استور اندرویدی مایکت : مرجع دانلود ایرانیان
نصب
امثال و حکم قرآنی

امثال و حکم قرآنی

نسخه۱.۱
آخرین بروزرسانی۱۳۹۴/۱۲/۱۸
تعداد دانلود۹۰۰
حجم۴ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی کتاب
سازنده حیران
‏‏از نرم افزار فال،طالع بینی و تعبیر خواب(جامع) ما نیز از طریق آدرس زیر دیدن فرمایید:
‏فال،طالع بینی،تعبیر خواب(جامع)
‏وَتِلْک الاْءَمْثَالُنَضْرِبُهَا لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ یتَفَکرُونَ.
‏نماییم ما این مثلها بیان/گرمردمان پند گیرند از آن/ولیکن جز افراد صاحب خرد/به کارخدا کس نکو ننگرد.
‏این نرم افزار زیباترین وکاملترین نرم افزار در حوزه امثال و حکم قرآنی است و بی شک تا کنون چنین نرمافزاری با این موضوع تهیه نشده است.امید است راه گشای شما عزیزان باشد.
‏مثل از ریشه مُثول به معنایشبیه بودن چیزی به چیز دیگر است و این واژه در عربی به معنای دیگری نظیر سخن،حدیث، پند، عبرت، صفت و غیره نیز به کار رفته است و در اصطلاح جمله مختصری است کهدر بردارنده تشبیه با مضمون حکیمانه باشد و به سبب روانی لفظ و روشنی معنی و لطفترکیب، شهرت یافته و همگان آن را بدون تغییر یا اندک تغییری در محاوره به کار میبرند.امثال و تعبیرات رایج در میان هر قوم وملت یکی از ارکان مهم زبان و ادب آن قوم نموداری از ذوق و قریحه و صفات روحی واخلاقی و افکار و تصورات و رسوم و عادان آن ملت است. اغلب امثال در لباس کنایه یادر قالب کلامی موزون و دلنشین بیان شده اند و حاوی اندیشه ای عمیق و سودمند و یاانتقادی شدید و طنزآمیز از رفتار و گفتار و آدمیان و یا نابسامانی های اخلاقی واجتماعی است. این سخنان کوتاه و سودمند و دلنشین که هر کدام از آنها اندیشه ای ژرفو لطیف و پایندی نغز را در بر دارند، به سبب سادگی و روانی و عمق اندیشه در طیروزگاران مقبولیت یافته و سرانجام در زبان خاص و عام جاری گشته و نام مثل به خودگرفته اند.
‏در قرآن کریم و کلام رسول خداصلی الله علیه و آله و امیر مؤمنان علیه السلام و ائمه معصومین علیه السلام مثلهایفراوانی وجود دارد.
‏مطالب این برنامه برگرفته ازکتاب امثال و حکم قرآن کریم به نویسندگی هاجر صداقت مهر است و در این برنامه 131مثل و حکمت از قرآن به صورت نثرو نظم آمده و در ترجمه منظوم از کتاب قرآن منظوم استفاده گردیده است.
‏از مهم ترین منابعی که در این کتاب استفاده شده است عبارتند از:
‏قرآن کریم،نهج البلاغه،دوبیتیهای باباطاهر،کلیات شمس مولوی،گلستان سعدی،اثر منظوم قرآن توسط امید مجد،دیوانغزلیات حافظ و...
‏کلید: مذهبی،قرآن،امثال و حکم،شعر،ضربالمثل،ترجمه آیات قرآن
‏تذکر: نظرات و پیشنهادات خود راعلاوه بر این مایکت،از طریق ایمیل های زیر با ما در میان بگذارید و البته در خود نرم افزار هم قسمتی تحت عنوان نظردهی به برنامه نیز تعبیه شده است:
‏mohammadsoltani.it@gmail.com mohsen71soltnai@gmail.com
‏گروه برنامه نویسی حیران(آقایان محمد سلطانی و محسن سلطانی)
‏‏لینک نظردهی از داخل برنامه حذف گردید.

برنامه‌های مرتبط

بقیهٔ برنامه‌های این سازنده