خانه برنامه‌ها پزشکی و سلامت

برنامه های پزشکی و سلامت

سلامتی، بهداشت و سبک زندگی سالم چیزی است که ذهن همه ی ما را به خود مشغول کرده است. سلامتی باعث می شود تا هزینه های درمانی کمتر شده، احساس بهتری داشته باشیم و عملکرد خود را افزایش دهیم. خوشبختانه اپلیکیشن های زیادی هستند که می توانید روی گوشی یا تبلت هوشمند خود نصب کنید و به شما در داشتن زندگی بهتر، تغذیه ی سالم تر و تمرینات ورزشی منظم تر کمک کنند. تلفن همراه شما می تواند پزشک همراه شما باشد و به سلامت جسم، روح و روان شما کمک کند.

از بین تمام زمینه هایی که اندروید به آن ها ورود کرده و تغییرات زیادی را نیز به وجود آورده، احتمالا حوزه پزشکی و سلامت را می توان یکی از کاربردی ترین ها دانست. البته هنوز اپلیکیشن های این دسته بندی در مقایسه با موضوعات دیگر از تنوع کمتری برخوردار هستند اما به نظر می رسد تعداد آن ها هر روز رو به افزایش است. اپلیکیشن های بخش پزشکی و سلامت اندروید مانند یک پزشک هوشمند در کنار شما هستند و به شما کمک می کنند تا با چالش هایی که ممکن است در طول شبانه روز برایتان پیش بیاید مقابله کنید.

این برنامه ها همچنین در پروسه سنتی و وقت گیر ویزیت دکتر نیز تغییرات زیادی را به وجود آورده اند. اگر شما هم از اتلاف چند ساعت برای گرفتن وقت دکتر و معطلی در مطب های مختلف خسته شده اید، بد نیست سری به اپلیکیشن های این دسته بزنید. به طور کلی اپلیکیشن های پزشکی و سلامت اندروید با ارائه قابلیت هایی مثل مشاوره آنلاین، راهنمای مصرف دارو، ویزیت آنلاین و رزرو وقت دکتر پروسه ارتباط بیمار با پزشک را تا حد زیادی آسان کرده اند.

بیایید ابتدا به سراغ برنامه های دانستی های پزشکی این دسته برویم. این اپلیکیشن ها که عموما نقش یک دایره المعارف پزشکی را دارند به شما کمک می کنند تا در مورد داروهای مختلف اطلاعات کسب کنید. از عوارض جانبی تا زمان مصرف دارو اطلاعاتی هستند که در این برنامه ها پیدا خواهید کرد. توصیه های پزشکی برای بیماری های مختلف نیز از دیگر ویژگی های کاربردی برنامه های این دسته به حساب می آید که البته حالت کلی دارند و از نسخه تجویزی پزشک کاملا مجزا هستند.

اما همانطور که گفتیم بخشی از اپلیکیشن های پزشکی اندروید به عنوان یک دستیار هوشمند برای شما عمل می کنند. بسیاری از افراد مسن یا کسانی که به بیماری های خاص مبتلا هستند مجبور به مصرف تعداد زیادی دارو طی ساعات مشخص هستند. مشخصا یادآوری دقیق و حفظ نظم در مصرف این داروها کار آسانی نیست و برای بسیاری از افراد یک چالش محسوب می شود. دستیار پزشکی اندروید شما اما با یادآوری زمان و نحوه مصرف دارو کمک می کند تا این کار بدون اشتباه و سر موقع انجام شود.

این برنامه ها اما تنها بخش کوچکی از خدمات اپلیکیشن های پزشکی و سلامت هستند. حتما گرفتن نوبت و حضور در مطب دکتر برای شما هم پروسه وقت گیر و سختی بوده است، به خصوص زمانی که در حال دست و پنجه نرم کردن با بیماری باشید. از این رو برنامه های اندرویدی مختص نوبت دهی آنلاین به وجود آمده اند که انجام این کار را برایتان حسابی راحت می کنند. این اپ ها شامل مجموعه کاملی از شماره تلفن و آدرس پزشک های شهر است که با توجه به تخصص به طور منظم دسته بندی شده اند و می توانید به راحتی دکتر مورد نظر خود را با یک جست و جوی ساده پیدا کنید.

حالا که نوبت دکتر را به صورت آنلاین دریافت کردید می توانید ویزیت خود را نیز به صورت آنلاین انجام دهید. بسیاری از بیماران با توجه به نوع بیماری خود نمی توانند در مطب یا بیمارستان حاضر شوند یا حداقل برایشان بسیار سخت است. اکنون با استفاده از برنامه های مشاوره آنلاین پزشکی می توانید پزشک خود را به صورت آنلاین ملاقات کنید و مشکلات خود را با او درمیان بگذارید و در نهایت نیز نسخه خود را دریافت کنید. البته در نهایت برای ویزیت برخی بیماری ها نیاز به حضور در مطب پزشک خواهید داشت اما اپلیکیشن های اندرویدی به شما کمک می کنند که تا حد امکان از مراجعه غیرضروری به دکتر خودداری کنید.

اما عنوان کاربردی ترین اپلیکیشن های پزشکی و سلامت را باید به آن دسته از برنامه هایی بدهیم که به طور خاص برای بانوان طراحی شده اند. برنامه های تقویم پریود بانوان یکی از همین لیست هاست که به بانوان کمک می کند تا از نظم سیکل قاعدگی خود مطمئن شوند و در صورت بروز مشکل به سرعت از آن مطلع شوند.

دوران بارداری نیز همانطور که می دانید یکی از حساس ترین و البته سخت ترین دوره هایی است که بانوان آن را تجربه می کنند. مراقبت های پزشکی و مشاوره های کاربردی نیز در این دوران بسیار حیاتی هستند تا سلامت مادر و کودک به طور کامل تامین شود. برنامه های سلامت در این بخش نیز حرف های خوبی برای گفتن دارند. اپلیکیشن های دوران بارداری و مراقبت های این دوران با رهگیری زمان بارداری شرایط مادر را زیر نظر می گیرند و بر اساس شرایط او توصیه هایی را ارائه می دهند. این برنامه ها پس از زایمان نیز همراه والدین هستند تا به آن ها در مراقبت از نوزاد تازه متولد شده کمک کنند چراکه مراقبت از نوزادان به خصوص برای والدین جوان می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.