استور اندرویدی مایکت: مرجع دانلود ایرانیان
نصب
خانه برنامه کتاب
کتاب توحید و یکتاپرستی

کتاب توحید و یکتاپرستی

نصب در حال دریافت
نسخه۱.۰
آخرین بروزرسانی۱۳۹۸/۰۹/۳۰
تعداد دانلود۲۰۰
حجم۲۵ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی کتاب
سازنده یاسین قاسمی بجد
‏‏معرفی کتاب صوتی توحید و یکتاپرستی
‏یاسین قاسمی بجد در کتاب صوتی توحید و یکتاپرستی، شما را به شناخت پروردگار و پیامبرش که بزرگترین و مهم‌ترین موضوعی است که خداوند به آن امر فرموده، دعوت می‌کند.
‏توحید، چگونگی بندگی کردن برای خداوند بزرگوار را به انسان‌ها می‌آموزد. تمام پیامبران و کتاب‌های آسمانی یک مسئولیت داشته‌اند و آن تحقق توحید بوده است، اولین مراحل توحید شناخت پروردگار و دیگر اصول اعتقادی است. مهم‌ترین و پاک‌ترین و مقدس‌ترین کتاب توحید قرآن کریم است، اما کتب‌های دیگری نیز وجود دارند، تألیفات مستقلی نیز درباره‌ی این موضوع شده است. کتاب حاضر به طور مختصر و مفید به این علم شریف پرداخته است.
‏بی‌تردید آموختن چهار چیز بر مسلمانان واجب است:
‏اول: علم، که عبارت از شناخت خداوند و شناخت پیامبرش (ص) و شناخت دین اسلام با دلایل است.
‏دوم: به آن عمل کردن.
‏سوم: به‌ سوى آن دعوت نمودن.
‏چهارم: صبر در برابر مشکلاتى که در این راه پیش خواهد آمد.
‏همچنین آموختن سه اصل که عبارت است از:
‏- اول: اینکه پروردگار ما را آفریده و پرورش داده و روزى داده ولی بیهوده نگذاشته است بلکه براى هدایت ما پیامبرى فرستاده که هرکس از او پیروى کند داخل بهشت، و هر کس نافرمانى‌ کند وارد دوزخ خواهد شد.
‏- دوم: اینکه خداوند هرگز راضی نخواهد بود که بنده‌اى، هیچ احدی را با او در عبادتش شریک گرداند، نه فرشته مقرب و نه پیامبر مرسلى را.
‏- سوم: اینکه کسى که خدا را به یگانگى بشناسد و از پیامبرش اطاعت کند هرگز براى او جائز نیست که با کسانى که با خدا و رسولش دشمن هستند دوستی برقرار کند حتی اگر نزدیک‌ترین خویشاوندانش باشند.
‏بر هر زن و مرد مسلمان واجب است.
‏در بخشی از کتاب صوتی توحید و یکتاپرستی می‌شنویم:
‏خواهر و برادر مسلمان: از خدای کریم و پروردگار عرش عظیم خواستارم که تو را در دنیا و آخرت حفظ کند و هر جا هستی، برکت دهد و تو را از کسانی قرار دهد که چون به ایشان نعمتی عطا می‌شود، شکرگذارند، هنگامی که به اندوهی مبتلا شدند، صبر کند و چون گناهی کرد، استغفار نماید، زیرا این سه ویژگی، مخصوص رستگاران است.
‏خواهر و برادر مسلمان: بدان که دین پاکی که به پیروی از روش ابراهیم آمده است، می‌گوید که خدای یکتا را خالصانه عبادت کنی همانگونه که در آیه 56 سوره ذاریات فرمود:
‏﴿وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنْسَ إِلَّا لِیَعْبُدُونِ﴾
‏«و جن و انس را نیافریدم جز برای آنکه مرا بپرستند».
‏پس چون دانستی که خداوند تو را برای پرستش آفریده است، بدان که عبادتت، بجز با یکتاپرستی، پذیرفته نمی‌شود و نمازت مورد قبول واقع نمی‌گردد، مگر با طهارت و پاکی بدن. پس هرگاه عبادت با شرک آمیخته شد، فاسد می‌گردد. مانند باطل کننده‌های وضو که وضو را باطل می‌سازد. بنابراین، اکنون که می‌دانی شرک، باطل کننده عبادت است و اعمال انسان را ناچیز و بی‌ارزش کرده و باعث می‌شود که فرد مشرک، جاودانه در دوزخ بماند، دانسته‌ای که مهم‌ترین چیزی که شناخت آن لازم است، همانا توحید است. همانطور که پروردگار در آیه 116 سوره نسا درباره آن فرموده است:
‏﴿إِنَّ اللَّهَ لَا یَغْفِرُ أَنْ یُشْرَکَ بِهِ وَیَغْفِرُ مَا دُونَ ذَٰلِکَ لِمَنْ یَشَاءُ﴾
‏«خداوند این را که به او شرک آورده شود نمی‌آمرزد و فروتر از آن را بر هر که بخواهد می‌بخشاید».
‏فهرست مطالب
‏۴۲ دقیقه : توحید و یکتاپرستی
بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.

دیگران نصب کرده‌اند

برنامه‌های پیشنهادی

شاید دوست داشته باشید