خانه برنامه ابزارهای کاربردی
تصمیم گیری با روش AHP

تصمیم گیری با روش AHP

دیگر پشیمان نمی شوید !

تعداد دانلود۸۰۰
امتیاز۴.۶
تعداد نظرات۱۰
حجم۱ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی ابزارهای کاربردی
سازنده آیینه
‏‏اگر در مورد هر موضوعی ( انتخاب رشته ، خرید خودرو ، انتخاب نام نوزاد ، انتخاب شغل ، انتخاب همسر ، خرید موبایل و ... ) بر سر دوراهی یا چند راهی قرار گرفته اید این اپلیکیشن میتواند با انجام محاسبات ریاضی وماتریسی به شما کمک کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید!
‏بگذارید کارکرد اپلیکیشن را با ذکر یک مثال توضیح دهیم :
‏تصور کنید که تصمیم گرفته اید یک خودرو بخرید !
‏اگر معیار شما در خرید خودرو فقط قیمت باشد تصمیم گیری برای انتخاب از بین گزینه های مختلف خودرو چندان دشوار نیست. اما همانطور که می دانید معیار های مهم دیگری نیز در این انتخاب مطرح هستند که باید مد نظر قرار گیرند و همین تعدد معیار ها باعث پیچیده شدن مساله می شود. در این جا است که به فرآیندی نیاز خواهیم داشت تا به دقت هر یک از خودروهای مد نظر شما را بر اساس اهمیت معیارهایتان بررسی و مناسب ترین خودرو را برای شما تعیین نماید.
‏فرایند تحلیل سلسله مراتبی (َAHP) یکی از معروفترین و جامع ترین فنون تصمیم گیری با معیارهای چندگانه بر پایه محاسبات ریاضی و ماتریسی است که اولین بار در دهه 1970 توسط پروفسور توماس ال ساعتی (Thomas L. Saaty) ابداع گردید و امکان فرموله کردن مسئله (انتخاب رشته ، خرید خودرو ، انتخاب نام نوزاد ، انتخاب شغل، انتخاب همسر و ... ) و تحلیل دقیق آن را فراهم می آورد. این روش بر مبنای مقایسه های زوجی بنا نهاده شده است که قضاوت گروهی (یا فردی) را تسهیل می نماید.
‏نرم افزارهای گران قیمت و پیچیده ای برای فرایند تحلیل سلسله مراتبی برای کامپیوتر های رومیزی وجود دارند و وجود اپلیکیشن اندرویدی ساده احساس می شد به طوری که هر شخص بتواند بدون تسلط بر جزییات فرایند تحلیل سلسله مراتبی از این روش در تصمیم گیری های خود استفاده نماید.
‏این اپلیکیشن اولین و تنها اپلیکیشن فارسی در خصوص پیاده سازی روش AHP به ساده ترین صورت ممکن بوده و تمامی حقوق مادی و معنوی آن محفوظ و متعلق به پدید آورنده می باشد.
‏‏بهبود رابط گرافیکی
بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.
نصب

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟