برنامه های کاربردی اندروید

ایجاد اتاق در کلاب هاوس- ساخت روم دائمی

اگر شما هم یکی از کاربرانی هستید که می خواهد یک اتاق در کلاب هاوس داشته باشد. این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید و با مایکت همراه شوید.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید) :

کلاب هاوس چیست؟ 

یکی از اپلیکیشن هایی که امروزه بسیار محبوب شده است، کلاب هاوس است. این برنامه که در مبنای صوت قرار دارد و شما در آن باید گفتگوهای صوتی داشته باشید، ابتدا مختص آیفون ساخته شد اما پس از مدتی، سازندگان پی بردند که نسخه ی اندروید آن را نیز باید بسازند زیرا بیش از 85 درصد از کاربرانی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، دارای اندروید هستند پس بنابراین اگر بخواهند مخاطبان clubhouse افزایش یابد، باید نسخه ی اندروید وجود داشته باشد. به همین علت پس از مدتی ورژن اندروید نیز ساخته و منتشر گشت. 

اپلیکیشن کلاب تفاوت های عمده ای با مابقی پیام رسان ها دارد که بر حس‌ کنجکاوی کاربران می افزاید. برای مثال علاوه بر صوتی بودن، به صورت live است. یعنی تمام گفتگوهای کاربران در لحظه وجود دارد و پس از آن ذخیره نمی گردد. این موضوع باعث می شود شما در لحظه زندگی کنید و از آن لذت ببرید. از موارد دیگر میتوان به شرط داشتن دعوت نامه برای ثبت نام در کلاب هاوس و ساخت اکانت اشاره کرد. 

همانطور که گفتیم استفاده از این اپلیکیشن با مابقی پیام رسان ها متفاوت است، بنابراین باید با بخش های مختلف آن آشنا شوید. در مقاله های قبلی به طریقه ی گرفتن دعوتنامه در کلاب هاوس اشاره کردیم. اکنون می خواهیم شما را با ایجاد روم در این برنامه آشنا کنیم.  

آموزش ساخت اتاق در کلاب هاوس

در clubhouse چند نوع اتاق داریم. در واقع شما می توانید اتاقی عمومی و همگانی یا خصوصی و کنترل شده داشته باشید. اما ایجاد هر دو کار ساده ای است و اصلا سخت نمی باشد. بنابراین ابتدا تصمیم بگیرید که اتاقی با چه ویژگی هایی می خواهید و سپس از بین انواع زیر یکی را انتخاب و مراحل ساخت را طی کنید. 

قبل از هرچیز روی آیکن مربوط به این برنامه ضربه بزنید تا اجرا شود. پس از ورود به آن، از پایین صفحه گزینه ی Start a room که سبز رنگ است را انتخاب کرده و روی آن ضربه بزنید.

اکنون باید از سه حالت open, social, closed یک مورد را انتخاب نمایید. 

اگر رومی عمومی و همگانی می خواهید، که همه بتوانند به آن وارد شده و به صحبت های شما گوش کنند، open انتخاب مناسبی است. در واقع این گزینه زمانی انتخاب خوبی است که شما می خواهید صحبت هایتان را همه بشنوند و کم‌ کم با شما آشنا شده و مخاطبانتان افزایش یابد. 

اگر می خواهید کنترل بیشتری روی اتاق خود داشته باشید، social انتخاب خوبی است. این گزینه به فالوور هایتان اجازه می دهد که به اتاق شما وارد شوند اما از ورود دیگر افراد جلوگیری می کند. البته ممکن است بخواهید غیر از کسانی که فالو دارید هم بتوانند وارد شوند، این کار زمانی ممکن است که یک نفر دیگر را نیز مدیر کنید. دقت کنید که تمام فالو شده ها توسط مدیر امکان ورود را دارند. 

مورد بعد از محدودیت بسیار بیشتری برخوردار است. در واقع به کمک مورد بعد شما می توانید کنترل بسیار زیادی روی روم خود داشته باشید زیرا گزینه ی closed یعنی افرادی وارد شوند که دعوت شده اند. در واقع همانطور که از معنی این لغت پیداست، در این حالت اتاق قفل است و تنها کسانی می توانند وارد شوند که برایشان دعوت ارسال کرده اید و خواسته اید که وارد اتاق شوند. این نوع اتاق برای زمان هایی مناسب است که می خواهید یک گپ‌ دوستانه داشته باشید یا تولد یکی از افراد را در بین خودتان جشن بگیرید و غیره. 

اگر انتخاب شما گزینه ی اول یا دوم‌ بوده است، کافی است روی Lets go ضربه بزنید. اما اگر گزینه ی سوم را انتخاب کرده اید باید choose people را انتخاب نموده و سپس افراد مختلف را از بین دوستانتان برگزینید. در پایان نیز افزودن را بزنید.  

اکنون نوبت شماست!

در این مقاله شما را با طریقه ی ساخت اتاق در کلاب هاوس آشنا کردیم، امیدواریم که این نوشته مفید واقع شده باشد. اکنون نوبت شماست که نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کرده و پاسخ سوالات خود را از ما جویا شوید. با تشکر از همراهی شما. 

دکمه بازگشت به بالا