آموزش بازی کلش اف کلنز - راهنمای کامل قدم به قدم

بهترین جایگزین کلش اف کلنز

کلش اف کلنز یکی از محبوب ترین بازی های ساخت قلعه (kingdom building) تاریخ است که سال 2013 منتشر شده و بعد از گذشت سالها همچنان محبوب است، فرض کنید شما باید یک پادشاهی بسازید و در مقابل مخالفان به شکل آنلاین باید به مبارزه بپردازید، این ایده یک خطی اینقدر جذاب است که تصمیم گرفتیم بهترین بازی هایی که چنین حال و هوایی در مایکت دارند را به شما معرفی کنیم.

بهترین جایگزین کلش اف کلنز

با اینکه این بازی به شدت جذاب است و مکانیک های فوق العاده ای دارد، اما بعد از مدتی قطعا خسته خواهید شد، چرا که به بازی اعتیاد پیدا میکنید و اگر نتوانید خود را کنترل کنید زندگی عادی شما مختل میشود و مجبور خواهید شد که آن را از روی گوشی همراه خود حذف کنید.

همه عناوینی که در این لیست قرار دارند به شکل PVP هستند و قهرمانان و گیمپلی جذابی دارند که برای عاشقان کلش ضروری است که حداقل یک بار آن ها را تجربه کنند، با اینکه عناوین دیگر از قهرمانان مختلف پشتیبانی میکنند اما کلش رازهای زیادی دارد که خیلی ها از آن مطلع نیستند، برای اینکه همه چیز را درباره پکا بدانید تجربه این عنوان ضروری است اما اگر به دنبال قهرمانان باستانی چین و اساطیر سرزمین های ناشناخته هستید، با ادامه مطلب همراه مجله مایکت باشید.

بازی Boom Beach، ساحل در تملک شماست!

این بازی هم توسط شرکت فنلاندی سوپرسل توسعه داده شده است و وظیفه شما این است که در امتداد یک خط ساحلی پایگاه بسازید و دشمنان هم به سواحل یکدیگر حمله کرده و قلعه ها را نابود میکنند، برخلاف بازی های دیگر این شرکت، در اینجا خبری از مبارزات کوتاه نیست و شما با حالت های طولانی مبارزه سرکار دارید.

سیزن های بازی اغلب یک مبارزه نفس گیر هستند که باید با استفاده از قهرمانان متفاوت سعی کنید آن را مدیریت کنید، بعد از ساخت این بازی، عناوین موبایل به سمتی رفتند که ساده و قابل فهم تر باشند، اما اگر از علاقمندان به بازی های استراتژی هستید و میخواهید یک بازی متفاوت را تجربه کنید، بوم بیچ همان انتخابی است که باید در صدر لیست شما قرار بگیرد.

بازی Brave conquest، دلاوران نمیمیرند

اگر با IGG آشنا باشید میدانید که حرف های زیادی در سبک استراتژی برای گفتن دارد و آثاری که تاکنون تولید کرده است، همگی جز موفق ترین بازی های این سبک هستند، شما در این بازی یک پادشاه هستید و باید قلمرو خود را گسترش دهید، مکانیک های RTS نقش پررنگی دارند و شباهت این عنوان به کلش موجب شده که در حال حاضر طرفداران زیادی داشته باشد.

شما میتوانید ساختمان های مختلفی در نقشه بازی بسازید و قلمرو خود را بزرگ کنید، سربازان شما هم از قابلیت های تدافعی و تهاجمی برخوردار هستند، همه این ها باعث شده که شاهد یک بازی مناسب باشیم.

بازی Brave Conquest عملکرد مناسبی روی گوشی های ضعیف دارد و بدون مشکل اجرا میشود، همچنین جنبه های رایگان بازی باعث شده که گاهی شاهد این باشیم که روند بازی به سمت Pay to Win شدن پیش میرود.

Brave conquest

بازی Castle Clash

Castle Clash یی از محبوب ترین بازی های اندرویدی مشابه کلش است، این عنوان هم اکنون نصب فعال و بازیکنان زیادی در سراسر دنیا دارد، شما باید دهکده خودتان را بسازید و از آن در مقابل دشمنان محافظت کنید، با این حال قهرمانان مختلفی وجود دارد که باید از آنها کمک بگیرید و لشکر خود را بسازید، این عنوان رایگان منتشر شده است و هم اکنون میتوانید آخرین به روز رسانی آن را دانلود کنید.

با اینکه گرافیک این عنوان فانتزی است اما جزئیات آن فوق العاده است و به تجربه شما صدمه نمیزند، این بازی در بسیاری از کشور ها در لیست پرفروش ترین های اندرویدی قرار داشته است و کاربران درصد رضایت بالایی از آن دارند.

بازی Dawn of Titans، تایتان ها طلوع میکنند

ِDawn of Titans یکی از جدیدترین بازی های ساخت پادشاهی اندروید که گرافیک واقع گرایانه و هیجان انگیزی دارد، این عنوان نسبت به تمامی بازی های منتشر شده در این سبک ویژگی های متنوع تر و جزُیات بیشتری دارد که باعث میشود آن را یکی از بهترین ها بدانیم.

حالت های مبارزه ای و چیدمان نیروها، رویدادهای متنوع و آپدیت های مستمر، و حالت های آنلاین PVP باعث شده که این بازی ارزش تجربه کردن داشته باشد و امتیاز خوبی هم از کاربران مایکت تا اینجای کار دریافت کرده است.

بازی Game of Warriors، آدم کوچولوها در حال مبارزه هستند

با اینکه این عنوان مکانیک های Idle دارد اما به لطف گیم پلی جذاب و جزئیات فراوانی که دارد، توانسته در میان عناوین استراتژی عملکرد خوبی از خودش به جای بگذارد، گرافیک بازی فانتزی و کارتونی است و در مقایسه با سایر بازی ها کاملا متفاوت است، همین مساله باعث شده که روی گوشی های مختلف به خوبی اجرا شود و مشکلی نداشته باشد، شما باید یک لشکر بزرگ از آدم های کوچک بسازید و فرماندهی آن را بر عهده بگیرید، تصور کنید که ناپلئون به جنگ های صلیبی برود، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

بازی Game of warriors شما را به نبردهایی بزرگ میبرد که پر هستند از اسکلت و گوبلین ها، شما باید سعی کنید از قلمرو و کشور خود در برابر بیگانگان دفاع کنید و دنیایی که دارید را گسترش دهید، در این میان همه چیز چالش برانگیز است و شما باید نشان دهید که مرد این میدان بزرگ هستید.

بازی Lords Mobile، پادشاهان موبایل

این بازی تقریبا به بوم بیچ شباهت دارد و در برخی از قسمت ها یک کپی اساسی از کلش است اما با همه این تفاسیر هنوز چیزهای زیادی دارد که باعث شود آن را تجربه کنید، شما باید یک ارتش بزرگ را آموزش دهید و به نبردهای بازیکن در مقابل بازیکن وارد شوید، قهرمانان مختلفی به شما ملحق میشوند و همین دیالوگ ها باعث شده که روند این عنوان گاهی به بازی های RPG نزدیک بشود، شما باید یک لشکر قدرتمند از اتحاد های مختلف ایجاد کنید و با یک استراتژی و سیاستمداری به بازیکنان دیگر حمله کنید، Lords Mobile گیمپلی لذت بخشی دارد و در حال حاضر بازیکنان ایرانی فعال بسیار زیادی هم دارد و باعث میشود که ساخت اتحاد برای شما راحت تر از قبل باشد.

بازی Siegefall، دشمن در محاصره

این عنوان تلفیقی از ساخت پادشاهی و کارت بازی است، شما باید مبارزه کنید برای اینکه قهرمانان جدیدی در کلاس های مختلفی بدست بیاورید، چیزی که در کلش رویال هم شاهد آن هستیم.

پایگاه شما ساخته میشود و مکانیک های جمع آوری کارت به شما اجازه میدهد که یک ارتش با طبقه بندی های مختلف بسازید، به عنوان مثال استفاده از یک لورد و اژدها، هیجان انگیز است و باعث میشود که به این زودی ها Siegefall برای شما تکراری نشود، گرافیک هم خیلی بد نیست و متوسط است، به هر حال Gameloft سعی کرده یک بازی مناسب را بسازد، البته توجه داشته باشید که بازی به شکل مرتب به روز رسانی نمیشود.

بازی Rise of Kingdoms، تمدن ها بر میخیزند

چه اتفاقی می افتاد اگر تمدن های باستانی را گرد هم جمع می کردیم و پیرامون آن ها یک بازی ویدیویی میساختیم، عنوانی که به پیشرفت و استفاده از فناوری های مدرن اهمیت زیادی بدهد و نشان دهد که چطور روم یک شبه ساخته نشد و همه چیز به مرور زمان اتفاق افتاد، اگر این کار را میکردیم خروجی چیزی شبیه به Rise of Kingdoms میشد، اثری که تبلیغاتش در همه جا دیده میشود و سازندگان آن سعی دارند که جایی در میان بازار بزرگ بازی های اندروید برای خود پیدا کنند.

Rise of Kingdoms

در این عنوان شما رئیس یک دهکده کوچک هستید و باید تلاش کنید که به سمت تمدن های بزرگ حرکت کنید و تمامی منابع و نیروهای خود را گسترش دهید، این بازی شباهت زیادی به عناوین دیگر دارد اما گرافیک فوق العاده آن باعث شده که اثر دلچسب تری را شاهد باشیم که رنگ و لعاب بیشتری نسبت به سایرین دارد.

بازی War and order، برای پیروزی دستور بدهید

جی آر آر تالکین نشان داد که دنیای میانه جذابیت های زیادی دارد و طرفداران هم ثابت کردند که علاقه زیادی به این فضا دارند و دوست دارند که بازی های فانتزی بیشتری ساخته شود، بازی War and order یکی از عناوینی است که از فضاسازی دنیای هابیت ها الهام گرفته و سعی کرده که پیوندی میان نبردهای باستانی و دنیاهای خیال انگیز ایجاد کند، این عنوان در حال حاضر به شکل مستمر آپدیت هایی را دریافت میکند و امتیاز بالایی را هم دریافت کرده است که نشانگر پتانسیل بالای آن است.

بازی Clash of kings، نبرد سهمگین پادشاهان

بازی کلش اف کینگز شما را به دنیای جنگ های صلیبی خواهد برد، جایی که اروپا سرتاسر پر است از خون و غارت، شما باید یک پادشاهی قدرتمند بسازید و با متحد شدن با سایر بازیکنان، دیگران را سرکوب کنید، در هر نبرد امکان انتخاب استراتژی و تغییر وضعیت سربازان وجود دارد، قهرمانانی که آمده اند به شما کمک کنند و تا لحظه آخر در کنار شما میجنگند، اقلیم پادشاهی شما قابل تغییر است و به راحتی می توانید آن را گسترش دهید و به منابع جدیدی دست پیدا کنید، هر چیزی که از یک بازی استراتژی می خواهید اینجا در اختیار شماست.

بازی Brawl stars

بازی Brawl Stars یکی از اولین بازی های چند نفره اکشن است که حالت های سه در مقابل سه دارد و بازیکنان از یک زاویه ایزومتریک باید سایر بازیکنان را از بین ببرند، شما یک قهرمان یا براولر دارید که ویژگی های منحصر به فردی دارد و به مرور زمان و با آزاد کردن صندوقچه ها می توانید آن را بدست آورید.

Brawl stars

بهترین بازی های استراتژی اندروید کدام هستند؟

تمام بازی هایی که امروز معرفی کردیم کیفیت خوبی دارند و جز برترین عناوین از نظر تعداد دانلود و امتیازات مثبت قرار میگیرند، شما طرفدار هر کدام از سبک ها و زیرشاخه های استراتژی که باشید قطعا از این عناوین راضی هستید.

بازی های استراتژی اندروید به اینترنت نیاز دارند؟

اکثر عناوینی که در این سبک توسعه داده میشوند، نبردهای بازیکن در مقابل بازیکن جز هسته اصلی آن هاست و به همین دلیل شما نیاز به اینترنت ثابت یا موبایل دارید که کیفیت خوبی داشته باشد.

نسخه جدید کلش اف کلنز منتشر نمیشود؟

در حال حاضر این عنوان بازیکنان فعال زیادی دارد و شرکت سازنده هم آپدیت هایی را به شکل مستمر برای آن توسعه میدهد و محتوای جدیدی هم به این عنوان اضافه میشود، به نظر میرسد که سوپرسل برنامه ای برای ساخت کلش اف کلنز 2 ندارد.

اگر از طرفدارن بازی های استراتژی و RTS اندروید باشید میدانید که گزینه های زیادی پیش روی شماست، اما اکثر آنها کیفیت مناسب را ندارند، امروز سعی کردیم بهترین عناوین این سبک را معرفی کنیم و پیشنهادهای جذابی را برای شما تدارک دیدیم، به نظر شما جای چه بازی در این لیست خالی است؟ نظرات خودتان را برای ما ارسال کنید.


 

دکمه بازگشت به بالا