خانه برنامه کتاب
یک نور در هزار فرهنگ

یک نور در هزار فرهنگ

قرآن شعر داستان سخن

تعداد دانلود۱۰۰
امتیاز۵
تعداد نظرات۸
حجم۸ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی کتاب
سازنده کاظمی
‏‏ایمان دارم که خواندن این کتاب شما را به آرامش و حقیقت خواهد رساند. تعالی روح در آیات قرآن بهترین اشعار فارسی و انگلیسی از بزرگ ترین شاعران ایران و جهان زیباترین سخنان از محبوب ترین اندیشمندان دنیا بهترین داستان ها از بهترین کتاب ها فرهنگ راه و روش مشترک زندگی ، عقیده و ارزش ها و اندیشه و اهداف و رفتار انسان ها در یک جامعه را تشکیل می دهد.در هر جامعه اصول اخلاقی و فرهنگی از سنین طفولیت با تعلیم و تربیت در وجود هر کسی نهادینه می شود، به همین دلیل تغییر فرهنگ امری دشوار به حساب می آید ، اما رسانه های جمعی که امروزه گستردگی زیادی پیدا کرده اند در زمینه تغییر رفتار و منش زندگی افراد خیلی موثر و گاه خیلی مخرب هستند.خواندن کتاب یکی از راه های حفظ و انتقال اصول و مبانی اعتقادی و اخلاقی به شمار می آید. قطعاً آنچه در عناوین کتاب ' یک نور در هزار فرهنگ' آمده است ، یادآور این مبانی و اصول می باشد به گونه ای که گاه فردی با خواندن یک بیت شعریا جمله ای ادیبانه می تواند تحت تاثیر معنای آن قرار گیرد و یا فرد دیگری با خواندن یک داستان یا تمثیل از موضوع اخلاقی نهفته در آن تاثیر پذیرد که همه این موارد پیرو و تاکیدی است بر آیات قرآنی که در ابتدای هر بخش بیان شده است و حقیقتاً کلام الهی نوری است که در هزاران نکته و شعر و داستان و کلام نیکو نهفته است و حضور دارد. آنچه که در سالیان عمر در روابط اجتماعی انسانها مشاهده کرده ام از بغض و کینه ها گرفته تا خود برتر بینی و نژاد پرستی و انواع خصیصه های رذیله و آزاردهنده بشر مرا بر آن داشت که مجموعه حاضر را گرد آوری کنم. این کتاب شامل بخش هایی با عناوین مرتبط با خصلت های انسانی می باشد، هربخش با آیه ای شریفه از کلام الله آغاز شده و ارزش تعالی روح بشر را در ارتباط با آن خصلت از دیدگاه قرآن نشان می دهد و درواقع یادآور اصل وجودی انسان برای اوست. در ادامه اشعار و سخنان بزرگان، اندیشمندان، شاعران و حکیمان بزرگ ایران و دیگر نقاط جهان ذکر شده است. در واقع هدف از بیان این اشعار و گفته ها این بوده است که خواننده متوجه ارزش و ضد ارزش بودن یک موضوع در جوامع مختلف باشد. داستان ها و تمثیلاتی که در هر قسمت بیان شده است نشان از تجربیات و تاثیرپذیری ما از هر خصلت و عقیده دارد. باشد که خواندن و تامل در هر یک از این موضوعات سبب شود که خواننده لحظاتی از زندگی روزمره و پر از منیت و فردیت خود رها شود ونگاهی فراتر به دنیای پیرامون و روابط انسانی خود داشته باشد. با این امید که هریک از ما قدر موهبت عمر و داشته های خود را بیشتر بدانیم و به دنبال پیدا کردن ارزش واقعی خود و رسیدن به معبود بی نقص خود باشیم و این امر ممکن نیست جز اینکه در هر نفس تلاش کنیم تا روح خود را به صفات کریمه حق تعالی نزدیک تر سازیم. این کتاب علاوه بر قرآن مجید شامل منابع پر ارزشی از کتب بزرگترین اندیشمندان و فرهیختگان ایران و جهان است همچون : مثنوی معنوی ، کمدی الهی دانته ،365 روز با ادبیات انگلیسی ، کتاب رهنمون ، منطق الطیر عطار ، گلشن راز ، کلیات سعدی و نظامی ،کتاب در پناه او و حدیقة الحقیقة و .........
‏‏آخرین نسخه
بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.
نصب

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟