خانه بازی‌ها تفننی

بازی های تفننی

بازی های تفننی یا Arcade را شاید بتوان اولین نمونه از بازی های کامپیوتری دانست؛ ساخته هایی مثل Pong یا Pacman که نه روی موبایل و کامپیوترهای خانگی بلکه روی دستگاه های بزرگی (که با سکه کار می کنند و نمونه اش را احتمالاً در شهربازی ها دیده اید) اجرا می شدند. با ظهور کنسول های بازی و کامپیوترهای خانگی و به دنبال آن انتشار بازی های حجیم تر و باکیفیت تر محبوبیت این نوع از بازی ها رفته رفته کم شد. با این حال همه گیر شدن موبایل های هوشمندی که همه جا در دسترس هستند باعث شد تا بازی های تفننی دوباره روی بورس بیافتند.

احتمالا اگر از شما هم در مورد سرگرمی های اوقات فراغت سوال بپرسند بازی های ویدیویی را به عنوان یکی از اولین انتخاب های خود ذکر می کنید. این بازی ها انواع مختلفی دارند و با توجه به گیم پلی میتوان آن ها را به دو دسته ساده و پیچیده تقسیم کرد. بعضی از این بازی ها نیاز به زمان و دقت زیادی دارند اما در نقطه مقابل عناوینی قرار دارند که برای پر کردن اوقات فراغت شما طراحی شدند. این بازی ها که در اصطلاح به بازی های تفننی مشهور شدند معمولا گیم پلی ساده اما سرگرم کننده ای دارند. اما این بازی ها با گسترش پلتفرم اندروید بار دیگر تبدیل به عناوین محبوب بسیاری از کاربران شدند. بازی های تفننی اندروید اما در سال های اخیر تنوع فوق العاده ای پیدا کردند تا جایی که کاربران با هر سلیقه ای می توانند عنوان مورد علاقه خود را به راحتی پیدا کنند. معرفی دسته بندی های مختلف بازی های تفننی اندروید را با بازی های دونده بی نهایت شروع می کنیم.

در بازی های رانر اندروید همانطور که از اسمشان مشخص است شما در قالب شخصیت اصلی بازی مجبور به دویدن و فرار بی نهایت از تعقیب کنندگان خود هستید و در مسیر نیز با انواع موانع مواجه می شوید که باید با چابکی از آن ها عبور کنید. گیم پلی بی نهایت این بازی ها یکی از دلایل اصلی محبوبیتشان به حساب می آید که به طور مداوم نیز در حال آپدیت شدن است. محبوب ترین بازی این لیست نیز بدون شک دونده مترو یا همان Subway Surfer است که آن را به شما پیشنهاد می کنیم. بازی دختر کفشدوزکی و پسر گربه ای Miraculous Ladybug & Cat Noir نیز از دیگر بازی های جذاب این بخش است که تنوع فوق العاده ای در بخش شخصیت های خود دارد. هر دوی این بازی ها نیز به صورت آفلاین قابل اجرا هستند و برای اجرای آن ها نیازی به اینترنت ندارید.

در بازی های رانر اندروید همانطور که از اسمشان مشخص است شما در قالب شخصیت اصلی بازی مجبور به دویدن و فرار بی نهایت از تعقیب کنندگان خود هستید و در مسیر نیز با انواع موانع مواجه می شوید که باید با چابکی از آن ها عبور کنید. گیم پلی بی نهایت این بازی ها یکی از دلایل اصلی محبوبیتشان به حساب می آید که به طور مداوم نیز در حال آپدیت شدن است. محبوب ترین بازی این لیست نیز بدون شک دونده مترو یا همان Subway Surfer است که آن را به شما پیشنهاد می کنیم. بازی دختر کفشدوزکی و پسر گربه ای Miraculous Ladybug & Cat Noir نیز از دیگر بازی های جذاب این بخش است که تنوع فوق العاده ای در بخش شخصیت های خود دارد. هر دوی این بازی ها نیز به صورت آفلاین قابل اجرا هستند و برای اجرای آن ها نیازی به اینترنت ندارید.

بازی های تفننی دخترانه نیز از دیگر انواع پرطرفدار این دسته بندی به حساب می آیند. البته عنوان بازی های دخترانه به این معنی نیست که این عناوین مخصوص دختران است و فقط نشان از محبوبیت بیشتر آن ها بین دختران دارد. در این لیست بازی هایی با تم پرنسس، عاشقانه، آرایشی، آشپزی، دکتری و طراحی لباس قرار دارد که می تواند برای گذران وقت و سرگرمی شما بسیار مناسب باشد. در این بین بازی های داستانی با تم دخترانه را می توان یکی از پرطرفدارترین ها دانست. در این بازی ها معمولا نقش اصلی داستان یک دختر است که به کارهای مختلفی مثل طراحی داخلی منزل، آشپزی، خیاطی و.... مشغول می شود و در کنار آن حتی داستان های عاشقانه ای را نیز تجربه می کند.

یکی دیگر از بازی هایی که در سال های اخیر به محبوبیت بالایی دست پیدا کرده بازی های مراقبت از حیوانات است. در این نوع بازی شما مسئول نگهداری از یک حیوان مثل گربه یا سگ هستید و باید تمام نیازهای روزانه او را برطرف کنید. کار شما با این حیوان از زمان تولد شروع می شود و مسئولیت هایی مثل حمام کردن، لباس پوشاندن، غذا دادن و... نیز به تدریج به گردنتان می افتد. این بازی ها همچنین گیم پلی بی پایان (Endless) دارند و تا هر زمان که بخواهید می توانید از آن ها لذت ببرید. به روزرسانی مداوم محیط ها و شخصیت ها نیز از دیگر ویژگی های بازی های مراقبت از حیوانات است که باعث می شود همیشه در گروه محبوب ترین بازی های تفننی اندروید باقی بماند. تام سخنگو My Talking Tom احتمالا در کنار پو Pou مشهورترین و البته پرطرفدارترین بازی های این لیست هستند. آنجلا نیز ورژن دخترانه گربه سخنگو است که گیم پلی مشابهی با بازی های معرفی شده دارد.

نظرتان در مورد رکوردزنی چیست؟ اگر از جمله افرادی هستید که حس رقابت طلبی در آن ها قوی است و مدام در صدد ثبت بهترین رکورد هستند بازی های رکوردی می توانند برایتان بسیار جذاب باشند. بازی های رکوردی یا رکوردزنی اندروید معمولا یک ماموریت به ظاهر ساده را در مقابل شما قرار می دهند و شما را به ثبت بالاترین رکورد ممکن ترغیب می کنند. اما هرچه در مسیر بازی پیش می روید و امتیازات بالایی را ثبت می کنید، متوجه می شوید که کاربران رکوردهای بهتری از شما ثبت کرده اند بنابراین مدام سعی می کنید امتیاز خود را بهتر کنید. Swipe Brick Breaker یکی از محبوب ترین بازی این لیست محسوب می شود که تقریبا اکثر کاربران گوشی های هوشمند آن را روی موبایل خود نصب دارند. شهر شلوغ Crowd City نیز از بازی های خاص رکوردی است که با وجود گیم پلی ساده به شدت سرگرم کننده است.

اما یکی دیگر از کاربردهای بازی های تفننی اندروید در دورهمی ها و جمع های خانوادگی است. اگر به همراه اعضای خانواده یا دوستان دور هم جمع شدید و به دنبال یک بازی ساده می گردید که قابلیت اجرای چند نفره را نیز داشته باشد می توانید سری به بازی های خانوادگی اندروید بزنید. در این دسته بازی های اطلاعات عمومی که هم جنبه آموزشی دارند و هم جنبه رقابتی، از محبوب ترین ها به حساب می آیند. بنابراین شما می توانید بازی هایی مثل اسم و فامیل، مسابقه اطلاعات عمومی، مافیا و... را به شکل جدید و روی گوشی های اندرویدی تجربه کنید.

برخی از این بازی های خانوادگی نیز جنبه نوستالژیک و زنده شدن خاطرات قدیمی را برای کاربران به همراه دارند. به طور مثال منچ یا مار و پله از جمله بازی های ثابت دورهمی ها و جمع های خانوادگی بودند و هنوز هم طرفداران زیادی دارند. توسعه این بازی های قدیمی روی پلتفرم اندروید نیز باعث شد تا محبوبیتشان همچنان حفظ شود. منچرز و مارکرفت از جمله همین بازی ها هستند که با استفاده از آن ها می توانید در دور همی ها حسابی سرگرم شوید. تخته نرد نیز یکی دیگر از بازی های قدیمی ایرانی است که سال هاست دورهمی های خانوادگی را گرم می کند. در کنار منچ و مار و پله بد نیست سری هم به بازی های تخته نرد اندروید بزنید که از تنوع خوبی هم برخوردار هستند.

دبرنا هم یکی دیگر از بازی های قدیمی خانوادگی است که در بین خانواده های ایرانی از محبوبیت بالایی برخوردار است. کارت های خود را انتخاب کنید، شماره ها را بخوانید و روی آن ها لوبیا قرار دهید. این بازی شاید خیلی ساده به نظر برسد اما هیجان این که برنده نهایی چه کسی خواهد بود شما را تا انتها پای کارت نگه می دارد. عنوان دبرنا آنلاین به شما این امکان را می دهد تا با اتصال به اینترنت این بازی را به صورت گروهی روی گوشی های خود انجام دهید و از حمل کارت و لوبیا ! بی نیاز شوید.

در انتها هم بد نیست به سراغ یکی از محبوب ترین لیست های این دسته بندی یعنی شلیک به حباب های همرنگ برویم. این بازی ها که بین کاربران با عنوان Bubble Shooter شناخته می شوند در عین سادگی گیم پلی بسیار جذاب و البته اعتیادآوری دارند. در این بازی ها شما می بایست با شلیک حباب ها به حباب های همرنگ در کمترین زمان ممکن آن ها را از بین ببرید. ممکن است در ابتدا این کار بسیار ساده به نظر برسد اما هرچه در مسیر بازی پیش می روید، درجه سختی و جذابیت آن نیز بیشتر می شود.

البته علاوه بر لیست هایی که در این متن به آن ها اشاره کردیم بازی های تفننی جذاب دیگری نیز وجود دارند. به طور مثال بازی جذاب انگری بردز (Angry Birds) از جمله عناوینی است که زیر مجموعه هیچکدام از لیست های معرفی شده نیست اما به شما پیشنهاد می کنیم حتما آن را امتحان کنید. به طور کلی بازی های تفننی با برخورداری از ویژگی هایی مانند گیم پلی ساده، نصب آسان، امکان بازی گروهی و انفرادی، قابلیت اجرا به صورت آنلاین و آفلاین و.... انتخاب های مناسبی برای پر کردن اوقات فراغت و سرگرمی به حساب می آیند.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.