معرفی فیلم‌های اکشن Action رایگان دوبله و زیرنویس فارسی

فیلم های اکشن به واسطه هیجان بسیار بالایی که دارند، یکی از محبوب‌ترین ژانرها در میان دوست‌داران فیلم و سریال محسوب می‌شوند. این فیلم‌ها معمولا یک شخصیت اصلی به عنوان قهرمان دارند که در صحنه‌های خشونت‌آمیز و پر از زد و خورد حضور پیدا کرده و بارها جان او در شرایط خطرناک و هیجان‌انگیز در معرض خطر قرار می‌گیرد. شخصیت اصلی همچنین بسته به فیلم و داستان آن ممکن است تحقیق تعقیب بوده و در نهایت افراد شرور را از بین ببرد.

پیشرفت‌های کامپیوتری در طی سال‌های اخیر باعث شده تا ایجاد صحنه‌های اکشن، ساده‌تر و ارزان‌تر از همیشه باشد و سینماگران با افزودن افکت‌های بصری مختلف و همچنین استفاده از تصاویر غیر واقعی که به وسیله ماشین‌ها و کامپیوترها ایجاد می‌شوند، هیجان را دوچندان کنند؛ این در حالی‌ست که پیش‌تر گروهی از بدلکاران مسئولیت انجام کارها و ساخت صحنه‌های خطرناک را بر عهده داشتند.

فیلم اکشن معمولا با سبک‌های دیگری مانند هیجانی یا ماجرایی تلفیق می‌شوند و در آنها می‌توان المان‌هایی از درام یا علمی-تخیلی را نیز مشاهده کرد.

نگاهی به تاریخچه فیلم های اکشن

برخی از تحلیل‌گران، فیلم صامت «سرقت بزرگ قطار» را نخستین فیلم اکشن در تاریخ سینما می‌دانند. بعدها و طی دهه‌های 1920 و 1930، انواع دیگری از فیلم های اکشن با تلفیقی از سبک‌های دیگر مانند درام و ماجرایی تولید شدند. به علاوه، فیلم‌های اکشن هندی که در این دوران به تولید رسیدند، به عنوان فیلم‌های بدلکاری شناخته می‌شدند.

در دهه‌های 1940 و 1950 شاهد تولید نوع دیگری از فیلم‌های اکشن بودیم؛ جایی که آلفرد هیچکاک، پای کابوی‌ها و جنگ‌های میان آنها را به سینما باز کرده و المان‌های مخفی‌کاری و جاسوسی را نیز به این فیلم‌ها اضافه کرد. «شمال از شمال غربی» محصول 1959، یکی از همین فیلم‌هاست که در زمان معرفی، مورد توجه بسیاری از منتقدان و مردم قرار گرفت. در همین زمان، سینمای ژاپن نیز حضوری گسترده در دنیای اکشن داشت و فیلم‌ساز بزرگ با آکیرا کوروساوا با تولید «هفت سامورایی» در سال 1954، تمام توجه‌ها را به خود جلب کرد؛ هفت سامورایی یکی از بهترین فیلم های اکشن در تاریخ سینماست و در زمان معرفی توانست بسیاری از رکوردها را نیز جابجا کند.

کمی بعد در سال‌های دهه 1970، سازندگان به استفاده از داستان‌های کاراگاهی و جنایی روی آورده و معنایی تازه به فیلم اکشن بخشیدند. این تغییرات البته با استقبال بسیاری از مردم نیز همراه شد و باعث شد تا شاهد تولید فیلم‌های پلیسی موفقی مانند ارتباط فرانسوی، هری کثیف و همچنین هفت امتیاز باشیم. در این زمان، کلینت ایستوود نیز به یکی از ستاره‌های این ژانر محبوب تبدیل شده بود و در سینمای شرقی نیز بازیگرانی مانند بروس لی و جکی چان با ترکیب هنرهای رزمی با فضای اکشن، حسابی در دل مخاطبان جا باز کردند.

دهه 1980، همه‌چیز تغییر کرد و کارگردانان بزرگی مانند استیون اسپیلبرگ و جرج لوکاس، سراغ پروژه‌های بزرگی رفته‌اند که برای همیشه در تاریخ سینمای اکشن ماندگار شده‌اند؛ «مهاجمان صندوق گمشده» ساخته اسپیلبرگ در سال 1981، یکی از همین عناوین بود. روند تولید فیلم های اکشن بزرگ طی دهه 90 با پیشرفت کامپیوتر و فراهم شدن فناوری‌های و تکنیک‌های جدید در ساخت فیلم‌های مختلف، باز هم دست‌خوش تغییر شد و عناوین علمی-تخیلی، جای خود را در سینماهای سراسر جهان باز کردند. این روند باعث شد تا از سال 2000 به بعد، ابرقهرمان‌ها نیز حضور پررنگ‌تری در سینما پیدا کرده و فیلم‌هایی مانند «ماتریکس» یا «شوالیه تاریکی» برای همیشه ماندگار شوند.

از ابتدای قرن بیست‌ویکم، فرانچایزهای مختلفی در ژانر اکشن نیز معرفی و به بازار عرضه شد که هنوز هم بعد از گذشت دو دهه، محبوبیت بسیاری میان مخاطبان دارند. سری فیلم‌های «سریع و خشن» یا «مرد عنکبوتی» و انتقام جویان» از نمونه‌های بارزی هستند که هرچندوقت یک‌بار، نسخه‌ای تازه از آنها با اتفاقات تازه و هیجان‌انگیز روی پرده سینما می‌روند. از سال 2010 به بعد، فیلم‌های ابرقهرمانانه پررنگ‌تر از همیشه نیز شده‌اند و فیلم‌ها و سریال‌های بسیار متنوعی در این سبک تولید شده است.

امروزه فیلم اکشن با تلفیقی از سبک‌های مختلف ساخته شده و استفاده از فناوری‌های پیشرفته در تصویربرداری و جلوه‌های ویژه باعث شده تا این عنوان به‌حدی جذاب باشند که در حین تماشا، آدرنالین خون شما به بیشترین حد برسد!

سبک های مختلف فیلم اکشن

اگر اهل دانلود فیلم اکشن باشید، حتما می‌دانید که این ژانر، زیرمجموعه‌های زیادی دارد که هرکدام دنیای مخصوص به خود را دارند. در پایین، به صورت اجمالی در مورد این ژانرها صحبت خواهیم کرد:

اکشن-ماجرایی

در این سبک از فیلم اکشن، فقط وجود یک زد و خورد جدی میان شخصیت اصلی و اشرار مطرح نیست، بلکه فیلم داستانی مهم و هیجان‌انگیز را روایت می‌کند که با جلو رفتن فیلم، ابعاد مختلف آن مشخص می‌شود. لبه فردا با بازی تام کروز، از جمله این فیلم‌هاست.

اکشن-کمدی

در این ژانر معمولا صحنه‌های اکشن با لحظه‌های خنده‌آور یا دیالوگ‌های کمدی همراه می‌شوند تا فقط مسئله ایجاد هیجان در مخاطب در میان نباشد. این ژانر در سال‌های 1980 با حضور ادی مورفی، طرفداران بسیاری در آمریکا پیدا کرد. فیلم پسران بد (Bad Boys) نمونه موفقی از فیلم‌های اکشن-کمدی است.

اکشن-ترسناک

در این فیلم‌ها، المان‌های مربوط به ژانر وحشت با صحنه‌های اکشن ترکیب می‌شود و معمولا در آن‌ها، شخصیت اصلی فیلم که یک انسان است، موجودات فراطبیعی و ترسناک می‌جنگد. سری فیلم‌های رزیدنت اویل یا عناوینی که در آن‌ها زامبی‌ها حضور دارند، نمونه‌ای از این سبک محبوب هستند.

اکشن-هیجانی

این محبوب‌ترین زیرمجموعه از فیلم اکشن که در آن می‌توان سلاح‌های گرم، مواد منفجره و حتی ترکیب‌های آخرالزمانی را مشاهده کرد. «ارتباط فرانسوی» و «هری کثیف» از نخستین فیلم‌هایی بودند که در این سبک ساخته شدند و بعدها سری فیلم‌های «جان سخت» با اضافه کردن چاشنی هیجان، محبوبیت بسیاری در میان کاربران پیدا کردند.

فیلم انتقام‌جویانه

نوع دیگری از فیلم اکشن، ژانر «انتقام جویانه» است؛ جایی که در آن، شخصیت اصلی به واسطه انگیزه‌های مختلف سراغ فرد یا گروهی از افراد تبهکار رفته و تلاش می‌کند تا قانون را به دست خود اجرا کند. یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های این سبک، ربوده‌شده (Taken) با بازی لیام نسون است که در سال 2008 اکران شد.

ژانر فاجعه

اصلی‌ترین چیزی که در ژانر فاجعه یا فیلم فاجعه‌ای می‌توان مشاهده کرد، وجود اتفاقات علمی‌تخیلی یا بلایای طبیعی به صورت مصنوعی است. در این فیلم‌ها، معمولا شخصیت‌های اصلی تلاش می‌کنند تا دنیا و خانواده خود را از مشکلاتی که جریان دارد، نجات دهند. جنگ دنیاها که در سال 2005 اکران شد، نمونه‌ای موفق در این ژانر به حساب می‌آید.

هنرهای رزمی

در این فیلم‌ها، شخصیت‌های اصلی معمولا مبارزات تن به تن داشته و بدون استفاده از سلاح گرم به جنگ یکدیگر می‌روند. البته در این میان، فیلم های اکشن زیادی هم هست که علاوه بر حرکات نمایشی و مبارزه‌ها، در آنها می‌توان صحنه‌های جنگی و مملو از تیراندازی را هم پیدا کرد. سری فیلم‌های ایپ (Ip Man)، بهترین نمونه از یک فیلم اکشن در سبک هنرهای رزمی محسوب می‌شوند.

اکشن علمی-تخیلی

عناوینی که در این ژانر تولید می‌شوند، معمولا فضایی مصنوعی داشته و عمدتا نبردهای آنها فضایی است. به علاوه، در این فیلم‌ها همیشه از سلاح‌های بزرگ پیشرفته و عجیب در جنگ‌ها استفاده می‌شود. اگر به این سبک علاقه دارید، تماشا و دانلود فیلم اکشن علمی-تخیلی انتقام جویان: پایان بازی احتمالا تصمیمی هوشمندانه خواهد بود.

<

جاسوسی

اگر طرفدار هیجان و فضایی اکشن با چاشنی مخفی‌کاری هستید، احتمالا فیلم های اکشن جاسوسی را می‌شناسید. اگرچه این فیلم‌ها تنوع داستانی بسیار بالایی دارند، ولی معمولا در آنها، یک پلیس یا نیروی امنیتی به صورت مخفیانه وارد یک باند تبهکاری شده و از این طریق تلاش دارد تا گروه را به صورت کامل نابود کند. علاقه‌مندان به این سبک حتما نام فیلم «کازینو رویال» را شنیده‌اند.

معرفی بهترین فیلم های اکشن

سالانه صدها فیلم اکشن توسط کارگردانان مختلف تولید می‌شود و تماشای تمام آنها امری غیر ممکن است. اگر به دنبال فیلم اکشن دوبله فارسی هستید و می‌خواهید با برخی از بهترین فیلم های ژانر اکشن آشنا شوید، لیست زیر حسابی به شما کمک خواهد کرد:

 • جان ویک (John Wick): قسمت اول از فرانچایز جان ویک که سال 2014 شاهد معرفی آن بودیم، یکی از هیجان‌انگیزترین فیلم های اکشن سال‌های اخیر است که در آن، هیجان چاشنی داستانی جذاب شده و صحنه‌های پر از زدوخورد، مخاطب را تا آخرین لحظه برای تماشای فیلم، تشنه نگه می‌دارد.
 • مکس دیوانه: جاده خشم (Mad Max: Fury Road): قسمت چهارم از فرانچایز مد مکس، داستان شخصیت اصلی فیلم یعنی «مکس راکاتانسکی» در دنیایی پسا آخرالزمانی را روایت می‌کند که در آن، چیزهایی مانند بنزین، آب و غذا کمیاب هستند و او تلاش می‌کند تا در مبارزه با فرقه‌های مختلف و از بین بردن روسای آنها، مشکلات مختلف را از پیش رو بردارد.
 • اسکای فال (Skyfall): بیست‌وسومین نسخه از فیلم‌های جیمز باند، سال 2012 تحت عنوان اسکای فال و با بازی دنیل کریگ روی پرده‌های سینما رفت تا فروش گیشه بیش از یک میلیارد دلار، نام خود را در میان یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ثبت کند. اسکای فال در ژانر اکشن-جاسوسی ساخته شده و تلاش‌های افسر مخفی ام‌آی‌سیکس برای مقابله با باندهای مافیایی را به تصویر می‌کشد.
 • تلقین (Inception): یکی از خاص‌ترین فیلم‌های کریستوفر نولان که در سال 2010 روی پرده‌های سینما رفت، تلقین با بازی لئوناردو دی‌کاپریو بود؛ فیلمی در ژانر علمی-تخیلی و اکشن که در آن، شخصیت اصلی فیلم توانایی نفور به ضمیر ناخودآگاه افراد مخلتف را داشته و به همین دلیل، به عنوان سارق بین‌المللی تحت تعقیب پلیس آمریکا قرار می‌گیرد.
 • مردی به نام ایپ (Ip Man): طرفداران فیلم‌های رزمی حتما با «مردی به نام ایپ» آشنا هستند. استاد ایپ، نام مربی اسطوره فیلم‌های رزمی یعنی بروسلی است و در نسخه اول از این فیلم که در سال 2008 شاهد معرفی آن بودیم، داستان زندگی او در زمان جنگ ژاپن با چین به تصویر کشیده می‌شود.
 • ماموریت غیر ممکن 6: فال اوت (Mission: Impossible - Fallout): تام کروز باز هم در نقش ایتن هانت در ماموریت غیر ممکن به ایفای نقش پرداخته و در «فال اوت» تلاش می‌کند تا جلوی نقشه گروهی که قصد دارند با استفاده از کلاهک‌های حاوی پلوتونیم به مکان‌های مقدس حمله کنند را بگیرد. این فیلم فروش بسیار خوبی را در زمان معرفی در اسل 2018 تجربه کرد.
 • جانگوی آزاد شده (Django Unchained): سال 2012، کوئنتین تارانتینو با ساخت فیلم اکشن جانگوی آزاد شده به همه نشان داد تا از دل عقاید انحرافی برده‌داری می‌توان یک داستان بسیار زیبا بیرون کشید. در این فیلم، شخصی جایزه‌بگیر، یک تیرانداز حرفه‌ای سیاه‌پوست به نام «جانگو» را می‌خرد تا به کمک او بتواند جایزه شکار سه برادر کلاهبردار را به دست آورد. این فیلم در زمان عرضه، بیش از 420 میلیون دلار فروش داشت.
 • ربوده شده (Taken): اگر به دنبال یک فیلم اکشن ماجرایی و خانوادگی با صحنه‌های تیراندازی و مبارزه‌های ناب هستید، قطعا قسمت اول Taken با بازی لیام نسون، شما را مجذوب خود خواهد کرد. در این فیلم هیجانی که سال 2008 روی پرده‌های سینما رفت، دختر یکی از افسران امنیتی حرفه‌ای آمریکا توسط گروهی از قاچاقچیان ربوده می‌شود و او با تکیه بر مهارت‌ها و تجربه خود تلاش می‌کند تا دختر خود را نجات دهد.
 • 1917: در میان فیلم‌های جنگ جهانی، «1917» با روایت‌گری کاملا متفاوت خود از فضای جنگ جهانی اول، حس هیجان را تا آخرین لحظه در شما نگه داشته و تلاش می‌کند تا صحنه‌های ناب اکشن را با فضایی احساسی از دوران جنگ، به بهترین شکل تلفیق کند.
 • انتقام جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame): سری فیلم‌های انتقام‌جویان مارول با شخصیت‌های ابرقهرمانی خود، همیشه طرفداران بسیاری داشته‌اند. «پایان بازی» که در سال 2019 اکران شد، با فروش گیشه 2.79 میلیارد دلار توانست عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال را نیز از آن خود کند.
 • مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home): یکی دیگر از موفق‌ترین فیلم های اکشن از فرانچایز مرد عنکبوتی، «راهی به خانه نیست» بود که سال 2021 با بودجه اولیه 200 میلیون دلار ساخته شد و با فروش گیشه 1.91 میلیارد دلار توانست نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازد. در این نسخه، هویت پیتر پارکر فاش می‌شود و او دیگر نمی‌تواند زندگی سابق خود را داشته باشد.
 • اولتیماتوم بورن (Bourne Ultimatum): صحبت در مورد فیلم های اکشن بدون اشاره به سری فیلم‌های «بورن» هیچ جذابیتی ندارد؛ اولتیماتوم بورن، محصول 2007 آمریکا و یکی از عناوین هیجان‌انگیز در سبک جاسوسی و پلیسی است که در ادامه فیلم «برتری بورن» تولید شد و با صحنه‌های هیجانی و سکانس‌های اکشن خاص خود، برای همیشه در تاریخ سینما ماندگار شد.

تماشای فیلم اکشن دوبله فارسی به صورت رایگان

فیلم‌دوستان همیشه به دنبال راهی برای دانلود فیلم اکشن هستند و می‌خواهند جدیدترین‌های دنیای سینما را همراه با بقیه، مشاهده کنند. سایت‌ها و پلتفرم‌های زیادی در این زمینه وجود دارد که سرویس VOD مایکت می‌تواند از جمله بهترین‌ها باشد. با این سرویس، شما نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارید و می‌توانید به صورت کاملا رایگان، به آرشیوی بی‌انتها از فیلم‌ها و سریال‌های قدیمی و جدید سینما دسترسی داشته باشید.

مشاهده بیشتر »