خانه برنامه پزشکی و سلامت
طب الائمة صلوات الله علیهم

طب الائمة صلوات الله علیهم

تعداد دانلود۸۰۰
امتیاز۵
تعداد نظرات۴
حجم۶ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی پزشکی و سلامت
سازنده فابریک دیزاین
‏‏بسم الله الرحمن الرحیم
‏و بالاخره بعد از گذشت بیش از دو ماه که از عرضه نسخه اول نرم افزار میگذره شاهد انتشار نسخه دوم نرم افزار با قالب و شکل جدید و همین طور مطالب جدید هستید که بسیار بیشتر از نسخه قبلی هست و سعی شده در این نسخه همه موضوعات مهم و پر کاربرد پزشکی در نرم افزار گنجونده بشه و یه نرم افزار پزشکیه کاملی رو عرضه کنیم.
‏در این نسخه، نرم فزار شامل 9 عنوان اصلی با عناوینی همچون توصیه های پزشکی، غذاها و گیاهان و روغن ها، اندام ها و دستگاه های بدن و ... می باشد و در کل بیش از 300 عنوان که کل مطالب را در برمی گیرد، در نرم افزار آورده شده است.
‏برای مشاهده لیست کامل منابع استفاده شده در نرم افزار و همچنین فهرست تفصیلی مطالب به آدرس زیر مراجعه نمایید:
‏http://tebbolaeme.blog.ir
‏امکانات نرم افزار :
‏*امکان تنظیم نوع قلم و رنگ قلم در هر جاهای نرم افزار
‏* امکان جستجوی هوشمند
‏*امکان کپی و اشتراک گذاریه تمام متون
‏* محیط نرم افزار زیبا و کاربر پسند
‏*روشن نگهداشتن صفحه گوشی در حین مطالعه
‏طب اهل بیت صلوات الله علیهم:
‏مولای ما حضرت رسول خدا صلوات الله علیه وآله فرمودند: «العلم علمان: علم الأدیان و علم الأبدان» یعنی: «علم دو تا است، علم دین و علم بدن.»
‏بحار الأنوار (ط - بیروت)، ج‏1، ص: 220
‏در روایتی دیگر مولای ما حضرت امیرالمومنین صلوات الله علیه می فرمایند:
‏«العلوم اربعه: الفقه للأدیان، و الطب للأبدان، و النحو للسان، و النجوم لمعرفه الأزمان»
‏بحار الأنوار (ط - بیروت)، ج‏1، ص: 218
‏«علوم بر چهار قسم است: فقه برای دین، و طب برای بدن، و نحو برای زبان و نجوم برای شناخت زمان».
‏علم طب، علمی است که تا به حال مخفی مانده، و به درستی مورد بررسی قرار نگرفته است، و تفاوت کلی با طب‌های دیگر دارد، علمی است که منشأ آن وحی است و آخرین پیامبر صلوات الله علیه وآله و ائمه معصومین صلوات الله علیهم.
‏این علم در گذشته پنهان مانده و مورد توجه قرار نگرفته است، ولی الحمد لله در این زمان، در بعضی از شهرها مثل مشهد و قم این علم مورد توجه خاصی قرار گرفته و حتی در قم جلسات درس هم بر قرار شده است.
‏وقتی روایات طب را بررسی می کنیم، متوجه می شویم که روایات زیادی در این زمینه داریم و این نشان دهنده مقدار اهمیتی است که رسول خدا صلوات الله علیه و آله و اهل بیتش صلوات الله علیهم برای این علم قائلند و نشان دهنده این است که این علم چه مقدار فی حد ذاته اهمیت دارد وگرنه این همه روایت از پیامبر صلوات الله علیه و آله و ائمه صلوات الله علیهم صادر نمی‌شد، و جای این سؤال وجود دارد که چرا شیعیان در طول تاریخ این علم را مورد توجه قرار ندادند، چرا در این زمینه تحقیق و بررسی نکرده‌اند و کتاب ننوشته‌اند و یا اقداماتی انجام شده ولی خیلی محدود است و روایات طبی ما خام و بدون استفاده در کتب بایگانی شده است.
‏بهترین طب موجود از آن جهت که این طب، طب خالق انسان و طبیب اول است، که خداوند تبارک و تعالی است، و آنکه خالق انسان است بهتر می‌داند که چه چیز برای درمان بیماری‌های او بهتر است، پیامبر صلوات الله علیه و آله هم این معانی را از وحی الهام گرفته‌اند، و ائمه صلوات الله علیهم هم از پیامبر صلوات الله علیه و اله و از راه الهام این طب را فراگرفته و به مردم معرفی کرده‌اند.
‏در این نرم افزار سعی کرده ایم پرده‌ای هر چند کوتاه، از این طب برداریم و آنرا برای مردم معرفی کنیم، و انظار مردم به این طب معطوف شود، به طب اهل بیت صلوات الله علیهم، که اوصیای الهی در زمین هستند.
‏بکوشیم تا بیشتر از پیش این طب را در زندگی خویش، پیاده نماییم.
‏إن شاء الله تعالی
‏منابع استفاده شده در نرم افزار :
‏1.کامل الزیارات
‏2.الکافی
‏3.مکارم الاخلاق
‏4.بحارالانوار
‏5.المحاسن
‏6.طب الرسول المصطفی
‏7.طب النبی صلى الله علیه و آله و سلم
‏8.مستدرک الوسائل و مستنبط المسائل
‏9.وسائل‌الشیعه
‏10.طب الإمام الرضا علیه السلام (الرسالة الذهبیة)
‏11.الفقه المنسوب إلى الإمام الرضا علیه السلام
‏12.طب الأئمة علیهم السلام
‏13.عیون أخبار الرضا علیه السلام
‏14.صحیفة الإمام الرضا علیه السلام
‏15.لغت نامه دهخدا
‏16.فرهنگ فارسی معین
‏17.فرهنگ لغت عمید
‏18.الصحیفة السجادیة
‏19.الخصال
‏20.علل الشرائع
‏21. أمالى طوسى
‏22.تحفة الصالحین
‏منتظر بروزرسانی های ما باشید..
‏‏تغییر کلی ظاهر نرم افزار
‏افزایش فوق العاده مطالب
بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.
نصب

با اجرای فایل دریافتی، ابتدا مایکت بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب خواهد شد. بلافاصله پس از باز شدن اپلیکیشن مایکت، دانلود خواهد شد.

×

مایکت را بر روی دستگاه خود ندارید؟