استور اندرویدی مایکت : مرجع دانلود ایرانیان
نصب
ملکاوی

ملکاوی

دیده‌بان بازار مسکن

نسخه۱.۲.۸
آخرین بروزرسانی۱۳۹۹/۱۱/۱۲
تعداد دانلود۲ هزار
امتیاز۳.۱
تعداد نظرات۱۰
حجم۲۸ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی کسب و کار
سازنده یوسف رستگاری
‏‏Melkavi - ملکاوی چیست؟
‏اپلیکیشن دانش‌بنیان ملکاوی، دیده‌بان هوشمند بازار مسکن ایران است.
‏ملکاوی، سکوی داده‌محور هوشمند در حوزه‌ی بازار 'خرید و فروش'/'رهن و اجاره‌ی' املاک و مستغلات ایران است که به همت و تلاش مستمر مهندسان علوم داده در سطوح مختلف کارشناسی تا دکتری، متخصصان بازار مسکن و پیگیری مدیران باتجربه، تولید شده است. این محصول نتیجه‌ی دانش ملی و بومی متخصصان ایرانی فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های معتبر ایرانی و بین‌المللی است.
‏آدرس سایت:
‏https://melkavi.com
‏کاربران فضای آنلاین تشنه‌ی اطلاعات و دانش اکتشافی هستند و بی‌دلیل نیست که تولید محتوای باکیفیت در دهه‌ی اخیر به شدت مورد توجه کسب‌وکارهای آنلاین قرار گرفته است. کسب‌وکاری مانند دیجی‌کالا قبل از فروش، با تولید مستمر محتوای باکیفیت مرجعی برای بررسی و مقایسه‌ی کالاهای دیجیتال بود و سپس برپایه‌ی اعتمادسازی مبتنی بر اطلاعات موثق، به مسیر فروش حرکت کرد.
‏در بازار مسکن با فقدان شدید کیفیت، صحت و یکپارچگی اطلاعات مواجه هستیم. خریداران، فروشندگان، مشاوران و آژانس‌های املاک، از هیچ مرجع مشخصی قادر به مشاهده‌ی اطلاعات تجمیعی، اکتشافی، کاربرپسند و بروز (به‌هنگام) نیستند. محدوده قیمت مجاز خرید/فروش و تعیین قیمت‌های پرت، نه تنها مورد نیاز مراکز دولتی (یا وابسته به دولت) از جمله: اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران، کمیسیون تخصصی مشاوران املاک اتاق اصناف ایران، معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی است، بلکه نیاز ضروری مردم (خریداران/فروشندگان) و مشاوران املاک است. شفاف‌سازی داده‌ها و ارائه‌ی دانش اکتشافی بصورت باز و دردسترس‌عموم، علاوه بر ارائه‌ی نگاهی کلان به مدیران و مسئولین ارشد کشوری جهت کنترل قیمت بازار، حق انتخاب و تصمیم‌گیری هوشمندانه را در اختیار عموم مردم قرار می‌دهد.
‏امروزه ما در عصر اطلاعات زندگی می‌کنیم، عصری که در آن هر لحظه حجم سرسام‌آوری از اطلاعات در حوزه‌های مختلف جمع‌آوری، ذخیره و به طور گسترده منتشر می‌شود. این اطلاعات شاید در نگاه نخست ساده و پیش‌پا‌افتاده به نظر برسند اما اغلب دانشی در دل آن‌ها نهفته است که بسیار ارزشمند است. در ایران، حجم زیادی از اطلاعات پراکنده در حوزه‌ی املاک و مستغلات وجود دارد که تا‌کنون آن‌طور که باید مورد توجه قرار‌نگرفته‌‌است. ملکاوی با تمرکز ویژه در بازار مسکن ایران، طلای موجود در معدن گسترده‌ی اطلاعات این حوزه را استخراج می‌کند و در اختیار همگان قرار می‌دهد. وجود بینش و دیدگاهی آگاهانه نسبت به بازار مسکن موجب پیشرفت و رونق این حوزه می‌شود تا جایی که می‌تواند با جذب و به‌گردش‌انداختن سرمایه، بازار مسکن را نسبت به سایر بازارها مانند بازار ارز، بورس و طلا، پویاتر کند.
‏ملکاوی، یک سکوی واسطه‌گری مشابه کیلید، شابش، آی‌هوم، دیوار، شیپور، هومینگ یا غیره 'نیست' که صرفا به دو عمل اصلی 1) جستجوی ساده‌ی نحوی (Syntactic) در فایل‌های املاک و 2) نمایش اطلاعات هر فایل خلاصه شود. ملکاوی پوششی بر تمامی جویش و پردازش داده‌های بازار مسکن است که سایت‌های مذکور نیز بخشی از آن هستند و این سایت‌ها از دیگر مصرف‌کنندگان آینده‌ی خدمات ملکاوی خواهند بود. برخی از خدمات شامل: اعتبارسنجی قیمت، تعیین قیمت‌های پرت در هر محله، ناحیه یا منطقه‌ی جغرافیایی، دریافت سابقه‌ی قیمت ملک، دریافت سابقه‌ی ارائه‌ی ملک جهت رهن/اجاره یا خرید/فروش، دریافت پیش‌بینی قیمت آینده‌ی ملک، دریافت تخمین قیمت ملک، دریافت جایگاه (رتبه) قیمت ملک، خوشه‌بندی درخواست مشتریان و ارائه‌ی پیشنهاد هوشمندانه و ... می‌شوند. از آنجائیکه معماری ملکاوی کاملا سرویس‌گرا-رخدادگرا (ED-SOA) است، ارائه‌ی مخزن وب‌سرویس به دیگر شرکت‌ها به سهولت امکانپذیر است.
‏عملکردهای اصلی ملکاوی شامل: 1) جویش و پایش داده‌های بازار مسکن از منابع گوناگون، 2) پیش‌پردازش و آماده‎سازی داده‌ها در سطوح مختلف انتزاع (داده‌ی خام، داده‌ی پردازش‌‌شده، انبار داده، دیتامارت و ...) و 3) تحلیل و کشف الگوها و گرایش نهفته در داده‌های بازار مسکن و استخراج دانش از آن‌ها، است. این سه عملکرد اصلی با به کارگیری روش‌های پیشرفته‌ی جویش و آماده‌سازی داده و همینطور استفاده از بروزترین الگوریتم‌های داده‌کاوی و یادگیری ماشین در حوزه‌ی هوش مصنوعی، محقق می‌شوند. باتوجه به افزایش بی‌وقفه‌ی داده‌ها، پردازش داده‌ها بصورت مداوم صورت می‌گیرد و نهایتا با ایجاد گزارشات مصور و کاربرپسند، رویکردی نوین در حوزه‌ی املاک و مستغلات ارائه می‌شود. همچنین کارایی مدل‌های یادگیری ماشین ملکاوی مرتبا ارزیابی شده و نتایج ارزیابی ممکن است منجر به تنظیم پارامترهای الگوریتمهای یادگیری انتخابی یا انتخاب مدل دیگری شود.
‏مدل رشد کسب‌وکار ملکاوی، داده‌محور است و اعتمادسازی را برپایه‌ی ارائه‌ی باکیفیت و رایگان تحلیل‌های هوشمندانه و پیشرفته از بازار مسکن ایجاد می‌کند. ما با انجام تحلیل‌های پیشرفته بر روی داده‌ها با استفاده از تکنیک‌های متنوع داده‌کاوی (از جمله ایجاد ساختارهای متنوع از داده‌ها مثل انبار داده، توصیف داده‌ها، کلاس‌بندی داده‌ها، پیشبینی و خوشه‌بندی داده‌ها) و بکارگیری روش‌های یادگیری ماشین (از جمله یادگیری عمیق و ایجاد شبکه‌های عصبی)، ارزش افزوده‌ای به نام 'اطلاعات و دانش اکتشافی موثق و باز' را بطور کاملا رایگان در اختیار مشتریان ملکاوی قرار می‌دهیم.
‏ملکاوی با استفاده از روش‌های فوق‌پیشرفته در علوم داده به ارائه‌ی تحلیل‌های آماری زیر می‌پردازد:
‏• پیش‌پردازش داده‌ها شامل تجمیع، پاکسازی، کاهش، تغییر شکل و گسسته سازی داده‌ها روی پایگاه‌ داده‌های موجود که حاوی داده‌های نویزی، داده‌های مفقود و داده‌های ناسازگار بودند، به منظور افزایش کیفیت داده و ایجاد ساختار داده‌های مطابق با استانداردهای جهانی
‏• بازسازی برخی داده‌های از دست رفته با استفاده از تکنیک‌های متن‌کاوی
‏• کشف الگوی نهفته در داده‌ها با استفاده از تکنیک‌های داده‌کاوی،‌ مانند خوشه‌بندی داده‌ها از نقطه نظرهای مختلف
‏• ارائه‌ی تحلیل پیشرفته‌ی پیش‌بینی میانگین قیمت املاک برای هر محدوده جغرافیایی در ۶ ماه آینده جهت مدیریت سرمایه‌گذاری با استفاده از الگوریتم‌های مطرح در حوزه‌ی داده‌کاوی
‏• تفکیک جغرافیایی نقشه‌محور از مناطق، نواحی و محلات شهرداری و ارائه‌ی توزیع‌های فراوانی براساس زیربنا و براساس سن‌بنا
‏• تحلیل پیشرفته از میانگین، میانه، کمترین و بیشترین قیمت (هرمترمربع و کل) هر محدوده جغرافیایی و نوسانات قیمت
‏• ارائه‌ی نمودار نوسان قیمت محدوده‌ها براساس فیلترهای زیربنا، سن‌بنا و بازه‌ی زمانی انتخاب‌شده
‏• ارائه‌ی تحلیل پیشرفته‌ی جایگاه قیمت هر محدوده جغرافیایی در مقایسه با دیگر محدوده‌ها
‏• ارائه‌ی تحلیل پیشرفته‌ی انحراف معیار قیمت هر محدوده جغرافیایی جهت شناسایی قیمت‌های بالا، پایین و پرت در خرید/فروش ملک
‏• ارائه‌ی تحلیل پیشرفته‌ی قیمت نواحی همجوار برای ارزیابی مقایسه‌ای قیمت نواحی تحت پوشش یک منطقه شهرداری یکسان
‏• ارائه‌ی تحلیل پیشرفته‌ی قیمت محلات همجوار (تحت پوشش یک منطقه شهرداری) برای ارزیابی مقایسه‌ای قیمت محلات تحت پوشش یک منطقه شهرداری یکسان
‏• نمایش نقشه‌محور محدوده‌های جفرافیای، مرزبندی محدوده‌ها و اماکن مختلف از جمله پایانه‌های تاکسی، پایانه‌های اتوبوس، ایستگاه‌های تاکسی، اتوبوس و مترو (در همکاری با پنجره خدمات شهرداری تهران)
‏• ارائه‌ی تحلیل مقایسه‌ای پیشرفته از قیمت مناطق در یک نما (نمودار مقایسه میانگین قیمت)
‏• تخمین قیمت ملک با دقت بالا، با درنظر گرفتن سه مولفه‌ی متراژ زیربنا، سن بنا و کدپستی، با استفاده از مدل‌های ایجاد شده توسط الگوریتم‌های پیشرفته‌ی یادگیری ماشین و شبکه عصبی که بطور مداوم در حال یادگیری و بروزرسانی هستند. افزایش یا کاهش دقت پیش‌بینی مدل شبکه‌ عصبی، وابستگی زیادی به تعداد نمونه‌های دردسترس و همچنین ویژگی‌های مرتبط با نمونه‌ها (که می‌توانیم از منابع دیگر بدست آوریم)، در فاز آموزش شبکه دارد. جهت افزایش دقت شبکه‌های عصبی، نیازمند مجوزهای لازم جهت دسترسی به دیگر منابع داده‌ای از جمله داده‌ی معاملات دارای کدرهگیری (سامانه‌ی اطلاعات بازار املاک ایران)، هستیم.
‏• تحلیل احساسات کاربران (Sentiment Analysis) با استفاده از مدل‌های شبکه عصبی جهت بهبود عملکرد بخش تخمین قیمت
‏‏• رفع اشکالات جزئی

نظرات و امتیاز ها

۱۰ نظر ۳ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
عکس کاربر آیناز
١١ بهمن ١٤٠١

برنامشو از هر جا دانلود ونصب میکنم باز نمیشه

میپسندم۱ نمیپسندم۰
عکس کاربر وحیدامیدی
٣ دی ١٤٠١

بیشتراز۲دوساله!اصلابروزرسانی نشده/حدودپنج۵تادسترسی میخواد/نشونی سایت کاملاازدسترس خارج شده ونابوده/حجمش خیلی بالاست/امتیازش کمتروکمترشده/اسمش جذاب نیست/نظرات بی پاسخ موندن/فقط نهصدواندی نصب داره نه بیشتر /سالیان ساله ازدهه۹۰ارتقاداده نشده/شماره تماسی نذاشتن/به مروپسرفت داشته/مشکلات فنی داره/خراب شده کارنمی کنه بالانمیادواردنمیشه خدمتی نمیده فایده ای نداره/طرح شکست خورده متاسفانه

میپسندم۱ نمیپسندم۱
عکس کاربر ریحانه
٢٩ بهمن ١٤٠١

اصلا بازنمیشه

میپسندم۰ نمیپسندم۰

برنامه‌های مرتبط