آموزش بازی کلش اف کلنز - راهنمای کامل قدم به قدم

معرفی و آشنایی با Builder Base کلش اف کلنز

کشتی شکسته را تعمیر کن

سال 2017 یکی از بزرگترین آپدیت های کلش اف کلنز منتشر و قسمت جدیدی با نام بیلدر بیس به این بازی اضافه شد، افزوده شدن یک نقشه اضافی وعده ای بود که سوپرسل به کاربران داده و آن را محقق کرده بود، در حال حاضر آخرین نسخه این عنوان از امکانات مختلفی استفاده میکند که هم اکنون می توانید آن را از مایکت دانلود کنید.

معرفی و آشنایی با Builder Base کلش اف کلنز

اگر با دانلود کلش اف کلنز به دنیای این بازی وارد شده باشید، می دانید که نقشه بازی از یک قسمت تشکیل شده است ولی شما با دسترسی به بیلدر بیس (Builder Base) یک نقشه ثانویه را به دهکده خود اضافه میکنید که قوانین خاصی در آن جریان دارد، برای اینکه قسمت های جدید را باز کنید باید لول و تالار شهر را ارتقا دهید، اگر هم جز اولین بازیکنانی هستید که به لول های بالای بازی رسیده اید میتوانید از بهترین مپ های تاون های سیزده استفاده کنید، جایی که تکنیک ها و نقشه های مناسب به شما آموزش داده شده است.

این نقشه شباهت های زیادی به قسمت نخست و اصلی بازی دارد و از تعدادی از مکانیک های هسته این عنوان هم در آن استفاده شده است، اما به هرحال دارای تفاوت هایی هم هست که سعی میکنیم آن را به طور کامل بررسی کنیم.

در این قسمت شما باید سعی کنید از هیروهای کلش اف کلنز استفاده کنید و در کنار آن ها سربازان را به میدان نبرد بفرستید، اینجا خبری از اکسیر و طلا نیست و ایجاد خرابی بیشتر مساوی با پیروزی شما است، در اینجا بازیکن حریف هم میتواند در یک شرایط برابر به پایگاه شما حمله کند و سعی کنید که نقشه شما را نابود کند، بعد از به اتمام رسیدن مسابقات، مقایسه ای بین شما و حریف صورت میگیرد و نشان میدهد که چه بازیکنی توانسته عملکرد مناسبتری از خودش به جا بگذارد، به برنده هم مقداری از منابع بازی تعلق میگیرد و اگر بتواند پایگاه حریف را کامل نابود کند یک امتیاز سه ستاره و تعدادی کاپ هم تعلق خواهد گرفت.

شباهت های بیلدر بیس کلش با نقشه اصلی

همان طور که گفتیم یک نقشه ثانویه در بازی وجود دارد که شما میتوانید به آن دسترسی پیدا کنید و در واقع به مکانی برای تست های بازیکنان تبدیل شده، این مکان خیلی اسرارآمیز است و بازیکنان به شکل مرتب رازهای آن را کشف میکنند.

منابع مورد استفاده برای ساخت و ساز و به روز رسانی که شامل اکسیر طلا و جم میشود در هر دو قسمت بازی یکسان هستند و سیستم اقتصادی هیچ تغییری پیدانکرده است. شما میتوانید از جم هایی که بدست آورده اید در بیلدربیس هم استفاده کنید و یا آن ها را به دهکده نخست خود انتقال دهید، تروفی های کلش اف کلنز در این قسمت هم از طریق پیروزی بدست می آیند و شما هیچ گونه تغییر ساختاری را مشاهده نمی کنید.

برخی از نیروهای نقشه دوم کلش به سربازان (troops) های نقشه واقعی بازی شباهت هایی دارند و با آن ها یکسان هستند، اما این مساله شامل همه نخواهد شد. مهدی کهریزی

 

مبارزات در این قسمت کاملا متفاوت هستند و استراتژی های بازی کلش سوپرسل تفاوت هایی با حالت اصلی دارد، در این قسمت آزمایش قابلیت های مهم و تست کردن پایگاه سایر بازیکنان از اهداف اصلی بوده که توسعه دهندگان برای گیمرها در نظر گرفته اند و در حال حاضر جز قابلیت های کلیدی این عنوان است.

بازیکنان کلش اهمیت زیادی برای وقت و سرعتشان در بازی قائل هستند، پیش از تحریم کلش اف کلنز گیمرها میتوانستند به راحتی از جم و پرداخت های درون برنامه ای استفاده کنند و سرعتشان را تا حد قابل توجهی افزایش داده بودند، اما در حال حاضر شما مجبور هستید که از بیس دوم استفاده کنید و آزمایش های مورد نیازتان را انجام دهید.

راهنمای ورود به بیلدر بیس (Builder Base) کلش اف کلنز

برای اینکه به قسمت جدید بیلدر بیس وارد شوید باید حداقل از تاون هال سطح چهار استفاده کنید، بعد از این کار یک قایق در کنار دریا ظاهر میشود و شما با کلیک کردن روی آن به گزینه های جدیدی دسترسی پیدا خواهید کرد، با فشردن دکمه “Travel” شما به قسمت جدیدی سفر می کنید و وارد یک نقشه میشوید که زیر یک آسمان تاریک وقایعی در آن رخ داده است، بعد از اولین ورود به دهکده جدید شما با یک ساختمان تخریب شده روبرو میشوید که آموزش کوتاهی هم برای شما در نظر گرفته شده، بعد از آن باید شروع به ساخت و ساز کنید و با استفاده از استراتژی های کلش اف کلنز، سعی کنید از این ویژگی به بهترین شکل استفاده کنید.

 

برای اولین بار باید این کشتی کوچک را تعمیر کنید و سپس در دفعات بعدی شما به نقشه دوم کلش وارد خواهید شد، و تغییراتی که اعمال کرده اید را مشاهده میکنید. مهدی کهریزی

 

سوپرسل همیشه سعی میکند که پلی میان بازی هایش ایجاد کند و از دنیاهای مشترک این عناوین استفاده کرده باشد، اما با دانلود بازی کلش و وارد شدن به قسمت های جدید بازی، متوجه میشوید که نیروها تغییراتی نسبت به حالت عادی این عنوان دارند و برای آشنایی با سربازان کلش اف کلنز نیاز دارید که مطالعه ای درباره آن ها داشته باشد، چراکه جزییات زیادی دارند و هرکدام توانایی خاص خود را دارند، به عنوان مثال جاینت به بوکسینگ جاینت تغییر میکند و قابلیت های متنوع تری به او اضافه میشود.

اگر جم ها را در بیلدر بیس خرج کنیم چه اتفاقی می افتد؟

همانطور که اشاره کردیم، الماس ها یکی از منابعی هستند که در تمام قسمت های بازی مشترک اند و اگر آن ها را خرج کنید در سایر بخش ها هم از تعداد آن ها کسر خواهد شد.

سربازان را چطور ارتقا دهیم؟

بخش جدیدی تحت عنوان Star laboratory به بازی اضافه شده و شما میتوانید تمامی نیروهای مورد نیاز خود را از آنجا آپگرید کنید.

چطور از سپر دفاعی (Shield) در بیلدر بیس اضافه استفاده کنیم؟

در این قسمت سازوکار دفاعی کمی متفاوت است و دیگر خبری از شیلد نیست، شما برای دفاع کردن هیچ امتیاز مثبتی در اختیار ندارید.

فعلا خبری از نسخه جدید کلش نیست و بازیکنان در حال تجربه این عنوان و کلش رویال هستند، امروز سعی کردیم به طور کامل این قسمت را توضیح دهیم و به شما بگوییم که به چه شکلی می توانید از تمام امکانات بازی در اینجا استفاده کنید، به نظر شما گیمرهای مایکت، ویژگی بیلدر بیس تا چه حدی در میان کاربران محبوب و کارآمد است؟ نظرات خودتان را برای ما ارسال کنید.

دکمه بازگشت به بالا