خانه برنامه پزشکی و سلامت
کلسترول و بیماری های شایع

کلسترول و بیماری های شایع

نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی پزشکی و سلامت
تعداد دانلود۱۰۰
سازنده M P
نسخه۱
حجم۶ مگابایت
آخرین بروزرسانی۹۸/۱۰/۲۶
‏‏کُلِستِرول(بهانگلیسی: Cholesterol)، یکی ازمولکول‌هایزیستی و از دستهچربی‌ها(لیپیدها) است. این مولکول ۲۷ گزینه ساختار چندحلقه‌ای دارد. نقش عمده آن استحکام و انعطاف‌بخشی بهغشاسلول‌هااست.
‏کلسترول نوعی چربی و از مواد مهم غشا است. کلسترول درخونهم وجود دارد. کلسترول خون از دو منبع اصلی تأمین می‌شود: رژیم غذایی و تولید درکبد.
‏کلسترول رژیم غذایی به‌طور عمده درگوشت،جگر،مغز،تخم مرغوغذاهای لبنیبه بدن می‌رسد. غذاهایی گیاهی کلسترول ندارند. پس از صرف غذا کلسترول از طریقرودهجذب و سپس همراه باتری گلیسیریدهادرون پوششیپروتئینیبسته‌بندی می‌شود. این ترکیب چربی-پروتئینکیلومیکروننام دارد. کبد هم می‌تواند کلسترول را از خون بردارد و هم آن را تولید و به درون خون بریزد.
‏پس از صرف غذا کبد کیلومیکرون را از خون برداشته و در مدت زمان میان‌وعده‌های غذایی کلسترول را تولید و درونگردش خونمی‌ریزد.
بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.
نصب

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟