استور اندرویدی مایکت : مرجع دانلود ایرانیان
نصب
خانه بازی‌ها فکری
فکر بکر

فکر بکر

یه بازی فکری عالی

نصب در حال دریافت
نسخه۱.۲.۷
آخرین بروزرسانی۱۳۹۹/۰۴/۲۸
تعداد دانلود۲۳ هزار
امتیاز۴.۱
تعداد نظرات۱۱۵
حجم۸ مگابایت
نوع بازی اندرویدی
دسته‌بندی فکری
سازنده سام اپز
‏‏فکر بکر یک بازی رمزگشایی برای دو بازیکن است. این بازی به صورت امروزی به همراه چندین میخ در سال ۱۹۷۰ توسط مردخای میرویدز، یک رئیس دفتر پست و متخصص ارتباطات، اختراع شد. اما این بازی شبیه یک مداد و کاغذ بازی ابتدایی به نام گاو نر و ماده بود که به بیش از یک قرن پیش بازمی‌گشت.
‏روال بازی به این صورت است که کامپیوتر ابتدا 4 مهره را به صورت تصادفی انتخاب کرده و در پشت قسمت بالایی چیده و روی آن را پوشانده است. حال شما باید در حداکثر 8 حرکت حدس بزنید که مهره های انتخابی چه رنگی و به چه ترتیبی هستند. دقت داشته باشید که مهره ها می توانند تکراری نیز باشند. با لمس یکی از مهره های ردیف پایین و سپس لمس یکی از حفره های ردیف مورد نظر مهره مورد نظر در حفره لمس شده قرار می گیرد. در صورتی که مایل به تغییر رنگ مهره ای که قرار داده شده هستید می توانید مهره دیگری را از ردیف پایین لمس کنید و بر روی مهره مورد نظر قرار دهید. پس از پر شدن تمامی حفره های ردیف فعال، دکمه قرمز واقع در قسمت بالا و سمت چپ صفحه را لمس کنید تا کامپیوتر به ردیف شما امتیاز دهد. شیوه امتیاز دهی به این صورت است که تعدادی مهره سیاه و یا سفید در سمت چپ ردیف و در حفره های کوچک قرار می گیرد. تعداد مهره های سیاه نشان دهنده تعداد مهره هاییست که هم رنگ و هم مکان آن صحیح می باشد. تعداد مهره های سفید نشان دهنده تعداد مهره هاییست که تنها رنگ آنها صحیح می باشد و مکان آنها اشتباه است. برای مثال 2 سیاه و یک سفید به این معناست که از چهار مهره شما، 2 مهره دارای هم رنگ و هم جای درست و 1 مهره دارای رنگ درست ولی جای اشتباه است و رنگ مهره دیگر نیز اشتباه است. در صورتی که تا ردیف هشتم بتوانید مهره های مخفی را به درستی حدس بزنید (4 مهره سیاه در بخش امتیاز دهی) برنده بازی هستید.
‏‏اضافه شدن قابلیت وجود رنگ تکراری یا غیر تکراری 
‏بهبود گرافیک بازی 

نظرات و امتیاز ها

۱۱۵ نظر ۴ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
Μąεδεθ
٢٦ مهر ١٤٠١

بازی عالیه. فقط کاش گرافیکش بهتر بود

۱ ۱
soheil
٨ مرداد ١٤٠١

به نظر من این بازی خیلی خوبه خودم اسباب بازی ندارم ولی فردا میرم بخرم این بازی خیلییییییییییییییییییییییی خوبه دست سازنده درد نکنه 😍😍

۳ ۲
زهرا آهون
٦ فروردین ١٤٠١

خیلی خیلی خیلی خیلی خوبه

۶ ۴

دیگران نصب کرده‌اند

برنامه‌های مرتبط

بقیهٔ برنامه‌های این سازنده