آموزش کالاف دیوتی موبایلبازی های اندروید

آیا شخصیت گوست در کالاف دیوتی زنده است؟

تاریخچه محبوب‌ترین شخصیت کالاف دیوتی

سیمون رایلی یا همان گوست (Ghost) یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های سری بازی‌های کالاف دیوتی و به خصوص دو بازی MW2 و Call of duty 4 است که همه ما آن‌ها را تجربه کرده‌ایم و با شخصیت دوست داشتنی گوست خاطراتی را داریم، اما با وجود این محبوبیت هنوز گذشته زندگی او نامعلوم است و بسیاری از طرفداران را گیج کرده، اما اگر شما هم برایتان سوال پیش آمده که آیا شخصیت گوست در کالاف دیوتی هنوز زنده است با مجله مایکت همراه باشید.

برای پاسخ به این سوال که گوست زنده است یا نه، طرفداران می‌توانند از طریق کتاب کمیک Modern Warfare 2: Ghost یک نگاهی به داستان زندگی او بیندازند. این کتاب کمیک نحوه‌ی شکل‌گیری گوست را بررسی می‌کند و جزئیات جذابی از گذشته او را ارائه می کند. اگر دوست دارید که همچنان نسبت به زندگی گوست کنجکاو بمانید و از لو رفتن داستان زندگی او خوشتان نمی آید، توصیه می‌کنیم که خواندن متن را در همین‌جا رها کنید.

* هشدار: در ادامه این مقاله بخش‌هایی از داستان بازی‌های کالاف دیوتی اسپویل می‌شود.

کمیک بوک گوست و پاسخ به سوالات طرفداران

بسیاری از طرفداران Call of Duty معتقدند که گوست هنوز در سه‌گانه‌ی Modern Warfare زنده است. با این حال، این ادعا درست نیست، زیرا آخرین نسخه از بازی Call of Duty: Modern Warfare 2019 در یک خط زمانی جایگزین تنظیم شده است. این خط زمانی جدید نسبت به خط زمانی اصلی تغییر کرده است، در آن داستان گوست توسط ژنرال شپرد به پایان می‌رسید. این مقاله به گوست از سه‌گانه‌ی اصلی Modern Warfare 2007-2011 تمرکز می‌کند، به جای خط زمانی جدید Call of Duty: Modern Warfare در سال 2019 منتشر شد.

نحوه بقای گوست در بازداشت او در Call of Duty: Modern Warfare: Ghost یک کمیک است که دنیای کالاف دیوتی گسترش پیدا کرده و یک نگاهی به زندگی گوست خارج از دنیای بازی‌ها می‌اندازد، یک شخصیت اصلی که لحظه مهم زندگی‌اش در حین ماموریت در برابر یک کارتل قوی هروئین در مکزیک به رهبری مانوئل روبا رخ می‌دهد.. گوست همراه با تیم خود به منظور تخریب عملیات کارتل می‌رود، با این حال، ماموریتشان به طور ناگهانی به یک داستان ناگوار تبدیل می‌شود و او و تیمش به دست این کارتل مکزیکی به اسارت گرفته می‌شوند.

در طول اسارتشان، گوست و تیم او تجربهٔ شکنجه‌های بی‌وقفه و دردناکی را از سر می‌گذارنند و تلاش می‌کنند که به سختی زنده بمانند. این روش‌ها با هدف شکست دادن اراده آنها و تبدیل آنها به مزدوران برای سازمان‌های مختلف تروریستی انجام می‌شوند.

در حین خواندن کمیک گوست شما با داستان‌های متفاوتی روبرو می‌شوید، این فلاش‌بک‌های کوتاه جزئیات دوران کودکی و سال‌های شکل‌گیری او در SAS را نشان می‌دهند. در این خاطرات آشکار است که گوست به برادر کوچکترش، تامی، علاقه عمیقی دارد. این اطلاعات زمینه‌ای متفاوت برای درک و توانمندی استوار گوست است، ویژگی‌هایی که در نهایت برای بقا وی اهمیت دارند.

دریچه ای از امید، فرار گوست از اسارت

بعد از تحمل ماه‌ها از شکنجه، گوست ارادهٔ خودش را نشان می‌دهد و یک فرار جسورانه از دست کارتلی که او را اسیر کرده است از خودش نمایش می‌دهد. گوست طی یک دوره زمانی سخت و خسته‌کننده به مدت ۱۳ ساعته تلاش‌های زیادی برای فرار انجام داده و راه های مختلفی را امتحان می‌کند که به شدت جسورانه است و در نهایت موفق می‌شود.

انگیزه‌هایی برای انتقام

پس از اینکه گوست فرار می‌کند، از نظر روانی دچار آشفتگی شده و مشکلاتی را تجربه می‌کند. کابوس‌ها تجربهٔ تراژیک او خواب‌هایش را تسخیر کرده و وضعیت ذهنی او دچار تغییرات شدیدی شده. هنگامی که سعی در بازیابی روحیه خودش می‌کند، گوست خود را در دنیایی پر از تراژدی دوباره پیدا کرده و داستان‌های جدیدی شروع می‌شود.

قتل وحشتناک خانواده‌اش توسط واشنگتن، یک دوست قدیمی که به دشمن تبدیل شده، ارادهٔ بی‌پایان گوست برای انتقام را شعله ور می‌کند. این اعدام وحشیانه عمدی، جان عزیزانش را، از جمله مادر، برادر، برادرزن و… را گرفته و گوست را به فردی با اراده انتقام و پر از غم تبدیل می‌کند که به دنبال انتقام از قاتلان خانواده است.

آیکون بازی Call of Duty Mobile Season ۸
Call of Duty Mobile Season ۸ 

حجم: ۲.۳ گیگابایت

نقش گوست در تیم نیروی ویژه 141

با توجه به زندگی و سرگذشت سخت گوست او در نهایت به یک نیروی قابل‌توجه تبدیل می‌شود، با مهارت‌های بالا و قدرت‌هایی که کمتر کسی مشابهش را دارد، وی به عنوان یک عضو کلیدی در تیم نیروی ویژه ۱۴۱ خودش را اثبات میکند و نقش بسیار مهمی در ماموریت‌هایی کنار شخصیت‌های معروفی مانند کاپیتان پرایس و سوپ مک‌تاویش ایفا می‌کند.

در طول خط زمانی Modern Warfare، اصرار و سازگاری گوست در مشارکت مهمش در ماموریت‌هایی مانند نفوذ به پایگاه زیردریایی روسیه و دنبال کردن ولادیمیر ماکاروف به نمایش گذاشته می‌شود. با این حال، سرنوشت نهایی گوست همچنان با خیانت‌ها و فداکاری‌هایی که دنیای بازی تعریف شده، پیچیده شده است.

سفر ترسناک سیمون “گوست” رایلی از طریق اسارت و تلاش بی‌وقفه او برای انتقام، اصرار بی‌پایان او را به نمایش می‌گذارد. از جوانی که با مشکلات شخصی دست و پنجه نرم می‌کرد تا تبدیل شدن به یک نیروی آزموده در جنگ،که در شرایط تراژدیک و تاکتیکال همیشه حرف‌هایی برای گفتن از خودش دارد.

حرف آخر

زنده ماندن مرموز او و مشارکت در تیم نیروی ویژه ۱۴۱ لایه‌ای عمیق به شخصیت او اضافه می‌کند که در سری بازی‌های کالاف دیوتی موبایل تجربه اش کرده‌ایم، با این حال طبق این مقاله متوجه شدیم که سرنوشت گوست به دو طریق قابل پیش بردن است یکی بازی‌های قدیمی این مجموعه و دیگری بازی‌هایی که بعد از سال 2019 منتشر شدند و گوست را به بازی اضافه کردند.

آیکون سریال استریم کال آف دیوتی موبایل - شادی فاکس Call of Duty Stream by Shadifox

سریال
استریم کال آف دیوتی موبایل – شادی فاکس
Call of Duty Stream by Shadifox
 

منبع: Sportskeeda

دکمه بازگشت به بالا