استور اندرویدی مایکت : مرجع دانلود ایرانیان
نصب
خانه برنامه‌ها مذهبی
دعای توسل (4مداح)

دعای توسل (4مداح)

نصب در حال دریافت
نسخه۲.۲
آخرین بروزرسانی۱۳۹۵/۰۴/۰۱
تعداد دانلود۴ هزار
حجم۳۲ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی مذهبی
سازنده گروه آناهیتا
‏‏نرم افزار جامع دعای توسل 4 مداح
‏اپلیکشن مذهبی دعای توسل با صدای زیبا و دلنشین حاج مهدی سماواتی و حاج صادق آهنگران و حاج سعید حدادیان و حاج مهدی سلحشور.
‏به همراه فضیلت کامل دعای توسل
‏دعاها و زیارات می‌پردازند. زیرا حضرت مهدی صاحب عصر و زمان و امید ما به حساب می‌آید. با توجه به روایات، دعا برای سلامتی حضرت صاحب الزمان بسیار سفارش شده است به طوری که گفته شده امام صادق علیه السلام در تعقیب نمازشان بسیار و بیشتر از دعا برای خویش برای امام زمان علیه السلام دعا می‌کردند.
‏با توجه به این روایت وارده، اهمیت بسیار دعا کردن برای حضرت مهدی (عج) روشن می‌شود. دعا برای سلامتی حضرت مهدی آثار و برکات فراوانی هم دارد. از جمله اینکه دعا برای آن حضرت باعث ازدیاد محبت آن حضرت به ما خواهد شد. ارتباط قلبی ما با حضرت زیاد می‌شود و از طرف دیگر دعا برای سلامتی آن حضرت موجب می‌شود که مردم از بلاهای طبیعی دور بمانند. دعا باعث زنده نگه داشتن یاد امام در دل ما می‌باشد. دعا برای فرج آن حضرت باعث گشایش در زندگیمان خواهد بود و خیلی آثار و برکات دیگری دارد که قابل شمارش نمی باشد.
‏در توقیع شریفی که از حضرت صاحب الزمان آمده است، حضرت می‌فرمایند: واکثروا الدعاء بتعجیل الفرج (برای تعجیل در فرج بسیار دعا کنید) برآوردن حاجت مومن بسیار ارزنده و مهم می‌باشد.امام در این جمله از ما خواسته اند تا دعا برای تعجیل فرج کنیم پس برآوردن چنین حاجتی بسیار ارزنده و برکات فراوان دارد. امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: (هر کس در برآوردن حاجت برادر مسلمان خود گام بردارد و در آن جدیت کند و خداوند برآورده شدن آن حاجت را به دست او قرار دهد، خداوند تعالی برایش ثواب یک حج و یک عمره و اعتکاف دو ماه مسجد الحرام و روزه آنها را می‌نویسد و اگر در آن تلاش کند ولی برآورده شدن این حاجت را به دست او قرار ندهد خداوند یک حج و یک عمره برای او خواهد نوشت.در روایتی دیگر که از رسول خدا نقل شده است، حضرت محمد (ص) می‌فرمایند: هر کس در جهت روا ساختن حاجت برادر مومن خویش که رضای خدای در آن باشد و برای او مصلحتی در آن هست تلاش کند مثل آ ن است که خدای عزوجل را هزار سال خدمت کرده و یک چشم بر هم زدن در معصیت او نیفتاده باشد.
‏همه این روایات حاکی از آثار و نتایج دعا برای حضرت مهدی (عج) می‌باشد و اهمیت این موضوع را نشان می‌دهد اما همان طور که اشاره شد دعاها و زیارات بسیاری در رابطه با امام زمان وجود دارد و یا از ناحیه خود امام به دست ما رسیده است. در این مطلب تا حد توان به توضیح و بررسی بعضی از این ادعیه می‌پردازیم؛
‏دعای عهد: اللهم رب النور العظیم و رب اکرسی الرفیع ... حضرت امام صادق علیه السلام درباره دعای عهد می‌فرمایند: هر کس با این عهد چهل روز به درگاه خداوند دعا کند از یاران قائم ما خواهد شد و اگر قبل از ظهور حضرت مهدی بمیرد خداوند در وقت ظهور، او را از قبرش بیرون می‌آورد تا در خدمت آن حضرت باشد و به ازای هر کلمه هزار حسنه به او عطا کند و هزار گناه را از او محو گرداند. این دعا مستحب است هر روز صبح پس از نماز صبح خوانده شود.دعای عهد، دعای تجدید بیعت با حضرت صاحب الزمان می‌باشد و بر خواندن آن در روز جمعه تاکید شده است. یک دعای عهد دیگری هم داریم که این گونه شروع شده: اللهم یا اله الالهه. یا واحد- یا احد یا آخر الآخرین و یا قاهر القاهرین ...که امام باقر علیه السلام درباره آن فرموده اند: هر کس در همه عمرش یک بار این دعا را بخواند جزء بندگان نوشته خواهد شد. زمانی که حضرت مهدی ظهور کنند او را به اسم خودش و پدرش صدا زنند و نامه‌ای را به او دهند و گویند: این نامه عهدی است که در دنیا با ما بسته‌ای.
‏دعای ندبه: دعای ندبه را امام صادق علیه السلام به شیعیان زمان خویش آموختند و امر فرمودند که این دعا در اعیاد 4 گانه جمعه، فطر، غدیر و قربان خوانده شود. همچنین در زمان غیبت حضرت صاحب الزمان این دعا می‌تواند باعث تجدید عهد و میثاق با صاحب الزمان (عج) باشد. این دعا بیان تاریخی از حضور اولیای خدا بر روی زمین تا حضرت مهدی(عج) می‌باشد. صدرالاسلام همدانی در کتاب خود (تکالیف الآنام) در رابطه با فضیلت دعای ندبه گفته است: هرگاه در جایی با حضور قلب و اخلاص تمام و توجه به مضامین عالی آن خوانده شود نه تنهاعنایت و توجه امام زمان را به آن مکان جلب می‌کند بلکه باعث حضور حضرت در آنجا می‌گردد. بسیاری از اولیا با خواندن این دعا با حضرت مهدی(عج) ملاقات داشته‌اند.

برنامه‌های مرتبط

بقیهٔ برنامه‌های این سازنده