استور اندرویدی مایکت : مرجع دانلود ایرانیان
نصب
دعای کمیل بدون نیاز به اینترنت - دعا و نیایش

دعای کمیل بدون نیاز به اینترنت - دعا و نیایش

نسخه۳
آخرین بروزرسانی۱۳۹۸/۱۰/۱۷
تعداد دانلود۳ هزار
امتیاز۴.۴
تعداد نظرات۱۴
حجم۱۷ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی مذهبی
سازنده دولوپر فرشته
‏‏دعا واژه‌ای عربی و اصطلاحی اسلامی است و مفهوم آن درخواست از خدا برای رسیدن به اهدافی می‌باشد. در روایات، احادیث و قرآن به تکرار این واژه تکرار شده‌است. دعاها خود به گونه‌ای تفسیر قرآن و شرح معارف اسلامی هستند. به عنوان مثال کتاب صحیفه سجادیه از چهارمین امام شیعیان یک کتاب دعا می‌باشد.
‏در قرآن کریم دعاهایی از زبان خداوند یا پیامبران و افراد مؤمن بیان شده‌است که بهترین وسیلهٔ ارتباط با خداوند است. در حقیقت دعا رفتاری مذهبی است که فرد با خلق نوعی زندگی خیالی واقعیت‌های ناخوشایند جهان مادی را موقتاً محو می‌کند.
‏نیایش می‌تواند به‌صورت فردی یا گروهی انجام شود. مخاطبان نیایش ممکن است ایزدها، ارواح، درگذشتگان، و حتی مفاهیم باشند. از انواع دعاها می‌توان دعاهای درخواستی، التماسی، سپاسگزارانه، اعترافی، توبه‌گرانه، پرستشی و همدم‌خواهانه را نام برد.
‏مناجات با خداوند یکی از زیباترین و لذت بخش ترین کارهایی است که انسان می تواند در روز انجام دهد.
‏دعای کمیل
‏دعای کمیل از دعاهای رایج شیعیان است. دعای کمیل ، حاوی مضامین بلند عرفانی است و شامل مجموعه‌هایی از سری جملات هم آهنگ است که خواننده دعا در آنها از خداوند طلب بخشایش گناهانش را می‌نماید. دعای کمیل در شب‌های نیمه شعبان و در هر شب جمعه خوانده می‌شود. به باور شیعیان برای آسودگی از شرّ دشمنان و گشایش روزی و آمرزش گناهان سودمند است.
‏دعای کمیل دعایی است از حضرت علی(ع) که به کمیل بن زیاد نخعی تعلیم کرده است. کمیل بن زیاد بن نهیک نخعی از قبیله نخع، از تابعین اصحاب رسول خدا(ص) و از یاران خاص امام علی(ع) و امام حسن(ع) است. وی ۱۸ سال از عمر خود را در دوران رسول خدا(ص) سپری کرد. او از جمله شیعیانی است که در روزهای اول خلافت حضرت علی(ع) با او بیعت کرد و در جنگ‌های امام علی(ع)، از جمله صفین حضور داشت. او را صاحب سرّ امیرالمومنین(ع) نیز می‌دانند. کمیل از جمله ده نفری است که در زمان عثمان از کوفه به شام تبعید شدند. کمیل در سال ۸۲ق به دستور حجاج بن یوسف ثقفی کشته شد.
‏از آنجا که دعای کمیل را کمیل از امام علی(ع) روایت کرده، به دعای کمیل مشهور شده است.
‏جُنُب و حائض اگر دعای کمیل بخوانند احوط و بهتر آن است که آیه «أَفَمَن کانَ مُؤْمِنًا کمَن کانَ فَاسِقًا لَّا یسْتَوُونَ» که جزء آن است، نخوانند چون جزء سوره حم سجده است. اما بعضی از فقها خواندن این آیه را برای حائض و جنب حرام می‌دانند.
‏در این برنامه دعای کمیل با صوتی بسیار زیبا و به صورت کاملا رایگان و بدون نیاز به اینترنت تلاوت می شود ، امیدواریم از شنیدن دعای کمیل لذت ببرید.
‏از جمله ویژگی های این برنامه:
‏طراحی ساده و زیبا
‏فونت زیبا و مذهبی
‏تلاوت هر فراز با صوتی زیبا و دلنشین همراه با ترجمه آیات
‏حرکت خودکار متن با صوت
‏التماس دعا

نظرات و امتیاز ها

۱۴ نظر ۴ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
عکس کاربر رضا😭😭😭
٧ شهریور ١٤٠٢

‏✓ عالی ‏✗ ندار توشه ایی باشه برا آخرت عزیزان

میپسندم۰ نمیپسندم۰
عکس کاربر ۶۴۹۰۳۷
٢٤ دی ١٤٠١

برنامه خوبیه عالللللی است

میپسندم۱ نمیپسندم۰
عکس کاربر محمد حسن
١٠ فروردین ١٤٠٢

بسیار عالی

میپسندم۰ نمیپسندم۰

دیگران نصب کرده‌اند

برنامه‌های مرتبط

بقیهٔ برنامه‌های این سازنده