استور اندرویدی مایکت : مرجع دانلود ایرانیان
نصب
تصمیم گیری با روش AHP

تصمیم گیری با روش AHP

دیگر پشیمان نمی شوید !

نسخه۲.۱
آخرین بروزرسانی۱۳۹۹/۰۴/۲۶
تعداد دانلود۳ هزار
امتیاز۳.۸
تعداد نظرات۱۹
حجم۱ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی ابزارهای کاربردی
سازنده آیینه
‏‏اگر در مورد هر موضوعی ( انتخاب رشته ، خرید خودرو ، انتخاب نام نوزاد ، انتخاب شغل ، انتخاب همسر ، خرید موبایل و ... ) بر سر دوراهی یا چند راهی قرار گرفته اید این اپلیکیشن میتواند با انجام محاسبات ریاضی وماتریسی به شما کمک کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید!
‏بگذارید کارکرد اپلیکیشن را با ذکر یک مثال توضیح دهیم :
‏تصور کنید که تصمیم گرفته اید یک خودرو بخرید !
‏اگر معیار شما در خرید خودرو فقط قیمت باشد تصمیم گیری برای انتخاب از بین گزینه های مختلف خودرو چندان دشوار نیست. اما همانطور که می دانید معیار های مهم دیگری نیز در این انتخاب مطرح هستند که باید مد نظر قرار گیرند و همین تعدد معیار ها باعث پیچیده شدن مساله می شود. در این جا است که به فرآیندی نیاز خواهیم داشت تا به دقت هر یک از خودروهای مد نظر شما را بر اساس اهمیت معیارهایتان بررسی و مناسب ترین خودرو را برای شما تعیین نماید.
‏فرایند تحلیل سلسله مراتبی (َAHP) یکی از معروفترین و جامع ترین فنون تصمیم گیری با معیارهای چندگانه بر پایه محاسبات ریاضی و ماتریسی است که اولین بار در دهه 1970 توسط پروفسور توماس ال ساعتی (Thomas L. Saaty) ابداع گردید و امکان فرموله کردن مسئله (انتخاب رشته ، خرید خودرو ، انتخاب نام نوزاد ، انتخاب شغل، انتخاب همسر و ... ) و تحلیل دقیق آن را فراهم می آورد. این روش بر مبنای مقایسه های زوجی بنا نهاده شده است که قضاوت گروهی (یا فردی) را تسهیل می نماید.
‏نرم افزارهای گران قیمت و پیچیده ای برای فرایند تحلیل سلسله مراتبی برای کامپیوتر های رومیزی وجود دارند و وجود اپلیکیشن اندرویدی ساده احساس می شد به طوری که هر شخص بتواند بدون تسلط بر جزییات فرایند تحلیل سلسله مراتبی از این روش در تصمیم گیری های خود استفاده نماید.
‏این اپلیکیشن اولین و تنها اپلیکیشن فارسی در خصوص پیاده سازی روش AHP به ساده ترین صورت ممکن بوده و تمامی حقوق مادی و معنوی آن محفوظ و متعلق به پدید آورنده می باشد.
‏‏بهبود رابط گرافیکی

نظرات و امتیاز ها

۱۹ نظر ۴ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
عکس کاربر امیر
٥ فروردین ١٤٠٢

‏✗ نصب نکنید،برنامه بیخودیه. فقط ۲ تا معیار میگیره درصد نشون میده🤣

میپسندم۰ نمیپسندم۰
عکس کاربر ❖͟͞ꙮ͞͞Fati̽ꙮ͞͞❖
٢٥ تیر ١٤٠٢

چررت تریین

میپسندم۰ نمیپسندم۰
عکس کاربر alireza uosefi
١٤ دی ١٤٠٠

خرید برنامه کار نمی کند

میپسندم۱ نمیپسندم۰

دیگران نصب کرده‌اند

برنامه‌های مرتبط