ماینکرافت: چطور روستای پرجمعیت خودمان را بسازیم؟

داشتن یک روستا در بازی ماینکرافت مزیت بسیار بزرگی محسوب می‌شود. ساکنین این روستاها یا روستاییان، به مشاغل مختلفی مشغول هستند و شما می‌توانید برای پیشرفت در بازی از این مشاغل بهره‌‌مند شوید. با این حال ساخت یک روستا  فرایندی پیچیده است که زمان و منابع زیادی می‌طلبد.

برای تشکیل یک روستا در بازی ماینکرافت نیاز به تلاش و پشتکار فراوانی دارید، به ویژه هنگامی که با مشکلاتی مثل  زامبی‌ها، کریپر‌ها، اسکلت‌ها و دیگر دشمنان روبه‌رو می‌شوید. در این مقاله به صورت گام به گام تمامی مراحل ساخت یک روستای اختصاصی و جذب ساکنینش را برای شما توضیح داده‌ایم. با مجله مایکت همراه باشید.

چطور یک روستا پیدا کنیم؟

کد دستوری برای پیدا کردن روستا در بازی ماینکرافت

پیدا کردن یک روستا بدون استفاده از کد دستوری یا استفاده از وب‌سایتی که محل نقشه را به شما نمایش دهد، به طور قطعی امکان‌پذیر نیست. در عوض، باید به صورت دستی در بیوم‌های زیر به دنبال روستا بگردید:

 • دشت‌ها (Plains)
 • مرغزار (Meadow)
 • کویر (Desert)
 • ساوانا (Savanna)
 • دشت‌های برفی (Snowy Plains)
 • تایگا (Taiga)
 • تایگا برفی (Snowy Taiga) (فقط در نسخه Bedrock)
 • دشت‌های آفتابگردان (Sunflower Plains) (فقط در نسخه Bedrock)

برای پیدا کردن یک  روستا با استفاده از کد دستوری، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. اول command bar را باز کنید: برای انجام این کار، کلید E را فشار دهید.

2. در نوار گفتگو، علامت اسلش (/) را تایپ کنید.

3. کد دستوری زیر را در نوار فرمان تایپ کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید:

/locate village

4. پس از وارد کردن کد دستوری، مختصات نزدیک‌ترین روستا به شما در چت بازی نمایش داده خواهد شد.

5. در این مرحله، می‌توانید نوع روستایی که به دنبال آن هستید را انتخاب نمایید. گزینه‌های موجود به شرح زیر هستند:

 • minecraft:village_desert: روستای کویری
 • minecraft:village_plains: روستای دشتی
 • minecraft:village_savanna: روستای ساوانایی
 • minecraft:village_snowy: روستای برفی
 • minecraft:village_taiga: روستای تایگایی

اگر نمی‌توانید تصمیم بگیرید از بین گزینه‌های موجود کدام یک مناسب شما است، گزینه‌ای را انتخاب کنید که با بیوم فعلی یا نزدیک به موقعیت شما مطابقت دارد. همچنین می‌توانید با امتحان تک تک گزینه‌ها، نزدیک‌ترین روستا را پیدا کنید.

آیکون بازی Minecraft

Minecraft

حجم:۶۸۰.۷ مگابایت

دانلود بازی ماینکرافت

چطور روستای خودمان را بسازیم؟

خانه روستایی در بازی ماینکرافت

علاوه بر یافتن روستا، شما همچنین می‌توانید روستای اختصاصی خود را بسازید. در مرحله اول نیاز به چند خانه دارید!

از دیدگاه بازی، برای این‌که یک سازه به عنوان خانه شناخته شود، لازم است دست کم یک تختخواب در آن قرار داده شود. البته که می‌توانید خانه‌های بزرگ‌تری بسازید و تختخواب‌های بیش‌تری در آن‌ها جایگذاری کنید. این به به تعداد روستاییانی که می‌خواهید در روستای خود داشته باشید، بستگی دارد.

از آن‌جایی که اهالی روستا تنها در صورتی قادر به زاد و ولد هستند که تختخواب‌هایی برای خود و نوزادانشان وجود داشته باشد، لازم است تختخواب‌های اضافی ساخته و در روستا قرار دهید. برای ساخت تختخواب، به این مواد نیاز دارید:

 • ۳  واحد پشم (رنگ دلخواه)
 • ۳  واحد تخته (از هر نوع چوبی)

چطور روستایی‌ها را پیدا کنیم؟

روستایی در بازی ماینکرافت

قدم بعدی در این فرآیند، به احتمال زیاد پیچیده‌ترین مرحله است. جذب نخستین اهالی روستا سخت‌ترین بخش محسوب می‌شود، برای این مرحله به شانس بالایی نیاز دارید. تنها دو راه برای به پیدا کردن  اهالی روستا وجود دارد. شما می‌توانید با:

درمان زامبی‌روستاییانی که در نزدیکی پایگاه شما ظاهر می‌شوند،یا ربایش افرادی که در یک روستا زندگی می‌کنند، به اهالی روستا دست پیدا کنید. در ادامه، به شرح جزییات هر یک از این روش‌های جذب اهالی روستا خواهیم پرداخت.

چطور روستایی‌ها را منتقل کنیم؟

روستایی در بازی ماینکرافت

این روش به کمترین میزان منابع و شانس نیاز دارد. با این حال، می‌تواند خسته‌کننده و زمان‌بر باشد. همچنین، بسته به فاصله نزدیک‌ترین روستا، ممکن است در هنگام انتقال (یا ربودن) اهالی روستا به پایگاه خود، مجبور به مبارزه با ماب‌ها شوید. برای کاهش فاصله بین موقعیت شروع و مکان نهایی، شاید نیاز به عبور از دنیای زیرین (Nether) داشته باشید.

به طور کلی انتقال دو روستایی در ابتدای کار کافی است، چرا که در ادامه می‌توانند زادوولد کنند و جمعیت روستاییان را افزایش دهند. البته اگر برای این‌کار عجله دارید، می‌توانید نفرات بیش‌تری را انتقال دهید.

1. جا به جایی با قایق

جا به جای روستایی ها در بازی ماینکرافت

اگر روستایی که قصد انتقال اهالی آن را دارید در نزدیکی آب قرار گرفته است، می‌توانید از قایق برای جابه‌جایی آن‌ها استفاده کنید. برای سوار کردن اهالی روستا به قایق، کافی است آن‌ها را به سمت قایق هل دهید و یا قایق را به آن‌ها نزدیک کنید. اهالی روستا از قایق فرار نمی‌کنند، مگر اینکه قایق شکسته شود. به این ترتیب می‌توانید مسافت‌های طولانی را با این روش طی کنید.

به خاطر داشته باشید با این‌ که قایق‌ها روی خشکی نیز حرکت می‌کنند، اما سرعت آن‌ها بسیار پایین است و تنها می‌توانند روی سطوح صاف حرکت کنند. وجود یک بلوک خاک که در طول مسیر هم، می‌تواند مانعی برای قایق باشد.

2. جا به جایی زمینی

جا به جایی روستایی‌‌ها با واگن

در صورتی که قصد جابه‌جایی اهالی روستا روی خشکی را دارید، به جای قایق می‌توانید از واگن‌های حمل و نقل (minecart) استفاده کنید. با هل دادن اهالی روستا به داخل واگن، آن‌ها به همان شکل که در قایق گیر می‌کنند، در واگن نیز گیر خواهند افتاد. حالا کافی است ریل‌هایی را بر روی زمین قرار دهید و اهالی روستا را با استفاده از ریل جابه‌جا کنید.

این کار را می‌توان با استفاده از رداستون (redstone) و ریل‌های برقی (powered rails) انجام داد، اما همچنین می‌توانید از واگن حمل و نقلی با کوره (minecart with furnace) که مقداری زغال سنگ درون آن قرار دارد، استفاده کنید. زغال سنگ در داخل کوره، به عنوان موتور عمل کرده و واگن حمل و نقل حاوی اهالی روستا را بر روی ریل به حرکت درمی‌آورد.

3. جا به جایی با پورتال‌ها

جا به جایی روستایی‌ها با پورتال

هر دو روش گفته شده در بالا را می‌توان با میان‌بر دنیای زیرین (Nether) ترکیب کرد. برای انجام این کار، تنها کافی است یک درگاه دنیای زیرین بسازید و اهالی روستا را از آن عبور دهید. در صورتی که از قایق استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید که کف درگاه با سطح زمین هم‌تراز باشد، چرا که قایق‌ها نمی‌توانند از روی یک بلوک بالا بروند.

پس از عبور از درگاه، کافی است به سمت پایگاه خود در دنیای اصلی (Overworld) حرکت کنید. به یاد داشته باشید که یک بلوک در دنیای زیرین معادل هشت بلوک در دنیای اصلی است.

چطور یک روستایی زامبی را درمان کنیم؟

زامبی روستایی‌ها در بازی ماینکرافت

با وجود اینکه روش درمان زامبی‌روستاییان از نظر فنی سریع‌تر است، اما نیازمند جمع‌آوری برخی منابع هم هست. همچنین، زامبی‌روستاییان به ندرت ظاهر می‌شوند، بنابراین برای پیدا کردن و درمان آن‌ها بستگی به شانستان دارد. پیش از شروع فرآیند درمان، به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • معجون ضعف (Splash Potion of Weakness)
 • سیب طلایی (Golden Apple)

در این مرحله، معجون ضعف را روی زامبی‌روستایی بپاشید و سپس در حالی که تحت تاثیر معجون قرار دارد، به او یک سیب طلایی بدهید. پس از مدت کوتاهی، زامبی‌روستایی به یک روستایی معمولی تبدیل خواهد شد.

توجه داشته باشید که لازم است این فرآیند را در یک فضای بسته و زیر یک سقف انجام دهید. با طلوع خورشید هر زامبی‌روستایی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد، می‌سوزد و ناپدید می‌شود.

چطور جمعیت روستایمان را افزایش دهیم؟

زاد و ولد روستاییان در بازی ماینکرافت

برای افزایش جمعیت روستای خود از طریق تولید مثل، لازم است شرایطی را برای اهالی  فراهم کنید. یکی از این شرایط غذای کافی است، به ازای هر روستایی باید  ۱۲ عدد چغندر، ۱۲ عدد هویج، ۱۲ عدد سیب‌زمینی یا ۳ عدد نان موجود داشته باشید.

شما می‌توانید این مواد غذایی را به سمت روستاییان پرتاب کنید. روش جایگزین انتخاب شغل کشاورزی برای برخی اهالی است. کشاورزان بذرهای مختلف را می‌کارند، برداشت می‌کنند و این امکان هم وجود دارد مواد غذایی را با همسایگان خود تقسیم کنند. در ادامه اگر تختخواب‌های کافی هم داشته باشید، شاهد تولد نوزادهای روستایی خواهید بود.

 • هر چه غذای موجود در اختیار یک روستایی بیش‌تر باشد، احتمال تمایل او به تولیدمثل نیز بیش‌تر می‌شود.

برای ساخت یک روستای بزرگ، کافی است این فرآیند را با اهالی روستا تکرار کنید تا به روستاییان بالغ تبدیل شوند. از آنجایی که نیازی به جستجو و جمع‌آوری روستاییان جدید نخواهد بود، رشد و توسعه روستا با سرعت بیش‌تری انجام خواهد شد.

مشاغل روستایی‌ها

شغل‌های روستاییتان در بازی ماینکرافت

در بازی ماینکرافت، ۱۵ نوع روستایی وجود دارد. این روستاییان می‌توانند بیکار یا علاف باشند و یا مشغول به یکی از ۱۳ حرفه کاری در بازی باشند. روستاییان علاف قادر به داشتن حرفه نیستند، اما روستاییان بیکار می‌توانند در صورت دسترسی به یک میز کار، حرفه‌ای را برای خود انتخاب کنند.

هر روستایی با تصاحب یک بلوک میز کار به عنوان مالکیت شخصی، صاحب حرفه‌ای خاص می‌شود. تصاحب بلوک میز کار تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در محدوده روستا قرار گرفته باشد.

با توجه به نیازهای خود، می‌توانید هر کدام از این روستاییان را در روستای خود داشته باشید. به یاد داشته باشید که پس از معامله با یک روستایی، او دیگر نمی‌تواند حرفه خود را تغییر دهد و به شغل قبلی خود قفل خواهد شد. بنابراین، قبل از معامله، از انتخاب شغل روستایی و تناسب آن با نیازهای خود اطمینان حاصل کنید.

چطور روستای خودمان را امن نگه‌دایم؟

دیوارهای یک روستا در بازی ماینکرافت

با آماده شدن خانه‌ها، میزهای کار و اهالی روستا، نوبت به ساخت و تجهیز روستای شما می‌رسد. در طراحی و چیدمان کلی روستا مختار هستید که از قوه تخیل خود استفاده کنید و آن را به هر شکلی که می‌خواهید تزیین کنید. 

علاوه بر تزیین محوطه، حفظ امنیت اهالی روستا نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. برای امن نگه‌داشتن روستاییان، محدوده روستا را با نرده‌ها یا دیوارهای بلند محصور کنید. این کار مانع ورود ماب‌های مزاحم می‌شود.

برای جلوگیری از تخم‌ریزی ماب‌ها در داخل روستا، نورپردازی مناسب امری ضروری است. ماب‌ها در مکان‌های تاریک تخم‌ریزی می‌کنند. بنابراین، می‌توانید با استفاده از مشعل‌ها، فانوس‌ها، شمع‌ها و سایر بلوک‌های درخشنده، روستایی با نور کم را حفظ کنید.

اگر از میزان امنیت روستای خود اطمینان ندارید، سعی کنید نقطه‌ای مرتفع پیدا کنید که به شما امکان مشاهده کل روستا را بدهد. با فرا رسیدن شب، به هر ماب یا ناحیه تاریکی که امنیت روستا را تهدید می‌کند، توجه داشته باشید.

اگر ناحیه‌ای تاریک دارید، اما نمی‌خواهید حس و حال آن را خراب کنید، می‌توانید از فرش‌های معمولی یا خزه‌دار و نیم‌اسلب‌ها استفاده کنید. در این مکان‌ها هیچ موجودی قادر به تخم‌ریزی نخواهد بود و به شما این امکان را می‌دهد که یک منطقه تاریک و امن داشته باشید.

مرکز تبادل روستایی‌ها (Trading Hall) چیست؟

مرکز تبادل روستاییان

یکی از بهترین روش‌ها برای حفظ امنیت اهالی روستا و جلوگیری از پراکنده یا گم شدن آن‌‌ها، ساخت یک مرکز تبادل است. این مرکز در اصل یک اتاق بزرگ است که تمامی اهالی روستا را در خود جای می‌دهد. اغلب، این تالار‌ها برای هر روستایی یک جایگاه کوچک (یک بلوک) به همراه یک میز کار مرتبط با شغلشان در نظر می‌گیرد.

هرچند که این مرکز بیش‌تر شبیه به یک کارخانه با شرایط بسیار بد به نظر می‌‌رسد با این حال روشی بسیار مناسب برای سازمان دهی به اهالی روستا است. در صورت داشتن چندین روستایی با یک شغل خاص (مانند کتابدار)، می‌توانید با نصب تابلو بالای جایگاه آن‌ها، مشخص کنید که چه محصولاتی را برای تجارت ارایه می‌دهند.

منبع: THEGAMER

۷ دیدگاه

 1. مطلب عالی و مفیدی بود.

  اما چندتا نکته :

  روستاییا بعد یه مدتی ناپدید میشن
  امکان داره هنگام رسیدن به روستای خودتون اونجارو ترک کنن چون نمیشناسن
  فرایند بچه و تولید مثلشون خیلی مواقع جواب نمیده

  این نکته هایی بود که خودم تجربه کردم
  ولی امیدوارم شماها یه راهی پیدا کنید.

  1. اینکه ویلیجر ها ناپدید میشن دو تا دلیل داره
   اول اینکه وقتی ویلیجر ها شغلشون رو از دست میدن بعد یه مدت دی اسپاون میشن
   دوم اینکه ویلیجر ها توسط دشمنهاشون کشته میشن برای اینکار من دوتا پیشنهاد میکنم اول مکانشون رو از دست دشمن هاشون دور و امن کن دوم برای اینکه ناپدید نشن از نیم تگ (name tag) استفاده کن من ۸ سال که ماینکرافت رو بازی میکنم و دارم این حرف هارو میزنم ممنون

 2. سلام داداش ببین ما هر بار می‌خوابیم ویلیجر ها از بین میرن برای همین حتما اول باید مطمئن بشی که همشون خوابذهستن اون وقت میتونی بخوابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دانلود مایکت ×