استور اندرویدی مایکت: مرجع دانلود ایرانیان
نصب
خانه برنامه سرگرمی
چکامه

چکامه

فال بگیر و شعر حفظ کن

نصب در حال دریافت
نسخه۲.۳.۵
آخرین بروزرسانی۱۴۰۰/۰۶/۱۶
تعداد دانلود۱۰۰
حجم۷۵ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی سرگرمی
سازنده گروه نرم افزاری تِلما
‏‏تاریخ کهن ایران زمین با پیشینه ای غنی از فرهنگ و هنر ، از دیرباز با شعر و ادبیات در هم پیچیده و ایران، مهد پرورش شاعران بزرگی بوده و در گیر و دار فراز و نشیب هایی که در طول تاریخ بر آن گذشته، اما شاهنامه وزین و پارسی پرور فردوسی بزرگ، اشعار روح بخش مولانا و عشق بازی اش با حق، غزل های عاشقانه و عارفانه عالم گیر در دیوان حافظ، اندیشه ژرف و عرفان ناب عطار نیشابوری و از سوی دیگر ادبیات قرن اخیر در شعر بانوی فرزانه پروین اعتصامی، وحدت وجود سرشار اشعار سهراب سپهری و عاشقانه های شاملو همه و همه همچون مرهمی بر زخم های کوچک و بزرگش تسکین داده اند.
‏در این مجموعه تلاش کردیم تا گوشه ای از فرهنگ و ادبیات ایران عزیز را در اختیار شما قرار دهیم.
‏ادبیات فارسی با تاریخ هزار و صد ساله به دو گونه شعر و نثر فارسی است. در اشعار فارسی موضوعاتی مثل حماسه، روایات و اساطیر ایرانی و غیر ایرانی، مذهب و عرفان و داستان های عاشقانه و اخلاقی جایگاه ویژه‌ای دارند.
‏شعر فارسی دارای قالب‌های متفاوتی است. قالب‌هایی که از نظر طول مصرع و چیدمان و تعداد ابیات و قافیه‌آرایی و ... می‌توانند متفاوت باشند. اشعار فارسی می‌توانند داری قالب‌هایی مثل مثنوی، قصیده، غزل، مسمط، رباعی، قطعه و ... باشند. اشعار فارسی می‌توانند به سبک‌هایی مثل عراقی، هندی و خراسانی و ... نیز دسته‌بندی می‌شوند.
‏بخش حفظ شعر :
‏در این بخش می توانید یک شعر را در مدت زمان مشخص و در ساعت های مشخصی از روز برنامه ریزی کنید تا با کمک نرم افزار چکامه در زمان مشخص شده شعر انتخابی را حفظ کنید
‏بخش شعر یادت نره :
‏یک بازی و سرگرمی در اشعار زیبای ادبیات پارسی: با این سرگرمی شما می توانید طبع شعر و ذوق ادبیاتی خود را آزمون کنید و کلمات حذف شده در بیت انتخابی را از حروف مشخص شده پیدا کنید باید امتحان کنی ببینی بیت شعری که برات میاد, قبلا خوندی و می تونی کلمه رو پیدا کنی ؟!!!
‏بخش مشاعره :
‏مشاعره آوایی:
‏مشاعره، یکی از بازی‌های چالش‌برانگیز و بسیار جذاب است که بسیاری از دوستداران شعر و ادبیات فارسی به آن علاقه‌مندند.
‏در این بازی افراد می‌توانند حافظه‌ی قدرتمند، دانش ادبی یا حتی توانایی بداهه‌سرایی خود را به چالش بکشند.
‏اگر قصد دارید که در این زمینه حرفه‌ای شوید، پیشنهاد می‌کنیم همواره در یک دفترچه‌ی یادداشت، اشعار و بیت‌های مورد علاقه‌ی خود را به همراه داشته باشید.
‏در قوانین این بازی، تنها صدای حروف اهمیت دارند ، بدین معنا که «ذ» یا «ز» با یکدیگر تفاوتی ندارند.
‏مشاعره واژه ای:
‏قوانین این بازی به این شکل است که واژه های بیت چکامه برای شما نمایش داده می شوند, و شما باید یک واژه از آنها را انتخاب کنید واژه انتخاب شده در بیت شعر شما باشد
‏‏مشاعره
‏بازی شعر یادت نره

دیگران نصب کرده‌اند

برنامه‌های پیشنهادی

بقیهٔ برنامه‌های این سازنده