خانه برنامه کتاب
قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی

قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی

دکتر ناصر کاتوزیان

تعداد دانلود۲ هزار
امتیاز۴.۱
تعداد نظرات۱۴
حجم۴ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی کتاب
سازنده امید
‏‏📌کتاب حاضر در سه جلد تقسیم شده است :
‏جلد اول: اموال
‏جلد دوم : اشخاص
‏جلد سوم : ادله اثبات دعوا
‏📌در مقدمه بیان شده ،حکمت تدوین مجموعه قوانین، گردآوری قواعدی است که طبع و هدف مشترک دارند و ارتباط آن ها به گونه ی اندام های یک پیکر است. این مجموعه ها به طور معمول، موارد اجرای مصادیق چند اصل مهم و بنیادی هستند. هر قاعده، سایه بر سر دیگری دارد و روح این ترکیب و ارتباط، راهنمایی تفسیر هر یک از قواعد جزئی است.
‏📌دشواری در این است که دست یافتن به روح مشترک هر نظام، مستلزم احاطه بر تمام قواعدی است که در ایجاد این مفهوم انتزاعی دخالت دارد.
‏📌مجموعه کهنی را که امروز قانون مدنی می نامیم تنها محدود به ١٣٣۵ ماده اصلی نیست، شاخه های بسیاری از آن خشکیده و از نظام حقوقی کنونی خارج شده و پیوندهای گوناگون و تازہ به جای آن ها نشسته است.
‏📌در ادامه، استاد ارجمند اشاره بر چند ویژگی مهم اثر حاضر داشتند:
‏۱-در مجموعه حاضر سعی شدہ است تا با تطبیق نسخ قبلی قانون مدنی و مقابله با اسناد رسمی قانون گذاری، متن صحیحی از قانون ارائه شود.
‏٢-برای هر ماده، عنوان جدا تعیین شده است تا به حکم مورد نیاز و زمینه فهرست الفبایی از واژہ های اعلام، دسترسی سادہ تر باشد.
‏۳-در شرح مواد قانون مدنی، به مواد دیگر قانون مدنی یا سایر قوانینی که به گونه ای در تعیین مفهوم و قلمرو ماده مورد نظر اثر دارد اشاره شده است.
‏۴-یکی از اهداف اصلی مجموعه هایی از این دست مثل مجموعه حاضر، این است که نمایانگر حقوق واقعی و زنده اجتماع باشد و نموداری از آن چه در جهان واقعیت ها می گذرد و در عمل به کار می آید باشد که رویه قضایی حاوی بخش مهمی از این جهان واقعی است، عدالتی است که دادرسان در چارچوب قوانین به آن رسیده اند و به احتمال زیاد است، دادخواهان آینده نیز با آن روبرو می شوند،
‏با توجه به این که راجع به رویه قضایی و آراء محاکم، در این زمینه، هنوز مجموعه منسجم و واحدی تهیه نشده است، در این مجموعه سعی شده با اشاره به رویه قضایی، تا حدی این خلاء پر شود.
‏منابع :کتاب قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر کاتوزیان
‏قابلیت نصب تا اندروید 9
‏امکان جستجو در تمامی قوانین یا یک دسته خاص
‏‏• محیط کاربری زیبا با امکان شخصی سازی فراوان
‏‏• امکان نشانه دار کردن قوانین مورد علاقه
‏‏به طور کلی کار کردن با این اپلیکیشن بسیار ساده است. بعد از باز کردن آن لیستی از دسته بندی های مختلف در پیش روی شما قرار می گیرد.
‏‏درون پرداخت
بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.
نصب

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟