ها نزدیک شوند به خودشان هم آسیب وارد میکنند، سعی کنید این ابزار دفاعی را در داخلی ترین لایه های نقشه خودتان قرار دهید، برای اینکه آسیب کمتری به مورتار ها وارد شود سعی کنید راه رسیدن به آن ها را به شکلی دشوار طراحی کنید.

از محفظه های ذخیره منابع به درستی دفاع کنید

ساختن ارتش و حمله به سایر قبلیه ها لذت بخش است اما میتواند به ضرر شما تمام شود، راحت ترین راه این است که اکسیر و طلاهای مورد نیازتان را حفاری کنید و آن ها را در وسایل ذخیره سازی شان نگه دارید.

اطمینان حاصل کنید که محل ذخیره سازی اکسیر و طلاها در بالاترین سطح خود قرار دارند.

دیوارهای طولانی به معنی دفاع بیشتر نیست

اینکه دور تا دور پایگاه را دیوار بکشید و فکر کنید که در امان هستید، کاملا غلط است، دشمنان اگر از یک سمت بتوانند وارد شوند قطعا درون پایگاه شما نفوذ میکنند و در مدت زمان کمی شما را از بین میبرند، سعی کنید قسمت های مهم را درون دیوارها قرار دهید و چیزهایی که اهمیت کمتری دارند را به عنوان حواس پرتی استفاده کنید.

سپر دفاعی خود را غیرفعال نکنید

شما میتوانید با پرداخت پول واقعی سپرهای دفاعی را خریداری کنید اما راه دیگری برای بدست آوردن سپرها وجود دارد، شما وقتی مورد حمله قرار میگیرید یک سپر دفاعی بعد از غارت برایتان فعال میشود، اما اگر در هنگامی که سپر شما فعال است به سایر دهکده ها حمله کنید، این سپر غیرفعال میشود.

چطور کارگر (Builder) جدید در کلش اف کلنز آزاد کنیم؟

الماس هایتان را برای آزاد کردن کارگرهای تازه تر نگه دارید، کارگرها به شما کمک میکنند که سرعت بیشتری در ساخت و ساز و ارتقا های بازی داشته باشید.

هیلر چه کاری در کلش اف کلنز انجام میدهد؟

هیلرها باعث میشوند که توانایی بازیکنانتان در هنگام حمله بازیابی شود و وقتی که آسیب میبینند، دیر تر کشته شوند.

بهترین ترکیب نیروهای بازی کلش اف کلنز کدام هستند؟

گولم، هوگ و لاوا سه نیرویی هستند که اگر در کنار یکدیگر و به شکل درست استفاده شوند، تخریب بی اندازه ای در نقشه حریف به جای میگذارند.

‫۷ دیدگاه ها

  1. بهترین اتک برای دریافت منابع ولی از دست دادن کاپ ترکیب گابلین و دیوارشکن هس هم زود اماده میشه هم منابع میزنه فقط من تو دو ساعت طلا اکسیر اکسیر سیاه رو پر میکنم ! ولی عوضش کاپ از دست میدم

دکمه بازگشت به بالا