استور اندرویدی مایکت : مرجع دانلود ایرانیان
نصب
مافیا در شهر (بازی مافیا انلاین)

مافیا در شهر (بازی مافیا انلاین)

نسخه۲.۴۳
آخرین بروزرسانی۱۴۰۲/۰۵/۲۵
تعداد دانلود۵۰۰ هزار
امتیاز۴.۲
تعداد نظرات۶,۶۱۵
حجم۷۳ مگابایت
نوع بازی اندرویدی
دسته‌بندی فکری
سازنده آمیتیس گیمز
منتخب سردبیر منتخب سردبیر منتخب سردبیر
بازی گروهی مافیا به شکل صوتی و تصویری

✓ امکان رقابت گروهی با دوستان
✓ نوبت‌دهی و امکان گرفتن چالش حین صحبت دیگران
✓ برگزاری تورنومنت‌های فصلی
✓ رابط کاربری متفاوت و جذاب
✓ رتبه‌بندی برترین‌های مافیا در ایران

در بازی مافیا در شهر بازیکنان به دو گروه اکثریت شهروند و اقلیت مافیا تقسیم می‌شوند. در ابتدای بازی نقش‌ها بین بازیکنان تقسیم شده و شما از نقش خود در بازی مطلع خواهید شد. بجز گروه مافیا که پس از اتمام روز نخست در شب معارفه یکدیگر را می‌شناسند، سایر بازیکنان بجز نقش خودشان در بازی از نقش سایر بازیکنان اطلاعی ندارند. 

ویدئو معرفی بازی

روایت بازی

هدف شهروندان در بازی مافیا در شهر پاکسازی شهر و حذف همه اعضای مافیاست و برد مافیا در صورت برابری تعداد اعضای مافیا و تعداد شهروندان در بازی صورت می‌گیرد.

بازی در دو بخش شب‌ها و روزهای متوالی صورت می‌گیرد. روزها همه نقش شهروند را بازی می‌کنند و در فرآیند اتهام‌زنی و دفاع و رای گیری تلاش می‌کنند اعضای مافیا را شناسایی و در پایان روز و در فرآیند رای گیری، آن‌ها را از بازی خارج کنند. از آن‌جا که بازی به صورت آنلاین است و گرداننده قادر به بررسی همه اطلاعات ارسال شده توسط کاربران نیست، اعضای مافیا از یک قابلیت شاهکشی سرخود برخوردارند و اگر بازیکنی در بازی نقش خودش را اعلام کند و اطلاق نقش صورت بگیرد، اعضای مافیا می‌توانند با استفاده از این قابلیت خود، فرد مورد نظر را از لیست انتخاب و با اعلام نقش وی حتی در صورت محافظت دکتر، وی را از بازی حذف کنند. در گفتگوهای روز نقش بازیکنان برای کسی اهمیتی ندارد و صرفاً تعیین گروه شهروندی و مافیایی در کلمات و رفتار بازیکنان حائز اهمیت است. در پایان هر روز پس از اتمام گفتگو بین بازیکنان با رای گیری در دور اول بازیکنانی که اکثریت آرا را به عنوان یک مافیا دریافت می‌کنند، به دفاعیه وارد می‌شوند و پس از ارائه دفاعیه خروج آن‌ها از بازی مجدداً به رای گرفته خواهد شد و فردی که مجدداً اکثریت آرا را برای خروج دریافت کند به اعدام محکوم شده و از بازی حذف می‌شود. در صورتی که دو کاربر همزمان با اکثریت آرا به دفاعیه وارد شوند و به هردوی آن‌ها رای خروج داده شود، بازیکنی که سابقه بیشتری در حضور در دفاعیه را داشته باشد، بازی را ترک خواهد کرد. در صورت شرایط برابر، هیچکس از بازی خارج نخواهد شد.
در شب نخست بازی، اعضای مافیا تازه با همدیگر آشنا خواهند شد و به صورت پنهانی از سایر بازیکنان، قادر به گفتگو با یکدیگر هستند. بجز شب اول بازی که شب معارفه است و آن‌ها قادر به شلیک به شهروندان نیستند، در شب‌های دیگر بازی آن‌ها قادرند تا هرشب یک بازیکن را با شلیک از بازی خارج کنند. همزمان با اعضای مافیا، سایر شهروندان نقش‌دار بازی نیز هرشب می‌توانند از قابلیت‌های خود برای کمک به شهروندان بهره بگیرند.

نقش‌های مافیا در شهر:

«گروه شهروندان»

شهروند ساده: نقشی شهروندی که بالاترین مشارکت دارنده نقش در فاز روز و بخش رای‌گیری بازی است.
دکتر: یکی از نقش‌های مهم شهروندی که هرشب می‌تواند یک یا چند نفر از شهروندان بازی را از شلیک اعضای مافیا محافظت کند.
کارآگاه: یکی دیگر از نقش‌های مهم شهروندی که هرشب می‌تواند استعلام یکی از بازیکنان را درخواست کند و مافیا یا شهروند بودن فرد مورد نظر را بررسی کند. استعلام رئیس مافیا در مرحله نخست، برای کارآگاه بازی، شهروند اعلام می‌شود و با استعلام دوم از آن فرد، مافیا بودن وی به کارآگاه بازی اعلام می‌گردد.
زره پوش: یک نقش شهروندی است که دارنده نقش، یک مرتبه حتی بدون محافظت دکتر و با شلیک مافیا از بازی خارج نخواهد شد یا در فاز روز بازی با گرفتن رای خروج اکثریت کاربران نیز در بازی خواهد ماند و زره خودش را از دست می‌دهد و به یک شهروند ساده تبدیل خواهد شد.
تک تیرانداز: یک نقش شهروندی است که در فاز شب می‌تواند به شکار اعضای مافیا برود و به فردی که مشکوک به مافیاست شلیک کند. در صورتی که او به اشتباه به شهروند شلیک کند، خودش کشته می‌شود.
دیده‌بان: یکی از نقش‌های مهم شهروندی است که می‌تواند یک کاربر را استعلام بگیرد تا ببیند او در شب گذشته به سمت چه فرد یا افرادی حرکت کرده است.
خبرنگار: یک نقش شهروندی است که نقش مقابل مذاکره‌کننده از تیم مافیاست و پس از انجام مذاکره توسط تیم مافیا می‌تواند هرشب استعلام یک نفر را بگیرد تا متوجه شود که آیا تیم مافیا با او مذاکره کرده یا خیر. از دیگر کاربردهای نقش خبرنگار، آگاهی او از فردی است که توسط تک تیرانداز مورد هدف قرار می‌گیرد.
«گروه مافیا»
رئیس مافیا: سرکرده اعضای مافیا تصمیم گیرنده نهایی تیم مافیاست. تا زمان حضور او در بازی پیشنهادات سایر اعضا در فاز شب نیازمند تایید اوست و تصمیمات خودش به صورت پیش فرض اجرا خواهد شد.
مافیای ساده: یکی از اعضای تیم مافیاست. در فاز شب او می‌تواند پیشنهادات خودش را برای تایید رئیس مافیا ارسال کند. در صورت نبود رئیس مافیا او بالاترین رتبه تیم مافیا را خواهد داشت.
مذاکره کننده: در صورت حذف یکی از اعضای مافیا و وجود مذاکره کننده در جمع اعضای مافیا، این قابلیت برای اعضای مافیا فعال می‌شود که بتوانند یک شهروند را به جمع اعضای مافیا اضافه کنند. مذاکره موفق تنها با شهروندان ساده و زره پوش، پیش از افتادن زره وی امکان پذیر است و مذاکره با سایر شهروندان بازی به ثمر نخواهد رسید.

قواعد بازی:

اصول مذاکره: در شبی که مافیا تصمیم به مذاکره بگیرد، به فاز شب بازی زمانی افزوده خواهد شد و به خبرنگار که نقش شهروندی مقابل مذاکره کننده است فرصت داده می‌شود تا از یک نفر استعلام بگیرد تا متوجه شود و ببیند که آیا از فرد مورد نظر او مذاکره صورت گرفته است یا خیر.

قابلیت شاهکشی: اطلاق نقش در بازی مافیا کاری است که جذابیت این بازی را از بین می‌برد و در بازی‌های حضوری گرداننده مستقیماً فرد متخلف را از بازی حذف می‌کند. در صورتی که اعضای مافیا در طول بازی متوجه نقش بازیکنی شوند، یکبار در فاز شب می‌توانند با حدس صحیح نقش وی حتی در صورت محافظت دکتر شهروندان او را از بازی حذف کنند. 
‏‏• بهبود سیستم پشتیبانی و ارتباط با کاربران در بازی 
‏• افزایش هدایای استفاده از ویدئو تبلیغاتی برای ورود به لابی جاسوس و لابی کلاسیک پیشرفته 
‏• رفع ایرادات جزئی

نظرات و امتیاز ها

۶,۶۱۵ نظر ۴ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
عکس کاربر زهرا
دیروز

ددوساله این بازیو، دارم پارسال عالی بود، با اپدید های جدید افتضاح، شده نمیتونی با دوستات بازی کنی هیجان قبل رو ندارع بازیا نمیارع.. پر نمیشه.. بخای با دوستات برب هرگدوم توی لابی جدا می افته قبلا عالی بود اگر میشه درستش کنید سررهمینم خیلیا ول کردن، این بازیو اگر میشه یکار کنید بشه با دوستامون بازی کنیم، هرکس تو لابی جدا نیوفتته

میپسندم۴ نمیپسندم۳
عکس کاربر sgji
دیروز

من ۳ ستاره کم کردم چون ۱۰ دقیقه ست که با میخوام آنلاین با دوستام بازی کنم اما هروقت یکی میاد اون یکی هم میره یا کسی نمیاد.

میپسندم۱ نمیپسندم۲
عکس کاربر نم......
دیروز

‏✓ خوبه ‏✗ ندارد آقا بازی خوبیه ۲۵۰ اسکناس ک نداری پول بده بخر هر بازی همینه قبلنا میدونم اینطور نبود ولی خوب بچه سالا ک بن بشن پرو بازی در میارن مص ادم برو تو گروه سنی خودت

میپسندم۳ نمیپسندم۶

دیگران نصب کرده‌اند

🇮🇷 بازی‌های برتر ایرانی