استور اندرویدی مایکت: مرجع دانلود ایرانیان
نصب
خانه برنامه کتاب
انواع صفات خداوند

انواع صفات خداوند

نصب در حال دریافت
نسخهv۱.۰
آخرین بروزرسانی۱۳۹۸/۱۱/۰۳
تعداد دانلود۲۰۰
حجم۸ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی کتاب
سازنده فاطمه محمدی
‏‏انسان می تواند صفات خداوند متعال را به قدر توان خویش بشناسد. صفات خدا از جهات مختلفی به انواع و اقسامی تقسیم می شوند. از تقسیمات صفات الهی، تقسیم به ثبوتی و سلبی است. صفات ثبوتی، آن دسته از صفات اند که کمالی از کمالات خدا را بیان می کنند و جنبه ثبوتی و وجودی دارند و نبود آنها به گونه ای نقص محسوب می گردد، مانند علم، قدرت و حیات. این نوع صفات، با واقعیت ثبوتی و کمالی خود مایه جمال و زیبایی موصوف اند و هر گونه نقص و کاستی را از او نفی می کنند. به این لحاظ ،این صفات را' صفات جمالیه' نیز می گویند.
‏صفات سلبی آن دسته از صفات اند که نقص و کاستی مانند جهل را از خدا نفی می کنند. از آنجا که نقص نوعی سلب کمال است. بنابراین سلب سلب کمال خود به نوعی به اثبات و کمال بر می گردد، مثلا جهل به معنای سلب علم است و سلب آن اثبات علم است. هدف صفات سلبی، این است که نسبت نقص و کاستی را از خدا سلب کنند که در نهایت آنچه می ماند، کمالات است. چون انسانها با نقص و محدودیت بیشتر آشنا هستند، صفات سلبیه برایشان مفهوم تر و روشن تر از صفات کمالیه است و آنها را بیشتر به تعالی خدا راه می نماید.
بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.

دیگران نصب کرده‌اند

برنامه‌های پیشنهادی

بقیهٔ برنامه‌های این سازنده