بازی های تفننی

بازی های تفننی یا Arcade را شاید بتوان اولین نمونه از بازی های کامپیوتری دانست؛ ساخته هایی مثل Pong یا Pacman که نه روی موبایل و کامپیوترهای خانگی بلکه روی دستگاه های بزرگی (که با سکه کار می کنند و نمونه اش را احتمالاً در شهربازی ها دیده اید) اجرا می شدند. با ظهور کنسول های بازی و کامپیوترهای خانگی و به دنبال آن انتشار بازی های حجیم تر و باکیفیت تر محبوبیت این نوع از بازی ها رفته رفته کم شد. با این حال همه گیر شدن موبایل های هوشمندی که همه جا در دسترس هستند باعث شد تا بازی های تفننی دوباره روی بورس بیافتند.

بازی های تفننی معمولاً مراحل کوتاهی دارند که سختی آن ها به سرعت افزایش پیدا می کند، کنترل های ساده و ابتدایی دارند تا بازیکن سریعاً با آن ارتباط بگیرد و خط داستانی یا کشف کردن چیزهای جدید در آن ها دیده نمی شود. هدف اصلی در این دسته از بازی ها رسیدن به امتیاز بیشتر از طریق ارتقای تجهیزات و بالابردن سطح است. برای این نوع از بازی های بیش از این که به تمرکز، هوش، مهارت و یا توانایی مدیریت کردن نیاز داشته باشید، باید وقت صرف کنید و نهایتاً در بعضی موارد سرعت عمل خوبی داشته باشید.

بازی های تفننی در زمان هایی که صرفاً نیاز دارید تا وقت بگذرد حسابی به کار می آیند؛ مثل وقت هایی که در اتوبوس یا مترو صرف می کنید و یا در کافه و رستوران منتظر دوستی هستید. البته باید کمی با احتیاط سراغ این دسته از بازی ها بروید چرا که برای سرگرم کردن بازیکنان معمولاً گیم پلی اعتیاد آوری دارند و وسوسه ی زدن رکورد بیشتر دل کندن از آن ها را سخت تر می کند.

از این توضیحات می توان فهمید که بازی های تفننی طیف وسیعی از بازی ها را شامل می شوند ولی از بین معروف ترین انواع آن روی پلتفرم اندروید می توان به بازی های دویدن بی انتها (مثل Subway Surfers و Temple Run)، بازی های سکویی (مثل سوپر ماریو، لیمبو و ماجراهای ریمن)، بازی های مراقبت از حیوانات خانگی (مثل تام سختگو و پو)، بازی های موسیقیایی (مثل بوم بوم، Dancing Line، Piano Tiles) و ساخته های دیگری مثل Crowd City، Holes io و آثار استودیوی Ketchapp اشاره کرد.

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟