برنامه های مذهبی

مذهب و آیین های مذهبی اسلامی (مثل نماز، مناجات، ذکر گفتن، دعاخواندن، عزاداری، جشن های مذهبی و…) جزئی مهم از فرهنگ ما ایرانی ها هستند و در موقعیت های مختلف زندگی ما حضور دارند. حداقل یک جلد قرآن کریم در خانه ی همه ی ما ایرانی ها پیدا می شود؛ کمتر میتوان خانه ای را پیدا کرد که ۲-۳ کتاب مذهبی یا دعا در آن نباشد. شبیه به دیگر جنبه های زندگی ما، به جا آوردن آیین های مذهبی و تکالیف دینی هم با حضور موبایل های هوشمند دستخوش تغییر شده است و حالا اپلیکیشن های متنوعی برای یادآوری اوقات شرعی یا دسترسی به ادعیه مختلف برای دستگاه های اندرویدی پیدا می شوند.

با استفاده از اپلیکیشن های این دسته می توانید از اوقات شرعی باخبر شوید، برای خودتان یادآور اذان بگذارید، ذکرهای خود را بشمارید و به صورت روزانه سوره ای از قرآن را به همراه ترجمه فارسی یا انگلیسی قرائت کنید. برخی از این نرم افزارهای مذهبی حالت جامع داشته و در آن ها انواع و اقسام دعا و مناجات (مثل دعای عهد، کمیل، ندبه و…) به همراه کتب حدیث، تفسیر قرآن و دیگر منابع دینی (مثل مفاتیح الجنان یا رساله ی مراجع تقلید) نیز یافت می شود.

این اپلیکیشن ها معمولاً محتوای ویژه ای برای موقعیت های خاص مثل ماه مبارک رمضان، جشن های شعبانیه، ایام محرم به خصوص تاسوعا و عاشورا و یا پیاده روی اربعین نیز دارند؛ مثل دعاهای روزانه، سخنرانی های مذهبی، روضه، مداحی و سرودهایی از مداحان شناخته شده ی ایرانی و عربی.

برخی دیگر از اپلیکیشن های این دسته حالت جامع نداشته و به تصاویر و شعرهای مذهبی و یا به طور خاص مداحی ها و نواهای مذهبی اختصاص دارند. در این اپلیکیشن ها می توانید تصویر پروفایل یا والپیپر مذهبی پیدا کرده و دانلود کنید و یا اگر علاقمند به مداحی و سرود های مذهبی هستید، به آرشیوی از مداحی های مختلف دسترسی باشید و حتی به عنوان زنگ خور گوشی از آن ها استفاده کنید.

در دسته بندی مذهبی مایکت می توانید جدیدترین و به روزترین اپلیکیشن های مذهبی را دانلود و نصب کنید.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟