برنامه های پزشکی و سلامت

سلامتی، بهداشت و سبک زندگی سالم چیزی است که ذهن همه ی ما را به خود مشغول کرده است. سلامتی باعث می شود تا هزینه های درمانی کمتر شده، احساس بهتری داشته باشیم و عملکرد خود را افزایش دهیم. خوشبختانه اپلیکیشن های زیادی هستند که می توانید روی گوشی یا تبلت هوشمند خود نصب کنید و به شما در داشتن زندگی بهتر، تغذیه ی سالم تر و تمرینات ورزشی منظم تر کمک کنند. تلفن همراه شما می تواند پزشک همراه شما باشد و به سلامت جسم، روح و روان شما کمک کند.

برنامه های دسته ی پزشکی و سلامت نمی توانند جایگزین درمان و برنامه های تخصصی یا فوق تخصصی شوند اما با داشتن اطلاعات پزشکی پایه ی شما می توانند یک برنامه سلامتی در اختیارتان گذاشته، به کنترل بیماری هایی مثل فشار خون یا قند کمک کنند، با یک ویزیت معمولی بیماری های ساده را تشخیص داده، روند بهبودی را راحت تر کرده و در مواردی داروهایی که ممکن است برایتان مناسب باشند را تجویز کنند.

برخی از برنامه های این دسته در مورد داروشناسی بوده و اطلاعاتی درباره ی ویژگی ها، موارد مصرف، موارد منع مصرف، عوارض جانبی و میزان مصرف داروها (قرص، شربت، آمپول و…) در اختیار شما می گذراند. در کنار این برنامه ها، اپلیکیشن هایی را داریم که به صورت عطاری آنلاین عمل کرده و اطلاعات مربوط به خواص دارویی و درمانی مواد غذایی مختلف را در اختیارتان می گذارند. همچنین می توانید برنامه هایی را پیدا کنید که نزدیک ترین داروخانه ها، بیمارستان ها، کلینیک ها و دیگر مراکز درمانی را روی نقشه به شما نشان می دهند.

نوعی دیگر از اپلیکیشن های این دسته به نوبت دهی آنلاین برای مراجعه به پزشک اختصاص دارند. در این اپلیکیشن ها به لیستی از پزشک ها همراه با اطلاعات آن ها دسترسی دارید و می توانید با توجه به نیازتان به صورت آنلاین از پزشک موردنظر نوبت بگیرید و برنامه ی جلسات درمانی خود را کنترل کنید.

گروهی از برنامه های این دسته به عنوان همیار سلامتی زنان عمل می کنند. برخی از آنها اطلاعاتی در مورد زمان بارداری در اختیار مادران گذاشته و به آن ها کمک می کنند تا در مدت بارداری روند تغییرات را دنبال کنند و در صورت نیاز از توصیه های حرفه ای اپلیکیشن استفاده کنند. برخی دیگر هم برای کنترل و بررسی روند عادت ماهانه ساخته شده و به زنان کمک می کنند تا این دوران را با کمک برنامه های پزشکی راحت تر پشت سر بگذارند.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟