خانه برنامه‌ها کتاب

برنامه های کتاب

مطالعه کردن مهم است چرا که این کار افکار ما را توسعه داده، ذهن را فعال کرده و از طریق آن به منبع وسیعی از اطلاعات و تجربه های مختلف دسترسی داریم. کتابخوانی کمک می کند تا بهتر بفمیم، بیشتر یاد بگیریم و ذهن چابک تری داشته باشیم. در کنار همه ی این ها مهارت های زبانی مان هم تقویت شده، کلمات بیشتری در اختیار داریم و حرف زدن از افکارمان راحت تر می شود. ورق زدن کتاب دلخواهمان حتی برای چند دقیقه در روز می تواند به قدرتمندتر شدن ذهنمان کمک کند.

کتاب و کتاب خوانی از دیرباز همراه انسان بوده اند. با گذشت زمان و پیشرفت چشمگیر تکنولوژی بخش های بسیار زیادی از زندگی روزمره ما از بین رفته اند و جای خود را به امور دیگری داده اند اما کتاب خوانی همچنان بخش مهمی از زندگی شخصی، تحصیلی و کاری افراد را تشکیل می دهد. بسیاری از افرادی که به طور منظم کتاب می خوانند همچنان دست گرفتن نسخه فیزیکی و مطالعه به روش سنتی را دوست دارند اما در این بین گسترش پلتفرم اندروید و برنامه های آن شکل مدرن تر و آسان تری از کتاب خوانی را نیز پدید آورده اند.

برنامه های کتاب خوان اندروید با ارائه قابلیت هایی از جمله دسترسی آسان، هزینه کمتر، ارائه کتاب های صوتی و... توانسته اند نسل جدیدی از افراد کتاب خوان را به سوی خود جلب کنند. تا چند سال قبل دسترسی به کتاب های متعدد در مورد یک موضوع خاص کار بسیار سختی بود به طوری که مراجعه به کتابخانه تنها راه پیدا کردن کتب مورد نظر به شمار می رفت. به علاوه این که اجازه حمل بسیاری از این کتاب ها را نداشتید و می بایست در همان محیط کتابخانه از آن ها استفاده می کردید. برنامه های کتاب خوان اندرویدی و کتاب های الکترونیکی این پلتفرم اما این مشکل را به طور کامل برطرف کردند. این برنامه ها با توجه به قابلیت هایی که ارائه می دهند و همچنین موضوعاتی که روی آن ها تمرکز می کنند به دسته بندی های متنوعی تقسیم می شوند.

کار را با اپلیکیشن های ارائه دهنده کتاب های الکترونیکی آغاز می کنیم. این برنامه ها مجموعه کاملی از کتاب ها با موضوعات مختلف را در یک محیط کاربری ساده و جذاب در اختیار شما قرار می دهند. با استفاده از این برنامه ها دیگر لازم نیست وقت خود را صرف گشتن در قفسه های کتابخانه کنید، تنها کافیست نام کتاب مورد نظر یا حتی نویسنده آن را جست و جو کرده تا در چند ثانیه آن را پیدا کنید. از دیگر قابلیت هایی که این سرویس ها در اختیار شما قرار می دهند می توان دسته بندی منظم کتب بر اساس موضوع، سال انتشار و حتی تیراژ اشاره کرد که نه تنها در پیدا کردن کتاب مورد نظر شما موثر است بلکه عناوین جدید را نیز به شما نمایش می دهد تا بهترین های بخش مورد علاقه خود را از دست ندهید.

اپلیکیشن های کتاب خوان اندروید همچنین امکانات شخصی سازی مناسبی دارند که برای مطالعه به خصوص در مدت طولانی بسیار ضروری است. قابلیت هایی از جمله امکان تغییر نوع و سایز فونت، تنظیم میزان روشنایی، هایلایت کردن بخشی از متن و... . این ویژگی ها نه تنها ساعت ها کتاب خوانی را برای شما لذت بخش تر می کنند بلکه امکان نگاه تحقیقی و پژوهشی را نیز برایتان فراهم می کنند. در انتها نیز بد نیست اشاره ای به هزینه پایین این کتاب ها بکنیم. اگر از علاقمندان به دنیای کتاب هستید حتما می دانید که هزینه بالا در بسیاری از موارد شما را از خرید منصرف می کند، اما این اپلیکیشن ها با دریافت هزینه ناچیزی مجموعه کاملی از کتاب ها را در اختیار شما قرار می دهند.

اما مهم ترین تغییری که اندروید در زمینه کتاب و کتاب خوانی اجرا کرد بدون شک معرفی کتاب های صوتی است. البته که کتاب های صوتی قبل از اندروید نیز وجود داشتند اما فراگیری آن ها توسط برنامه های اندرویدی به وجود آمد. بسیاری از افراد حوصله دست گرفتن کتاب و دنبال کردن کلمات و خطوط را ندارند و به همین دلیل نیز از کتاب خوانی دوری می کنند. کتاب های صوتی دقیقا برای برطرف کردن همین مشکل و آسان تر کردن پروسه کتاب خوانی به وجود آمدند. اکنون شما می توانید هر جا و هر زمانی که خواستید هندزفری خود را بردارید و کتاب مورد علاقه خود را با صدای راوی که به جای شما آن را می خواند گوش کنید. کتاب های صوتی و پادکست ها نه تنها برای کسانی که حوصله کتاب خواندن ندارند مناسب است بلکه امکان کتاب خوانی را در مکان های شلوغی مثل مترو و اتوبوس نیز فراهم می کند. به این ترتیب شما هر زمانی که وقت خالی پیدا کردید می توانید به خواندن کتاب و رمان مشغول شوید.

اما اگر قرار باشد کمی در موضوعات ریز شویم بدون شک کتاب های شعر و ادبیات نخستین عناوینی هستند که به ذهنمان می رسند. شعر و ادبیات همیشه از محبوبیت بالایی بین ایرانیان برخوردار بوده است از این رو کتاب های شعر الکترونیک نیز از جمله متنوع ترین های این بخش هستند. از بوستان و گلستان سعدی تا آثار شاعرین معاصر به راحتی در این برنامه ها قابل دسترسی هستند. یکی از ویژگی های جذابی که این اپلیکیشن ها به شما ارائه می دهند شعرخوان صوتی است. اگر شما هم در خواندن اشعار سنتی فارسی کمی مشکل دارید می توانید با استفاده از این قابلیت اشعار را به صورت صحیح بخوانید.

ترانه و کتاب های کودکان نیز بخش جداناپذیر کتاب های الکترونیکی هستند. همانطور که می دانید تولید محتوا برای کودکان حساسیت ها و ظرافت های خاص خود را دارد. توسعه دهندگان برنامه های اندرویدی نیز با در نظر گرفتن همین موضوع کتاب های الکترونیکی جذاب و آموزنده ای را برای کودکان طراحی کرده اند. این کتاب ها مجموعه ای از قصه ها و ترانه های کودکانه را در قالب یک محیط جذاب و رنگارنگ در اختیار بچه ها قرار می دهند.

در انتها نیز سری به کتاب مورد نیاز امروز اکثر افراد یعنی دیکشنری می زنیم. زبان انگلیسی امروزه بخش جدایی ناپذیر زندگی ما از تحصیل تا کار محسوب می شود و هرکدام در صدد یادگیری این زبان به روش های مختلف هستیم. از شرکت در کلاس های آموزشگاه ها تا دوره های فشرده آنلاین، هر روش یادگیری زبانی را که پیش گرفته اید به یک لغت نامه کامل هم نیاز دارید. در این بین دیکشنری های اندرویدی با قابلیت های متنوع مثل ارائه معنی (Definition)، تلفظ صحیح، معادل فارسی، ارائه مترادف و... یادگیری را برای شما آسان تر از همیشه می کنند.

با استفاده از مایکت می توانید جدیدترین برنامه های کتاب خوانی اندروید را دانلود و نصب کنید.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.