استور اندرویدی مایکت : مرجع دانلود ایرانیان
نصب
نسخه۴.۰
آخرین بروزرسانی۱۳۹۷/۰۴/۲۵
تعداد دانلود۳۱ هزار
امتیاز۴.۵
تعداد نظرات۸۰
حجم۲ مگابایت
نوع برنامه اندرویدی
دسته‌بندی کتاب
سازنده پژمان چترروز
‏‏اگر برنامه برای شما نصب یا به‌روز رسانی نمی‌شود، آن را حذف نموده سپس مجددا نصب نمایید.
‏فال بگیرید
‏غزل بخوانید
‏به اشتراک بگذارید
‏پیامک کنید
‏درباره‌ی دیوان حافظ
‏مشهور است که امروزه در خانه‌ی هر ایرانی، یک دیوان حافظ یافت می‌شود. ایرانیان طبق رسومِ قدیمی خود در روزهای عیدِ ملی یا مذهبی، نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، و یا شب یلدا، با کتاب حافظ فال می‌گیرند.
‏دیوان حافظ، مشتمل بر حدود ۵۰۰ غزل، چند قصیده، دو مثنوی، چندین قطعه و تعدادی رباعی است و در این برنامه فقط غزلهای این دیوان گنجانده شده‌اند. دیوان حافظ تاکنون بیش از چهارصد بار به اشکال و شیوه‌های گوناگون، به زبان فارسی و دیگر زبان‌های جهان به چاپ رسیده‌است. شاید تعداد نسخه‌های خطّی ساده یا تذهیب‌شده‌ی آن در کتابخانه‌های ایران، افغانستان، هند، پاکستان، ترکیه و حتی کشورهای غربی از هر دیوان فارسی دیگری بیشتر باشد. نکتهٔ خاصی که در دیوان حافظ وجود دارد، کثرت نسخه‌هایی با مفردات و واژه‌های گوناگون است که این خصیصه باعث بروز تصحیحات متعدد و گاه متناقض هم در بین مصححان می‌شود. یکی از صنایع شعری ایهام است بدین معنی که از یک کلمه معانی متفاوتی برداشت می‌شود. ایهام در اشعار حافظ به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته. همچنین از مهم‌ترین خصوصیات شعر حافظ گستردگی مطالب ذکر شده در یک غزل اوست؛ به گونه‌ای که در یک غزل از موضوع‌های فراوانی حرف می‌زند. از طرفی هر بیت شعر حافظ نیز به طور مستقل قابل تفسیر است.
‏فال، با دیوان حافظ در بین ایرانیان یک رسم عمومی است. دیوان شعر خواجه شمس الدین حافظ شیرازی از پر طرفدارترین کتبی است که در خانه هر ایرانی وجود دارد. ایرانیان برای تفنن و شاید برای تصمیم گیری با زدن فال به این دیوان فرصتی برای خواندن شعر و تفسیر آن به خیر و صلاح یا به شر و ناصواب پیدا می‌کنند و برای گرفتن فال، آداب مختلف و شیوه‌های گوناگونی دارند که یکی از مرسوم‌ترین شیوه‌های فال گرفتن با دیوان حافظ به این صورت است که ابتدا فاتحه‌ای برای حضرت حافظ خوانده می‌شود و پس از ذکر صلوات، نیّت می‌کنند؛ منظور از نیّت کردن این است که موضوع فال را، در قالب یک سوال واضح در ذهن خود مجسم می‌کنند و سپس بصورت تصادفی صفحه‌ای از دیوان را می‌گشایند. شایان ذکر است که فال گرفتن بهتر است که در تنهایی انجام شود و گرفتن بیش از یک فال با یک نیّت و در یک زمان، بی‌احترامی به حضرت حافظ به شمار می‌رود.
‏درباره من
‏پژمان چترروز
‏خوزستان - بهبهان 1369
‏بهینه بودن، زیبایی، سهولت استفاده از محصول و کیفیت برای من اهمیت بالایی دارد و تمام تلاش من در ساخت یک محصول برای تحقق این ویژگی‌هاست که محصولی زیبا، ظریف و مجهز به آخرین تکنولوژی‌ها ارائه دهم. امیدوارم که در این برنامه هم توانسته باشم به این ویژگی‌ها به اندازه‌ی کافی نزدیک شده باشم.
‏برنامه نویسی شیءگرا و طراحی اپلیکیشن‌های اندروید با استفاده از JAVA و BASIC FOR ANDROID، طراحی وب‌سایت های سازمانی، خدماتی، فروشگاهی و شخصی به زبان PHP، طراحی المان‌های گرافیکی مانند لوگو و طراحی UI و UX از تخصص‌های اصلی من می‌باشند. طراحی کردن برای من یک شوق ذاتیست و به بیان ساده‌تر طراحی کردن را دوست دارم.
‏اولین نگارش اپلیکیشن دیوان حافظ را، دی‌ماه سال 1389 منتشر کردم و تا امروز محبت و انرژی بی حد و حصری از شما کاربران عزیز این اپلیکیشن دریافت کرده‌ام و از این جهت شکرگذار خداوند هستم و از شما عزیزان نیز تشکر ویژه دارم که طی این مدت، اپلیکیشن دیوان حافظ را حمایت و محبت خود را از روشهای مختلف به بنده ابراز نموده‌اید.
‏به سبب علاقه و ارادتی که شخصاً به حضرت حافظ، شعر، ادبیات و فرهنگ کهن پارسی دارم تصمیم گرفتم که سهم کوچکی در راه اشاعه‌ی این مهم‌ها داشته باشم و اپلیکیشن دیوان حافظ نیز حاصل این علاقه و ارادت است و امیدوارم که استفاده از این اپلیکیشن موجبات خشنودی و رضایت شما را فراهم آورد.
‏با تشکر از عزیزانی که در ساختن این اپلیکشن بنده را یاری نمودند.
‏‏◎ سیستم تم بهمراه انواع تم‌های مختلف و بسیار سبک، اضافه شد.
‏◎ تم تاریک (شبانه) بصورت پیشفرض در این نسخه موجود است.
‏◎ بهبود عملکرد در اجرا

نظرات و امتیاز ها

۸۰ نظر ۵ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
عکس کاربر .......
٢٨ اردیبهشت ١٤٠٣

‏✓ همه چیز واضح و عالی معلومه ‏✓ همه شعر ها را داره ‏✓ دست کاری در شعر قرار نگرفته ‏✓ تعبیر ومفهوم هم داره در کل برای گذروندن وقت خویه

میپسندم۰ نمیپسندم۰
عکس کاربر علی حجت ابادی
٣٠ مهر ١٤٠٢

‏✓ فال حافظ همه چیز را درست میگوید ‏✗ طول میکشد تا فالی بگیرد

میپسندم۱ نمیپسندم۰
عکس کاربر ...
٢٩ دی ١٤٠٢

پیش از حد عالیه اصن نگم براتون نصب کنید پیشمون نمیشید🙂هزار تا ستاره کمه چی برسه به پنج تا

میپسندم۶ نمیپسندم۰

دیگران نصب کرده‌اند

برنامه‌های مرتبط

بقیهٔ برنامه‌های این سازنده