استور اندرویدی مایکت: مرجع دانلود ایرانیان
نصب
خانه برنامه پزشکی و سلامت
حجامت درمانی

حجامت درمانی

نصب در حال دریافت
نسخه۷.۰
آخرین بروزرسانی۱۳۹۹/۰۸/۲۷
تعداد دانلود۱۰۰
حجم۲۳ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی پزشکی و سلامت
سازنده مهرداد90
‏‏در این برنامه سعی کردیم تا مفصل حجامت و فواید و مضرات آن را بررسی کنیم.
‏حجامت چیست و چه نقشی در طب سنتی دارد؟
‏حجامت اصطلاحا به روشی ازخونگیری اطلاق می شودکه جهت درمان بعضی ازبیماریها بکار می رود ودارای سابقه تاریخی هفت هزارساله می باشد.
‏حجامت به عنوان یک سنت الهی درروایات وسیره پیامبران وائمه اطهار(ع) مطرح گردیده وجزءاحکام امضائی اسلام است ودرطب سنتی به عنوان رکن درمان به حساب می آید به زبان علمی ازحجامت به (scarification؛wetcuppinq؛bloodiettinq؛drycuppinq )تعبیر می شود که البته باتوجه به مفاهیمی که ازدیدگاه اسلام به دست می آید واژه های نامبرده کامل نیستند.
‏روش انجام حجامت چگونه است ؟
‏پس ازمعاینه و اخذ شرح حال ازبیمارموضعی که برای حجامت تعیین شده است ضدعفونی گشته سپس بالیوان حجامت که بصورت یکبارمصرف ساخته شده به مدت چنددقیقه بادکش می شود بعدازایجادانبساط چندخراش سطحی ایجادمی گردد آنگاه به تناسب وضعیت جسمی ؛بالینی وعروقی بیماردرسه الی پنج مرحله ازوی خون گرفته می شود.این عملیات مجموعادرمدت حدود 20 دقیقه انجام می شود که خون گرفنه شده حداکثر به 50تا70 سی سی بالغ می گردد.درحجامت خشک مرحله خونگیری انجام نمی شود.
‏حجامت تاچه حدجنبه علمی دارد؟
‏تلاش علمی برای توجیه حجامت درجهان شروع شده است وتالیفاتی نیزدراین زمینه منتشر گردیده است ((حجامت یک روش درمانی آزموده ))حاصل پژوهشی است که آقای دکتریوهان آبله درکشورآلمان انجام داده است .
‏برخی ازمتخصصین آمریکایی نیز تحقیقاتی در زمینه حجامت منتشر ساخته اند ویکی ازکلینیک های مجهز پژوهشی پیرامون حجامت درآمریکا تاسیس گردیده ودرحال بررسی علمی روی حجامت می باشد دربرخی ازکشورهای آسیایی نیز اثردرمانی حجامت می باشد.دربرخی ازکشورهای آسیایی نیز اثرحجامت برروی بیماریهای خاص موردمطالعه قرارگرفته است وگزارش آن منتشر گردیده است .
‏حجامت فقط در موارد زیر ممنو؏ میباشد.
‏1-افرادی که باتعریف طب اسلامی وطب سنتی دچارغلبه شدیدبلغم هستند.
‏2-کودکان ازبدوتولدتاچهارماهگی
‏3-زنان باردارتا ماه چهارم بارداری
‏4-زنان درمدت ایام عادت ماهیانه
‏5-افراددارای کمبودپلاکت خون
‏6-افرادی که دچارفشارخون مقطعی بالاهستند(دراین افرادابتداباید بااستفاده ازحجامت گرم وخشک به طریق مخصوص فشارخون راکاهش داده وسپس اقدام به حجامت کرد)
‏قابلیت اشتراک گذاری متون
‏افزودن به موارد دلخواه
‏جستجوی سریع
‏شخصی سازی تنظیمات قلم،رنگ فونت،اندازه قلم،فاصله و...
بخشی از حجم دانلود فایل این برنامه متعلق به فایل دیتای آن است که به صورت اتوماتیک دانلود و نصب خواهد شد. این برنامه جهت اجرا به این فایل‌های دیتا نیاز دارد که مایکت به صورت اتوماتیک فرآیند نصب آنها را انجام خواهد داد.

دیگران نصب کرده‌اند

برنامه‌های پیشنهادی

بقیهٔ برنامه‌های این سازنده