استور اندرویدی مایکت : مرجع دانلود ایرانیان
نصب
مهدی در نزد اهل تسنن

مهدی در نزد اهل تسنن

نسخه۴.۰
آخرین بروزرسانی۱۳۹۹/۱۲/۲۴
تعداد دانلود۲ هزار
امتیاز۴.۶
تعداد نظرات۸
حجم۱۲ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی مذهبی
سازنده صراط اپ
‏‏احادیث مربوط به مهدی را بسیاری از صحابه از پیامبر اکرم صلّی الله و علیه و آله و سلّم نقل کرده اند. روایاتی که درباره ظهور مهدی منتظر از شخص رسول اکرم (ص) نقل شده و آن چه صحابه پیامبر (ص) با اعتماد به گفته رسول خدا (ص) بیان کرده اند (و شهادت و گواهی آنان نیز در حکم حدیث است)، در بسیاری از کتب معروف اسلامی و متون اصلی حدیث پیامبر اکرم (ص) فرق مختلف اسلامی اعم از اهل تسنن و تشیع آمده است. بعضی از دانشمندان اسلامی درباره مهدی کتاب‌های ویژه ای نوشته اند. عده ای از بزرگان و دانشمندان متقدم و متأخر نیز در نوشته‌های خود تصریح کرده اند که احادیث مربوط به مهدی متواتر است و به هیچ وجه قابل انکار نیست.
‏صحاح ستّه یا کتابهای صحیح شش گانه، معتبر ترین کتب حدیث نزد اهل سنت است که پس از قرآن کریم مهمترین منابع دینی است که در دسترس اهل سنت است و توسط علمای اهل سنت مطالعه و استفاده می‌شود. در صحاح سته به دو طایفه از احادیث در رابطه با موضوع مهدویت بر می‌خوریم: در رابطه با یک سری از احادیث، موضوع مهدویت به طور کلی از آنها استنباط می‌شود و طایفه دیگر، احادیث خاصی اند که فقط بر موضوع مهدی قابل تطبیق اند. در این تفسیر ما ابتدا به احادیثی از صحاح می‌پردازیم که در آن به طور عام اشاره به مهدویت شده است، و بعد به احادیث خاص درباره مهدی می‌پردازیم.

نظرات و امتیاز ها

۸ نظر ۵ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
عکس کاربر نعمت. الله
١٣ تیر ١٤٠١

اذان. اهلی. تسنن

میپسندم۴ نمیپسندم۱
عکس کاربر محمد متین حشمتی
٣٠ مرداد ١٤٠٠

بسیار عالی

میپسندم۶ نمیپسندم۱
عکس کاربر مهدی عع
٤ تیر ١٤٠٠

با سلام عالیست ولی احادیث آن کم است، در کتب اهل سنت روایات خیلی بیش از اینها آمده است لطف کنید آنها را هم اضافه فرمایید. متشکرم

میپسندم۵ نمیپسندم۲

برنامه‌های مرتبط

بقیهٔ برنامه‌های این سازنده