پوستر جنگنده

فیلم جنگنده Fighter 2024

412
۹۰٪
۶.۵
دوبله: دارد سال ساخت: ۲۰۲۴ مدت زمان: ۱۴۶ دقیقه کشور: هند رده سنی: ۱۸+

اگر شما هم طرف‌دار فیلم‌های هندی با ماجراهایی هیجان‌انگیز و صحنه‌هایی اکشن هستید؛ فیلم Fighter را برای تماشا کنید!

این فیلم، در سال 2024 توسط کشور هند تولید شد و توانست پس از انتشار امتیاز 7.0 را در IMDb دریافت کند. فیلم جنگنده، در ژانری هیجان‌انگیز، ماجراجویی و اکشن تولید می‌شود و در 145 دقیقه، داستان گروهی از خلبان‌های جنگنده را به نام اژدهای هوایی، روایت می‌کند. تولیدکنندگان این فیلم، شرکت‌هایی مانند استودیو Viacom18 و تصاویر مارفلیکس هستند و استودیو Viacom18 نیز وظیفه انتشار آن را بر عهده داشته است. جالب است بدانید که این فیلم، به زبان هندی برای افراد بالای 18 سال، تولید شد. اما پس از انتشار به دلیل داشتن طرفداران ایرانی، به صورت دوبله‌شده در بسیاری از پلتفرم‌های فیلم و سریال ایرانی مانند مایکت نیز قرار گرفت.

فیلم Fighter، با بودجه‌ای برابر با 250 کرور روپیه، ساخته شد. ولی بلیط‌های آن پس از انتشار در باجه‌های بلیط فروشی تا 337.2 کرور روپیه هندی به فروش رسید. به طوری که به عنوان پرفروش‌ترین فیلم هندی سال 2024 شناخته می‌شود.

جالب است بدانید که این فیلم، به‌عنوان اولین قسمت از مجموعه‌ای با ژانر اکشن هوایی، تولید شده است و دانشجویان واقعی نیروی هوایی هند نیز برای بهتر ساخته‌شدن این فیلم، نقش‌آفرینی می‌کنند. فیلم جنگنده، درباره وقایع مربوط به سال 2019 و حمله هوایی بالاکوت و درگیری‌های مرزی میان هند و پاکستان است. شما نیز می‌توانید در ادامه با ما همراه باشید تا با نویسنده،کارگردان، بازیگران و داستان این فیلم، به صورت کامل آشنا شوید!

نویسنده و کارگردان فیلم Fighter

کارگردان این فیلم، سیدرات آناند نام دارد. او فیلم‌سازی هندی و نوه فیلم‌نامه‌نویس معروف ایندر ارج آناند است و بیشتر کارهایش را با راج فیلمز می‌سازد. سیدرات، در کارنامه کارگردانی خود، فیلم‌های پردرآمدی مانند هوو توم (2004)، سلام نامسته (2005)، تا رام پوم (2007)، باچنا آئه هاسینو (2008)، آنجانا انجانی (2010)، بنگ بنگ (2014)، جنگ (2019) و پاتان (2023) را نیز دارد.

نویسندگان فیلم جنگنده نیز رامون چیپ و سیدرات آناند هستند. رامون چیپ نیز تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان هندی است و بیشتر به‌خاطر فعالیتش در ساخت فیلم‌ها و مستندهای هندی شهرت دارد. از دیگر آثار او نیز می‌توان مواردی چون برش رد پای کربن (2010)، کالی کهی (2020) و لال سینگ چادا (2022) را نیز نام برد.

بازیگران فیلم جنگنده چه کسانی هستند؟

در این فیلم، از بازیگران و ستارگان معروف هندی استفاده می‌شود. برای همین جذابیت داستان فیلم و شخصیت‌های داستان نیز چندبرابر شده است. شما می‌توانید در ادامه با این ستارگان و نقش‌های هریک آشنا شوید:

 • هریتیک روشن، در نقش فرمانده اسکادران شمشر پاتانیا (پتی)

 • دیپیکا پادوکن، در نقش رهبر اسکادران مینال راتور (مینی)

 • آنیل کاپور، در نقش کاپیتان گروه راکش جیسینگ (راکی)

 • کاران سینگ گروور، در نقش فرمانده گروهان سرتاج گیل (تاج)

 • آکشای اوبروی، در نقش رهبر اسکادران بشیرخان (باش)

 • ریشابه ساهنی، در نقش ازهر اختر

 • سنجده شیخ، در نقش ساچی گیل

 • کاران شارما سانجیف، در نقش افسر پرواز آجیت دشپنده (جیت)

 • سانجیو چوپرا، در نقش غرب (CINC)

 • چاندان آناند، در نقش فرمانده بال هاریش ناویتال (ناوتی)

 • سیدات ماست، در نقش رهبر اسکادران ناینا جای سینگ (انجای)

 • طلعت عزیز، در نقش پدر پتی

داستان فیلم Fighter

داستان این فیلم، درباره حمله پولواما در سال 2019 است. این حمله هوایی، درباره اتفاقات و درگیری‌های مرزی میان کشورهای هند و پاکستان در همین سال است. در واقع در سریناگر، جامو و کشمیر، سازمانی تروریستی قرار است به هند حمله کند و هدفش نیز نیروی هوایی هند است.

این نقشه، به رهبری ازهر اختر انجام می‌شود و پایگاه ایستگاه نیروی هوایی سریناگر مسئولیت اجرای آن را بر عهده دارد. اما ماجرای این فیلم، از زمانی جذاب می‌شود که هندی‌ها از این نقشه باخبر می‌شوند. برای همین کاپیتان خلبانان نیروی هوایی هند، به نام راکش گروهی از خلبانان جنگنده ماهر را به نام اژدهای هوایی تشکیل می‌دهد.

در این تیم، همه اعضا با هم عهد می‌بندند تا این مأموریت بزرگ را برای شکست‌دادن دشمنشان به‌خوبی به پایان برسانند. آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند تا با انجام یک ضد حمله، نقشه‌های پاکستانی‌ها را به هم بزنند. اما نمی‌دانند عواقب این ضد حمله چیست و چه اتفاقاتی در انتظارشان است. چون این ضد حمله، با خود درگیری‌های شدیدی را میان هند و پاکستان را به همراه دارد.

حال به نظر شما سرنوشت هر یک از خلبان‌های نیروی هوایی هند بعدازاین درگیری‌ها چگونه رقم می‌خورد؟ آیا آن‌ها می‌توانند از این حملات و مأموریت‌ها جان سالم به در ببرند؟

شما می‌توانید با تماشای فیلم Fighter، به پاسخ تمامی سؤالات بالا برسید و از تماشای فیلمی اکشن و ماجراجویانه، نهایت لذت را ببرید. شما در این فیلم، شاهد ایثار فداکاری، برادری و کار تیمی شخصیت‌های داستان هستید و همین امر نیز باعث ترغیب‌شدنتان برای تماشای آن، می‌شود.

همان‌طور که در قبل گفته شد، فیلم جنگنده هم‌اکنون در بسیاری از پلتفرم‌های ایرانی به‌صورت دوبله‌شده قابل تماشاست. یکی از این پلتفرم‌ها، سرویس فیلم و سریال مایکت است که امکان تماشای فیلم جنگنده را به صوت رایگان و بدون نیاز به خرید اشتراک برای شما فراهم می‌کند.

البته فیلم‌های مشابه دیگری مانند کاپیتان میلر، راز، راما بانار و قدار 2 نیز در پلتفرم مایکت به‌صورت رایگان قابل تماشاست. اما موارد معرفی‌شده، تنها تعداد معدودی از فیلم‌ها و سریال‌های معروف ایرانی و خارجی موجود در این پلتفرم است. در نتیجه شما می‌توانید با مراجعه به سایت مایکت و تایپ‌کردن اسم فیلم موردنظرتان در قسمت جستجو؛ از تماشای فیلم موردعلاقه خود به‌صورت رایگان، نهایت لذت را ببرید.

بیشتر...
مایکت فیلم جنگنده
بر اساس سلیقه شما شاید دوست داشته باشید فیلم‌های پیشنهادی فیلم‌های مرتبط