آموزش کامل تصویری راهنمای استفاده از واتس آپ

چگونه استوری واتساپ ببینیم طرف نفهمه؟ 3 راهکار

اگر شما هم یکی از کاربرانی هستید که تمایل دارد وضعیت یکی از مخاطبانش در واتساپ را مشاهده کند بدون اینکه آن شخص متوجه شود، حتما این مقاله را تا آخر بخوانید. با مایکت همراه باشید.

حتی اگر اهل فضای مجازی نباشید، بدون شک تاکنون بارها نام whatsapp یکی از غول های پیام رسان را شنیده اید. برنامه ای که بین شما با افراد مختلف در شهر ها و کشور های دیگر پل ارتباطی ایجاد می کند. طرح این برنامه برای اولین بار با ایده اینکه در کنار نام افراد، حالت آنها نیز مشخص باشد، به ذهن جان کوم رسید. با دانلود  برنامه واتساپ شما قادر هستید فیلم ها یا تصاویری را در قالب وضعیت خود با دیگران به اشتراک بگذارید که طول عمر 24 ساعته دارند.

در حالت عادی یک زمانی که شما برای خود وضعیتی انتخاب می کنید، یک نماد چشم پایین آن می افتد که با ضربه روی آن متوجه می شوید چه کسانی در چه ساعت هایی، استاتوس شما را تماشا کرده اند. حتی در صورتی که چندین استوری گذاشته باشید، متوجه خواهید شد که تا کجای آن را تماشا کرده اند. اما گاهی پیش می آید که تمایل داشته باشیم وضعیت یک نفر را بدون اینکه او متوجه شود و برایش نام ما جزء مشاهده کنندگان زده شود، تماشا کنیم. در ادامه به شما چندین روش آموزش می دهیم تا بتوانید استوری یک نفر را بدون اینکه نام شما نیز در علامت چشم قرار گیرد، مشاهده نمایید.

آموزش مشاهده ی وضعیت واتساپ به صورت مخفی

در تنظیمات واتساپ سه حالت برای مشاهده کننده های استوری وجود دارد، مخاطبین من، مخاطبین من به جز، اشتراک گذاری فقط با. که در گزینه ی اول، همه ی مخاطبین شما می توانند استوری شما را ببینند، در حالت دوم به جز افرادی که انتخاب می کنید، بقیه مخاطبان می توانند وضعیت را دیده و در حالت سوم تنها به عده ای اجازه ی مشاهده می دهد. بنابراین اگر کسی شما را از طریق این تنظیمات محدود کرده باشد، به هیچوجه قادر نیستید استوری آن شخص را ببینید. همچنین اگر کسی شما را بلاک کرده باشد و یا شماره ی شما در گوشی او نباشد، یا اگر شما شماره ی او را نداشته باشید، حالت های دیگری است که قادر نیستید Story آن شخص را ببینید.

قوانین بالا بین تمام نسخه های رسمی و غیر رسمی واتس آپ از جمله واتساپ بیزینس مشترک است. بنابراین تفاوتی ندارد از کدام یک از نسخه ها استفاده می کنید، باید ابتدا از اینکه جزء این محدودیت نیستید مطمئن شوید. برای اینکه متوجه شوید در این محدودیت نیستید، کافی است در لیست وضعیت های دیگران که برای شما افتاده است به دنبال استوری آن شخص بگردید، اگر بود یعنی شما در محدودیت نیستید و می توانید از راه هایی که در ادامه گفته می شود استفاده کرده و مخفیانه story آن شخص را ببینید. در ادامه 3 راهکار برای این کار به شما آموزش می دهیم.

1) استفاده از یک گوشی دیگر

اگر در اطراف خود یک گوشی دارید که شخص مورد نظر شما، شماره آن را ذخیره دارد، می توانید از آن استفاده کرده و به صورت مخفیانه Status او را چک نمایید. در این حالت نام شما برای آن شخص زده نمی شود و تنها نام صاحب گوشی به عنوان بازدید کننده زده می شود. استفاده از این راه یک مزیت دارد و آن این است که شما متوجه میشوید آیا در محدودیت های گفته شده قرار گرفته اید یا نه. برای مثال اگر مخاطبتان شما را بلاک کرده باشد، وضعیت او برای شما زده نشده در حالی که در گوشی دیگری این تناقض قابل مشاهده است.

2) تغییر تنظیمات واتساپ

با ایجاد کمی تغییر در تنظیمات این پیام رسان، شما قادر هستید مانند یک روح تمامی استاتوس ها را مشاهده کنید! البته این کار دارای بدی هایی نیز هست. برای مثال شما پس از استفاده از آن متوجه نخواهید شد چه کسانی استوری های شما را می بینند و همیشه در لیست بازدیدکنندگان عدد صفر افتاده است. همچنین پیام های ارسالی شما با دو تیک آبی نمی افتد. همانطور که میدانید تیک ها در این پیام رسان بسیار گویا هستند و دو تیک آبی یعنی پیام شما توسط فرد خوانده شده است. اما با این تغییر چه مخاطب شما پیام را خوانده باشد چه نه، پیام ارسالی دارای دو تیک خاکستری است. اگر با این موارد مشکلی ندارید، برای استفاده از این روش مراحل زیر را طی کنید.

 • روی آیکن مربوط به پیام رسان در صفحه اصلی گوشی خود ضربه بزنید تا نرم افزار اجرا شود.
 • از سه نقطه ی بالا صفحه اپلیکیشن، تنظیمات (Settings) را انتخاب نمایید.
 • اکنون مطابق تصویر، گزینه ی حساب کاربری را انتخاب نمایید.

  خواندن وضعیت
  د مانند یک روح تمامی استاتوس ها را مشاهده کنید
 • روی گزینه ی حریم خصوصی ضربه بزنید.
 • گزینه ی رسید خواندن را در حالت خاموش یا همان off قرار دهید.

می توانید پس از مشاهده ی وضعیت شخص مورد نظرتان، مجددا تنظیمات را به حالت قبل بازگردانید تا دارای تیک آبی و نمایش بازدیدکنندگان شوید.

ذخیره استوری

اگر امکان استفاده از روش اول را نداشتید و روش دوم نیز خیلی مورد پسند شما واقع نشد، از روش سوم استفاده کنید. در این دو روش شما وضعیت شخص مورد نظر را در گوشی خود ذخیره می کنید و سپس آن را مشاهده می نمایید. متاسفانه پس از ذخیره، اینکه کدام تصویر یا ویدیو مربوط به چه کسی است مشخص نیست.

اما این مشکل نیز راه حل خود را دارد. زمانی که وارد صفحه ی story ها شوید، با کمی دقت متوجه می شوید که رنگ یا حدود استاتوس مخاطب شما چیست، حتی برای دقت بیشتر می توانید از اسکرین شات استفاده نمایید. برای دانلود وضعیت واتساپ کافی است مراحل زیر را طی کنید یا ان را از مایکت دانلود کنید.
 • وارد مدیریت فایل گوشی خود شوید.
 • به دنبال پوشه ی واتساپ با نام لاتین بگردید. دقت کنید اگر از نسخه های دیگر این پیام رسان استفاده می کنید، باید به دنبال نام آنها باشید.
 • فایل media را یافته و روی آن ضربه بزنید.
 • فایل Status را پیدا کنید و در بین استوری ها، فیلم یا عکس دلخواه خود را انتخاب و به پوشه ای دیگر منتقل نمایید.
 • اینک فایل مورد نظر در گالری شما قابل مشاهده است.
  خواندن وضعیت واتساپ بدون فهمیدن

استفاده از نرم افزار کمکی

اصولا هر نرم افزاری دارای نقاط ضعفی است که برنامه های کمکی برای جبران آن کمبود ها ساخته می شوند. با اینکه نداشتن یک گزینه ی مجزا برای مشاهده ی استاتوس واتساپ به صورت مخفیانه را نمی توان یک نقطه ضعف برای این پیام رسان در نظر گرفت، اما حضور آن می توانست یک نقطه ی مثبت در این اپلیکیشن باشد.

در این زمینه اپلیکیشن کمکی وضعیت واتساپ می تواند بسیار کمک کننده باشد. این برنامه ی 5 مگابایتی فضای زیادی از گوشی شما را اشغال نمی کند و محیط کاربری بسیار سریع و آسانی دارد. برای استفاده از آن کافی است مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا این اپ را دانلود کرده و نصب نمایید.
 • از صفحه ی اصلی گوشی خود روی آیکن مربوط به آن ضربه بزنید تا اجرا شود.
 • اکنون پس از دادن مجوز های لازم، از آن خارج شده، آنلاین شوید و سپس بهwhatsapp بروید.
 • در قسمت STORY ها رفته و روی وضعیت مورد نظر ضربه بزنید و سریع آفلاین شوید و مجددا به نرم افزار بازگردید.
 • همانطور که مشاهده می کنید برنامه به صورت خودکار STATUS ها را دانلود نموده است و شما می توانید آنها را مشاهده کنید.

اکنون نوبت شماست!

در این مقاله سعی کردیم بهترین روش های ممکن برای مشاهده ی وضعیت واتساپ یک فرد به صورت پنهانی را به شما عزیزان آموزش دهیم، امیدواریم که این نوشته مفید واقع شده باشد. اکنون نوبت شماست که نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. همچنین اگر پرسشی تحت عنوان این مقاله دارید، پاسخ آن را از ما جویا شوید. با تشکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا