برنامه های کاربردی اندروید

راه حل مشکل عدم دریافت پیامک تایید کلاب هاوس

اگر شما هم یکی از کاربرانی هستید که با مشکل عدم دریافت پیامک تایید کلاب هاوس مواجه شده است، به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید و با مایکت همراه شوید. 

پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی در این دوران که عصر تکنولوژی است، حکم نامه یا دیگر راه های ارتباطی در قدیم را دارند. یکی از این پیام رسان ها که با وجود سن کم تقریبا یک ساله ی خود، دارای محبوبیت بسیار زیاد می باشد، کلاب هاوس است. اما اپلیکیشن کلاب هاوس چیست؟ clubhouse یک شبکه ی اجتماعی جذاب و دوست داشتنی است که بر پایه ی صوت و گفتگوی صوتی کار می کند. در واقع حقیقتا این برنامه قرار نبود تا این حد عمومی باشد و سازندگان آن را مختص افرادی خاص و جلساتی مهم ساختند، اما به تدریج تصمیم بر آن شد که این اپ را در بین مردم نیز رواج دهند. 

نسخه ی اولیه مختص گوشی های آیفون ساخته شده بود، اما کمی بعد نسخه ی دیگری برای اندروید نیز ساخته شد. از آنجایی که کاربران اندروید بسیار بیشتر از ios هستند، در پی این اقدام، مخاطبان اپلیکیشن کلاب نیز افزایش یافتند. اما یکی از ارورهای کلاب هاوس، عدم دریافت پیامک حاوی  کد تایید آن است. در این مقاله می خواهیم به راه حل این مشکل بپردازیم. 

چرا پیامک حاوی کد تایید کلاب هاوس را دریافت نمی کنم؟ 

همانطور که میدانید ثبت نام در کلاب هاوس کمی نسبت به دیگر اپلیکیشن ها متفاوت است. در واقع این اپلیکیشن شبیه به یک مهمانی دوستانه طراحی شده است که در آن همه ی افراد نمی توانند حضور پیدا کنند و تنها کسانی می توانند در این مهمانی باشند که دعوتنامه با خود دارند. 

برای دریافت دعوتنامه در کلاب هاوس، باید از کاربران قبلی کمک بگیرید. یعنی افرادی که قبل از شما عضو شده اند، می توانند برای شما دعوت نامه بفرستند تا با استفاده از آن عضو شوید. هر کاربر اجازه دارد برای دو نفر دعوتنامه ارسال نماید. 

اما مرحله ی قبل از دعوت نامه، وارد کردن شماره تلفن و دریافت مسیج حاوی کد است. این کد نشان دهنده ی فعال بودن سیم کارت و مجاز بودن آن برای ورود و ثبت نام است. اما در مواردی مشاهده شده است که این کد توسط کاربران دریافت نمی شود. این موضوع چند دلیل می تواند داشته باشد:

  • سرعت بیش از حد شما در طی کردن مراحل
  • پر بودن فضای حافظه گوشی 
  • غیرفعال بودن سیم کارت

هرکدام از مشکلات بالا راه حل خود را دارد. البته لازم به ذکر است که بیش از 90 درصد از کاربران به دلیل مورد اول دچار مشکل شده اند. 

 

آموزش رفع مشکل عدم دریافت کد

برای حل کردن مشکل نیامدن پیامک دارای کد، ابتدا دقت کنید که مشکل شما کدام یک از موارد بالاست و سپس طبق توضیحات و راهکار هرکدام، آن را برطرف کنید. 

عجله نکنید و صبور باشید

اگر اطمینان دارید که مشکل شما به علت پر بودن فضا و غیرفعال بودن سیم کارت نیست، پس فقط کمی عجول هستید! برای حل این مشکل به تنها چیزی که نیاز دارید صبر است. زبانه ی برنامه را ببندید و مجددا وارد آن شوید. شماره تلفن خود را وارد کنید و سپس از روی ساعت چک کنید زمانی که دو دقیقه گذشت، روی گزینه ی تایید و دریافت کد ضربه بزنید.

 حال کمی صبر کنید تا کد را دریافت کنید، اگر پیامکی به دستتان نرسید، پس از دو دقیقه روی دریافت مجدد ضربه بزنید. به احتمال بسیار زیاد اینبار مشکل شما حل شده است اما اگر باز هم نشد، کافی است دو دقیقه ی دیگر صبر کرده و سپس اینبار تماس و دریافت کد را انتخاب کنید. در تماس یک عدد تک رقمی به شما اعلام می شود که باید آن را وارد کنید تا کد چهار رقمی اصلی را دریافت کنید. 

با وارد کردن این عدد چهار رقمی مشکل شما برطرف خواهد شد. یک درصد احتمال دارد که پس از طی کردن این مراحل نیز ایراد برطرف نشود، در این شرایط باز هم مراحل را با فاصله ی دو دقیقه، دو دقیقه طی کنید و این کار را بیش از پنج بار انجام ندهید زیرا اگر پس از پنج بار نتیجه نگرفتید، شماره ی شما احتمالا بلاک شده است. پس از پنج بار برای مدتی تلاش نکنید و پس از گذشت حداقل 24 ساعت مجددا برای دریافت تلاش کنید. 

حافظه ی خود را خالی کنید

اگر راهکار بالا برای شما مفید نبود، فضای باقیمانده ی حافظه ی خود را چک کنید. شاید با خود بگویید حجم یک پیامک بسیار کم است و امکان ندارد مشکل از کمبود حافظه باشد. اما گاهی اوقات در حدی فضای داخلی گوشی شما پر است که قادر نیست حتی یک sms را دریافت کند. 

از سیم کارت فعال استفاده کنید

همانطور که تاکنون متوجه شده اید، باید از یک خط روشن و فعال استفاده کنید. در واقع دریافت پیامک به این علت است که اپلیکیشن اطمینان حاصل کند که شما از سیم کارت فعال و روشن برای ورود استفاده کرده اید، بنابراین اگر پیامک را دریافت نکنید، ممکن است مشکل از طرف سیم کارت شما باشد. 

اکنون نوبت شماست!

در این مقاله به شما آموزش دادیم که چطور پیامک دارای کد‌ تایید را دریافت کنید، امیدواریم که این نوشته مفید واقع شده باشد. اکنون نوبت شماست که نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کرده و پاسخ سوالات خود را از ما جویا شوید. با تشکر. 

دکمه بازگشت به بالا